לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1237412,374 עוקבים אודות עסקים

פורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-' שרשור שאלות לדר' אבינוח מתחיל היום !'
שרשור שאלות לדר' אבינוח מתחיל היום !
<< ההודעה הנוכחית
25/05/2009 | 13:39
108
1270
אני מזכיר לכם: ביום חמישי הקרוב, ערב החג, יכנס דר' אבינוח לפורום וישיב לשאלות הגולשים. השרשור מתחיל כאן ועכשיו על מנת שנוכל להכין לו רשימת שאלות ממצה עבורכם ומאתגרת עבורו
אני מודה לדר' אבינוח שהסכים להשתתף ולהשיב לשאלותיכם ולכם אני מאחל שתפיקו את המירב שניתן.

המשך שבוע מצויין לכולנו,
רוייקו
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ברוך הבא ד"ר אבינוח'
ברוך הבא ד"ר אבינוח
25/05/2009 | 14:55
1
135
ושאלתי -
האם כאב שונה בעת "העמסה" על הטבעת בשעת אוכל יכול ללמד על "הסתבכויות" עתידיות?
דהיינו - כאב חוזר בשעת אוכל המקרין לגב יכול ללמד על החלקה של הטבעת בעתיד?
כאב המלווה את האוכל בעת ירידתו ומעברו בוושט יכול ללמד אותנו על בעיה עתידית של "עייפות הוושט"?

או שאין כל סימן היכול ללמד אותנו להיזהר????

תודה.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'לירדנה היחפה '
לירדנה היחפה
28/05/2009 | 17:04
140
למה לא נועלת לפחות סנדלים?
ועכיו לעניין
כאב מקרין לגב פרושו כאב הנובע מדחיסת מזון המצטבר מעבר לקיבה הקטנה מעל הטבעת אל תוך הושט . התרחבות מהירה של הושט או מתיחה של הושט כואבת בין השכמות . כלומר , אכילה בלתי זהירה גורמת לכאב יש לאכול לאט יותר תוך הקשבה לתגובת מערכת העיכול. אין בכך כל סימן לבאות לעתיד הבלתי נודע .
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום דר' אבינח '
שלום דר' אבינח
25/05/2009 | 15:17
5
118
שתי שאלות בבקשה:

1. מה זמן ההמתנה הממוצע לניתוח טבעת? [בהנחה שהכל בסדר...]

2. האם ניתן לעבור את כל הבדיקות המקדימות לניתוח בריאטרי,
        [  - יש לי את כל התשובות לכל הבדיקות שבעולם....]
    מרופא מסויים ואז להחליט לעבור לרופא אחר שינתח ?

תודה רבה,
ענת  

קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ועוד אחת חשובה מאוד....'
ועוד אחת חשובה מאוד....
25/05/2009 | 18:40
2
108
  מהם הסיבוכים והסיכונים שאני צריכה/ חייבת לדעת על הניתוח [טבעת],
        ובכמה  אחוזים מהניתוחים הללו הם קורים?

שוב תודה מכל ה-

ענת  
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'סיבוכים'
סיבוכים
28/05/2009 | 17:29
1
140
יש תופעת לואי שהיא שהניתוח נועד להקשות על איכות החיים באכילה . לא עוד תרבות האכילה של ימינו כאשר אנו יכולים לאכול בכל רגע נתון ובמקביל גם לעסוק בקריאה דיבור ועוד , כאשר אוכלים יש צורך להתרכז רק באוכל . זכרי אין משיחין בשעת הסעודה.
מעבר לכך לכל ניתוח יש סיבוכים לעתים אפילו יש צורך לחזור על הניתוח. אולם, הסיכון נמוך וגם אם צריך לשוב לנתח רמת הסיכון נמוכה.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'עשיתי את ניתוח הטבעת***ממליצה לרדת מהניתוח'
עשיתי את ניתוח הטבעת***ממליצה לרדת מהניתוח
28/05/2009 | 18:22
140
לא רק שיש נשים שעם טבעת מצליחות לדחוס כמויות של לחם ברוב הפעמים משמינים +.

או שתצרו את הקיבה או ללכת לדיאטיקנית.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'כדאי לחייך בכל מצב !!!'
כדאי לחייך בכל מצב !!!
28/05/2009 | 17:15
1
131
זמן ההמתנה משתנה בין מערכת ציבורית לביטוחית.
בסורוקה כחמישה חדשים עם אפשרות להקדים תוך התקשרות אישית
במסגרת אסותא ומדיקל סנטר כחדשיים אם כי, אפשר להקדים אם יש התחייבות מוכנה ניתן ל"דחוף" כמעט מידית.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ואם יורשה לי להוסיף'
ואם יורשה לי להוסיף
28/05/2009 | 22:37
94
בוולפסון בין שבוע לשלושה.

אני קבעתי שם 4 פעמים ו3 ביטלתי בגלל אילוצים של הרגע האחרון (שיגעתי קצת את מלי החבובה...)
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'אינטרוולים בין סגירות'
אינטרוולים בין סגירות
25/05/2009 | 15:18
1
95
האם יש מגבלת מינימום לזמן שבין סגירה אחת לרעותה? אם כן, מהו מינימום הזמן, ומדוע?
תודה על תשובתך.
ותודה על הכל.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'למשקל הנסוג'
למשקל הנסוג
28/05/2009 | 17:21
107
עדיף לסגור בטווחים של של כארבע עד ששה שבועות אם אין ירידה במשקל. כאשר מכניסים יותר ויותר פחמימות. איני סוגר בקצב של יותר מפעם בשלשה שבועות . זהו טווח מינימלי שלו אנו זקוקים להסתגל למצב החדש . יש לזכור שכל סגירה והידוק משנה את מצב הניתוח. אפשר לומר שכל הידוק כמו ניתוח חדש . מערכת העיכול מתאמצת להסתגל למצב חדש בו עליה לדחוף מזון דרך מעבר הטבעת . מאמץ זה ניכר לפעמים ונותן אותותיו גם כעבור מספר שבועות. למשל, חשים טוב במשך כשבועיים כאשר לפתע נוצרת חסימה וקושי מתגבר במעבר האוכל . זו עייפות המערכת ויש להקל בפתיחה .
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'לד"ר אבינוח שלום וברוך הבא'
לד"ר אבינוח שלום וברוך הבא
25/05/2009 | 18:33
1
111
אין לי שאלות, רק תודות.
תודה על כך שאתה מתפנה לנו מזמנך היקר.

כבוד הוא לי שאני יכולה להגיד שנותחתי על ידי מנתח דגול. תודה על המיומנות שלך כשהייתי תחת הרדמה לפני שנה וחצי ושינית את חיי.
תמיד כשנפגשים, לא משנה אם זה לסגירה או לפתיחה דחופה תמיד אדיב, תמיד עם מילה טובה והסבר מפורט.

תודה לך, ד"ר אבינוח, על זה שהענקת לי את ההזדמנות לשנות את חיי למשהו טוב יותר.

קלייר
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'חן חן לסי 17'
חן חן לסי 17
28/05/2009 | 17:23
95
טוב לקרוא על תגובתך ממשיך לעמוד לרשותך באדיבות.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום לד"ר אבינוח'
שלום לד"ר אבינוח
25/05/2009 | 18:58
1
94
האם אחרי סגירה של 7.5 מתחילים לסגור בחצאים אם יש הגבלה גדולה באוכל?
כמה זמן אחרי הניתוח מורידים את מרבית עודף המשקל?

תודה וחג שמח
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שיעור סגירה מול אפקט הניתוח'
שיעור סגירה מול אפקט הניתוח
28/05/2009 | 17:34
116
אפקט הניתוח בד"כ מקביל לשיעור הסגירה והידוק הטבעת. אולם, שונה מאיש לאיש. כלומר, יש אשר סוגרים מעט ויורדים הרבה כבר בחמישה סמ"ק לעומת זאת יש אשר זקוקים לסגירה של תשעה סמ"ק לפני שמתחילים לרדת במשקל. כללית כך או כך המטרה המוצהרת היא ירידה של כשליש מהמשקל ההתחלתי תוך כשנה . (כשלשים עד ארבעים ק"ג בממוצע ).
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר אבינוח.'
שלום ד"ר אבינוח.
25/05/2009 | 23:35
8
93
אני מנותח שלך מלפני 8.5. חודשים, הייתי 39 BMI, מזה כחודש סגור על 7.5 C.C.,
ירידה איטית מאוד של 14 קילו, בשבועיים האחרונים לא מוריד אפילו גרם אחד. חולה סכרת ללא שינוי לטובה.
במשך היום כמעט לא מצליח לאכול. בערב "טורף" כל מה שעובר. לא אוכל לחם אבל אוכל מצות כי זה עובר, לא אוכל עוף אבל אוכל המון תפו"א כי זה עובר,
לא אוכל ספגטי אבל אוכל צלחת חומוס כי זה עובר, וכמובן מתוקים ופיצוחים כי גם זה עובר. ואני מרגיש בלילה רעב. ממש. אז אני אוכל כל מה שעובר והרבה.
אז אני סגור יותר מידי או פחות מידי??? אם אסגור עוד, נראה לי שאצליח לאכול ממש רק דברים "רעים" שעוברים בקלות. אז אולי לפתוח עמ"נ שאוכל אוכל מזין שישביע
אותי ולא אזדקק למצות, עוגות, חומוס וכו'?? ואולי בכל זאת לסגור עוד עד לרמה מקסימלית שאפילו פיצוחים ומרק ירקות לא יעברו?
ד"ר נכבד, אני מבולבל ממש ואובד עצות.  מה עושים? פותחים? סוגרים? אני לא יורד במשקל ואני על סף יאוש!
יש לי תור אליך במרפאתך בב"ש לעוד חודש.
אודה על התיחסותך. מני

קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'היי'
היי
28/05/2009 | 16:59
2
63
מני שלום ,

מתי נותחת ואיפה ?
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שי שלום,'
שי שלום,
31/05/2009 | 01:04
1
59
נותחתי אצל ד"ר אבינוח  בבי"ח סורוקה בספטמבר 2008.
אני בטוח שהוא צודק במה שהוא ענה לי. הבעיה שלי שחשבתי שהניתוח עושה הוקוס פוקוס ונהיים רזים.
כנראה באמת צריך לרעוב ולא לאכול פחמימות בשביל לרדת. אני הולך לסגור עוד ועוד עד שלא אוכל לאכול אלא את המינימום ביותר. אני חייב להצליח לרזות!!!
הצלחה רבה, מני
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'היי'
היי
05/06/2009 | 08:35
48
היי מני ,
אני מבין את התסכול האישי , אבל אתה צריך להבין שלמרות הניתוח וגם כל דבר אחר קשור לגוף שלך.
יש מישהו שמוריד יורת מהר ויש מישהו שמוריד לאט יותר. כך אותי לדוגמא , אני עשיתי את הניתוח באוקטובר 2008 כלורמ חודש אחריך וכבר הורדתי 45 קילו . לעומת זאת אמא שלי 7 שנים אחרי ניתוח ולא הורידה מהר כמו שהורדתי .

הכל תלוי בגוף האדם , אל תכנס לתסכולים אישיים אתה תראה שזה יבוא תלוי בסגירות יכול להיות שאתה סגור על 7 ואני על 4 ואני לא יוכל לאכול ואתה כן ולכן כל חודשים תילך לסגור במידה ואתה יכול לאכול.

יהיה בסדר בסוף כולנו נהיה אנורקסים ....
בהצלחה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'למיואש '
למיואש
28/05/2009 | 17:39
106
אם הינך ממשיך לאכול אינך סגור מספיק . אוכל =משקל . כדי לרדת במשקל הגוף חייב לרעוב ולהפסיק את כל הפחמימות . רק בתנאי רעב הגוף מסב את צריכת ה"דלק" מפחמימות לשומן, ואז הגוף יפרק את עודפי השומן ותהיה ירידה במשקל. אז, כפי שציינת מעבר חומוס מתוקים ומצות אלו פחמימות שכל עוד לא נסגור את אכילת הלילה לא תרד במשקל.
צר לי לא ניתן גם לאכול וגם לרדת במשקל.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'זה הפרדוקס בניתוח הטבעת- אלו בדיוק הבעיות של '
זה הפרדוקס בניתוח הטבעת- אלו בדיוק הבעיות של
28/05/2009 | 18:30
3
94
אלו בדיוק הבעיות של הניתוח לכן הוא בעצם לא פותר את ההשמנה אלא מעשיר את הכיס של מישהו....לכו לדיאטיקנים...

מישהי שעברה את הניתוח כדי להבין שהניתוח לא פותר את בעיית ההשמנה....רק ספורט ודיאטיקנים.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'טנור - כולנו יודעים שהניתוח לא פותר בעיות'
טנור - כולנו יודעים שהניתוח לא פותר בעיות
28/05/2009 | 18:43
2
87
אלא עוזר ומקל על התמודדות עם בעיית ההשמנה.
חבל שלא ידעת את זה לפני הניתוח, ולמדת זאת רק אחרי הניתוח. ועם הרבה כעסים שנצברו.
אני ידעתי זאת לפני הניתוח, וביקשתי לעבור את הניתוח כדי לקבל כלי עזר נוסף, בנוסף לספורט ולדיאטנית,
כלי העזר עוזר לי מאוד מאוד מאוד.

גם הפורום עוזר לי מאוד מאוד מאוד, והרצון שלך לפגוע בפורום זה סתם רוע. הפורום מיועד כדי שאנשים ילמדו בו היטב כיצד להשתמש בכלי של הטבעת ומדוע הוא לא כלי בלעדי למיגור בעיית ההשמנה.

אשמח מאוד לשמוע שגם את למדת בסופו של דבר להיעזר בכלי העזר של הטבעת, בנוסף לספורט ולדיאטנים. זה לא סותר, שעדיין צריך עוד עזרה, מלבד ספורט ודיאטנים.

בינתיים - אין טעם להוציא את התסכול שלך ע"י פגיעה באנשים שרוצים ללמוד איך להשתמש בטבעת, ולרפד את השרשור היפה שלהם בכיעור של ההודעות שלך.
תוכלי לפתח את הרעיון שבהודעותייך בשרשור אחר, נפרד.
אחרת זה סתם להתנקם במנהל, שלא עשה לך כל רע, שיצטרך לטפל בשרשור ולהפריד את הודעותייך הלא קשורות בכלל לשרשור עצמו.
וזה סתם לפגוע במשתתפים, שלא עשו לך כל רע.
אם יהיה לנו רע, לא יהיה לך יותר טוב, נכון?
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'נאלצתי לחסום אותה חסימה מיידית ללא התראה '
נאלצתי לחסום אותה חסימה מיידית ללא התראה
29/05/2009 | 00:58
1
94
זו היתה הדרך היחידה לעצור את ההתפרצות שלה לדלת פתוחה. נאלצתי גם למחוק כי זה לא היה רק הבעת דיעה אלא הצפה בוטה.. נסיון לפגוע בשירשור שנוצר.
לזה לא הסכמתי ונקטתי באפס סלחנות.

מצעטר אבל זו השיטה עם נקמנים מהסוג הזה.

חג שמח
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-' מאוד מסכימה!'
מאוד מסכימה!
31/05/2009 | 00:09
45
לצפיה ב-'דוקטור אבינוח היקר! פועלך- לא יסולא בפז'
דוקטור אבינוח היקר! פועלך- לא יסולא בפז
26/05/2009 | 00:19
6
87
אין מחיר לעבודה שאתה עושה
ואין מספיק מילים כדיי להודות על כל מעשייך
אם אי פעם תזדקק לעזרה בארגון כנס מנותחייך (ומעריציך)- אשמח להיות בין המושיטים יד.
אתה שינית את חיי
ואת חיי עוד רבים החווים לך תודה ענקית
מעבר לכך
אוהבת את צניעותך וענוותך כאדם וכרופא
המשך להציל נפשות ולעשות מעשים גדולים
מאחלת לך הרבה בריאות סיפוק מעבודתך המבורכת אורך ימים
ואושר בחייך.
קבל ממני חיבוק גדול
איילת מאילת
המכונה בפורום קוקלה.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'כמה שאלות:'
כמה שאלות:
26/05/2009 | 23:00
1
89
האם לטבעת השבדית יש אורך חיים מוגבל.?
האםלאורך שנים יש בלאי של הטבעת/ של הפורט/ או של הצינורית, מה נדרש במצב כזה.
כמה שנים במקסימום ההטבעת מסוגלת להחזיק ולשרת מערכת בגוף אדם?מה הגורמים / התהליכים שיכולים לשחוק או להשחית אותה?
מה אורך הנסיון בניתוח הטבעת טבעת השוודית ?(בארץ ובחו"ל)
מה המצב הסטאטי של סגירה בו נשארים רוב המנותחים לאורך שנים לאחר סיום  תהליך הירידה (האם רובם פותחים או נשארים בסגירה גבוהה)?
מה גיל המנותח/ת הצעיר ביותר שניתחת?
ולסיום, מה אתה מרגיש כשאתה פוגש מנותח/ת שעבר תחת ידייך וירד פאנטסטי?
תודה מראש על התשובות.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'טכעת שבדית '
טכעת שבדית
28/05/2009 | 17:50
121
הטבעת הומצאה בסוף שנות השמונים על ידי ד"ר פורסל משבדיה , כיום מיוצרת בשווייץ . קשה להעריך את אורך חייה התלוי בשחיקתה. ככל שנלחמים בה יותר יש סיכוי מה לדליפה או קריעה . רוב הטבעות שורדות כבר לפחות כעשר שנים. אם כי, יש בעיקר בדגם הישן שבו נאלצתי להחליפן בטבעות חדשות גם בטווח של שלש שנים ומעלה. אין שלמות באף מוצר אולם, ניתוח חוזר להחלפת הטבעת אינו כרוך בתחלואה יותר מאשר הניתוח הראשון דהיינו כמחצית שעת הרדמה וכשנים עשר שעות אישפוז.
רוב המנותחים סגורים בין שישה לשמונה סמק לאורך השנים . לרוב פותחים מעט  לאחר כשנה עד שנה וחצי . נותחו בגיל תשע עשר ואחת עשרה הצעירים ביותר.
לסיום אני צופה בסיפוק אחר המרוצים אולם, רף ההצלחה של הניתוח נמדד על ידי לפחות לאחר ארבע וחמש שנים לאחר הניתוח. כלומר, חשוב לי ביותר אפקט רב שנתי.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ד"ר אבינח היקר !'
ד"ר אבינח היקר !
27/05/2009 | 21:36
1
102
מצטרפת לכל מילה וומילה של אילת מאילת !
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'זה מביך תודה '
זה מביך תודה
28/05/2009 | 17:51
86
לצפיה ב-'מצטרפת !!! '
מצטרפת !!!
28/05/2009 | 00:32
66
יישר כוח !!! :)

רותם מראשון
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'חן חן'
חן חן
28/05/2009 | 17:41
62
רדי והצליחי
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום לד"ר הנפלא, תודה על כל פעולותיך הברוכות'
שלום לד"ר הנפלא, תודה על כל פעולותיך הברוכות
26/05/2009 | 12:34
1
70
1. כמי שעדיין לפני ניתוח ברצוני לשאול. האם יהיה נכון לקבוע שככל שהמשקל ההתחלתי גבוה יותר, כך אחוז הכשלון בניתוח טבעת גבוה יותר. באומרי כשלון לעניין זה כוונתי להשמנה חוזרת או לירידה בלתי מספקת. האם גם לאדם עם בי. אם. איי. 50 ויותר מומלץ להעדיף טבעת ולא מעקף למשל.
2. באלו מקרים לא ממולצת טבעת אלא הניתוחים האחרים.
3. מה דעתך על ניתוח השרוול, ולמי היית ממליץ עליו אם בכלל.
תודה על תשומת הלב לאנשים קטנים שכמונו החוששים ומתלבטים, אם נאלמים דום מול הרופא ומתביישים לשאול הכל.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'לסופר שמנים BMI מעל 50'
לסופר שמנים BMI מעל 50
28/05/2009 | 18:00
111
ככל ששמנים יותר כך הניתוח יעיל יותר וזה נכון לגבי כל הניתוחים. כל ניתוחי הקיבה על אותו עקרון של יצירת כיס קיבתי קטן ומעבר צר . ניתוח הטבעת יוצר את הקיבה הקטנה ביותר ומעבר צר הניתן לשליטה. השרוול עד כה אינו ניתוח עצמאי ככל הניתוחים ללא טבעות חיזוק יש להם נטיה להתרחב בטווח של שנתיים שלש ואז חזרה לאכילת יתר ועליה חוזרת במשקל. לכן ניתוחים עם טבעות (מעקף קיבה +טבעת, שרוול + טבעת + וגסטרופלסטיה + טבעת הם היעילים ביותר.
יש לזכור שניתוחי הקיבה כטיפול בהשמנת יתר החלו בכריתת קיבה ( שרוולים , מעקף , ) אלו ניתוחים עתיקים שהוכחו כפחות יעילים ולכן בהמשך החלו ניתוחי הטבעות . בהתחלה טבעות בגודל קבוע ובהמשך מתכווננות.
ולבסוף , לא הביישן למד לכן, תמיד יש לשאול ולברר  .
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ושאלה נוספת בבקשה'
ושאלה נוספת בבקשה
26/05/2009 | 14:43
1
77
מה במבנה מערכת העיכול שלנו גורם לתחושת סגירה אחרת אצל כל אחד מאיתנו בזמן ההצרות?
מה בעצם גורם שסגירה של 5CC הגורמת להגבלה משמעותית אצל האחד
לא משפיעה באופן דומה על האחר?

תודה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'למרות הדמיון אנו שונים. '
למרות הדמיון אנו שונים.
28/05/2009 | 18:02
83
כמו כולנו חוש הראיה והשמיעה שונה מאדם ורגישותו משתנה . לכן, גם תאומים זהים לא ירדו במידה שווה.
ולכן, גם כל סגירה יש לה השפעה שונה מאדם לאדם .
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שאלת התור הבלתי נגמר...'
שאלת התור הבלתי נגמר...
26/05/2009 | 16:33
1
80
ראשית אני רוצה להודות לך, מלאך יקר, על הטיפול בי ועל האכפתיות והמסירות שלך. אני מכירה רופאים, אבל אתה זן נדיר!

הבעיה היחידה היא התור הנורא לפתיחה וסגירה. את הטבעת צריך לתחזק... לפעמים רבע CC יכול לעשות את ההבדל, אבל לא תמיד  ניתן לחכות חודשים ארוכים לתור המיוחל. האם יהיה פתרון לצפיפות התור? אולי מתמחים? אולי אתה תקבל רק ליעוץ ולמקרי קצה... הרי הפתיחה והסגירה הם לא משהו שדורש התמחות מיוחדת.

ד"ר אבינוח, אתה אדם מדהים! אל תפסיק את הטוב שאתה עושה לכולנו, אך מצא דרך להקל על הצפיפות שמול חדרך...

קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'תורים וסגירות תכופות'
תורים וסגירות תכופות
28/05/2009 | 18:11
90
הטבעת מיועדת להפריע במידה סבירה ולהשפיע לאורך זמן. זו טעות לחשוב שיש לסגור בתכיפות. מעבר לסגירות בשנה הראשונה וגם אז עדיף לא יותר מאשר פעם בארבע עד ששה שבועות בלבד.
העיקרון שיש לשתף פעולה עם הטבעת כך שרוב הירידה נעשית באמצעות הטבעת אולם, "שיפורים " של מספר ק"ג לכאן או לכאן עדיף ללא הטבעת. שינוי בטבעת עדיף אחת למספר חדשים אם בכלל. לאחר התיצבות במשקל אין צורך להגיע למשקל יעד מספרי באדיקות מופלגת. למשל , אם גובה של מטר ושישים יש להשאר בטווח בין שישים לשבעים ק"ג ולא להקשות על מערכת העיכול וליסרה יתר על המידה.
לעומת , התור והצפיפות חשוב לזכור שאולי לא לגעת בטבעת. זו זכות שעדיף לא לנצלה מדי. (זוכרים את הסיפור על הדייג ודג הזהב?)
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום רב וברוך הבא דר' אבינוח'
שלום רב וברוך הבא דר' אבינוח
26/05/2009 | 19:07
1
70
אני בת 35,  שנתיים לאחר ניתוח הטבעת.
בתוך השנתיים הללו הצלחתי להיות בהריון מדהים(מס' 4) שלי וללדת תינוק מקסים.
לסלק את הסכרת שהתגלתה תוך כדי הבדיקות לקראת הניתוח.
לרדת במשקל 50 קילו (תוך שנה) ולשמור על משקל תקין ובריא במהלך השנה השניה.
התחלתי ב BMI 46  היום אני ב BMI 24

כל זאת ללא סגירה כלל אך עם תחושת הגבלה.  אני אוכלת הרבה פחות מבחינת כמות ולא מרגישה מוגבלת מבחינת סוג המזון.

אני כמובן שומרת על תזונה בריאה ואיכותית כיאה לחולי סכרת שרוצים להשאר בריאים ומאוזנים.

על כל הדברים הללו המון המון תודה תבורכנה הידיים.

ועכשיו לשאלה.
בתקופה האחרונה אני מרגישה שכמות הפעמים שאני מרגישה רעב במהלך היום גדלה וגם כאשר אני אוכלת אני מרגישה שהכמויות מעט גדלו.
אני חוששת מלהתחיל בתהליכי סגירת הטבעת, כי אני פוחדת שלא תהיה דרך חזרה. כאילו שאם עד היום הצלחתי לרדת ולאכול מעט ללא סגירה כלל, מהרגע שאתחיל לסגור משהו ישתבש שם.
לעת עתה בכמה החודשים האחרונים עליתי משהו כמו 2 קילו שכל הזמן משחקים למעלה ולמטה ויש לי תחושת נפיחות בבטן באופן די קבוע.
אשמח לדעת מה אתה מציע מתוך הניסיון העצום שלך? ומה לדעתך יעזור לי
אני חוששת מאד ממצב של "להרוס" את הניתוח.

תודה מקרב לב על הכל
שרון
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'אל חשש '
אל חשש
28/05/2009 | 18:16
83
טווח שינוי של מספר ק"ג לכאן או לכאן אינו צריך להפחיד . אנו בני אדם ואין צורך לשמור בקנאות על משקל של גרמים. לכן, את האפקט באיכות חיים ובבריאות הרווחת ללא חשש. גם אם תעלי מעט ותמיד יכולו שינויים בגופנו לאורך השנים ויש לקבלם באהדה.
מאידך, אין לפחד משימוש בטבעת אין בכך התמכרות או מן הפגיעה בניתוח. הטבעת מיועדת לעזור ולא קל להרוס את מה שהרווחת
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'פתיחות וסגירות'
פתיחות וסגירות
26/05/2009 | 19:15
1
70
שלום לך דר אבינוח
הייתי רוצה בבקשה שתעשה לי סדר בכל עיניין הסגירות...
1- למה בסגירה הראשונה לחלק סוגרים 4, לחלק 5, על פי קובע הרופא בכמה להקטין/לנפח?
2- כל כמה זמן עליי ללכת לסגירת הטבעת?

תודה רבה לך    נ.ב מי המציא את הטבעת בא לי לשלוח לו מכתב תודה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'סגירות'
סגירות
28/05/2009 | 18:19
72
אין חשיבות אם סוגרים יותר או פחות בפעם הראשונה . חשוב המעקב והמשך הסגירות. המטרה היא ירידה במשקל ולכן הסגירות משרתות את הירידה במשקל . אין צורך לסגור אם יורדים עד כאחד ק"ג לשבוע.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-' טבעת (אחרי) על מעקף קיבה'
טבעת (אחרי) על מעקף קיבה
26/05/2009 | 19:25
1
82
שלום רב לד"ר אבינוח,

אשמח לשמוע על הנושא שבנדון.

רקע כללי :
----------
בת 37, ללא ילדים
7 חודשים אחרי מעקף קיבה פתוח (ארוך)
מינוס 52 ק"ג (BMI התחלתי : 55, BMI עדכני : 39)
עבר ניתוחי של SRVG פתוח, ניסיון לתיקון (לפ') והוצאת הטבעת (ולמעשה ביטול "האפקט הניתוחי") בניתוח שלישי, אחרון ופתוח - כל זאת לפני 10 שנים.

מבקשת לדעת פרטים נוספים ( ניתוח לפ' / פתוח, האם טבעת עלולה ליצור ביטול "אפקט המעקף" ? ועוד) אחרי שנחשפתי לכך שטבעת על מעקף היא אופציה קיימת ועובדת (ע"ע רוייקו) - על מנת למנוע הפסקת הירידה במשקל לפני הגעה אל משקל היעד ול BMI תקין.

המון תודה וברכות על פועלך

קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'מעקף קיבה '
מעקף קיבה
28/05/2009 | 18:24
71
יש לך קיבה קטנה ומעבר צר . מבלי טבעת הקיבה והמעבר מתרחבים עם הזמן . ויש סכנה של אכילה חוזרת ועליה במשקל בעקבות שיפור ביכולת האכילה. הצלחת ניתוח נמדדת בטווח של למעלה משנתיים אם לא יותר לכן, כעת יש להמתין ולראות האם את ממשיכה לרדת במשקל?
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
26/05/2009 | 23:34
3
59
(7 חודשים אחרי הניתוח, סגירה הדוקה של 7CC).

1. מדוע כאשר הטבעת סגורה בשעות היום, וניזונים משתיה או ממעדן, בכל זאת עלול להצטבר ריר מגעיל בפאוצ', הנפלט החוצה?
כיצד למנוע תופעה זו של הקאת ריר (בלבד)?

2. מדוע בבוקר הטבעת סגורה יותר מאשר בערב (בכל רמה של הצרה)?
מדוע ההבדלים בסגירה בין יום אחד למשנהו יכולים להיות קיצוניים כל כך?
אני מבינה שהקיבה והוושט הם שרירים, שמושפעים מהמון פרמטרים. אבל עדיין זה לא מסביר את ההבדלים הקיצוניים בין הבוקר לבין הערב, ובין ימים מסוימים לימים אחרים.

3. אשמח לשמוע את דעתך -
האם אין זה כעין "לשפוך את המים עם התינוק", כאשר השמן אינו יכול לחנך את עצמו לאכילה מסודרת בכמויות קטנטנות עפ"י כללים קבועים, אלא צריך להיות מופתע סביב שגיונותיה הבלתי קבועים של הטבעת - להימנע מאכילה שעות ארוכות (ולפעמים ימים שלמים) ופתאום להיות מסוגל לאכול הכל?
(כמובן שאין לי טענות, כי מצב זה עדיף על השמנת יתר חולנית. אבל זה חיסרון גדול של הטבעת, שלכתחילה מטרתה לעזור לשמן להתגבר על תחושת רעב קיצונית הגוררת אותו לזלול).
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ותודה מראש '
ותודה מראש
26/05/2009 | 23:35
1
37
לצפיה ב-'שלום דר אבינוח'
שלום דר אבינוח
26/05/2009 | 23:09
53
אני עברתי  את נתוח  הטבעת לפני 3 חודשים סגורה 6.5 cc וידידה של11 קילו  כמו שאומרים ירידה איטית
וזהירה. אני  מרגישה יחסית סגורה הבעיה היא שאני חושבת שהירידה שלי איטית יחסית לאחרים
ב10 ליוני יש לי תור לסגירה  השאלה שלי האם אתה ממליץ לי ללכת לסגור ואם כן אז כמה?
או שעדיף לי לחכות מתי בעצם מגיעה ה-ירידה המשמעותית
תודה רבה על הכל אתה פשוט פתחת לי דף חדש בחיים
מחכה לתשובה מלי
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'חינוך הטבעת'
חינוך הטבעת
28/05/2009 | 18:30
77
הטבעת מיועדת להגביל את יכולת האכילה
היא מכוונת לאכילה חד יומית . האדם לא נועד לאכול אלא, מעט ארוחות. אין צורך להעיק על מערכת העיכול יותר מפעם אחת ביום. יש להניח שכמו החיות וגם האדם הקדמון לא היה לו מקרר וזמינות אין סופית של מזון . מערכת עיכול נורמלית אמורה להתקיים על ארוחה ולא שלש ויותר ארוחות ביום. רק בתרבות המודרנית אנו מנסים להתפשר על יותר ארוחות וכמויות מעטות.
הקאת ריר ושגיונות הטבעת הם מסימני סגירת יתר של הטבעת או סמני מאבק והתשת מערכת העיכול. עדיף לפתוח מעט ולתת למערכת העיכול מעט מנוח.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר אבינוח'
שלום ד"ר אבינוח
27/05/2009 | 12:48
1
58
חג שמח!
ברצוני לשאול על תופעה שקוראת לי כבר בפעם השניה,
אני 7 חודשים לאחר הניתוח סגורה על 9.5 CC!!

גם לפני ערב הפסח וראה איזה פלא גם היום לפני ערב השבועות... אני לא מרגישה חסימה - אני מצליחה לאכול כל מה שאני מנסה (חשוב לציין שאני לא מנצלת את המצב.. נו טוב, לפחות משתדלת שלא)
בכל אופן, בפסח החברים בפורום הרגיעו אותי ואמרו שזה קורה, ובאמת אחרי מספר ימים חזרה הטבעת לעצמה.

מתי לדעתך עלינו לדאוג במצבים מעין אלו, שמא נגרם נזק לטבעת? המחשבות הרעות מרחיקות לכת ולמרות שחויתי את הדבר בפסח אני מלאת חששות.

תודה רבה, גליה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'מצב הרוח (חג . מנוחה) והתנהגות הטבעת'
מצב הרוח (חג . מנוחה) והתנהגות הטבעת
28/05/2009 | 18:34
72
מצבים של מתח ושל אי שקט , עומס אחריות לחץ בעבודה וכיו"ב משנים את יכולת האכילה . כך לעומת זאת מצב של חג נינוחות ורוגע משפרים את יכולת האכילה שלנו. אז , כאילו הטבעת נפתחת . מתח לעומת זאת נועל את מערכת העיכול. (מדוע משלשלים לפני בחינות?)
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'סטטיסטיקטת. נתונים על אחוזי השמנה חוזרת אחרי'
סטטיסטיקטת. נתונים על אחוזי השמנה חוזרת אחרי
27/05/2009 | 18:23
1
58
ניתוחים בריאטרים לסוגיהם. אשמח אם תחכימינו בנתונים אלו. תודה רבה מאד.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'בעיית המעקב לאחר ניתוחים בריאטריים'
בעיית המעקב לאחר ניתוחים בריאטריים
28/05/2009 | 18:40
103
ראשית יש להגדיר את בדיקת המעקב . הרפואה לא עוקבת מספיק אחר המנותחים ולכן מעטות הסטטיסטיקות של הטווח הרחוק שהן החשובות. בטווחים הרחוקים רוב ניתוחי הקיבה דומים אולם, בעוד שניתוחי קיבה זקוקים לנתוח חוזר ניתוח טבעת יכול להמשיך לשפר את הקיבה ללא ניתוח חוזר אלא נטור או סגירה של הטבעת. לעומת זאת טבעת דורשת משטר אכיפה קשה יותר ולא תמיד יש את הסבולת לכך,
סטטיסטית אני מניח שיותר ממחצית המנותחים שומרים על ירידה של יותר ממחצית עודף משקלם לאורך זמן.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שאלות בקשר לתורים'
שאלות בקשר לתורים
27/05/2009 | 23:15
1
49
שלום ד"ר אבינוח,
אני 5 חודשים אחרי הניתוח, וירידה של רק 8 קילו וסגורה על 7.5 (אם אני לא טועה)
רציתי לדעת אם יש דרך לקצר את ההמתנה לתורים לפעמים יכול לקחת חודשיים לחכות לתור,
ואז שכבר מגיעים, צריך בדרך כלל להקצות לעניין בין שעה לשלוש שעות לחכות בחדר המתנה. (למשהו שלוקח 3 דקות עם סמול טוק)
יש דרך אולי להכשיר רופא/ים רק לסגירות או פתיחות, מה שיצמצם את ההמתנה?
רק רעיון... כדאי לחשוב על זה...

תודה רבה רבה!
וחג שמח
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'תור לסגירה '
תור לסגירה
28/05/2009 | 18:43
66
יש אפשרות לסגירה אחת לחודש ברוב התורים פרט אולי לחופשה קצרה [
מציע לפנות אלי במידה וההמתנה מתארכת מדי מעבר לחודש בין סגירה לסגירה .
אשמח לשמוע על רופאים או כל צוות רפואי היכול לעזור בסגירה . לא כל צוות רפואי מוכן להקדיש מזמנו למטופל במידה הנדרשת.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ד"ר אבינוח היקר, שאלה נוספת:'
ד"ר אבינוח היקר, שאלה נוספת:
28/05/2009 | 00:40
1
54
האם כל ניתוחי הטבעת בשנה האחרונה הם בטבעת שוודית או שייתכן שישנם ניתויחם בטבעת מסוג אחר?

אם תשובתך שיש ניתוחים גם בטבעת אחרת, אודה לך מאוד אם תסביר את ההבדלים בין הטבעות.

תודה על התיחסותך ועל זמנך, מני
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'סוגי הטבעות'
סוגי הטבעות
28/05/2009 | 18:47
73
יש טבעת בלגית אמריקאית יעילה במידה דומה . הטבעת יותר נוקשה ויכולת הסגירה יותר מוגבלת. בעוד שטבעת שבדית מאפשרת סגירה טוטלית שתיה וללא מעבר כמעט . טבעות אחרות לא נסגרות מספיק. היום נוטים ליצר טבעות דומות לשבדית עם סגירה הדוקה .
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום לד"ר אבינוח '
שלום לד"ר אבינוח
28/05/2009 | 12:39
2
56
שואלת בשביל אחותי. לפני 7 שנים עברה ניתוח טבעת וירדה יפה 25 ק"ג אחרי הירידה הגדולה נכנסה להריון ואחרי הלידה עם הטבעת עלתה כמעט הכל בחזרה. מאז ועד היום (עם עוד 2 לידות ברקע) לא הייתה בביקורת (לא אושר ע"י הקופ"ח בין היתר). מזה 5 שנים כמעט כל דבר נתקע לה בדרך למטה, היא מקיאה חצי ממה שהיא אוכלת (לא כל ארוחה) וכל ארוחה לוקחת לה שעה לפחות.
האם ייתכן כי התפתח לה זיהום מהטבעת? כמה זמן לוקחת התאוששות מהניתוח אחרי הסרת הטבעת? (אחותי חוששת מזה מאחר ויש לה 4 ילדים מתוכם תאומים בני 7 חודשים).
מראש על תשובתך
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'סליחה תוספת רקע'
סליחה תוספת רקע
28/05/2009 | 12:46
47
בת 33
לא ידועה סוג הטבעת רק שהיא עם סיליקון הניתוח נקרא: פרסקופיה (זה כל מה שאחותי זוכרת)
הטבעת פתוחה משנת 2004 בערך.

שוב תודה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'להביא את אחותך לבקורת'
להביא את אחותך לבקורת
28/05/2009 | 18:49
66
חשוב מאד להיות בבקורת כדי ללמוד על מצב הטבעת יתכן ויש צניחה חלקית . יתכן שצריך לסגור חשובה בדיקה נא לבוא למרפאה.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'אבן בכיס מרה'
אבן בכיס מרה
28/05/2009 | 16:09
2
61
שלום!
תודה על הענתותך להקדיש שעתיים לשאלות בפורום.
אני מעומדת לעבור ניתוח שרוול. בבשיקות שעשיתי מסתבר שישנה אבן בכיס מרה בגודל של 30 מ"מ. האבן לא הפריעה לי מעולם. (ידוע לי על קיומה כ-20 שנה).  האם לדעתך רצוי להוציאה בעת הניתוח? או לאחר מכן אם בכלל?
יש להוסיף שאני חולת סכרת סוג 2 ויש לי בעית קרטנין גבוה בכליה. (1.7).
תודה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'נוכחות אבן בכיס מרה ללא סמני מחלה'
נוכחות אבן בכיס מרה ללא סמני מחלה
28/05/2009 | 18:54
1
47
איני ממליץ על הוצאת אבני מרה שלא מציקות . למחצית האוכלוסיה בעולם המערבי יש אבני מרה לכן, יש הוראה להוציא רק את המציקות . אין צורך לעשות יותר מדי ניתוח. תפסת מרובה לא תפסת. עדיף שני ניתוחים קטנים מניתוח אחד גדול. טכנית אין קושי להוציא גם את כיס המרה . מאידך, יש סכרת ואין זו טעות להוציא את כיס המרה . אישית הייתי מניח בשלב זה לכיס המרה. יש לציין שניתוח שרוול הוא ניתוח נרחב למדי (כריתה של שמונים אחוז מכלל הקיבה ) עם רמת סיכון מספיק גבוהה אין צורך להוסיף עוד סיכון מיותר.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/05/2009 | 10:56
17
תודה לד"ר אבינוח על תשובתך המשכילה.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ד"ר אבינח שלום - נותחתי פעמיים על ידך'
ד"ר אבינח שלום - נותחתי פעמיים על ידך
28/05/2009 | 16:15
3
76
הייתי פציינטית שלך פעמיים - בכירורגית ג' בסורוקה.
פעם ראשונה ניתחת אותי להוצאת כיס מרה
ופעם שניה יחד עם פרופ' חרוזי הצרת קיבה ע"י טבעת.
כ-10 שנים לאחר הניתוח הטבעת נפתחה והתחלתי לדמם
לתוך הקיבה עד לאובדן דם רציני. הגעתי לאישפוז מעולפת
עם ספירת דם 6.8, קיבלתי 2 מנות דם, התייצבתי ואחרי
שנה הסיפור חזר על עצמו שוב קיבלתי עוד מנת דם.
מאז אני מטופלת בלוסק, הפכתי להיות סוכתרית - וכל
הק"ג שהורדתי העליתי בחזרה. היום אני בת 61
איזה טיפול היית ממליץ לי? אני משוכנעת שאם לא אהיה
מלאה (משקלי 97 ק"ג גובהי 162) לא אהיה סוכרתית.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר אבינוח '
שלום ד"ר אבינוח
28/05/2009 | 16:43
1
57
אתה מנתח כל השנים בטבעת שוודית \שאלתי מה הסיבה שאתה מנתח בטבעת הזאת בלבד .
אני עצמי מנותח בטבעת האמריקאית הישנה משנת 2000 ודי מרוצה ממנה

תודה וחג שבועות שמח

קובי
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'חשיבות הטבעת להצלחת הניתוח'
חשיבות הטבעת להצלחת הניתוח
28/05/2009 | 19:01
71
חשיבות הטבעת יותר לגבי המנתח מאשר המנותח. לגבי המנותח חשוב יותר כמה סגרתי את הטבעת כי עצמת הסגירה היא שקבעה את שביעות רצונך והצלחת הניתוח. גם שלשום הכנסתי טבעת שאינה שבדית ואני בטוח שהצלכת הניתוח לא תלויה בטבעת אלא במנותח והמנתח. רמת המוטיבציה וההבנה של המנותח והיענות של המנתח לסגור בהתאם.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ליוליקה ובעלי עבר כירורגי קודם'
ליוליקה ובעלי עבר כירורגי קודם
28/05/2009 | 18:57
56
מציע לך לעבור ניתוח הצרת קיבה חוזר בשיטה לפרוסקופית (ללא פתיחת בטן ) של הטבעת . תוכלי לרדת במשקל ולהרפא מהסכרת . אשמח לראותך במרפאה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שאלה שאלתית'
שאלה שאלתית
28/05/2009 | 16:42
34
לאור ניסיונך רב השנים, מה דעתך על ניתוח השרוול והאם אתה רואה את עצמך מבצע אותו בעתיד הנראה לעין?
האם היו בעבר ניתוחים שחשבתם ש"הם הדבר הבא" ולא הצליחו להישאר לאורך זמן ונעלמו באופק?
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'לדר' אבינוח, ברוך הבא. כבוד רב לארח אותך'
לדר' אבינוח, ברוך הבא. כבוד רב לארח אותך
28/05/2009 | 16:50
1
40
חג שמח !!!

הרבה תודה על הענותך להשיב לשאלות המשתתפים בפורום. הרוב הגדול כל כך השתפשף בידע שרכש כאן אז מה שנותר הוא לעשות השלמות.
את שירשור השאלות נתלה ברשימת האירוחים כך שתמיד יוכלו לעיין בו בעתיד.

אני הייתי שמח אם תוכל לספר על הזיקה שלך לבריאטריה. מדוע דווקא בריאטריה משכה אותך יותר מכל תחום אחר בכירורגיה ומה הדרייב שלך
לנתח כל כך הרבה אנשים, כמעט יותר מכל מנתח אחר בעולם באותו תחום.

ושוב, המון תודה על התשובות

רוייקו
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'Rouz-en-Y'
Rouz-en-Y
28/05/2009 | 17:05
22
אני קורא בספרות שיש חזרה לטכניקה ישנה זו.
1. מה מלמד הניסיון שלך?
2. אומרים שהגישה הלאפרוסקופית יחד עם הטבעת שיפרה את התוצאות, גם בנושא זה אודה לתשובת ניסיונך.

משה ב.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'טבעת אחרי טבעת'
טבעת אחרי טבעת
28/05/2009 | 17:10
4
52
ד"ר אבינוח שלום רב!

הייתה לי טבעת שנה וחצי וירדתי איתה יפה 40 ק"ג , נכנסתי להריון וכתוצאה מהקאות מרובות הטבעת החליקה וחסמה את הקיבה (למזלי 4 חודשים אחרי הלידה), נוצר גם פאוץ' גדול מאוד
נותחתי והטבעת הוחזרה למקום.
כעבור כחודשיים היא החליקה שוב למרות שלא הקאתי ואז הוחלט להסירה לצמיתות.
שאלתי היא האם מצב של פאוץ יכול לעבור מעצמו והאם אני יכולה לעשות שוב טבעת? או שכבר עדיף לי מעקף?

תודה וחג שמח
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'single incision laparoscopic gastric banding'
single incision laparoscopic gastric banding
28/05/2009 | 17:21
1
34
לפי שמועות הגישה הגיעה לארץ, תוכל לפרט עליה, והאם גם אתה תהיה בין הראשונים ליישם אותה ?
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ניתוח דרך פתח אחד במקום חמישה '
ניתוח דרך פתח אחד במקום חמישה
28/05/2009 | 19:07
65
זהו תרגיל טקטי לנתח דרך פתח אחד אבל הפתח רחב ולכן יש לו את החסרונות של הפתח הניתוחי הפתוח. כלומר יש לסגור ולתפור את הפתח הניתוחי. כך שרמת הכאב וההחלמה אולי לא כמו נתוח פתוח אולם יותר ממספר פתחים קטנים. בנוסף. יש עוות והתפתלות ללא יכולת טיפול יעילה בסיבוכים. בעוד שלפרוסקופיה ממשיכה לנתוח כמו בניתוח פתוח שומרת על זוית גישה לאיברי הניתוח מחזית רחבה . שיטת הניתוח דרך פתח אחד או דרך איברי הבטן מגבילה את כושר התמרון של המנתח במצבים של קושי כאשר הרווח מבחינת המנותח (אין קיצור בהחלמה ובכאב) בטל.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ד"ר אבינוח, חג שמח'
ד"ר אבינוח, חג שמח
28/05/2009 | 17:25
1
42
נותחתי על ידך לפני כ- 5 שנים וסגורה על 3.5  בתקופה קצרה אחרי הניתוח  ירדתי 25 קילו ומאז תקועה על המשקל, משחקת 3 קילו שמאלה וימינה עם המשקל,
למרות שלא שינתי את התזונה שלי שרובה מבוססת על ירקות, גבינות לבנות , חזה עוף ודגים,, לא נוגעת בבשר, באורז, מקרוני, לחם לכל סוגיו כי אלה דברים שנתקעים לי וגורמים לי להקאה,
בשלש השבועות האחרונים אני מתעוררת מתוך שינה עם כאב חזק ודופק מהיר  מתחת לפורט ממש שנמצא אצלי בבית החזה,
האם יש קשר לטבעת, רוצה לציין שחוץ מהפעם הראשונה לסגירה אצלך לא נבדקתי.
תודה חני
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'בעיית חוסר מעקב '
בעיית חוסר מעקב
28/05/2009 | 19:09
55
חני מדוע לא באת למעקב מציע שנבדוק אותך ונרד לעובי הקורה .
אי ירידה נובעת מאכילה .
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'בקורת ומעקב'
בקורת ומעקב
28/05/2009 | 17:17
2
34
ד"ר שלום
לשימחתי ניתחת אותי לפני יותר משנתיים מאז ירדתי כ 43 ק"ג ומגדיר את עצמי כאדם חדש
פגשתי אותך מאז בסה"כ 3 פעמים.
אני סגור על 3.5
האם יש צורך בבדיקה תקופתית או מעקב כל שהוא?
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'תמיד רצוייה בדיקה תקופתית תודה על הארוח'
תמיד רצוייה בדיקה תקופתית תודה על הארוח
28/05/2009 | 19:15
1
47
מצטער אולם החג בפתח ובשמחה אשמח להתארח שוב בטווח של חודש עד חדשיים .
נהניתי מהשאלות ואנסה להרחיב שוב בעתיד. חג שמח.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'אבל למה דילגת עליי'
אבל למה דילגת עליי
28/05/2009 | 20:27
23
לצפיה ב-'כאב'
כאב
28/05/2009 | 17:19
31
האם אפשרי להישאר עם טבעת ללא ניפוח ? אני כחודשיים לאחר טבעת ועדיין לא ניפחתי כיוון שאני פוחדת מהקאות וחנק . האם ז

ה אפשרי או שחייבים לנפח .   האם כאבים בצידי הבטן לאחר אוכל נובעים מעומס יתר או אכילה מהירה?  האם אפרסק סיבי מידי לאכילה?                                                                                                                            
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'...עוד שאלה לד"ר אבינוח '
...עוד שאלה לד"ר אבינוח
28/05/2009 | 17:46
36
קודם כל שוב תודה על האירוח והמענה הלבבי לשאלות אפילו בערב חג . כל הכבוד

שאלה שמעניינת אותי (ורבים אחרים אני מניחה)
מעקב דיאטנית לאחר הניתוח, נושא חשוב מאין כמוהו - מה שעתך בעניין ? ולמה , בעצם, השירות הזה לא ניתן למנותחים ?
יש צורך בפיתוח הנושא הנ"ל כיוון שהמנותחים מתמודדים למעשה , לגמרי לבד אחרי הניתוח וחלקם הגדול, בגלל חוסר ההדרכה, פונה ל"מנהגים ישנים" ואז - מה שווה כל התהליך ?

אני חושבת שכדאי לחשוב על דיאטנית שתהיה עם "ראש פתוח", בקיאה ועדכנית בכל הקשור ל"חיים שאחרי" הניתוח.

אשמח לשמוע את דעתך
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ועוד אחת קטנה (אחרונה ודי )'
ועוד אחת קטנה (אחרונה ודי )
28/05/2009 | 17:49
2
22
אשמח אם תוכל להסביר (בלשון העם ולא בשפת הרופאים ) למה, בעצם, אי אפשר, לרוב,  לעשות ניתוח  שרוול / מעקף תריסריון למטובעים (שפרק הטבעת בחייהם הסתיים בשל סיבה זו או אחרת).

(לי באופן אישי הומלץ שלא "ללכת על" שום ניתוח אחר למעט מעקף קיבה בשל SRVG קודם)

תודה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ביקורת ומעקב'
ביקורת ומעקב
28/05/2009 | 17:49
19

ד"ר שלום
לשימחתי ניתחת אותי לפני יותר משנתיים מאז ירדתי כ 43 ק"ג ומגדיר את עצמי כאדם חדש
פגשתי אותך מאז בסה"כ 3 פעמים.
אני סגור על 3.5
האם יש צורך בבדיקה תקופתית או מעקב כל שהוא?
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר אבינוח'
שלום ד"ר אבינוח
28/05/2009 | 18:01
26
אני קרוב לשנתיים אחרי הניתוח בשנה הראשונה ירדתי 25 קילו
ובשנה השניה בקושי 5 קילו.
אני סגור על 7-8 סיסי (לא יודע במדוייק)
ואמרת לי שצריך לסגור עד שאי אפשר לאכול בכלל ורק שאני יהיה באמת רעב המשקל ירד .
אני כבר יותר מ22 חודשים בלי שווארמה.
לא השתמשתי בויטמינים ולא השתמשתי במעבד מזון.
אייך אפשר לחיות בלי אוכל ????
מוטי כרגע 98 קילו.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום ד" אבינוח -שאלה'
שלום ד" אבינוח -שאלה
28/05/2009 | 18:00
19
אני עברתי ניתוח פתיחת בטן עם טבעת לפני כ10 שנים
ירדתי 60 ק"ג אבל רק הקאתי ,ונאמר לי שהכניסו טבעת בקוטר שקל וזה מאוד קטן,אבל לא הסכמתי לעוד
ניתןח להחלפת הטבעת.
וככה חייתי 5 שנים -עד שדיממתי למוות ואז מהיום למחר הוציאו לי את הטבעת.

מאז כמובן עליתי הכל -אבל גם הייום ללא טבעת אני לא יכולה לאכול בשר או אפילו מנת פלפל בבת אחת.

הבעיה שאני אוכלת קצת כל שעה- כמו חזיר -זו הסיבה שעליתי בחזרה.
אבל אין לי אפשרות כמו בן אדם לשבת ולאכול מנה שלמה .

לכן אני שואלת האם יש ניתוח או משהוא בשבילי אבל לא טבעת.
שמעתי משהואא על מעקף מזה אומר? ואיך אני משתלבת איתו.

תודה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום... שאלה '
שלום... שאלה
28/05/2009 | 18:05
16
אני מנותחת כ- 16 שנה בשיטה הישנה ישנה (פתיחת בטן וסיכות) , הניתוח היה מוצלח וירדתי יפה עד שילדתי ואז כנראה נפתחה סיכה....והתחילה השמנה ...
הייתי רוצה לחזור  ולבצע ניתוח בשיטה החדשה , שאלתי האם ניתן לבצע את הניתוח ללא פתיחת בטן נוספת? יש לך ניסיון בזה?
תודה וחג שמח
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'מודה לך ד"ר אבינוח ושואלת'
מודה לך ד"ר אבינוח ושואלת
28/05/2009 | 18:08
3
25
אני מנותחת 3 שנים ומודה כל יום לך ולאלוהים על הניתוח הזה!
רוב האנשים שפגשתי עשו את הניתוח שוב בשל בעיות בטבעת . האם ידוע לך על מטופל שנמצא זמן רב עם הטבעת ולא נזקק לניתוח חוזר ? מהו מספר השנים הרב ביותר? האם ישנם מאכלים או משקאות העלולים לגרום לבעיות ( קטניות, שתיה מוגזת, בשר)?
המון תודה לך אתה ממש מציל חיים!!!!!!!
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'עברתי על כל השאלות והתשובות ופשוט תענוג'
עברתי על כל השאלות והתשובות ופשוט תענוג
28/05/2009 | 18:16
29
תודה לכולם על השאלות ועל ההשתפות. בזכותכם נאיר לרבים את הלא ידוע ונעורר את הצורך לשמור על הקיים.
תודה לדר' אבינוח ותודה גם לכם.
יופי של שרשור.

חג שמח
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ירידה במשקל לפני ניתוח טבעת'
ירידה במשקל לפני ניתוח טבעת
28/05/2009 | 16:49
1
32
למה יש רופאים שמבקשים מהמנותח לרדת 5-7 קילו לפני ניתוח טבעת ?
זה קצת מוזר לא??
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'אולי בגלל גודל הכבד?'
אולי בגלל גודל הכבד?
28/05/2009 | 18:29
27
אני לא שמעתי על בקשה לרדת מעט במשקל לפני הניתוח.
שמעתי שממליצים על דיאטה מסוימת חודש לפני הניתוח, במטרה להקטין את הכבד, כדי שלא יהיו קשיים בזמן הניתוח.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'יש לי עוד כמה דקות... '
יש לי עוד כמה דקות...
28/05/2009 | 18:53
6
25
אז אולי אהיה אחרונה אבל לא בטוח שחביבה
שלום לד"ר אבינועם,
כמטפלת הוליסטית נפגשתי כמה פעמים עם נשים שעברו קיצורי קיבה. אצל כולן - היתה ירידה משמעותית במשקל, אבל לא בתחושה.  הן עדיין מרגישות כבדות ומתנהלות כך.
מה שאותי מדאיג יותר הם תוצאות הלוואי לאחר 10 ועשרים שנה.  מאחר שהקיבה מקוצרת בצורה לא טבעית אנחנו מוותרים מראש על אוכל שחיוני לצמיחה שלנו.  בנוסף עיכול לא מושלם של הקיבה גורם לעומס על איברים אחרים ולאחר עשור או שניים,נשים שסבלו רק מרגליים כבדות או מכאבים באזור הרגליים, חוסר התנועה שבהן מוביל למצוקות גופניות אחרות.
האם יש בידך מחקר עומק לאורך תקופה ממושכת על איכות חייהם של הנשים והגברים שעברו את הניתוח?
האם לדעתך יכול להיות קשר בין בעיות לבביות לבין קיצור הקיבה לפני עשרות 10 או עשרים שנה?

מאיה

קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום מאיה'
שלום מאיה
31/05/2009 | 02:17
5
16
ברצוני להתייחס לבעיה שהעלית.

השמנת יתר חולנית לא נגרמת מהאוויר, וגם לא מטכניקת האבסת אווזים שנוקטות הנשים שהשמינו...
השמנה נגרמת בדרך כלל מצרכים נפשיים, שהנשים מטפלות בהן ע"י הדחקת רגשות באמצעות אכילה. מכאן הן מגיעות להשמנת יתר (כשכמובן גם הגנטיקה ועוד עניינים פיזיולוגיים והרגלים נפשיים תופסים תפקיד בתוצאה הסופית אצל כל אחת ואחת).

לפי תשובותיו של ד"ר אבינוח, את לומדת שאחרי שמושגת הרזיה של עשרות ק"ג, בד"כ האנשים מתאזנים עם אכילה נורמלית ומצליחים להגיע לאיזון מבחינה פיזית, ולכן אין כאן בעיה של ויתור לאורך עשרות שנים על אוכל שחיוני לצמיחה. כל הוויתור וההרעבה הוא לתקופה קצרה של שנתיים מכסימום. (וגם שם אין צורך להימנע מחומרי בניין חיוניים כמו ויטמינים וחלבונים. רק הפחמימות מקבלות הפחתה משמעותית וקיצונית).
יש לנו עדים חיים כאן בפורום, שהגיעו לאיזון של כמה שנים, והם מעידים שהם אוכלים אוכל נורמלי בהחלט.

נשים שסבלו מכבדות, לא סבלו מכך בגלל עיכול לא מושלם, אלא בגלל שלא שילבו פעילות גופנית מתונה עם הירידה במשקל.
הסיבה שהן לא עשו זאת, היא בד"כ בגלל שמצבן הנפשי לא איפשר להן פעילות גופנית. הן היו מדוכאות, ולא היה להן כוח להתנועע.
מי שסיגלה לעצמה פעילות גופנית לא תסבול מכבדות ברגליים ומחוסר תנועה...
הסיבה שנשים נותרות בדיכאון ובתחושות לא טובות, היא משום שהן לא טיפלו בהפרעת האכילה שלהן - במצב הנפשי שגרם לאכילת היתר. ולכן הם גם הגיעו אלייך - כי הן לא מרגישות טוב.
אני לא אגיע אלייך, וגם לא קוקלה ורויקו וכל האנשים כאן בפורום שמרגישים טוב ופעילים גופנית ו/או מודעים כבר לבעיותיהם הנפשיות ומטפלים בהן.

אינני יודעת אם קשר בין בעיות לבביות לבין קיצור קיבה הוא רלוונטי לשיקול האם לעבור ניתוח קיצור קיבה, היות שברור לי ולמחקר הרפואי כבר מזמן מאוד, שקשר גבוה כזה קיים בין השמנת יתר חולנית לבין הבעיות הלבביות. וכיוון שיש להילחם בקשר הזה, יש לעבור ניתוח קיצור קיבה או לרזות בכל דרך אחרת, עם כל המחיר של הרעבה/פגיעה במערכת העיכול/סיכוני הניתוח וכד'.
כמעט תמיד מחיר הירידה במשקל של עשרות ק"ג ייחשב כדאי מול השמנת יתר כזו, במקרים שהיא מסוכנת לבריאות.

אני בטוחה שמצבן הפיזי של הנשים בטיפולך טוב יותר מאשר אם היו נשארות במשקל יתר חולני (שטבעו הוא שהוא רק הולך ומתגבר, ומעודף של 40 ק"ג קל לאין ערוך להגיע לעודף של 120 ק"ג, מסיבות של מטבוליזם והתעצמות מתמדת של הרעב והתסכול הנפשי הלא מטופל...).

עם זאת, עליהן לדעת, שכל עוד לא מטפלים בנפש - הבעיה הבסיסית נשארת, והתוצאות הן חשיבה כבדה, חשיבה של שמנה, חוסר שביעות רצון עצמית, דיכאון, קושי פיזי והיעדר תנועה!
כשם שלא ייתכן רק ללדת את התינוק מבחינה פיזית, ולא לעבור איתו את התהליך הנפשי לכל החיים של הורות ובגרות הורית (אחרת יש תקלות ובעיות לאין ספור...), כך אין להסתפק בתהליך הפיזי של הירידה במשקל, בלי ניתוח שלם לכל הנושא הנפשי הכרוך בהשמנת היתר.

בברכה,
אופירה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-' על התשובה המושקעת'
על התשובה המושקעת
31/05/2009 | 08:36
4
11
היי אופירה,
מסכימה לחלוטין עם רוח דברייך. השמנה היא סימפטום וטיפול רק בו יגרום רק להעברת הבעיה למקום אחר.
השאלה הגדולה היא האם מסבירים לנשים שעוברות את הניתוח שהן חייבות לטפל גם בגורם הרגשי?
אבל זה רק צד אחד של המטבע.  הצד השני שאיתו קשה לי לא פחות היא הטראומה הקשה שעובר הגוף עם הכנסת הטבעת.  עד אז הגוף רגיל היה לפעילות מסויימת שבבת אחת נקטעה. זה שונה לגמרי מלידה שם יש תהליך של 9 חודשים שבו הגופנפש של האמא ויחד איתה עובר זאת גם האבא מקבל ומכיל את התינוק שבדרך ולא במקרה יש לנו בהתחלה בחילות והקאות כי קשה לגופנפש שלנו עם הצמיחה של העובר שלנו בתוכנו, וכן זה אומר לשנות הרגלים, ללמוד להקשיב, לקבל אחריות,לצמוח יחד עם העובר לתוך ההורות.זה משהו שחסר לי בניתוח לקיצור הקיבה.
מאיה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'השמנה היא אכן סימפטום'
השמנה היא אכן סימפטום
31/05/2009 | 13:37
2
6

אז בואי קודם כל נדייק.
השמנה היא לא סכנת חיים, היא אפשרות לסכנת חיים.ויש הבדל.  היא לא נכללת ב"משולש החיים", שכולל את מערכת הדם, מערכת העצבים ומערכת הנשימה, שפגיעה באחת מהן  משפיעה ישירות גם על האחרות.
חשוב לטפל בהשמנה אבל כמו שכתבת בהודעה הקודמת שלך טיפול רק בהשמנה הפיזית לא יפתור את הבעיה שיושבת עמוק בפנים.  אני כן חושבת שחובתו של הצוות המטפל בהשמנת היתר היא לשלוח את האדם לטיפול רגשי, בדיוק כמו ששולחים את האדם לטיפול אצל הדיאטטיקנית או לפעילות גופנית, אז גם אם כאן בפורום הדבר נעשה אני לגמרי לא בטוחה שהוא נעשה גם בפועל בידי הצוות שמטפל בהכנה לניתוח של קיצור קיבה.
ועל השאלה מה הן ההשלכות לאחר עשר ועשרים שנה - טרם קיבלתי התייחסות, משום מה.
מאיה

קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'וגם לא תקבלי... כי -'
וגם לא תקבלי... כי -
31/05/2009 | 21:32
1
7
א. אין סטטיסטיקה של מנותחי טבעת לאורך 20 שנה.
לאורך 10 שנים יש, והד"ר הביא אותה בתשובותיו - בנוגע לשמירה על המשקל.
בנוגע להיבטים אחרים - היות שאיש לא עשה עד כה סטטיסטיקות ומחקרים, את מוזמנת להרים את הכפפה.

ב. הד"ר היה פנוי לשעתיים בלבד, והן הסתיימו לפני שהוא הגיע לשאלותייך.
שאר משתתפי הפורום אינם מנתחים בריאטריים ואינם סטטיסטיקאים מומחים. הם אנשים שעשו ניתוח לפני X זמן, ויש להם ניסיון סטטיסטי אך ורק לגבי עצמם, ולגבי X הזמן הספציפי שלהם.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'אז אחכה בסבלנות...'
אז אחכה בסבלנות...
31/05/2009 | 22:54
4
לארוח הבא .
מאיה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'רק אם אתם לפני מוות תעשו את הניתוח!'
רק אם אתם לפני מוות תעשו את הניתוח!
28/05/2009 | 20:04
14
52
אימי ז"ל עשתה את הניתוח ב97', הניתוח עבר בהצלחה.
אחרי יומיים התחילה לא להרגיש טוב, (דפיקות לב חזקות עד כאב)
לאט לאט המערכות שלה התחילו לקרוס.
אחרי 3 שבועות של סבל אימי נפטרה.
היא נכנסה אישה בריאה (חוץ מהמשקל) בת 45 לחייה,
תיכננה לטייל בעולם לאחר הניתוח...

נכנסה בריאה ולא יצאה.
תחשבו טוב טוב טוב אם לעשות את זה או לא.
רק אם אתם במצב (גופני) קשה והרופא אומר לכם שאתם תמותו אם לא תורידו משקל
רק אז תשקלו את האופציה לגבי הניתוח.

גם אחותי עשתה את הניתוח לפני אימי והכל היה בסדר תודה לאל אבל היא היום באותו משקל שהייתה לפני.
היא הצליחה להוריד 40 ק"ג אבל עלתה הכל חזרה...

תחשבו האם שווה לסכן את חייכם בניתוח פולשני בשביל להוריד משקל.

תחשבו טוב טוב...
הייתי בן 17 כשאימי נפטרה. זה היה הדבר הכי קשה שעברתי בחיי.
רגע אחד הייתה לי אימא ...רגע שני כבר לא:(
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ו'
ו
28/05/2009 | 23:59
11
11
שהבאת את הסיפור האישי שלך לכאן.
מאיה
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'הסיפור על אימך עצוב אבל אינו משקף את הנעשה '
הסיפור על אימך עצוב אבל אינו משקף את הנעשה
29/05/2009 | 01:08
10
44
בתחום ניתוחי ההרזיה.
אני רוצה לספר לך שמאז 1997 השתנה תחום הניתוחים מקצה לקצה: לא עוד פתיחות של הבטן, לא עוד הניתוח שאימך עברה (גסטרופלסטיקה עם טבעת קבועה ובפתיחה מלאה של הבטן) ובכלל, לא עוד סוג אחד של ניתוח שמוצע לכלל האנשים אלה מגוון ניתוחים שאותם מתאימים לאדם, להרגליו ולפי מצבו הבריאותי.
אימך, כניראה, היתה בתוך אותו אחוז-אחוז וחצי של סיבוכים שישנם ואם לוקחים את סוג הניתוח הותיק שלא נעשה עוד מזה שש שבע שנים, אז התמונה אחרת לגמריי.
גם אחותך יכולה לשוב ולהנתח בסוג אחר של ניתוח ולהשיג ירידה שוב (לטווח ארוך) וגם אחרים יכולים היום להצליח טוב יותר מבעבר. אלה תקופות אחרות. עידן אחר.

ושוב, צר לי על אימך אבל התמונה היום שונה בתכלית.

חג שמח
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום אנשים'
שלום אנשים
27/05/2009 | 12:34
7
24
אני נרשמתי לפורם שלכם כי לאחרונה אני מתעניינת בניתוח הטבעת,לאחר שעיינתי בפורום אני מגלה שיש עוד כמה ניתוחים  שלא שמעתי עליהם בעבר, הייתי רוצה בבקשה שתעזרו לי בכמה שאלות מנסיונכם האישי. מאיזה משקל ניתן לבצע את הניתוח ומה הדרישות לפני?,האם קופת החולים (מכבי לדוגמה) משתתפת בהוצאות?,מהם הסיכונים בניתוח או תופעות לאחר מכן? אשמח מאוד אם תעזרו לי אני דיי פוחדת  וחוששת אבל אין ברירה אני לא מצליחה לרדת במשקל ונהפוכו אני רק עולה זה גורם לי לבעיות בריאותיות,ואין טעם להוסיף אני בטוחה שאתם יודעים  על מה אני מדברת אודה לכם מקרב לב על עזרה ושיהיה לכולנו חג שמח!!
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום מאימאי'
שלום מאימאי
27/05/2009 | 19:46
24
המשקל המינימלי לניתוח נקבע לפי ה BMI שלך
מעל 40 BMI או מעל 35 BMI לאנשים עם מחלות השמנה נוספות כמו סכרת ,לחץ דם...
את יכולה לחפש בגוגל מחשבון BMI או לכתוב כאן משקל+גובה ויענו לך.
אם יש לך סבלנות לחכות כמה חודשים לתור בבית חולים ציבורי בהרבה מקרים הניתוח כולו בחינם.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שלום לך. מקווה שהתשובה שקיבלת סיפקה'
שלום לך. מקווה שהתשובה שקיבלת סיפקה
28/05/2009 | 08:38
3
22
אותך.
אם יש לך שאלות נוספות, אשמל לענות.

ברוכה באה

רוייקו
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'תודה רוייקו'
תודה רוייקו
28/05/2009 | 16:57
2
11
האמת שיש לי עוד הרבה שאלות ,והגעתי בדיוק בזמן לכאן כי הבנתי שהוא מתארח אני דיי חדשה כאן מקווה שאבין איך זה עובד,בכל מקרה תודה לך וחג שמח
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ווואוו.. זה היה אירוח גדול ואי אפשר היה לסיים'
ווואוו.. זה היה אירוח גדול ואי אפשר היה לסיים
28/05/2009 | 19:18
1
18
לענות על כל השאלות.. מה שהתחיל בחשש שמא לא יהיו מספיק שאלות, ניגמר בשעתיים שלא הספיקו לענות על הכל.
אנחנו מודים לדר' אבינוח על התשובות המלומדות, על הרצון ועל הכל.. תודה גדולה. טוב שנשאר טעם של עוד.. זה מה שיביא לאירוח הבא הצפוי לנו עם דר' עסליה בעוד כשלושה שבועות.

תודה לכולכם על ההשתתפות
המשך מוצלח
חג שמח

רוייקו
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'מדהים!!!!!!!!!'
מדהים!!!!!!!!!
28/05/2009 | 20:15
12
ביידיש קוראים לזה " a mench"

כזה בן אדם. אדיב, סובלני, מפרגן.

תודה רוייקו שהצלחת לשכנע אותו לנדב לנו מזמנו.

בין היתר, אנחנו חייבים להבין שמדובר בבעל משפחה, שמוותר על כל כך הרבה עבור מטופליו. שמי שמברך יברך אותו כמו שצריך - מגיע לו!
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'אולי מישהו יוכל לענות לי?'
אולי מישהו יוכל לענות לי?
28/05/2009 | 21:54
25
השאלה שלי נמצאת בשרשור של ד"ר אבינוח שכנראה כבר התעייף ודילג עליי בטעות

אני יכולה להבין אותו זה היה מגה שרשור

אך השאלה שלי נותרה ללא מענה אם מישהו יכול לענות אשמח מאוד
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'שירשור מרתק עם שר הטבעות שלנו ד"ר אבינוח'
שירשור מרתק עם שר הטבעות שלנו ד"ר אבינוח
28/05/2009 | 22:25
34
ממליצה לקרוא ולהחכים,
אני מוקסמת בכל פעם שנפגשת באיש המדהים הזה
חכם נדיב רגיש מוכשר צנוע וביישן
בלתי נלאה בקצב עבודתו,
שילוב נדיר של תכונות.
איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא ?....
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'תודה על התמיכה, ואני מבין שהתחום השתפר '
תודה על התמיכה, ואני מבין שהתחום השתפר
29/05/2009 | 04:53
1
24
משמעותית.
בכל זאת הייתי ממליץ מניסיון לבחור את הרופאים הטובים ביותר שאתם יכולים.
אנחנו חשבנו שהרופא שניתח בזמנו היה מומחה בעל שם אבל שגינו.
אותו רופא שאת שמו לא אזכיר, לקח החלטות לא נכונות וגורליות שגרמו למספר סיבוכים.
הסיבוך העיקרי היה קריש דם שעשה את דרכו למוח. כי לא חישבו כראוי את יחס מדלל הדם למשקלה.
לאחר הסיבוכים החליטו להחדיר לה צינור הנשמה לגרון כי הריאות שלה התחילו לקרוס. בזמן הניתוח המנתח נדהם לגלות שהצינור גדול מידי
והחליט להחדיר אותו בכל זאת. באותו הרגע היא חטפה דום לב ל 2 דקות. (זה הרבה זמן).
אותו בית חולים (השרון בפ"ת) לא היה מצוייד בצינור יותר קטן והיו צריכים להביא מבית חולים אחר. לקח זמן עד שהגיע. ומערכות נוספות התחילות לקרוס.
השרשרת המטורפת הזאת של פאדיחות ממשיכה וממשיכה. יכולנו לתבוע על רשלנות ובית החולים ו2 רופאים אמרו שיש לנו עילה אבל מהר מאוד הורידו אותנו מזה כמה עו"ד שאמרו שלהילחם בבית חולים זה כמו להילחם ברוח.
אני יכול לכתוב ספר שלם על מה שקרה. אך אני אחסוך את זה ממכם.

המסר הוא די פשוט.
אל תיתפשרו על רופאים או על בית חולים.
תעשו את זה בבית חולים פרטי עם רופא פרטי.
מאז אותו מקרה מצער אני הולך רק לפרופסורים וגם עליהם אני עושה בירור מעמיק כשיש לי בעיה רפואית מעבר לשפעת.
תקראו לזה הגזמה אבל את ההחלטות על הגוף שלי אני מעדיף לתת לאנשים שבאמת יודעים מה הם עושים עם הוכחות לכך.

בהצלחה לכולם ואני מקווה שאין ולא יהיו עוד מקרים כאלה בשום ניתוח.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'curad שלחתי לך מסר,תוכל לקרוא אותו בתיבת המסר'
curad שלחתי לך מסר,תוכל לקרוא אותו בתיבת המסר
29/05/2009 | 08:40
22
לצפיה ב-'ל"ע, נורא לשמוע!'
ל"ע, נורא לשמוע!
31/05/2009 | 00:15
1
29
יש סיכון מוות בניתוח.
וההשלכות של סיכון מוות, הן גם כאלו שאנו לא יכולים לחשב אותם מראש, כמו יתום בן 17, והצער הנורא.

לכן אני תמיד אומרת - ניתוח זה לא דבר פשוט, ולא הולכים לניתוח כי רוצים להיות רזים וחתיכים!
התפיסה של הניתוח, אכן, כדבריך, צריכה להיות תפיסה של הצלת חיים. נקודה.

ואת שיקול הבריאות צריך לזכור לאורך כל הדרך, גם כאשר הניתוח הצליח, ב"ה.

אבל גם צריך לזכור שכל הרדמה - מלאה או חלקית יש בה סיכון בריאותי רציני, גם של מוות.
ובכל זאת, לא נימנע מטיפול שיניים למרות הסיכון, ולמרות שבלי הטיפול לא נמות, רק נסבול מכאבים בלתי נסבלים.
ולא נימנע מניתוח קוסמטי, כאשר ההשלכות של הימנעות מהניתוח יכולות להיות רחבות מאוד, הגם שלא מוות.
פשוט אומדים את הסיכון של ההרדמה, ומביאים אותו בחשבון מול ההשלכות של ההימנעות מהניתוח.

בניתוח קיצור קיבה צריכים לא רק לאמוד את הסיכון של ההרדמה והניתוח, אלא גם את הסיכון של הפגיעה במערכת העיכול ובאיכות האכילה לכל החיים. כן, בהחלט צריך להביא כל זה בחשבון.
קיצורי קיבה >>
לצפיה ב-'ל CURAD'
ל CURAD
31/05/2009 | 08:37
22
קודם כול אני משתתף בצערך.
ורציתי להגיד לך שעודף משקל הוא גם מחלה ואפילו מחלה קשה
גם אימי ז"ל סבלה מעודף משקל .
וב12 שנה הרפואה עשתה דרך ארוכה מאוד.
מוטי.
קיצורי קיבה >>

הודעות אחרונות

12:41 | 25.05.19 אורחים בפורום
09:45 | 16.05.19 אורחים בפורום
22:54 | 05.05.19 יניב 99
12:40 | 22.03.19 אורחים בפורום
20:58 | 19.03.19 maor2581
10:46 | 12.03.19 אורחים בפורום
13:07 | 02.03.19 שירילי22
06:39 | 27.02.19 אורחים בפורום
05:25 | 04.02.19 אורחים בפורום
12:47 | 27.01.19 אורחים בפורום
21:26 | 14.01.19 אורחים בפורום
04:07 | 14.01.19 שירה כמים

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ