התכנות לסיבוכים לאחר ניתוח

גברת ע

New member
בקשר לאיכות האכילה

לא הצלחתי כלכך להבין איפה האיכות אכילה יותר טובה במעקף או בשרוול, ולמה.

אגב ההסברים שלך ושל אופירA מעולים ונתנו לי תשובות והסברים לחלק מהדברים שעדין נותרו פתוחים אצלי

חמ סה

New member

זו שאלה נפיצה.
אני לא רוצה להיכנס לזה ברשותך.

לדעתי כמעוקפת - יש הבדל.
לדעתם של משורוולים - אין.

שמחה שההסברים האירו לך את הנושאים ה"פתוחים".
שיהיה בהצלחה

ליבי3617

New member
ההבדלים נובעים

מזה שלמשורוולים יש קיבה ולכן עיכול רגיל (צריך לחכות עד שהאוכל מתפנה ולכן אי אפשר לאכול)
למעוקפים אין.

מאחר שנדמה (לכמה אנשים) שהמשורוולים נשנשנים במקום לאכול מנות, אומרים שיש הבדל.
לדעתי ועל פי ניסיוני המשורוולים פשוט אוכלים מנות קטנות יותר אבל בכל מקרה של הישארות ליד שולחן, כמו במסעדה למשל, הנשנוש קורה - לצערנו - מעצמו.

יכולת האכילה גם כן אישית.
בחתונה ביום ראשון ישבנו שלוש משורוולות בותק שונה כשאני הותיקה ביותר.
השתיים האחרות אכלו סטייק ואני לא מסוגלת להעביר דבר כזה..
קצת בעייתי להכליל האמת.

חמ סה

New member
רוב האנשים מניחים כך בגלל...

ה"התעסקות" עם מעיים (השקות וקיצורים שונים).

אני טוענת שכריתה של 80% מהקיבה (שמבוצעת בשרוול, כי במעקף כל הקיבה נשארת בפנים רק משנה את צורתה) היא שוות ערך מבחינת ה"רדיקליות הניתוחית".

חמ סה

New member
יש, ויותר מאחד...

סיפרתי לא מזמן על בחורה שעברה שרוול בקיץ האחרון ולאחר מס' חודשים המירה למעקף קיבה בגלל סיבוך מסוים. מכירה עוד מס' אנשים כמוה (והם לא ששים בחשיפה).

- מטבעת אפשר להמיר למעקף קיבה (רצוי) ולשרוול (פחות מומלץ כי כבר הוכח שלעיתים ה"חביקה" של הטבעת עלולה להשאיר משקע מסוים שאם ממירים לניתוח השרוול - הוא לא יהיה אפקטיבי כי אינו בגודל/אחיד מתחילתו)

- משרוול אפשר להמיר למעקף קיבה / מעקף תריסריון

- ממעקף קיבה...אפשר רק להאריך אותו (ואני לא בטוחה אבל חושבת שגם אפשר לעבור ל BPD)

- ממעקף תריסריון אין אופציה לחזור אחורה.

בהחלט אפשר אחרי שרוול לעשות מעקף

הרופא שניתח אותי אמר לי את זה , הוא חובב מעקפים אבל אני התעקשתי על שרוול ( שגם את זה הוא מן הסתם יודע לעשות )

והוא אמר טוב " מקסימום אחרי זה אפשר לעשות מעקף ".....

שמחה37

New member
למעקף

משום שבמעקף מתעסקים גם עם מערכת העיכול ולא רק עם הקיבה.

במעקף יש את אלמנט התת ספיגה שבשרוול אין.

שמחה

EsxAdmin

New member
אוף, איך אני אמור לשאול את המנתח את השאלות

הבאות :

לשאול את המנתח על הניסיון שיש לו בניתוחים
a. כמה ניתוחים הוא ביצע?
b. כמה סיבוכים קשים היו לו (דליפה, ניתוח חוזר דחוף בשל הסיבוך)?
c. כמה מקרי תמותה קרו במטופליו?
d. האם הוא יודע מה שיעור הסיבוכים באחוזים?

זה לא קצת מביך העניין הזה ??? אין איזה אתר שמראה את הנתונים הללו ??

תיכנס לאתר של מלב"י

* כתוב שם על הסיכון באחוזים , יש שם טבלה וכתוב שחור על גבי לבן .

EsxAdmin

New member
האחוז ידוע... אני מתכוון לאחוזי הצלחה של המנת

ח וכו'...

EsxAdmin

New member
מה זה מה שנה אם אמות או לא...

ממילא זה לדחות את הקץ הבלתי נמנע...

גילור

New member
לשאול אפשר תמיד והכל. תשובות....מממממ

לא בטוחה עד כמה הן תהיינה מהימנות. למה שמישהו ירצה לשתף מנותחים בעצם בכמה סיבוכים היו לו וכמה מטופלים מתו לו? הרי זה נתון שטובי עורכי הדין וטובי הרופאים עושים הכל כדי להסתיר....
לא אתה ולא אני היינו מתנתחים אצל מנותח שהיה מספר בריש גלי שמתו אצלו במהלך הניתוח XX מטופלים...לא כך?

חמ סה

New member
אני חולקת עלייך

זו דווקא שאלה לגיטימית ו"מוכּרת" מאוד בקרב המנתחים.

מנתח מנוסה, בקיא בתחומו, מומלץ, ומקצועי - יענה עליה ללא תזוזת אי נוחות על כסאו.
בכ"ז - אנשים מפקידים בידיו את חייהם.

אני, אגב, הייתי מצפה שמנתח ייתן לי את התשובות (גם אם הן קשות) לכל השאלות, בלי לייפות את הנתונים, מאשר שאלמד בצורה עצמאית לאחר הפגישה עימו את "המצב הנכון ואבין שמכר לי "אשליה" - זה מה שלא היה מהימן מבחינתי.

חוצמזה, נכחתי ב-2 פגישות של מועמדים טרום ניתוח עם 2 כירורגים בריאטריים בכירים והם ענו על השאלות הספציפיות האלו (תמותה/סיבוכים) בצורה ישירה ובלתי מתחמקת.

גילור

New member
ומאין לך שהם ענו את התשובות האמיתיות ולא את

אלה שאולי היית (את או המנותח) לשמוע? (לגבי התמותה או הסיבוכים אצלו עצמו).
אגב, גם אני שאלתי את המנתחת וגם את השניים איתם התייעצתי לפניה. תשובה לא קיבלתי אגב מאף אחד מהם, כולם מומחים בתחומם, מהטובים ביותר באזור המרכז . כולם דיברו על סיבוכים שייתכנו בניתוח אבל לא דיברו על הסיבוכים הספציפיים שהיו אצלם וגם סירבו לתת נתונים על אנשים שמתו אצלם על שולחן הניתוחים או בעקבות הניתוח. האמת? לא באמת חשבתי שיענו....

גילור

New member
ועוד דבר,

על הסבירות לסיבוכים ועל מנתח כזה או אחר, קראתי בפורומים ובקומונות וגם באינטרנט. וגם שם לוקחת בחשבון שהמידע, למרות שאולי קצת יותר אמין, הוא חלקי ולא תמיד מדוייק. אבל בהחלט את רוב המידע קיבלתי משם וממנותחים.
הרופאים לעולם לא יספרו את כל האמת. הם צריכים להיות טפשים אם יעשו כן (הרי לא תלכי להתנתח אצל רופא שיספר לך שהיו אצלו נניח 10 מקרי תמותה, ו-10 סיבוכים משמעותיים....סתם לצורך הדוגמה).

חמ סה

New member

בואי נגיד שאנחנו לא "חושבות אותו הדבר" ...

מה שאני *יודעת* זה, כשבאתי בזמנו לד"ר רזיאל (שהייתה כאמור אחת מה TOP 5 איתם התייעצתי) - קיבלתי את כל התשובות לכל השאלות ובמצבי דאז, ידעתי שאני עלולה גם למות על שולחן הניתוחים ו...בכ"ז התנתחתי.

אגב, רופא אחר אמר לי במפורש שמבחינתו אני בסכנת חיים מיידית עוד לפני שאעבור ניתוח אצלו ולכן *מראש* לא שש לנתח אותי וכפועל יוצא של ה"אנטי" שלו בחרתי להתייעץ עם עוד רופאים.

הוא אגב היה לפני הייעוץ שלי אצל ד"ר רזיאל ואם היה אומר ש"למרות סכנת החיים המיידית" והאפשרות שאמות לו על שולחן הניתוחים - היה מנתח אותי (בלי "אנטי" וסירוב בפועל שאעשה זאת, אצלו)...- הייתי מתנתחת אצלו (שתביני כמה מצבי היה חמור...).

את לא יכולה לדעת מי יבחר מה...
לפעמים יש מקרים מיוחדים שפשוט - אין ברירה ונלקחות החלטות דרמטיות.

שנהיה בריאים...

למעלה