שרשור שאלות לדר' אבינוח מתחיל היום !

ואם יורשה לי להוסיף

בוולפסון בין שבוע לשלושה. אני קבעתי שם 4 פעמים ו3 ביטלתי בגלל אילוצים של הרגע האחרון (שיגעתי קצת את מלי החבובה...)

אינטרוולים בין סגירות

האם יש מגבלת מינימום לזמן שבין סגירה אחת לרעותה? אם כן, מהו מינימום הזמן, ומדוע? תודה על תשובתך. ותודה על הכל.

למשקל הנסוג

עדיף לסגור בטווחים של של כארבע עד ששה שבועות אם אין ירידה במשקל. כאשר מכניסים יותר ויותר פחמימות. איני סוגר בקצב של יותר מפעם בשלשה שבועות . זהו טווח מינימלי שלו אנו זקוקים להסתגל למצב החדש . יש לזכור שכל סגירה והידוק משנה את מצב הניתוח. אפשר לומר שכל הידוק כמו ניתוח חדש . מערכת העיכול מתאמצת להסתגל למצב חדש בו עליה לדחוף מזון דרך מעבר הטבעת . מאמץ זה ניכר לפעמים ונותן אותותיו גם כעבור מספר שבועות. למשל, חשים טוב במשך כשבועיים כאשר לפתע נוצרת חסימה וקושי מתגבר במעבר האוכל . זו עייפות המערכת ויש להקל בפתיחה .

סי 17

New member
לד"ר אבינוח שלום וברוך הבא

אין לי שאלות, רק תודות. תודה על כך שאתה מתפנה לנו מזמנך היקר. כבוד הוא לי שאני יכולה להגיד שנותחתי על ידי מנתח דגול. תודה על המיומנות שלך כשהייתי תחת הרדמה לפני שנה וחצי ושינית את חיי. תמיד כשנפגשים, לא משנה אם זה לסגירה או לפתיחה דחופה תמיד אדיב, תמיד עם מילה טובה והסבר מפורט. תודה לך, ד"ר אבינוח, על זה שהענקת לי את ההזדמנות לשנות את חיי למשהו טוב יותר. קלייר

קלאאסה

New member
שלום לד"ר אבינוח

האם אחרי סגירה של 7.5 מתחילים לסגור בחצאים אם יש הגבלה גדולה באוכל? כמה זמן אחרי הניתוח מורידים את מרבית עודף המשקל? תודה וחג שמח

שיעור סגירה מול אפקט הניתוח

אפקט הניתוח בד"כ מקביל לשיעור הסגירה והידוק הטבעת. אולם, שונה מאיש לאיש. כלומר, יש אשר סוגרים מעט ויורדים הרבה כבר בחמישה סמ"ק לעומת זאת יש אשר זקוקים לסגירה של תשעה סמ"ק לפני שמתחילים לרדת במשקל. כללית כך או כך המטרה המוצהרת היא ירידה של כשליש מהמשקל ההתחלתי תוך כשנה . (כשלשים עד ארבעים ק"ג בממוצע ).

meniy

New member
שלום ד"ר אבינוח.

אני מנותח שלך מלפני 8.5. חודשים, הייתי 39 BMI, מזה כחודש סגור על 7.5 C.C., ירידה איטית מאוד של 14 קילו, בשבועיים האחרונים לא מוריד אפילו גרם אחד. חולה סכרת ללא שינוי לטובה. במשך היום כמעט לא מצליח לאכול. בערב "טורף" כל מה שעובר. לא אוכל לחם אבל אוכל מצות כי זה עובר, לא אוכל עוף אבל אוכל המון תפו"א כי זה עובר, לא אוכל ספגטי אבל אוכל צלחת חומוס כי זה עובר, וכמובן מתוקים ופיצוחים כי גם זה עובר. ואני מרגיש בלילה רעב. ממש. אז אני אוכל כל מה שעובר והרבה. אז אני סגור יותר מידי או פחות מידי??? אם אסגור עוד, נראה לי שאצליח לאכול ממש רק דברים "רעים" שעוברים בקלות. אז אולי לפתוח עמ"נ שאוכל אוכל מזין שישביע אותי ולא אזדקק למצות, עוגות, חומוס וכו'?? ואולי בכל זאת לסגור עוד עד לרמה מקסימלית שאפילו פיצוחים ומרק ירקות לא יעברו? ד"ר נכבד, אני מבולבל ממש ואובד עצות. מה עושים? פותחים? סוגרים? אני לא יורד במשקל ואני על סף יאוש! יש לי תור אליך במרפאתך בב"ש לעוד חודש. אודה על התיחסותך. מני

meniy

New member
שי שלום,

נותחתי אצל ד"ר אבינוח בבי"ח סורוקה בספטמבר 2008. אני בטוח שהוא צודק במה שהוא ענה לי. הבעיה שלי שחשבתי שהניתוח עושה הוקוס פוקוס ונהיים רזים. כנראה באמת צריך לרעוב ולא לאכול פחמימות בשביל לרדת. אני הולך לסגור עוד ועוד עד שלא אוכל לאכול אלא את המינימום ביותר. אני חייב להצליח לרזות!!! הצלחה רבה, מני

shai0203

New member
היי

היי מני , אני מבין את התסכול האישי , אבל אתה צריך להבין שלמרות הניתוח וגם כל דבר אחר קשור לגוף שלך. יש מישהו שמוריד יורת מהר ויש מישהו שמוריד לאט יותר. כך אותי לדוגמא , אני עשיתי את הניתוח באוקטובר 2008 כלורמ חודש אחריך וכבר הורדתי 45 קילו . לעומת זאת אמא שלי 7 שנים אחרי ניתוח ולא הורידה מהר כמו שהורדתי . הכל תלוי בגוף האדם , אל תכנס לתסכולים אישיים אתה תראה שזה יבוא תלוי בסגירות יכול להיות שאתה סגור על 7 ואני על 4 ואני לא יוכל לאכול ואתה כן ולכן כל חודשים תילך לסגור במידה ואתה יכול לאכול. יהיה בסדר בסוף כולנו נהיה אנורקסים .... בהצלחה

למיואש

אם הינך ממשיך לאכול אינך סגור מספיק . אוכל =משקל . כדי לרדת במשקל הגוף חייב לרעוב ולהפסיק את כל הפחמימות . רק בתנאי רעב הגוף מסב את צריכת ה"דלק" מפחמימות לשומן, ואז הגוף יפרק את עודפי השומן ותהיה ירידה במשקל. אז, כפי שציינת מעבר חומוס מתוקים ומצות אלו פחמימות שכל עוד לא נסגור את אכילת הלילה לא תרד במשקל. צר לי לא ניתן גם לאכול וגם לרדת במשקל.

tanor3

New member
זה הפרדוקס בניתוח הטבעת- אלו בדיוק הבעיות של

אלו בדיוק הבעיות של הניתוח לכן הוא בעצם לא פותר את ההשמנה אלא מעשיר את הכיס של מישהו....לכו לדיאטיקנים... מישהי שעברה את הניתוח כדי להבין שהניתוח לא פותר את בעיית ההשמנה....רק ספורט ודיאטיקנים.

אופירA

New member
מנהל
טנור - כולנו יודעים שהניתוח לא פותר בעיות

אלא עוזר ומקל על התמודדות עם בעיית ההשמנה. חבל שלא ידעת את זה לפני הניתוח, ולמדת זאת רק אחרי הניתוח. ועם הרבה כעסים שנצברו. אני ידעתי זאת לפני הניתוח, וביקשתי לעבור את הניתוח כדי לקבל כלי עזר נוסף, בנוסף לספורט ולדיאטנית, כלי העזר עוזר לי מאוד מאוד מאוד. גם הפורום עוזר לי מאוד מאוד מאוד, והרצון שלך לפגוע בפורום זה סתם רוע. הפורום מיועד כדי שאנשים ילמדו בו היטב כיצד להשתמש בכלי של הטבעת ומדוע הוא לא כלי בלעדי למיגור בעיית ההשמנה. אשמח מאוד לשמוע שגם את למדת בסופו של דבר להיעזר בכלי העזר של הטבעת, בנוסף לספורט ולדיאטנים. זה לא סותר, שעדיין צריך עוד עזרה, מלבד ספורט ודיאטנים. בינתיים - אין טעם להוציא את התסכול שלך ע"י פגיעה באנשים שרוצים ללמוד איך להשתמש בטבעת, ולרפד את השרשור היפה שלהם בכיעור של ההודעות שלך. תוכלי לפתח את הרעיון שבהודעותייך בשרשור אחר, נפרד. אחרת זה סתם להתנקם במנהל, שלא עשה לך כל רע, שיצטרך לטפל בשרשור ולהפריד את הודעותייך הלא קשורות בכלל לשרשור עצמו. וזה סתם לפגוע במשתתפים, שלא עשו לך כל רע. אם יהיה לנו רע, לא יהיה לך יותר טוב, נכון?

רוייקו

New member
נאלצתי לחסום אותה חסימה מיידית ללא התראה

זו היתה הדרך היחידה לעצור את ההתפרצות שלה לדלת פתוחה. נאלצתי גם למחוק כי זה לא היה רק הבעת דיעה אלא הצפה בוטה.. נסיון לפגוע בשירשור שנוצר. לזה לא הסכמתי ונקטתי באפס סלחנות. מצעטר אבל זו השיטה עם נקמנים מהסוג הזה. חג שמח

קוקלה 1

New member
דוקטור אבינוח היקר! פועלך- לא יסולא בפז../images/Emo106.gif

אין מחיר לעבודה שאתה עושה ואין מספיק מילים כדיי להודות על כל מעשייך אם אי פעם תזדקק לעזרה בארגון כנס מנותחייך (ומעריציך)- אשמח להיות בין המושיטים יד. אתה שינית את חיי ואת חיי עוד רבים החווים לך תודה ענקית מעבר לכך אוהבת את צניעותך וענוותך כאדם וכרופא המשך להציל נפשות ולעשות מעשים גדולים מאחלת לך הרבה בריאות סיפוק מעבודתך המבורכת אורך ימים ואושר בחייך. קבל ממני חיבוק גדול
איילת מאילת המכונה בפורום קוקלה.

קוקלה 1

New member
../images/Emo2.gifכמה שאלות:

האם לטבעת השבדית יש אורך חיים מוגבל.? האםלאורך שנים יש בלאי של הטבעת/ של הפורט/ או של הצינורית, מה נדרש במצב כזה. כמה שנים במקסימום ההטבעת מסוגלת להחזיק ולשרת מערכת בגוף אדם?מה הגורמים / התהליכים שיכולים לשחוק או להשחית אותה? מה אורך הנסיון בניתוח הטבעת טבעת השוודית ?(בארץ ובחו"ל) מה המצב הסטאטי של סגירה בו נשארים רוב המנותחים לאורך שנים לאחר סיום תהליך הירידה (האם רובם פותחים או נשארים בסגירה גבוהה)? מה גיל המנותח/ת הצעיר ביותר שניתחת? ולסיום, מה אתה מרגיש כשאתה פוגש מנותח/ת שעבר תחת ידייך וירד פאנטסטי? תודה מראש על התשובות.

טכעת שבדית

הטבעת הומצאה בסוף שנות השמונים על ידי ד"ר פורסל משבדיה , כיום מיוצרת בשווייץ . קשה להעריך את אורך חייה התלוי בשחיקתה. ככל שנלחמים בה יותר יש סיכוי מה לדליפה או קריעה . רוב הטבעות שורדות כבר לפחות כעשר שנים. אם כי, יש בעיקר בדגם הישן שבו נאלצתי להחליפן בטבעות חדשות גם בטווח של שלש שנים ומעלה. אין שלמות באף מוצר אולם, ניתוח חוזר להחלפת הטבעת אינו כרוך בתחלואה יותר מאשר הניתוח הראשון דהיינו כמחצית שעת הרדמה וכשנים עשר שעות אישפוז. רוב המנותחים סגורים בין שישה לשמונה סמק לאורך השנים . לרוב פותחים מעט לאחר כשנה עד שנה וחצי . נותחו בגיל תשע עשר ואחת עשרה הצעירים ביותר. לסיום אני צופה בסיפוק אחר המרוצים אולם, רף ההצלחה של הניתוח נמדד על ידי לפחות לאחר ארבע וחמש שנים לאחר הניתוח. כלומר, חשוב לי ביותר אפקט רב שנתי.

RRAABB

New member
ד"ר אבינח היקר !

מצטרפת לכל מילה וומילה של אילת מאילת !

למעלה