טיפים לשנה החדשה - מריאנה אורבך - ורדה וזהו

יעל י

New member
טיפים לשנה החדשה - מריאנה אורבך - ורדה וזהו

1. שקילה יומיומית - מהווה בקרה מייידית ולכן חשובה.
2. בממוצע בעולם המערבי ירידה של 5 ק"ג בשנה ונשמרה 3 שנים נחשבת להצלחה.
3. אחד המכשילים המרכזיים בירידה במשקל - העמדת רף גבוה מדי.
4. חטיפים בריאים בד"כ לא סופרים והם אילו שעוצרים ירידה.
5. ספירה ולא משנה איזו ספירה שומרת על משקל: גודל צלחת, מס. פריטים בארוחה, קלוריות, נקודות
6. הצבת גבולות הם התקווה הגדולה לירידה במשקל. קווים אדומים מאד עוזרים כי ברור מה כן ומה לא. קוו אדום לא חוצים ולא משנה אם אנחנו באירוע או חג.
7. המוח מסרב לקבל אוכל כמשהו רע ולכן כוח רצון לא עוזר כי המוח מתנגד. לכן האסטרטגיות כל כך חשובות.
8. הכעס שלא מצליחים הוא הגורם העיקרי לכישלון.

טיפים משמיעה של מריאנה אורבך
מה דעתכן?
מה הטיפים שלכן לשנה החדשה?

יעל י

New member
טיפים לשנה החדשה-רזה בהתהוות

גם לי יש קליומטראז לא קטן בעניני דיאטות והשנה הצלחתי להגיע למספר תובנות
א. להתמיד בדרך גם אם היא ארוכה ולא לקפוץ מדיאטה לדיאטה.
ב. ספורט- לשנות ולהוסיף לבלבל את הגוף מדי פעם בתוכנית חדשה או בסוג אימון שונה.
ג. מבחינתי שינויים בתפריט מידי פעם כדי לגוון שלא אמות משעמום ... וגם לא לגרום לגוף להתרגל.
ד. להפסיק לשמור בבטן ולהוציא החוצה- כל פעם כזאת ששמרתי בבטן זה הביא אצלי לאכילה רגשית ולעליה במשקל.
ה. להתחיל לאהוב את עצמי ולסלוח... לי.
אשמח לשמוע טיפים מכם.

יעל י

New member
שניים בלב

:)מרכזת מה שהכי עזר לי ומשתמשת בו כיום:

1. להאמין בעצמנו ולראות בעיני רוחנו את עצמנו כפי שרוצים להראות- זה הכי חשוב מבחינתי, בלי זה לא היתי מגיעה ליעד השנה.
2. להתחיל בתהליך במצב נפשי שמאפשר את התרכזות וההשקעה המתאימים. כשיש יותר מידי דברים בחיים יכל להיות מתיש עד בלתי אפשרי למצא את הכח להתמיד גם בדיאטה. צריך להיות עקשן ולהתמיד וצריך כח נפשי מספיק עבור זה.
3. ברגע שבוחרים דרך להתמיד בה כמה שניתן אלא אם כבר מרגישים שהיא ממש לא מתאימה יותר- אבל חשוב קודם לתת צ'אנס אמיתי של כמה חודשים לפחות.
4. להציב מטרות הגיוניות ואפשריות לפני שמתחילים
5. להשקל כמעט כל יום כבקרה [אני יודעת שכל זה כבר הוזכר אבל זה עדיין מה שתופס גם לגביי
]
6. למצא לפחות מישהו אחד שתומך בך בתהליך [ גם אם זה וירטואלי].
7. לשלב ספורט שעושה לך טוב וניתן להתמיד בו [להתנסות גם בסוגי ספורט אחרים ולשלבם לפי מה שמרגיש לנו הכי מתאים ועושה לנו טוב בגוף ובכלל]
8. לעבוד על אהבה וקבלה עצמית ולהוריד כמה שאפשר את הביקורתיות כלפי עצמנו.ובהקשר הזה גם אם נשברים בתהליך- להמשיך בלי "לפרוק עול" לגמרי. קורה! מותר! אנחנו רק בני אדם....לא לרדת על עצמנו, פשוט להמשיך.
9. לפנטז על בגד מסויים במידה מסויימת שנקנה/נלבש כשנגיע למטרה - לי זה הביא המון מוטיבציה להמשיך ואכן הלכתי וקניתי אותו וזה מאוד שימח אותי והביא תחושת סיפוק שעמדתי ביעד שהצבתי לעצמי. לדעתי אפשר גם להציב יעדים כאלו לאורך הדיאטה עם ההתקדמות במידה ויש צורך בירידה גדולה במשקל - למשל בכל ירידה של מידה לקנות בגד מחמיא במידה החדשה.
10. לא יודעת למה נזכרתי בזה רק עכשיו אבל חשוב שתמיד יהיו המצרכים ה"מותרים" לאכילה בבית ולהשתדל לא להכניס מוצרים "מפתים" שלא אמורים לאכול בתהליך. גם כשיש ילדים בבית והתזונה שלהם שונה משלך, להציב את הגבול שלך עם עצמך מה מותר ומה אסור ולא לעבור אותו.
ולסיום -
מבחינתי הדרך שלי בכלל לא הסתיימה בהגיעי ליעד. השמירה וההתלבטות באיזו תזונה לבחור כעת, מה מתאים לי, מה עושה טוב לגוף שלי ומה יעזור לי לשמור על תזונה בריאה שגם טעימה ומגוונת עבורי וגם שבעזרתה המשקל ישאר תקין, עדיין בשלבי ההתחלה שלה והאתגר הוא לא קטן...
מבחינתי הגעתי להחלטה שלא אחזור אחורה למשקל עודף וההחלטה הזו יחד עם האמונה שזה אפשרי מחזקת אותי בתהליך [וגם כמובן עוזרת השקילה היומית חחח]

שנה טובה ומלאת הגשמת יעדים לכולנו!

שכחתי משהו חשוב

אולי בגלל שלי היה מאוד קשה להתמיד בו [ממישהי ששתתה בקושי 2 כוסות קטנות ליממה...] אבל יודעת שהיה לי הרבה יותר קל לו יכלתי לבצע אותו כמו שצריך וזה השתיה המרובה, רצוי של מיים כמובן, עוד אתגר שעובדת עליו כרגע....מבחינתי זה פשוט בריאות יותר מכל דבר אחר ומנסה שיהפוך להרגל קבוע.

יעל י

New member
ומוסיפה גם ממני...

1. לשתות מים או תה צמחים ללא סוכר.לפחות 1.5 ליטר ליום.

2. ירקות-כל ארוחה לפחות 3 ירקות בצבע שונה.

3 עצה של מירי בלקין - לא לאכול פחמימות אחרי 17.לא ניסיתי אבל יש לה הצלחות לאישה הזו.

לאהוב את עצמנו

קבלה עצמית מקלה על כל תהליך.
החיים ארוכים ומלאים משימות, הדרך מפותלת וארוכה...וכדאי ( וצריך ) להנות מהדרך ולא רק מהיעד הסופי המסומן בכל מסלול.
החיים הבריאים "ללא דיאטה" עם בחירה מה אני רוצה ואיך.

סגלה

New member
טיפים נוספים

תמיד שיהיה בבית דברים בלי הרבה קלוריות שאפשר לאכול סתם שמתחשק לאכול או ללעוס משהו אפילו שלא רעבים
דוגמא:ארטיקים דיאטיים,קרטיבים,מסטיקים,מעדנים דיאט. פירות טעימים: מנגו וכ..

אני אוהבת לפתוח את הבוקר עם סלט וגבינה כמובן אחרי וביחד עם הקפה.
אצלי השקילה רק פעם בשבוע במוצאי שבת (כדי להזכיר שבשבת לא נאכל יותר מהמותר)

עלמה88

New member
נדמה לי שעדיף לייצב את המשקל

במקום לשגע את הגוף ולהשקיע המון אנרגיה בנסיון לרזות, ולשמור על המשקל במשך שלוש שנים ואז שוב לנסות לרזות....
המשמעת לא ממש מוכיחה את עצמה אז אולי כדאי לנסות בלי מאבק

הטיפים שלי:
1. לאכול בהנאה
2. להתחיל לאכול כשרעבים ולהפסיק כששבעים - אני יודעת שזה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע, אבל לגוף יש את הידע הזה כשאנחנו נולדים וכדאי להיזכר בו
3. להניע את הגוף בהנאה, בקביעות

שנה טובה

כתבתי כטריגר לדיון ולא כי אני מסכימה עם כולם

המטרה היא לא אסופת טיפים.
הרעיון הוא הדיון.
נראה לכן נכון להשקל כל יום?
מתאים לכן לספור משהו ולא משנה מה העיקר לספור?
נראה לכן?
ברור שהכי נכון זה להיות עם יכולת פנימית לעשות את הדברים.
ברור שכשמישהו אחר אומר לי מה לעשות אז זה מתאים לאותה תקופה.
בין האנשים השמנים , מעטים עם משמעת ברזל וירדו במשקל כי ככה צריך לעשת וימשיכו כל חייהם.
השאלה הגדולה איך עושים את זה פעם אחת ולתמיד.
זו השאלה הגדולה.
כאן מסתתרים הטיפים הגדולים באמת.
וצר לי, אין ספריה מוכנה לטיפים אינסטנט שעובדים תמיד.

סגלה

New member
אני חושבת

שלא כדאי להישקל כל יום אלא פעם בשבוע אבל מצד שני למי שזה מתאים ועוזר אז יופי.
גם ספירה של קלוריות למי שצריך ועוזר אז זאת שיטה טובה אבל לא לכל אחד זה מתאים
לגבי רישום מה שאכלתי עצם הרישום מכניס למודעות מה שמכניסים לפה,ניתן לקחת את זה במיוחד לימים קשים שמרגישים שלמרות ששומרים לא יורדים.

מעניין

יש גם כאילו שלא נשקלות בכלל. המשקל הוא רק מספר. הן מסתכלות במראה, מרגישות את המכנסים על הגוף וזה המידע שמספר להם על התנהגות הגוף.
לי זה מרגיש הכי נכון.
יחד עם זה, צריך המון בטחון לדרך הזו. יש משהו מאד "רגיל" בעליה על המאזניים. זה תמיד מלווה בטקס קטן, בזמנים קבועים וזה מה שנותן את הבטחון.
מה עדיף? לבטוח בעצמי או לתת למספר להגיד אם הייתי בסדר או לא?

שמש 33

New member
לגבי המכנסיים

אם הם לא מאד צמודים עודף של קילו לא תמיד יורגש. לעומת זאת כשעולים על המשקל והוא מראה קילו יותר זו נקודת אזהרה. להוריד קילו הרבה יותר קל מלהוריד עשרה...
אני מבינה מה את אומרת ועל פניו זה נשמע הכי נכון בעולם - לבטוח בעצמנו. אבל מה לגבי מודעות לחולשות שלנו? כשאני עומדת מול חפיסת שוקולד או מאפה מפיץ ריח
אני לא חושבת על תכולתו וכמה שהוא לא תורם לבריאותי ולא על עודף המשקל שאינו טורם לבריאותי ולא על המכנסיים במידה 38 שאני כל כך רוצה. אני הופכת שבויה של הדבר הזה. אז אני מעבירה את השליטה לגורם חיצוני לו אני משלמת כסף מדי חודש. קצת כמו לקנות אוכל מוכן או לקחת סירים מההורים/חמים למי שלא יודע/שונא לבשל או להעסיק עוזרת למי שמאד סובל מעיסוק בניקיונות. מיקור חוץ - גם זו דרך...

אני מהנשקלות כל בוקר

ברגע שאני "מפסיקה להשקל" מכל סיבה שהיא, מנסיוני זה מתכון לעלייה מובטחת במשקל.
למה? כנראה שהשקילה היומית היא הכלי הנכון עבורי לאזן את עצמי.
חייבת להיות מודעות לחוסר הרגישות של המשקל הבייתי לשינויים קטנטים ואפשרויות ה"זיוף" שלו לכל הכוונים.
אבל "בגדול" זה הכלי המתאים עבורי - בדיוק כמו שעבור אחרים המראה או זוג מכנסיים ישנים מהווים את הכלי האולטימטיבי.

יעל י

New member
שקילה כל יום...

לפעמים המשחק של הגוף מתעתע במשקל כמו עודף נוזלים,חוסר ביציאות וכו' - ה לא מתסכל לראות לפעמים עליה או כמה ימים על המקןם?

לא מתסכל

אם את מודעת שהשינויים האלו קיימים והם פיזיולוגיים. ( והם בכל מקרה עדינים. הרי מדובר על 100-200 גר ולא על ק"ג )
הרי כל הנושא מאד סובייקטיבי...אני מעדיפה לראות את המספרים כל יום ולא להיות "מופתעת" ( בכל מובן ) פעם בX זמן.

נראה לי שהדרך הזו נכונה למי שכבר באיזון

עם המשקל שלה ודרך החיים שלה. [כותבת בלי שהספקתי לקרא את כל השרשור].
כשאת באיזון לאורך זמן הביטחון בעצמך ובמשקל חזק יותר וניתן אולי להסתפק בהרגשה של הבגד. כשאת עדיין לא שם וכדי לא להגיע למצב שתחול התדרדרות ללא שנהיה קשובים לה ושיכל להיות קשה להתגבר עליה אחר כך, עדיף לדעתי כן להשקל כל יום או כמעט כל יום כדי למנוע זאת ולהזהר מפני העליה שהחלה.

עלמה88

New member
הפסקתי להישקל

זה לא קל. כדי לעמוד בזה היתי צריכה להוציא את המשקל מהבית,
להתגבר על הצורך של בני המשפחה במשקל (שלחתי אותם לקנות לעצמם - ובסוף הם אכן קנו)
עשיתי זאת לפני 4 שנים. המשקל חזר לפני חצי שנה.
זה מחייב אותי ללמוד לסמוך על הגוף, לאכול על פי רעב ושובע, וללמוד לאהוב את עצמי ואת הגוף שלי
לא קל ובהחלט אפשרי
אני בתקופה קשה עכשיו ועלה בי צורך עז להישקל, לא הצלחתי להתאפק. נשקלתי
היה כיף גדול. המשקל שלי יציב לגמרי, בדיוק כמו לפני 4 שנים

אני מאד נגד שקילה יומיומית

לי אישית זה מאד לא מתאים. אחת לשבוע זה מינון טוב עבורי, ביום ושעה קבועים.

יעל י

New member
איך עושים את זה פעם אחת ולתמיד...

ובכן אני מאמינה שמי שיגלה את הדרך לכך יהיה מיליונר.
אין דבר כזה,כמו שכתבת-בודדים הם יחידי הסגולה שמצליחים ועד כמה שאני מכירה הם בתחום (מקימי קבוצות תמיכה למיניהם).

למעלה