לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1253912,539 עוקבים אודות עסקים

פורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'התכנות לסיבוכים לאחר ניתוח'
התכנות לסיבוכים לאחר ניתוח
25/03/2012 | 07:26
40
499
שלום רב,

אני עוד בשלב ההחלטה האם ללכת על מעקף או שרוול, ורציתי לשמוע מנסיונכם לאיזה פרוצדורה יש את אחוז היתכנות לסיבוכים גבוהה יותר ??

תודה מראש
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'כמוני כמוך בהתלבטות'
כמוני כמוך בהתלבטות
25/03/2012 | 08:31
107
לחברים מנוסים, טפטפו כמה עיצות ...

יום טוב
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
25/03/2012 | 08:40
25
128
תמיד ככל שהניתוח מסובך יותר כך יש בו יותר סיכונים.
במעקף יש יותר סיכונים ובשרוול.
אבל זה לא העניין כי ההבדלים הם לא כאלו משמעותיים.
העניין הוא האם ביררת על כל הניתוחים, מה מתאים לך מבחינה אישית.
צריך תמיד להתייעץ עם הכירורג ולהבין שלא משנה איזה ניתוח בוחרים
זה לא קסם.
זה רק נותן עזרה להורדה במשקל.
זה שינוי כללי של אורח חיים, אחרת גם הניתוח לא יעזור.
בהצלחה.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'לי אין ידע רפואי, כך שמבחינה אישית'
לי אין ידע רפואי, כך שמבחינה אישית
25/03/2012 | 09:36
24
94
אין לי העדפה, אלא אם אפגש אם רופא העושה ניתוחים אלה.
כמו כן, אינני חושב שהניתוח הזה יעשה אותי רזה, אך הוא בהחלט יסייע בתהליך.

ולשאלתך - אכן ביררתי בנוגע לפרוצדורות השונות, אולם מכיוון שאין לי השכלה רפואית, אין לי דרך לדעת מה מהן עדיף.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'לכן אני ממליצה'
לכן אני ממליצה
25/03/2012 | 11:53
82
לבחור כירורג וללכת אליו שיסביר לך בפורטרוט על הניתוחים ועל המלצותיו.
אל תחסוך בשאלות והבהרות, אם אתה מרגיש צורך.
ולאחר שתדבר איתו והוא יסביר לך את שתי הפרוצדורות תוכל לקבל החלטה מלומדת יותר.
אני אישית הסתובבתי המון בפורומים באינטרנט וראיתי סרטים ביוטיוב על הניתוחים השונים.
וההתלבטות שלי היתה בין טבעת לשרוול, ומתאור של אנשים על מה שעובר עליהם הבנתי שטבעת זה לא בשבילי, ומעקף זה קיצוני מדי, לכן הלכתי על שרוול.
כמובן שגם קיבלתי הסברים מכירורגים לגבי הניתוחים.
ההחלטה בסוף היא שלך, אבל תקבל אותה רק לאחר שקיבלת את כל המידע הדרוש מכל מקום אפשרי.
ותהיה שלם עם מה שהחלטת כי אין דרך חזרה.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'יש דמיון מסוים בין 2 ניתוחים אלה'
יש דמיון מסוים בין 2 ניתוחים אלה
25/03/2012 | 13:59
22
112
וכמה הבדלים עקרוניים.
שניהם מקטינים את גודל הקיבה ופוגעים בהורמון הגרלין (הורמון הרעב), כלומר פוגמים במנגנון הטבעי של מערכת העיכול.
מעקף קיבה פוגע בצורה יותר רדיקאלית, כי עוקף חלק מהמעי ולכן יהיה פחות ספיגה של האוכל בגוף, כי הוא עובר בקצת פחות מעי. זה נקרא תת ספיגה, ומחייב לקיחת ויטמינים מסוימים כל החיים. (בניתוחי טבעת ושרוול לוקחים ויטמינים רק בהתאם לצורך, אם התזונה המועטת לא מספקת אותם דיה).

במעקף קיבה כיס הקיבה הרבה יותר קטן מהקיבה שבשרוול, ולכן בשרוול חוששים יותר מאפשרות גדילת הקיבה, הגם שבכל הניתוחים הקיבה יכולה להתרחב ויכולת האכילה תגדל. מלבד במקרים קיצוניים - הגדילה ביכולת האכילה לא מחזירה את יכולת האכילה לקדמותה.
אך אפשר לחבל בתהליך ההרזיה והשמירה על המשקל ע"י אכילת מאכלים עתירי קלוריות.

במעקף קיבה מצויה תופעת דמפינג - כעין סחרחורת וחולשה מפחידים מיד לאחר אכילת/שתיית הרבה מתוק. מה שמוציא את החשק לאכול מתוק בכמויות. בשרוול ובטבעת אין דמפינג, אבל יש מנותחים שדיווחו על בחילה מאכילת יותר מידי מתוק.

ככל שהניתוח רדיקלי יותר, סכנת המוות גבוהה יותר, הסיבוכים מסוכנים יותר, אורך הניתוח ארוך יותר, ההחלמה איטית יותר, ואילו נוחות האכילה טובה יותר והסטטיסטיקה של ירידה במשקל גבוהה יותר (כלומר במעקף אמורים לרדת יותר מאשר בשרוול). עם זאת, יש תמיד מקרים חריגים, של אנשים שלא ירדו הרבה לא בשרוול ולא במעקף. או מקרים שאנשים סבלו מאוד בהתחלה בשרוול בגלל היצרות.

תקרא את המאמר במלב"י המשווה בין הניתוחים בטבלה, ומה שהדגשנו לך בתשובותינו, ותראה איזה יתרונות נראים לך יותר, ואיזה חסרונות פחות בעייתיים מבחינתך, ותקבל תמונה לאיזה ניתוח אתה מושך יותר.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'עוד שאלה קטנה'
עוד שאלה קטנה
25/03/2012 | 16:45
21
92
האם אחרי ניתוח שרוול אפשר לעבור ניתוח מעקף קיבה (במידה והשרוול לא עובד) ??
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'הבנתי שכן. נסה להיכנס לקומונת "מעוקפי קיבה"'
הבנתי שכן. נסה להיכנס לקומונת "מעוקפי קיבה"
25/03/2012 | 17:50
18
99
ולחפש מישהו שעבר בפועל פרוצדורה זו. לדעתי, אין שם אחד כזה עדיין, כי ניתוח השרוול עדיין טרי יחסית בקהל הבריאטרי, ועוד לא הגיע למצב בפועל של קבוצת מאוכזבים שנכשלו והמירו אותו למעקף.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'למה'
למה
25/03/2012 | 17:53
15
60
למה לדעתך נחשב ניתוח המעקף קיצוני יותר מאשר שרוול ??
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'מה ששמחה הסבירה בתשובתה'
מה ששמחה הסבירה בתשובתה
25/03/2012 | 18:38
13
91
ניתוח המעקף מתערב יותר במערכת העיכול. הוא מדלג על חתיכת מעי ובכך מקצר את תהליך העיכול, מה שגורם לתת ספיגה של חלק מהמזון ומחייב ליטול ויטמינים חיוניים כל החיים.
הוא מקצר את הקיבה לכיס זעיר בגודל של ביצה, ואת מרבית הקיבה החתוכה, סוגרים בסיכות ומשאירים בצד, וזה ממשיך לעשות את כל הפעילויות של הקיבה חוץ מעיכול.

אז זה בלגן גדול ושינוי משמעותי מההרכב הנורמלי של מערכת העיכול (וושט, קיבה, מעי וכל התהליכים שקורים בכל אחד מהם לפי הסדר הנכון) - חותכים את הקיבה לשניים לרוחב. לוקחים את החלק הקטן ותופרים אותו למעי (כאשר עוקפים ו"מוותרים" על חלק מסוים מהמעי). החיבור הזה נקרא השקה, והוא עלול להיפרם ולדלוף. את החלק הגדול של הקיבה תופרים ומתקנים ומשאירים בצד. כל התהליכים הטבעיים משתבשים בגלל הבלגן שיצרו בסדר האיברים, ונהיים תהליכים אחרים שמותאמים לקונסטרוקציה החדשה...
במשך החיים עלולים להיות חסימות מעיים, וזה צרה צרורה כי זה לא כל כך פתיר בקלות.
מצד שני הסיבוכים הללו לא קורים כל שני וחמישי לחצי מהמנותחים. הם נדירים, ובשורה התחתונה יש להם פתרונות (לא פשוטים אבל לא צריך למות מהם). ואילו איכות החיים וההרזיה של המנותח שלא הסתבך ולוקח ויטמינים כמו שצריך - גבוהה.
כיוון שהניתוח ארוך ומסובך יותר, גם סיכון המוות בעת ההרדמה גדול יותר. אבל בשורה התחתונה, כל סיכוני המוות ב-3 הניתוחים קטנים מאוד, ויש הבנה רפואית שנחקרה סטטיסטית, שסיכוני המוות מלהישאר שמן וחולה - גדולים הרבה יותר.

בשרוול הניתוח קצר קצת יותר, הפרוצדורה מורכבת פחות. חותכים את כל הקיבה לאורך, חתך ארוך ומשמעותי מאוד, וסוגרים אותו בסיכות. גם שם עלול להיות דלף.
אבל חוץ מזה לא עושים שום דבר אחר - לא מתעסקים עם המעי, הוא נשאר מחובר בחיבור הטבעי שלו מששת ימי בראשית. לא משאירים קיבה מנותקת בצד - מוציאים אותה החוצה וזורקים לפח. לא מחליפים את סדרי האיברים ולא משבשים את המהלך הנורמלי של מערכת העיכול - הקיבה ממשיכה לעכל כהרגלה (פרט להיעלמות זמנית של הורמון הגרלין), המעיים עובדות כסדרן בלי שינויים. רק בגלל שהקיבה קטנה, היא מתקשה להכיל הרבה מזון ומכאן בא אפקט ההרזיה.
אני לא אחליט מה יותר כדאי ועדיף. אבל ברור שהמעקף קיצוני יותר מאשר השרוול.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'אהבתי את תשובתך המלומדת '
אהבתי את תשובתך המלומדת
25/03/2012 | 18:52
12
66
לא מסכימה עם ההנחה הסופית שלך.

כמו כן, רק כדי לחדד את מה שכתבת :
1. ויטמינים אחרי מעקף קיבה - בהחלט חיוניים אבל הם לא MUST כמו במעקף תריסריון. בשלב מסוים גם מזון חלבוני עושה את העבודה בתמיכה של ויטמינים חשובים מעטים בלבד (כמו B12 + מולטיויטימין. את שניהם לא קשה לזכור לקחת וזה לא נטל שבגללו צריך לחשוב על אופציות ניתוחיות אחרות).

2. כיס קיבה בנפח 20 סמ"ק שמתגמש במהלך הזמן ומאפשר סגנון אכילה שפוי(ה) ובכמויות מספ(י)קות.
גם לקיבה שנותרת יש תפקיד והיא לא נותרת "מנותקת בצד".

3. דלף/פרימת השקה - סכנה שיכולה לקרות תוך כדי הניתוח או מיד אחריו ולכן מתוקנת מיידית (מתחילת ביצועו של מעקף קיבה בשנות ה-80 כבר למדו להתגבר על הסכנה הזו במהירות וביעילות).

4. חסימות מעיים לא קורות חדשות לבקרים ומעוקפי קיבה אחראיים יודעים ממה להיזהר (ירק/פרי סיבי במיוחד).

אופירA לדעתי שווה שתתטגלנו (בטאגליינס) את השאלות הנפוצות (הבדלים על שרוול ומעקף למשל וכמובן את כל החומר ששואלים פה לא אחת לגבי ההתנהלות הטבעתית).

ערב נעים
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'בקשר לדליפה'
בקשר לדליפה
25/03/2012 | 19:07
1
71
האם תיתכן קריעה וכתוצאה מכך דליפה עקב פעילות ספורטיבית או תנועה חדה כלשהי ??
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'פעילות גופנית מותרת רק מחודש אחרי הניתוח'
פעילות גופנית מותרת רק מחודש אחרי הניתוח
25/03/2012 | 19:12
66
מאמץ ניכר על שרירי הבטן יכולים לגרום לבקע.

דליפה מתרחשת כתוצאה מפגיעה בעת הניתוח או ממש בסמוך לו ומתוקנת בהתאם.
בכל מקרה זו שאלה לאיש מקצוע כך שאני מפנה אותך לבירור מעמיק יותר מולו.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'מעולה - אני לומדת ממך כל הזמן'
מעולה - אני לומדת ממך כל הזמן
25/03/2012 | 19:21
6
69
וגם ההסתכלות שלך שתופסת את חיתוך 80% מהקיבה וסילוקה מהגוף כיותר רדיקלית מאשר השארת הקיבה החתוכה בגוף להמשך פעילות חוץ מעיכול - מעניינת אותי. לא חשבתי על זה. אשתדל להתעניין ברעיון הזה.

לעובדה שהקיבה הנותרת בגוף לא סתם מונחת בצד אלא ממשיכה את כל פעילותה חוץ מעיכול, התייחסתי בתשובה הקודמת, לכן לא חזרתי עליה שוב. זה בהחלט נכון, ואני מניחה שזה חיובי שהיא ממשיכה לעבוד, אבל בהחלט נהיה בלגן. כל מיני דברים נחתכו והונחו במקומות אחרים, והפעילות הסדירה התברדקה מאוד ועברה שינוי גדול.
כמובן, שיצרו בכוונה את הבלגן הזה, כדי שתתרחש הרזיה מכל השינויים המכוונים הללו.

ויטמינים מעטים זה בהחלט לא שיקול להכריע בין ניתוחים. אני מסכימה איתך. יותר מכך, נראה לי שגם הרבה מנותחי טבעת ושרוול יצטרכו לקחת את שני אלה רוב החיים.

דלף בשרוול ובמעקף - לא אמורים לקרות במשך השנים. אבל על פרימת השקה שנתגלתה במקרה גמור, דיווח רוייקו שנים רבות לאחר ניתוח המעקף שלו. וברור שזה נדיר מאוד, וגם חסימות מעיים נדירות מאוד (אני אישית נתקלתי בשניים). ובכל זאת זה סיבוך המיוחד למעקף ולא לשרוול. ולמי שזה קורה נורא עצוב באותה תקופה. עם זאת, גם למי שהסתבך עם היצרות בשרוול גם נורא עצוב באותה תקופה לא קצרה. ולמעשה, גם למי שזזה הטבעת והוא רואה כוכבים וירחים, עצוב מאוד מאוד.

טגלנתי כבר כמה שאלות נפוצות חשובות, שנראו לי בנוגע לשרוול וטבעת. והפניתי לשם כבר כמה אנשים. אבל קשה לי להחליט, ומה שלא תגידי - אני תופסת אותך כמומחית הבית למעקף קיבה. פשוט תצביעי לי על כל שרשור שנראה לך מתאים, ותודיעי לי - אופירה זה צריך לטגלן. וזה גם. ואני אעשה זאת בשמחה. אפילו אם יש לך דעה לגבי שרשור חשוב של טבעת או שרוול. אני אוהבת לשמוע דעות של אחרים, בפרט כשקשה לי להחליט בעצמי.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'מה הכוונה עצוב באותה תקופה ?'
מה הכוונה עצוב באותה תקופה ?
25/03/2012 | 19:29
1
64
האם יש דרך לתקן זאת ??
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'הכוונה כואב לו, הוא סובל'
הכוונה כואב לו, הוא סובל
25/03/2012 | 21:33
62
בהיצרות שרוול מטפלים ע"י פעולת הרחבה. בכל אופן, תופעה זו מסתדרת מאליה עם הזמן, במשך השנה.
טבעת שהחליקה מתקנים בניתוח תיקון לפרוסקופי של רבע שעה, שמחזיר את הטבעת למקום הנכון.
חסימת מעיים יכולה להסתדר מאליה עם הזמן (יש צורך בהשגחה רפואית, ובעירוי נוזלים), ויכולה לדרוש התערבות ניתוחית. זה מורכב ותלוי במקרה ובגישה הרפואית לטיפול.

בכל אופן, האנשים שכתבו פה בפורומים, שעברו את החוויות השונות הללו, העידו שהם אינם מתחרטים על הניתוח, למרות הקשיים שחוו בטווח הקצר, בגלל הרווח העצום של ההרזיה לטווח הארוך.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'מה זה "היצרות" בשרוול ?'
מה זה "היצרות" בשרוול ?
25/03/2012 | 21:47
1
87

הכוונה מה זה אומר ?
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שרוול צר מידי'
שרוול צר מידי
26/03/2012 | 00:24
78
קראתי בפורום על 3 מקרים (וחמסה מכירה מקרה נוסף שהמיר לניתוח מעקף קיבה כדי לפתור את הבעיה).
במקרים ששמעתי, הבעיה נפתרה מאליה עם הזמן, או ע"י הרחבה עם בלון.

פה יש שרשור קצר שמעיד על התופעה.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'זו "הפריה הדדית"'
זו "הפריה הדדית"
25/03/2012 | 21:48
1
54
שכן, גם אני מחזיקה ממך כ"שרת הטבעות" ואם אני נשאלת בעניין - את הכתובת אליה אני שולחת

מומחית למעקף קיבה אני לא, אבל בהחלט יכולה לעזור ע"ס הניסיון שלי בנושאי ההתמודדות עימו, על כל נלוותיו.

לגבי פרימת ההשקה, אם נתת את רוייקו כדוגמא - הוא באמת "זן נדיר" מעצם היותו מרובה ניתוחים ובשל מערכת העיכול ה"מבולגנת" שלו מכל הניתוחים שעבר, פרימת השקה או כל מושג פוסט ניתוחי אחר - הוא תופעה ייחודית לו שאין להשליך על הכלל.

לגבי הטיגלון, לקחת לתשומת י (אני פשוט רואה פה לעיתים תכופות שאלות על "מצא את ההבדלים בין שרוול למעקף" וכו' - וכדאי שיהיה קישור שניתן לתת ב-60 שניות למתעניין הראשוני, עד שיגיעו כל הח'ברה ויענו מניסיונם ).

נשתמע
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'נכון. הרושם של הבלגן הגדול התקבל בעיקר '
נכון. הרושם של הבלגן הגדול התקבל בעיקר
25/03/2012 | 21:54
42
מהסיפור של רוייקו, מרובה הניתוחים.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'בקשר לאיכות האכילה'
בקשר לאיכות האכילה
27/03/2012 | 07:26
2
57
לא הצלחתי כלכך להבין איפה האיכות אכילה יותר טובה במעקף או בשרוול, ולמה.

אגב ההסברים שלך ושל אופירA מעולים ונתנו לי תשובות והסברים לחלק מהדברים שעדין נותרו פתוחים אצלי
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-''
27/03/2012 | 19:46
25
זו שאלה נפיצה.
אני לא רוצה להיכנס לזה ברשותך.

לדעתי כמעוקפת - יש הבדל.
לדעתם של משורוולים - אין.

שמחה שההסברים האירו לך את הנושאים ה"פתוחים".
שיהיה בהצלחה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ההבדלים נובעים'
ההבדלים נובעים
28/03/2012 | 00:33
62
מזה שלמשורוולים יש קיבה ולכן עיכול רגיל (צריך לחכות עד שהאוכל מתפנה ולכן אי אפשר לאכול)
למעוקפים אין.

מאחר שנדמה (לכמה אנשים) שהמשורוולים נשנשנים במקום לאכול מנות, אומרים שיש הבדל.
לדעתי ועל פי ניסיוני המשורוולים פשוט אוכלים מנות קטנות יותר אבל בכל מקרה של הישארות ליד שולחן, כמו במסעדה למשל, הנשנוש קורה - לצערנו - מעצמו.

יכולת האכילה גם כן אישית.
בחתונה ביום ראשון ישבנו שלוש משורוולות בותק שונה כשאני הותיקה ביותר.
השתיים האחרות אכלו סטייק ואני לא מסוגלת להעביר דבר כזה..
קצת בעייתי להכליל האמת.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'רוב האנשים מניחים כך בגלל...'
רוב האנשים מניחים כך בגלל...
25/03/2012 | 18:39
50
ה"התעסקות" עם מעיים (השקות וקיצורים שונים).

אני טוענת שכריתה של 80% מהקיבה (שמבוצעת בשרוול, כי במעקף כל הקיבה נשארת בפנים רק משנה את צורתה) היא שוות ערך מבחינת ה"רדיקליות הניתוחית".
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'יש, ויותר מאחד...'
יש, ויותר מאחד...
25/03/2012 | 18:37
1
59
סיפרתי לא מזמן על בחורה שעברה שרוול בקיץ האחרון ולאחר מס' חודשים המירה למעקף קיבה בגלל סיבוך מסוים. מכירה עוד מס' אנשים כמוה (והם לא ששים בחשיפה).

- מטבעת אפשר להמיר למעקף קיבה (רצוי) ולשרוול (פחות מומלץ כי כבר הוכח שלעיתים ה"חביקה" של הטבעת עלולה להשאיר משקע מסוים שאם ממירים לניתוח השרוול - הוא לא יהיה אפקטיבי כי אינו בגודל/אחיד מתחילתו)

- משרוול אפשר להמיר למעקף קיבה / מעקף תריסריון

- ממעקף קיבה...אפשר רק להאריך אותו (ואני לא בטוחה אבל חושבת שגם אפשר לעבור ל BPD)

- ממעקף תריסריון אין אופציה לחזור אחורה.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'אז יופי. עכשיו נדע שיש גם מנותחים בפועל'
אז יופי. עכשיו נדע שיש גם מנותחים בפועל
25/03/2012 | 18:39
37
לצפיה ב-'בהחלט אפשר אחרי שרוול לעשות מעקף'
בהחלט אפשר אחרי שרוול לעשות מעקף
25/03/2012 | 21:36
45

הרופא שניתח אותי אמר לי את זה , הוא חובב מעקפים אבל אני התעקשתי על שרוול ( שגם את זה הוא מן הסתם יודע לעשות )

והוא אמר טוב " מקסימום אחרי זה אפשר לעשות מעקף ".....
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'כן ואני מכירה לפחות אחת שעברה את'
כן ואני מכירה לפחות אחת שעברה את
26/03/2012 | 14:40
47
לצפיה ב-'למעקף '
למעקף
25/03/2012 | 12:57
55
משום שבמעקף מתעסקים גם עם מערכת העיכול ולא רק עם הקיבה.

במעקף יש את אלמנט התת ספיגה שבשרוול אין.

שמחה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'אוף, איך אני אמור לשאול את המנתח את השאלות '
אוף, איך אני אמור לשאול את המנתח את השאלות
25/03/2012 | 19:52
10
42
הבאות :

לשאול את המנתח על הניסיון שיש לו בניתוחים
a. כמה ניתוחים הוא ביצע?
b. כמה סיבוכים קשים היו לו (דליפה, ניתוח חוזר דחוף בשל הסיבוך)?
c. כמה מקרי תמותה קרו במטופליו?
d. האם הוא יודע מה שיעור הסיבוכים באחוזים?

זה לא קצת מביך העניין הזה ??? אין איזה אתר שמראה את הנתונים הללו ??
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'תיכנס לאתר של מלב"י'
תיכנס לאתר של מלב"י
25/03/2012 | 21:51
2
45

* כתוב שם על הסיכון באחוזים , יש שם טבלה וכתוב שחור על גבי לבן .
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'האחוז ידוע... אני מתכוון לאחוזי הצלחה של המנת'
האחוז ידוע... אני מתכוון לאחוזי הצלחה של המנת
25/03/2012 | 22:16
1
38
לצפיה ב-'מה זה מה שנה אם אמות או לא...'
מה זה מה שנה אם אמות או לא...
25/03/2012 | 23:02
34
ממילא זה לדחות את הקץ הבלתי נמנע...
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'לשאול אפשר תמיד והכל. תשובות....מממממ'
לשאול אפשר תמיד והכל. תשובות....מממממ
26/03/2012 | 06:28
6
38
לא בטוחה עד כמה הן תהיינה מהימנות. למה שמישהו ירצה לשתף מנותחים בעצם בכמה סיבוכים היו לו וכמה מטופלים מתו לו? הרי זה נתון שטובי עורכי הדין וטובי הרופאים עושים הכל כדי להסתיר....
לא אתה ולא אני היינו מתנתחים אצל מנותח שהיה מספר בריש גלי שמתו אצלו במהלך הניתוח XX מטופלים...לא כך?
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'אני חולקת עלייך '
אני חולקת עלייך
26/03/2012 | 22:27
5
38
זו דווקא שאלה לגיטימית ו"מוכּרת" מאוד בקרב המנתחים.

מנתח מנוסה, בקיא בתחומו, מומלץ, ומקצועי - יענה עליה ללא תזוזת אי נוחות על כסאו.
בכ"ז - אנשים מפקידים בידיו את חייהם.

אני, אגב, הייתי מצפה שמנתח ייתן לי את התשובות (גם אם הן קשות) לכל השאלות, בלי לייפות את הנתונים, מאשר שאלמד בצורה עצמאית לאחר הפגישה עימו את "המצב הנכון ואבין שמכר לי "אשליה" - זה מה שלא היה מהימן מבחינתי.

חוצמזה, נכחתי ב-2 פגישות של מועמדים טרום ניתוח עם 2 כירורגים בריאטריים בכירים והם ענו על השאלות הספציפיות האלו (תמותה/סיבוכים) בצורה ישירה ובלתי מתחמקת.

קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ומאין לך שהם ענו את התשובות האמיתיות ולא את '
ומאין לך שהם ענו את התשובות האמיתיות ולא את
27/03/2012 | 06:21
4
30
אלה שאולי היית (את או המנותח) לשמוע? (לגבי התמותה או הסיבוכים אצלו עצמו).
אגב, גם אני שאלתי את המנתחת וגם את השניים איתם התייעצתי לפניה. תשובה לא קיבלתי אגב מאף אחד מהם, כולם מומחים בתחומם, מהטובים ביותר באזור המרכז . כולם דיברו על סיבוכים שייתכנו בניתוח אבל לא דיברו על הסיבוכים הספציפיים שהיו אצלם וגם סירבו לתת נתונים על אנשים שמתו אצלם על שולחן הניתוחים או בעקבות הניתוח. האמת? לא באמת חשבתי שיענו....
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ועוד דבר,'
ועוד דבר,
27/03/2012 | 06:24
3
27
על הסבירות לסיבוכים ועל מנתח כזה או אחר, קראתי בפורומים ובקומונות וגם באינטרנט. וגם שם לוקחת בחשבון שהמידע, למרות שאולי קצת יותר אמין, הוא חלקי ולא תמיד מדוייק. אבל בהחלט את רוב המידע קיבלתי משם וממנותחים.
הרופאים לעולם לא יספרו את כל האמת. הם צריכים להיות טפשים אם יעשו כן (הרי לא תלכי להתנתח אצל רופא שיספר לך שהיו אצלו נניח 10 מקרי תמותה, ו-10 סיבוכים משמעותיים....סתם לצורך הדוגמה).
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-''
27/03/2012 | 19:41
2
20
בואי נגיד שאנחנו לא "חושבות אותו הדבר" ...

מה שאני *יודעת* זה, כשבאתי בזמנו לד"ר רזיאל (שהייתה כאמור אחת מה TOP 5 איתם התייעצתי) - קיבלתי את כל התשובות לכל השאלות ובמצבי דאז, ידעתי שאני עלולה גם למות על שולחן הניתוחים ו...בכ"ז התנתחתי.

אגב, רופא אחר אמר לי במפורש שמבחינתו אני בסכנת חיים מיידית עוד לפני שאעבור ניתוח אצלו ולכן *מראש* לא שש לנתח אותי וכפועל יוצא של ה"אנטי" שלו בחרתי להתייעץ עם עוד רופאים.

הוא אגב היה לפני הייעוץ שלי אצל ד"ר רזיאל ואם היה אומר ש"למרות סכנת החיים המיידית" והאפשרות שאמות לו על שולחן הניתוחים - היה מנתח אותי (בלי "אנטי" וסירוב בפועל שאעשה זאת, אצלו)...- הייתי מתנתחת אצלו (שתביני כמה מצבי היה חמור...).

את לא יכולה לדעת מי יבחר מה...
לפעמים יש מקרים מיוחדים שפשוט - אין ברירה ונלקחות החלטות דרמטיות.

שנהיה בריאים...
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'האם בסופו של דבר נותחת ע"י ד"ר רזיאל ?'
האם בסופו של דבר נותחת ע"י ד"ר רזיאל ?
27/03/2012 | 23:14
1
34
לצפיה ב-'ברור '
ברור
27/03/2012 | 23:27
31
לצפיה ב-' אפשרויות לרוויזיה אחרי SRVG :'
אפשרויות לרוויזיה אחרי SRVG :
<< ההודעה הנוכחית
26/03/2012 | 22:14
249
מאת ד"ר רזיאל, 26.03.12 :

שרוול אחרי SRVG מלווה בסיבוכים בשיעור של 50 אחוזים ולכן כמעט ולא מבוצע.

מעקף קיבה אחרי SRVG מלווה בסיבוכים של 30 אחוזים ומבוצע באופן פתוח.

הצרת קיבה בטבעת מתכווננת ניתנת לביצוע באופן לפרוסקופי ושיעור הסיבוכים קטן.

מעקף ביליופנקראטי (BPD) משאיר קיבה גדולה יותר ועוקף את מרבית המעי.
העיקרון שלו הוא תת ספיגה כמו במעקף תריסריון.
היתרון שלו הינו שלא מתעסקים עם החלק העליון של הקיבה.
גם לניתוח זה יש סיבוכים כ 10 אחוזים אך אם יש דליפה היא לרוב לא בחלק העליון של הקיבה כי לא נוגעים באיזור זה.

אופירה - נא טיגלונך האדיב.
נראה לי שרצוי גם כהודעה נפרדת (קישור רק לזו) וגם לשמירה ב"הודעות נבחרות" / "שאלות נפוצות" בנושא סיבוכים/ רוויזיות בנפרד.

תודה
קיצורי קיבה >>

הודעות אחרונות

17:20 | 06.09.19 אורחים בפורום
23:16 | 31.08.19 ד קובי
12:04 | 22.07.19 אורחים בפורום
21:22 | 09.07.19 אורחים בפורום
22:20 | 18.06.19 יניב 99
05:30 | 30.05.19 חיהלה ג
12:41 | 25.05.19 אורחים בפורום
09:45 | 16.05.19 אורחים בפורום
22:54 | 05.05.19 יניב 99
12:40 | 22.03.19 אורחים בפורום
20:58 | 19.03.19 maor2581
10:46 | 12.03.19 אורחים בפורום
13:07 | 02.03.19 שירילי22

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ