הפרדה...

יעל י

New member
כן אבל יש ספר שלם בנושא לא?

יצא לי לראות היום בבוקרק טלויזיה ומישהי בשם עדנה(לא זוכרת מה או מי היא) דיברה על ציפורי מזון וכמה שהשילוב הזה יחד גורם להרגשת כבדות,נפיחות,גזים לפעמים אז נזכרתי שיש דיאטה כזו וחשבתי לנסות אותה.

יש ספר שיצא לפני 20 שנה ואולי יש מהדורה חדשה

בתקופה שלימדתי ביולוגיה בתיכון.....הצוות היה מביא קטעים מהספר כדוגמה לשימוש הזוי בנושא של אנזימים ועיכול.
בעקרון, כל שיטה שבה תשימי לב למה שאת אוכלת תאפשר לך ירידה במשקל.
עצם זה שבארוחה אחת תוכלי לאכול פחמימות ובארוחה אחרת חלבונים כבר יגרום לכך שתאכלי אחרת.
למשל בארוחת צהרים לפי עקרון של הפרדת חלבונים ופחמימות - אי אפשר לאכול סטק ותפוחי אדמה.
אפשר לאכול בארוחה אחת סטק וסלט ירקות. בארוחה אחרת אפשר לאכול תפוחי אדמה וסלט ירקות.
ברור שמרזים.
אני מאד מאמינה בכך שחשוב להתייחס למה שאוכלים ולבחור את המזון ולעשות כל דבר עם תשומת לב ומחשבה.
מאד מפריע לי כאשר "מלבישים" על זה תיאוריות כאילו מדעיות והסברים על עיכול ואנזימים ומה זה גורם בגוף.
לגבי מה ששאלת - תעשי חיפוש לגבי הפרדת מזונות.
התחלתי לחפש בשבילך והתחלתי לקרוא וזה עשה לי רע - גיבוב ה"עובדות" המתוארות כהסברים לשיטה.
מהסיבה הזו לא מצרפת קישורים

ברצינות יעלי, אתמול חברה ספרה לי שאכלה במשך 10 ימים אורז מלא מבושל במים בלי מלח וירדה 5 ק"ג ומאז היא מרגישה מצויין.
שאלה אותי מה דעתי.
את מבינה איפה הדברים עומדים.
יש מליוני רעיונות "מעניינים" שמסתובבים בשוק, תבחרי את הדרך שנראת לך ככזו שתתאים לך ותוכלי לחיות איתה לאורך זמן. אחרת את נכנסנת למסלול של יו-יו.
מה דעתך?

יעל י

New member
אבל אני כבר ביו יו...

לא מצליחה להתמיד.
חייבת פוש ואני ככה קרובה להישבר וללכת על הHCG.

הי, לספר קוראים "רזה לתמיד"

גם לי היתה תקופה של התרוצצות מדיאטה לדיאטה ולא התמדתי בשום אחת.
אחת הסיבות שלא כדאי לקרוא יותר מידי חוקי דיאטות היא שהכללים נשארים "כשנוח לך" גם בדיאטה החדשה.
הנה משהו שכתבתי על זה פעם:
ברוב שנות הניסיון שלי גיליתי שככל שמנסים יותר שיטות של דיאטה – כך עם הזמן מתרבים הרעיונות שעליהם נשענת המחשבה בכדי להתיר את היתרי האכילה המפוקפקים שהיא נותנת לגוף בכדי שיפסיק להפריע לה להמשיך לחשוב:
• אם הגוף מבקש לחם – היא בהתחלה תאסור "בגלל אטקינס", אך מיד תתיר "בגלל אולגה רז".
• אם הגוף מבקש תפוחי אדמה- היא בהתחלה תאסור "בגלל דיאטת המדד הגליקמי", אך מיד אחר כך תתיר "בגלל הפרסומת: כבר הגיע העת לספר את האמת: תפוח אדמה דל קלוריות זאת עובדה".
• אם הגוף יבקש חטיף שוקולד - היא בהתחלה תאסור "בגלל שלא מקובל לאכול ממתקים בדיאטה" , אך מיד תתיר, כי איזו דיאטנית אמרה פעם שחייבים לפעמים משהו מתוק "בשביל הנשמה".
• אם הגוף מבקש כרוב – היא בהתחלה תאסור בגלל דיאטת "אכול לפי סוג הדם שלך" אך מיד תתיר בגלל "דיאטת הכרוב".
• אם הגוף מבקש יותר מידי אוכל וממתקים היא בהתחלה תאסור "בגלל שזה מלא קלוריות", אבל אח"כ תתיר "בגלל דיאטת "המכורים לפחמימות", ותגיד לגוף שיעשה את זה מהר כי יש לו רק שעה.
• אם הגוף יבקש מילקשייק – היא בהתחלה תאסור בגלל שזה מלא סוכר ושומן, אך מיד תתיר בגלל שבדיאטת "המלתעות" מותר לשתות כל מה שמצליח להיכנס – חופשי.

הכל יש לה בסל, והיא עושה לה סלט מהכל.
רק חבל שהיא לא עושה את הסלט שבאמת כדאי לה לעשות: סלט ירקות ... ורצוי בלי שמן... סתם. מותר. שמן זית זה טוב לפי הדיאטה הים תיכונית.

מה יקרה אחרי הפוש?

מה יקרה לאחר במידה ותסיימי את ה30 יום של HCG?
הפתרון הוא לא עוד שיטה או דרך.
לא הפרדת חלבונים או הורמון הריון או דיאטת אורז מלא.
הפתרון הוא משהו שאפשר לחיות איתו לטווח ארוך.
יכול להיות שפוש כלשהו הוא מעולה ואפילו יש תוכניות שנוקטים בפוש התחלתי אבל יש תוכנית המשך.
מה עושים ביום שנגמר הפוש אחרת זה בדיוק כמו סיזיפוזס שדוחף אבן לראש ההר ומתחיל כל פעם מההתחלה כשהאבן מתגלגלת למטה.
יעלי מה תוכנית ההמשך?
קראת על הפרדת חלבונים ופחמימות? אהבת?
בעקרון מאד פשוט פירות עד הצהריים ואחר כך פחמימות לחוד וחלבונים לחוד.
אני מתארת לעצמי שאם זה לא מלווה גם בהפחתה קלוריות או הפעלת שיקול דעת אז רק הפרדת חלבונים ופחמימות לא יתן את התוצאות.

היי,מה שלומך?

עשיתי את ה-HCG ממש לא מזמן.(סיימתי את ה-40 יום לפני שבועיים) אם תרצי פרטים-רק ךתשאלי.
אני גם מסכימה עם מה שכתבו לך כאן-השאלה מה קורה אחרי זה...
היתה לי תקופה לא טובה,שבה העליתי חלק ממה שהורדתי אז. למרות שאני יודעת לאכול נכון,ועושה את זה בד"כ, לא הצלחתי להוריד את מה שרציתי.אז החלטתי כן ללכת על זה,בגלל שאני יודעת שאצליח לשמור.
הנקודה היא שינוי הרגלים,ואת זה הHCG לא עושה...

יעלי רק לא HCG

יש כתבות בלי סוף על המפגע הזה.
יש בעתון הארץ כתבה מבלוג שבו הוא מבקש להפיץ את מה שכתב בכל מקום עם קרדיט כמובן אבל להפיץ.מצרפת קישרו לכתבה המאלפת שלו.
אורית של החמישה לפני שאת ממליצה בבקשה תקראי.
אני בטוחה שהכוונות טובות אבל הנזק גדול.
יעלי, יש המון דרכים. כולם מתגייסות לעזור לך אז בבקשה...........

בוקר טוב. קראתי

ודעתי לא השתנתה.
יש כמה דברים-
א.- לא הייתי רעבה כמעט במשך ה-40 יום האלה! (רשמתי כל מה שאכלתי,כולל הערות,ורק פעמיים רשמתי הערה של רעב)
אולי הטיפות האלה לא עושות כלום,וההשפעה היא פסיכולוגית. לא יודעת. אבל עם העובדות אני לא מתווכחת.
ב- ברור שהשומן לא יירד רק מאיפה שאני רוצה,כמו שכותבים בכל מיני מקומוות. לא לכל דבר אני מאמינה...
ג-לא ממש הצלחתי להבין איזה נזק נגרם לגוף.בגלל כמות קלוריות נמוכה?
ד- כמו שכתבתי ליעל קודם-זה לא שינוי הרגלים. זה לא מתאים לכל אחד.(אחותי התלהבה מזה שרזיתי ורצתה גם,אבל היא אוכלת מכל הבא ליד,רוב הזמן,אז אמרתי לה שלא כדאי)

יעל י

New member
ומה אם אחרי הפוש...

אני שוב אצטרף לקבוצת תמיכה?
אלה כן מנסים ללמד הרגלים נכונים.

אחותי התאומה...

מה לא עשיתי ומה לא ניסיתי, קפצתי מדיאטה לדיאטה ,פרנסתי המון אנשים טובים וגם קצת פחות , ולא הצלחתי לרדת... לכל אחד נתתי צאנס של 4-5 חודשים וכשזה לא הצליח המשכתי הלאה ,
עד שמצאתי את המקום שנכון לי לכרגע ואיתו אני מוכנה ללכת בסבלנות ( לא אשקר ואומר שלפעמים עולות בי מחשבות.. שאולי מספיק ואעבור למשהו אחר) אלא שהפעם החלטתי שאני הולכת
עם זה עד הסוף, התחלתי תהליך של דיאטה והגעתי לתהליך ארוך שמלווה גם בכניסה למקום שאף פעם לא נתתי לאף אחד לחדור פנימה לאני הפנימי שלי, לא הסכמתי שיש אחד כזה וכשכבר
הסכמתי שיש אחד כזה לא הסכמתי שיגעו בו, עד שיום אחד זה קרה והסכמתי ללכת הלאה עם התהליך, זה לא קרה ביום אחד והדרך ארוכה - מייגעת אבל בשונה מבפעמים הקודמות נעימה
הרבה יותר , אני עוברת טיפול סיני משולב עם צמחי מרפא וכל הקומלפקס הזה ביחד מלווה גם בתהליך נפשי שחלק מתוכו הוא גם הבלוג שאני כותבת . אשמח לשתף אותך בעוד דברים
אם את מעונינת , ואת מוזמנת לשאול אותי שאלות שכן אני כל כך מכירה את המקום הזה שאת נמצאת בו ותאמיני לי שכל קבוצה שהיתה ניסתי אבל בקבוצה לא יכולים לתת לך להתבטא
כמו בטיפול של אחד על אחד - ולא זאת לא פרסומת ואין לי כוונה גם לפרסם אף אחד.

באמת שאת נשמעת כמו פרסומת

צורת הכתיבה מאד שיווקית אבל לפורום יש מנהלת וימים יגידו.
תראי, אנחנו ביחד בפורום.
כולנו קשובים לכל אחת ואחת.
יעלי כותבת על מצוקות.
כל אחת נקלעת לימים קשים ותהיות.
אני חושבת ששום דבר לא בא על חשבון דבר אחר.
לקבוצה יש את האכויות שלה ויש מנחים וקבוצות שמאד קשובים למשתתפים.
בטיפול אחד על אחד יש את האכויות שלו.

יעלי למה הכוונה?

את יודעת ש more of the same לא עובד.
אחרי הפוש קבוצה תעזור לך?
יש משהו יותר עמוק שעוצר אותך.
שווה לגלות אותו.
ובינינו יעלי, אני בטוחה שיש לך דוקטורט ב"הרגלים נכונים" לכולנו יש.
השאלה לגמרי מצויה במקום אחר.
מה מונע מאיתנו ליישם אותם?
מה קורה כשאנחנו עם עצמנו מול המקרר?
מה דעתך?

יעל י

New member
ורדה...

חשבתי כ"כ הרבה מה לענות לך.
אני ל האדם שמהל שיחות עם עצמו אז קשה לי להגיד - מה עוצר בעדי?ה הוא הדבר העמוק ההוא שעוצר אותי.
יש לנו באיזורמישהי שהיא גם דיא' קלינית(ככה אומרים? וגם מאמנת לשינוי הרגלים והתחילה לעשות קבוצות פרטיות,אולי אצטרף.
בנתיים מיום שני "רזה לתמיד".

אני יודעת שזה לא פשוט

השאלות האלה הם השאלות שאדם שואל את עצמו.
יש משהו שעוצר אותנו.
זו עבודה שבד"כ אדם לא מסוגל לעשות עם עצמו.
זה לחשוף רובד אחר רובד עד שמגיעים למה שמניע אותנו או עוצר אותנו.
אנחנו בונים את השכבות האלה כדי לא להגיע לשם, כדי להמנע מלגעת בהם.
אבל זה גם מה שמחזיר אותנו לאותה נקודה.
לשנות הרגלים מצוי ברמה מאד חיצונית.
הבעיות מצויות ברמה של ערכים וזהות.
אני מדברת עם אנשים בעלי עודף משקל שמגדירים את עצמם כשמנים.
זה אומר שבזהות הם רואים את עצמם כשמנים.
העבודה איתם מורכבת יותר ובד"כ הם סובבים במעגל אינסופי של דיאטות.
לעומתם יש את אותם אנשים שהשומן לא מגדיר אותם. מגדיר אותם דברים אחרים.
בסביבה שלך יש את מיכל מזכרון. היא נהדרת.
לא זוכרת את שם המשפחה.
האם את מדברת עליה?

למעלה