חדשה פה

חדשה פה

אם תקבלו אותי

הגעתי למסקנה שאולי אני צריכה קבוצת תמיכה. היתה לי חברה שעשינו דיאטה ביחד אבל אז היא נכנסה להריון(ובינתיים גם ילדה) ולא הצלחתי לבד.

אני אשפוך קצת את הסיפור שלי.

היתי ממש רזונת עד חודש 7 של ההריון (בחודש 6 אחות טיפת חלב ממש נזפה בי שלא עליתי במשקל עד עכשיו ושזה לא הגיוני-פתחה עלי עין של לויתן). ב3 חודשים עד שילדתי עליתי 35 קילו!!!
בשנה שאחרי הלידה ירדתי כמעט את הכל, בלי להתאמץ בכלל. אכלתי רגיל, אני תמיד בטטת כורסא, היתי מאוד מרוצה.
ואז התחלתי מקום עבודה חדש ועליתי כמעט הכל מחדש.

ניסיתי כמה וכמה וכמה דיאטות מאז. היחידה שממש עבדה היתה דיאטת הלחם למי שמכירה. ירדתי בחודשיים 10 קילו.
לפי הדיאטה הזו, אסור בהתחלה לאכול תפוחי אדמה ואורז עד לאחר כחודש. התחלתי לשלב אותם בתפריט אחרי חודשיים שראיתי שהולך לי טוב וטאק, עליתי את ה10 קילו ההם בחזרה ועוד הספתי על זה. אני כבר אפילו לא יודעת כמה.

ניסיתי מאז לחזור להתחלה, ניסיתי דברים חדשים... כלום לא עובד.
מתוסכלת מאוד!!! נראה כאלו המשקל רק עולה. פה 100 גרם, שם 200 וזה מצטבר לעוד קילו ועוד קילו.
בא לי לבכות כשאני מסתכלת על עצמי. (ממש פתחתי תיעוב למראות,בגדים וכל השאר)
החום בחוץ והלחות (אני לא יכולה לנשום בלחות) ממש לא מעודדים פעילות ספורטיבית. אני גרה ליד הים ואפילו ב8 בערב אי אפשר לנשום.

בכל מקרה, אתמול החלטתי שדי. אני מתחילה מחדש, בתקווה עם תמיכה, וחייבת חייבת לעשות משהו עם עצמי.
אז יש לי 25 קילו לרדת, אבל אני אקח את זה בצעד צעד. רוצה לרדת כרגע את 5 הקילוגרמים הראשונים.
חייבת שזה יעבוד הפעם.

יעל י

New member
ברוכה הבאה...מקבלים באהבה...

התיסכול שלך ברור ומובן.
חשבת להצטרף לקבוצה?
גם אני לא עושה פעילות גופנית בחוץ (איכסה). נכון להיום אני בחדר כושר של נשים בלבד בשיטה שאני אוהבת.
חשוב מאד-לשתות.מי שלא שותה לא יורד.
אנחניו כאן בשבילך ואיתך בשאלות,שיתוף ותמיכה.

לא מצאתי אחת באיזור שלי

וחדרי כושר וכו עולים הרבה מעבר לתקציב שלי.
מה עוד שאני לא רואה טעם לשלם כשאין לי מתי ללכת. אני חד הורית עם פעוטה, ויש לי ערב פנוי רק אחת לשבוע ובדר"כ מנצלת את הזמן הזה לסידורים,נקיון וכל השאר.

האמת שאני שמחה שענית לי עכשיו, אני במלחמה עם עצמי לא ללכת לבלוס (לבשל קודם) סיר פסטה או משהו מהלו"ז הרגיל.

ברוכה הבאה

זה שפרקת את המטען החורג
זה ממש מעולה.
קל יותר להסתכל על מטרות קטנות ולעשות וי.
מציעה להתחיל לתרגל חשיבה חיובית בתור התחלה.
כמו למשל המשפטים האחרונים שלך ששווה ביותר לחשוב אותם באופן הכי חיובי:
אתמול יצאתי לדרך חדשה. אני יודעת שתהיה לי תמיכה, אני עושה הכל כדי להצליח. אני רוצה לעשות משהו עם עצמי.
אני לוקחת את מטרות שלי כמטרות קטנות, צעד בצעד. אני מתחילה בצעד הראשון.
אני בטוחה שזה יעבוד מצויין, יש לי תמיכה, אני רוצה את השינוי.
אני כבר התחלתי להצליח.
את יודעת שמחשבה חיובית יוצרת תחושה אחרת.
מילים כמו אני רוצה במקום אני חייבת, בלי שימוש במילות שלילה.
יש בזה הגיון ותאוריות שתומכות בפסיכולוגיה חיובית.
כמו שכתבתי, התחלת להצליח ואנחנו פה בשבילך ואיתך

אני מאוד

מקווה שתהיה לי תמיכה.
זה לא משהו שאני יכולה לקחת אותו כמובן מאליו.
הפחד שלי בחשיבה חיובית יוצרת מציאות חיובית, הוא שפעלתי ככה והתאכזבתי.
יש שבועות שלמים (רצופים כמובן) שאני שומרת נהדר.עושה פעילות ספורטיבית ולא מצליחה להבין למה המשקל לא נושר. זה מתסכל מאוד אחרי תקופה כזו, אחרי מספר פעמים כאלו.

בכל מקרה, אתמול היה יום טוב בסך הכל, והיום אני בינתיים גם בסדר גמור. מרגישה הרבה יותר טוב מאתמול (לאט לאט אני מקוה להיגמל מהדחפים ההם של לאפות,לבשל, לטרוף)

המון תודה על התשובה החמה שלך. זה עוזר מאוד.

שאלה - מישהי פה עובדת לפי תפריט מובנה? כי כרגע החלטתי לחזור לספור קלוריות (משהו שעבד לי יופי במשך השנים אבל בשנה האחרונה בחרתי דיאטות מובנות ולא ספרתי בכלל)

קודם כל בהצלחה!

קראתי גם את ההודעה הראשית וגם, כרגיל, מזדהה ומסכימה עם מה שורדה כותבת.

ממליצה לך לבדוק גם את דיאטת דוקאן שעשיתי לאחרונה - אולי במקום לספור קלוריות, כמובן שצריכה להתחבר אליה ולהרגיש שמתאימה לך לפני כן.
(אגב אנשים שהגיבו בטוקבקים כנראה לא קראו את הכתבה עד הסוף. ממש לא מדובר בסימונס ובדיאטת הטיפות ו 500 הקלוריות. היא משלבת ספורט ובבדיקות דם נראה הכל תקין ביותר).

מלבד ביצים

אני לא אוכלת שום דבר ממה שהופיע בשלב הראשון. אז אני כנראה אגווע ברעב (או לחילופין כמות הכולסטרול שלי תרקיע שחקים)
מצד שני איפה הירקות איפה?

הירקות מגיעות בשלב השני והלאה

השלב הראשון הוא רק מן מתקפה קצרה על הגוף משהו בין 3-5 ימים בלבד.
יכל להיות שהדיאטה לא מתאימה לך אם לא אוכלת את המאכלים האלו. יש דרכים אחרות לרדת. תכלס מאמינה שכשאוכלים בריא ונכון ובכמות סבירה זה הכי יעיל לדיאטה ולשמירה של המשקל החדש.

לפי הלינק שהעלת

"אם אתם שואפים להוריד יותר מ-20 קילו, שלב זה יכול להימשך שבעה ימים או אפילו עשרה ימים. "
10 ימים בלי לאכול שום דבר לא ממש יעבוד במקרה שלי.

לא נראה לי שסוג הדיאטה הזו מתאים לך

אם כי הורדה של פחממות, או לפחות פחמימות ריקות, זה דבר שמשתמשים בו בהרבה דיאטות.
בכל דרך שתבחרי/בחרת מאחלת לך המון בהצלחה! אני מאמינה שהכל בראש שלנו ובשליטה שלנו וכך גם ניתן למצא את הדרך הכי מתאימה וטובה לנו.

אבל זה לא הענין כאן

בשלב הראשון שבמקרה שלי אמור להארך כ10 ימים את אמורה לאכול רק מן החי. אלו לא דברים שאני אוכלת.
אני לא רואה קשר לנושא פחממות ריקות כשאוסרים עלי לאכול דבר בסיסי כמו ירקות. בכל דיאטה שאני מכירה ירקות הם חלק חשוב ביותר דווקא בתחילת הדיאטה. ישנן דיאטות שאפילו לא מחשיבות ירקות - לא בשומרי משקל עם הנקודות ולא בדיאטות של מירי בלקין למשל.

לא מנסה לשכנע אותך

בעקרון ניתן לאכול בשלב הראשון גם ביצים וגם מוצרי חלב רבים עד אחוז וחצי שומן כולל מעדני חלב ויוגורטים למיניהם.
10 ימים ללא גיוון זה לא הכי קל. אני בטוחה שבספר יש הסבר על המשמעות והסיבות לזה שאפילו ירקות לא מרשים בשלב הזה. אצלי זה עבר את מבחן התוצאה וזה מה שהיה לי חשוב. אצלי ההתקפה ארכה 3-4 ימים כך שזה היה סביר ואפשרי וגם אין לי בעיה לאכול מן החיי ולכן הגיוון היה גדול יותר.
כמובן שאת לא חייבת להסכים או לבצע, כבר ראינו שזו לא דיאטה שמתאימה לך ספציפית וזה בסדר גמור. לפני שנתיים התאימה לי שיטת הנקודות של שומרי משקל [כך ירדתי את 12.5 הקילוגרמים הראשונים ואז "נתקעתי" כך שנה וחצי] ובפעם הזו התאימה לי שיטה אחרת [ל7 הקילוגרמים שנותרו ליעד].
אני מאמינה שתמצאי או אולי כבר מצאת את הדרך שמתאימה לך ביותר. טוב לדעת על עוד שיטות ואפשרויות, ידע יכל רק להוסיף מבחינתי, כך בוחרים את מה שהכי מתאים לנו בכל תקופה.

המשפט האחרון שלך

מאוד נכון.
גם הדיאטה שאני עושה היום היא לא משהו שחשבתי שאצליח. גם לא נשמע לי בכלל הגיוני שמכזו דיאטה אפשר לרדת (בסיבוב הקודם שעשיתי אותה, לפני כחצי שנה ירדתי 10 קילו בחודשיים) היא לא היתה חלק מדברים שאכלתי בשגרה, אבל - היא כן היתה דברים שאני מסוגלת לאכול בשגרה(כמו שהרגלתי את עצמי)
בדיאטה שלך, הגיוון הוא הקטנה שבבעיותי.
אני פשוט לא אוכלת את הדברים האלו. אני לא אוכלת מוצרי חלב ולא אוכלת יוגורטים.
וגם אם היתי אוכלת, אני חושבת שזה גורם נזק לאכול דברים שהוכח שהם לא ממש בריאים (כמו מוצרי חלב שלאחרונה יש המון רעש סביב הנושא) אני לא אוכלת מוצרים מן החי
למעט חלבוני ביצה.
רב האוכל שלי מתבסס על ירקות ולא לאכול שבוע וחצי ירקות יעשה אותי חולה.
זו באמת תהיה דיאטה, של רעב.למה לקרוא לה בשם מפוצץ?
לכן אכן, כל אחד צריך לבחור משהו ספציפי שמתאים לו אבל אני אישית דווקא בעד דיאטות שלא אוסרות לאכול את מרבית מוצרי המזון. אצלי בדיאטה אסור שבועיים לאכול אורז ותפ"א, אבל כל השאר מותר (בצורה מסויימת ובכמות מסויימת כמובן).כשמורידים דבר או שניים אפשר להתמודד עם זה. כשמורידים לך 99% מהתפריט לאורך תקופה זה כבר בעייתי.

מסכימה והדיאטה שלך נשמעת

יותר בריאה ומאוזנת, במיוחד לאורך זמן. אני חיפשתי משהו יחסית "מהיר" ל 6.5 קילו אחרונים כי חששתי שאתיאש אם זה ימרח זמן רב מידי. תוך כדי שיניתי את הגישה שלי לאוכל עוד קצת ועכשיו, כשאני במשקל היעד, המטרה שלי היא לאכול בריא ונכון כשמשתמשת בשיטה שלמדתי כעוגן לא להתפרע עד שאמצא את דרכי.
שמעתי כמובן על הבעיתיות במוצרי החלב וגם אוכל מהחיי זה נושא שבמודעות שלי שנים לצמצם אותו. מאמינה שאמצא את הדרך הנכונה בתזונה שלי.
כל הכבוד לך שבחרת ומקפידה על דרך בריאה שכזו מלכתחילה.
אם יש לך קישור שמפרט את התזונה שעליה היא מתבססת אשמח לקרא.

הקילוגרמים האחרונים

מה לא עושים כדי להשיל אותם.
כל הכבוד לך שהגעת למשקל היעד.
אני הכרתי את הדיאטה שאני עושה דרך חברה. זו דיאטה שמתבססת על כמה נקודות בריאות כדרך חיים. אבל, היא סובבת סביב אכילת לחם. וזהו משהו שהיה מאוד נדיר בתפריט שלי. בכלל שאני לא אוכלת גבינות או נקניקים או טונה ועוד כל מני דברים, סנדויצים הם לא חלק מתפריט היומיום בשגרה שלי (או לפחות ככה זה היה)
אחרי שהיא המליצה בחום, ניסיתי והיתה תוצאה מיידית. לצערי לאחר כחודשיים התחלתי לזייף ועליתי עם ריבית, ולפני שבוע חזרתי לזה מתוך הכרה שניסיתי המון שיטות אחרות וזה כבר לא עובד עלי.והדיאטה הזו אני מקוה שכן. בינתיים אני משחזרת את ההצלחה מפעם שעברה

אני קראתי עליה כאן בשלב ראשון:

http://www.quickweightloss.co.il/diet_types/דיאטה-לחם-–-דיאטת-בזק-לשבוע/

ואז התחלתי פשוט לגוגל ולחפש עליה כל דבר שהצלחתי למצוא.
אותה חברה שהמליצה לי עליה,הלכה למפגשים עם אולגה עצמה השלימה לי כל מני נקודות שחשוב מאוד להקפיד עליהן. למשל להקפיד לאכול כל 3-4 שעות. גם אם את לא רוצה.מי שמזייף בזה מתוך כונה לרדת יותר או יותר מהר כי הוא אוכל פחות לא מצליח (שוב, מנסיון)

נ.ב - אני חייבת לציין שכאן כמו בכל דיאטה, מתוק זה מחוץ לתחום אבל אני כן מאפשרת לעצמי בכמות מסויימת (למשל אייס קפה, כי אני מכורה) ואני עדין יורדת.

נ.ב 2- אם מישהי מתעניינת ורוצה קצת יותר בכיף. אני לא יודעת אם זה מתאים לכל אחת, אבל עלי זה עבד בעבר ובשאיפה ענקית שוב.

תודה!

אני פשוט צוחקת כאן כי אני שהיתי הכי "חולת" לחם, בחרתי דווקא את הדיאטה שבה לא נגעתי בלחם 3 חודשים חחחח מה שהדהים אותי זה שלא הרגשתי צורך מיוחד ללחם שכה אהבתי קודם וכאשר הוא החל לחזור לתפריט חשתי בחילה עזה לאחר אכילה ממנו.
בכל אופן מה שלי אישית לא מתאים בדיאטת הלחם הוא העובדה שצריך לאכול כמה פעמים ביום גם אם לא רעבים - לא מסוגלת להכריח את עצמי לאכול משהו בצורה כזו וגם לא לפי מתכונים מדודים [כף גבינה חצי קופסת טונה וכדומה] במיוחד כשאני עם הילדים אין לי כח להתחיל למדוד ולחשב ולהכין כל פעם מה שהולכת לאכול בארוחה הבאה. זה גורם לי להתעסק באוכל יותר מידי. [כך גם לגבי ספירת הנקודות שהצלחתי לעשות כחצי שנה בלבד וגם את זה לא עשיתי בהקפדה קיצונית אלא יותר כמסגרת להגבלה ושינוי צורת האכילה כשרוב הזמן גם ככה היתי בעבודה ששם היה יותר קל לשמור על זה].
שתביני, אני לגמרי לא פוסלת את הדיאטה - עובדה שהיא עבדה עבורך ובטוחה שיש אנשים שהיא מאוד מתאימה להם. פשוט היא לא תואמת את צרכיי כמו שדוקאן מאוד לא תואמת את צרכייך.
העיקר שאנחנו מתקדמות ליעד בבטחה זה הכי חשוב!
תודה על השיתוף!

תראי

לי אין תחושת רעב. ככה שאני אף פעם לא מרגישה שאני דוחפת לעצמי מול מורעבת.
ב4 ימים הראשונים בסבב הקודם (הפעם זה לא קרה) זה הטריד אותי ברמה של לקום באמצע העבודה ולהכין לעצמי כריך כשאני עמוסה בעבודה והדבר האחרון שבראש שלי זה להכין אוכל ולאכול.
אני אישית גם לא מקפידה בדיוק על ה3-4 שעות ויוצא לי לפעמים לאכול אחרי שעתיים ואחרי זה אחרי 6 שעות. זה מתאזן כנראה.

לגבי "התעסקות באוכל" אז כן, זו דיאטה שאת בהחלט צריכה להתעסק בה באוכל.כי את צריכה לכל הפחות להחליט מה את מכניסה ללכת ולהתארגן בהתאם.אבל רב הדיאטות לא עובדות על "שלוף" וצריך לתכנן.

איזה לחם עשה לך בחילה? אני מצאתי לחם דגנים מלא עם שומשום ובצל מיובש שטעים לי מאוד. יש כל מני סוגים.

זה לא היה בגלל לחם מסויים

פשוט הגוף כנראה לא היה רגיל למנת הפחממות הזו אחרי שיחסית "נגמל" מכך. אחרי זמן מה זה עבר לי.
אני חולה על לחמים [אצלי הממרחים הם רק התרוץ בשביל הפרוסה] ומצאתי סוג שאוהבת מחיטה מלאה - מתענגת עליו יותר מאשר מעוגה טעימה. משתדלת ללכת רק על המלאים עכשיו, אם כבר אוכלת לחם, ולאכול כמויות מדודות ממנו.

את מזכירה לי את הגמילה שלי מקולה

הרגשתי ממש כמו נגמלת מסמים קשים. כשאחרי כמה חודשים היתי באיזה כינוס משפחתי והיה רק קולה לקחתי שלוק ועלתי בי בחילה נוראה.
אם הגוף נגד, תזרמי איתו.
(אני עברתי לדיאט ספרייט
)

למעלה