שרשור שאלות לדר' אבינוח מתחיל היום !

תמי29

New member
סטטיסטיקטת. נתונים על אחוזי השמנה חוזרת אחרי

ניתוחים בריאטרים לסוגיהם. אשמח אם תחכימינו בנתונים אלו. תודה רבה מאד.

בעיית המעקב לאחר ניתוחים בריאטריים

ראשית יש להגדיר את בדיקת המעקב . הרפואה לא עוקבת מספיק אחר המנותחים ולכן מעטות הסטטיסטיקות של הטווח הרחוק שהן החשובות. בטווחים הרחוקים רוב ניתוחי הקיבה דומים אולם, בעוד שניתוחי קיבה זקוקים לנתוח חוזר ניתוח טבעת יכול להמשיך לשפר את הקיבה ללא ניתוח חוזר אלא נטור או סגירה של הטבעת. לעומת זאת טבעת דורשת משטר אכיפה קשה יותר ולא תמיד יש את הסבולת לכך, סטטיסטית אני מניח שיותר ממחצית המנותחים שומרים על ירידה של יותר ממחצית עודף משקלם לאורך זמן.

עדןעדן24

New member
שאלות בקשר לתורים

שלום ד"ר אבינוח, אני 5 חודשים אחרי הניתוח, וירידה של רק 8 קילו
וסגורה על 7.5 (אם אני לא טועה) רציתי לדעת אם יש דרך לקצר את ההמתנה לתורים לפעמים יכול לקחת חודשיים לחכות לתור, ואז שכבר מגיעים, צריך בדרך כלל להקצות לעניין בין שעה לשלוש שעות לחכות בחדר המתנה. (למשהו שלוקח 3 דקות עם סמול טוק) יש דרך אולי להכשיר רופא/ים רק לסגירות או פתיחות, מה שיצמצם את ההמתנה? רק רעיון... כדאי לחשוב על זה... תודה רבה רבה!
וחג שמח

תור לסגירה

יש אפשרות לסגירה אחת לחודש ברוב התורים פרט אולי לחופשה קצרה [ מציע לפנות אלי במידה וההמתנה מתארכת מדי מעבר לחודש בין סגירה לסגירה . אשמח לשמוע על רופאים או כל צוות רפואי היכול לעזור בסגירה . לא כל צוות רפואי מוכן להקדיש מזמנו למטופל במידה הנדרשת.

meniy

New member
ד"ר אבינוח היקר, שאלה נוספת:

האם כל ניתוחי הטבעת בשנה האחרונה הם בטבעת שוודית או שייתכן שישנם ניתויחם בטבעת מסוג אחר? אם תשובתך שיש ניתוחים גם בטבעת אחרת, אודה לך מאוד אם תסביר את ההבדלים בין הטבעות. תודה על התיחסותך ועל זמנך, מני

סוגי הטבעות

יש טבעת בלגית אמריקאית יעילה במידה דומה . הטבעת יותר נוקשה ויכולת הסגירה יותר מוגבלת. בעוד שטבעת שבדית מאפשרת סגירה טוטלית שתיה וללא מעבר כמעט . טבעות אחרות לא נסגרות מספיק. היום נוטים ליצר טבעות דומות לשבדית עם סגירה הדוקה .

שלום לד"ר אבינוח ../images/Emo140.gif

שואלת בשביל אחותי. לפני 7 שנים עברה ניתוח טבעת וירדה יפה 25 ק"ג אחרי הירידה הגדולה נכנסה להריון ואחרי הלידה עם הטבעת עלתה כמעט הכל בחזרה. מאז ועד היום (עם עוד 2 לידות ברקע) לא הייתה בביקורת (לא אושר ע"י הקופ"ח בין היתר). מזה 5 שנים כמעט כל דבר נתקע לה בדרך למטה, היא מקיאה חצי ממה שהיא אוכלת (לא כל ארוחה) וכל ארוחה לוקחת לה שעה לפחות. האם ייתכן כי התפתח לה זיהום מהטבעת? כמה זמן לוקחת התאוששות מהניתוח אחרי הסרת הטבעת? (אחותי חוששת מזה מאחר ויש לה 4 ילדים מתוכם תאומים בני 7 חודשים).
מראש על תשובתך

סליחה תוספת רקע

בת 33 לא ידועה סוג הטבעת רק שהיא עם סיליקון הניתוח נקרא: פרסקופיה (זה כל מה שאחותי זוכרת) הטבעת פתוחה משנת 2004 בערך. שוב תודה

להביא את אחותך לבקורת

חשוב מאד להיות בבקורת כדי ללמוד על מצב הטבעת יתכן ויש צניחה חלקית . יתכן שצריך לסגור חשובה בדיקה נא לבוא למרפאה.

חקמ2009

New member
אבן בכיס מרה

שלום! תודה על הענתותך להקדיש שעתיים לשאלות בפורום. אני מעומדת לעבור ניתוח שרוול. בבשיקות שעשיתי מסתבר שישנה אבן בכיס מרה בגודל של 30 מ"מ. האבן לא הפריעה לי מעולם. (ידוע לי על קיומה כ-20 שנה). האם לדעתך רצוי להוציאה בעת הניתוח? או לאחר מכן אם בכלל? יש להוסיף שאני חולת סכרת סוג 2 ויש לי בעית קרטנין גבוה בכליה. (1.7). תודה

נוכחות אבן בכיס מרה ללא סמני מחלה

איני ממליץ על הוצאת אבני מרה שלא מציקות . למחצית האוכלוסיה בעולם המערבי יש אבני מרה לכן, יש הוראה להוציא רק את המציקות . אין צורך לעשות יותר מדי ניתוח. תפסת מרובה לא תפסת. עדיף שני ניתוחים קטנים מניתוח אחד גדול. טכנית אין קושי להוציא גם את כיס המרה . מאידך, יש סכרת ואין זו טעות להוציא את כיס המרה . אישית הייתי מניח בשלב זה לכיס המרה. יש לציין שניתוח שרוול הוא ניתוח נרחב למדי (כריתה של שמונים אחוז מכלל הקיבה ) עם רמת סיכון מספיק גבוהה אין צורך להוסיף עוד סיכון מיותר.

יוליקה

Member
מנהל
ד"ר אבינח שלום - נותחתי פעמיים על ידך

הייתי פציינטית שלך פעמיים - בכירורגית ג' בסורוקה. פעם ראשונה ניתחת אותי להוצאת כיס מרה ופעם שניה יחד עם פרופ' חרוזי הצרת קיבה ע"י טבעת. כ-10 שנים לאחר הניתוח הטבעת נפתחה והתחלתי לדמם לתוך הקיבה עד לאובדן דם רציני. הגעתי לאישפוז מעולפת עם ספירת דם 6.8, קיבלתי 2 מנות דם, התייצבתי ואחרי שנה הסיפור חזר על עצמו שוב קיבלתי עוד מנת דם. מאז אני מטופלת בלוסק, הפכתי להיות סוכתרית - וכל הק"ג שהורדתי העליתי בחזרה. היום אני בת 61 איזה טיפול היית ממליץ לי? אני משוכנעת שאם לא אהיה מלאה (משקלי 97 ק"ג גובהי 162) לא אהיה סוכרתית.

קובי d1

New member
שלום ד"ר אבינוח

אתה מנתח כל השנים בטבעת שוודית \שאלתי מה הסיבה שאתה מנתח בטבעת הזאת בלבד . אני עצמי מנותח בטבעת האמריקאית הישנה משנת 2000 ודי מרוצה ממנה תודה וחג שבועות שמח קובי

חשיבות הטבעת להצלחת הניתוח

חשיבות הטבעת יותר לגבי המנתח מאשר המנותח. לגבי המנותח חשוב יותר כמה סגרתי את הטבעת כי עצמת הסגירה היא שקבעה את שביעות רצונך והצלחת הניתוח. גם שלשום הכנסתי טבעת שאינה שבדית ואני בטוח שהצלכת הניתוח לא תלויה בטבעת אלא במנותח והמנתח. רמת המוטיבציה וההבנה של המנותח והיענות של המנתח לסגור בהתאם.

ליוליקה ובעלי עבר כירורגי קודם

מציע לך לעבור ניתוח הצרת קיבה חוזר בשיטה לפרוסקופית (ללא פתיחת בטן ) של הטבעת . תוכלי לרדת במשקל ולהרפא מהסכרת . אשמח לראותך במרפאה

סי 17

New member
שאלה שאלתית

לאור ניסיונך רב השנים, מה דעתך על ניתוח השרוול והאם אתה רואה את עצמך מבצע אותו בעתיד הנראה לעין? האם היו בעבר ניתוחים שחשבתם ש"הם הדבר הבא" ולא הצליחו להישאר לאורך זמן ונעלמו באופק?

רוייקו

New member
לדר' אבינוח, ברוך הבא. כבוד רב לארח אותך

חג שמח !!! הרבה תודה על הענותך להשיב לשאלות המשתתפים בפורום. הרוב הגדול כל כך השתפשף בידע שרכש כאן אז מה שנותר הוא לעשות השלמות. את שירשור השאלות נתלה ברשימת האירוחים כך שתמיד יוכלו לעיין בו בעתיד. אני הייתי שמח אם תוכל לספר על הזיקה שלך לבריאטריה. מדוע דווקא בריאטריה משכה אותך יותר מכל תחום אחר בכירורגיה ומה הדרייב שלך לנתח כל כך הרבה אנשים, כמעט יותר מכל מנתח אחר בעולם באותו תחום. ושוב, המון תודה על התשובות רוייקו

ניר60

New member
Rouz-en-Y

אני קורא בספרות שיש חזרה לטכניקה ישנה זו. 1. מה מלמד הניסיון שלך? 2. אומרים שהגישה הלאפרוסקופית יחד עם הטבעת שיפרה את התוצאות, גם בנושא זה אודה לתשובת ניסיונך. משה ב.

../images/Emo41.gifטבעת אחרי טבעת

ד"ר אבינוח שלום רב! הייתה לי טבעת שנה וחצי וירדתי איתה יפה 40 ק"ג , נכנסתי להריון וכתוצאה מהקאות מרובות הטבעת החליקה וחסמה את הקיבה (למזלי 4 חודשים אחרי הלידה), נוצר גם פאוץ' גדול מאוד נותחתי והטבעת הוחזרה למקום. כעבור כחודשיים היא החליקה שוב למרות שלא הקאתי ואז הוחלט להסירה לצמיתות. שאלתי היא האם מצב של פאוץ יכול לעבור מעצמו והאם אני יכולה לעשות שוב טבעת? או שכבר עדיף לי מעקף? תודה וחג שמח

למעלה