אין לי כותרת מסודרת

false prince

New member
אין לי כותרת מסודרת

אני לא מצליח למצוא את הניסוח המדויק וזה מתסכל אותי , אני פשוט אשרבט את המחשבות.
אני רוצה להיות אדם חושב שמבין תהליכים . אני רוצה ללמוד משהו שיהיה באמת חלק מארגז כלים ולא איזה תואר שרק נראה נוצץ .
האם שילוב של פיזיקה ומתמטיקה יכולים לגרום לי באמת לקבל השכלה ? ולא סתם להיות אשליה של מטרה.
אני רוצה לבוא לאקדמיה בגישה של ללמוד משהו שבאמת גורם לי להשכיל ולחשוב ולא סתם ללמוד משהו ממוקד. חשבתי ששילוב של שני התחומים יכולים להפוך אותי לאדם חושב שמבין איך העולם בנוי בכל האספקטים ולא כמו איזה עכבר שחושב שיש לו מטרות או תכלית .
חושש שהשאלה קצת פלצנית , אבל האם ניתן להגדיר את לימודי הפיזיקה כמשהו שגם מזין את הנשמה והשכל ?

Schrodingers Dog

New member
כן

אני בהחלט חושב ככה - לימודי פיזיקה עוזרים לך להבין איך להסתכל על תהליכים, מערכות, בעיות בצורה מופשטת. אני חושב שגם לימודי מתמטיקה עושים זאת, אולי אפילו ברמה יותר אבסטרקטית.
&nbsp
אני חושב שכל מי שהלך איתי ללמוד פיזיקה עשה את זה ״בשביל הנשמה״. כמובן שצריך להיות גם רצון פנימי להבין דברים, סקרנות, אינטלקט וכוח התמדה שמגיעים מעצמך, עוד לפני הלימודים. בהצלחה!

AnarchistPhilosopher

Well-known member

אני שילבתי בתואר הראשון את שני התחומים האלה, ועד היום אני לא מפסיק להתעניין בשני התחומים האלה וגם בנוסף להתעניין במדמ"ח והנדסה.
&nbsp
כמובן שעכשיו במקום לקרוא את הוקינג ואת שאר הסופרים הפופולאריים אני יותר קורא ספרים טכניים עם כל המתמטיקה.
&nbsp
אין לי כמובן זמן לחברה.

&nbsp

Schrodingers Dog

New member
כן

אני חושב שלא משנה במה אתה עוסק בבגרותך, ההכשרה הפיזיקלית והמתמטית תלווה אותך בכל מה שתעשה. בנוסף, אם תצליח בפיזיקה ומתמטיקה, גם הצד של הפרנסה יסתדר.

antreprize

New member
זה עניין של אישיות, לא של תחום לימוד.

אם תלמד פיסיקה, תדע על פוליטיקה? תוכל להבין למה לקשת יש צבעים, ועדיין להרגיש כמו עכבר חסר תכלית.

guprnds

Active member
מה בנוגע אליך?

האם אתה מרגיש עכבר חסר תכלית?

AnarchistPhilosopher

Well-known member
למה זה חשוב לדעת פוליטיקה?

איך לשרוד וללקק לבעלי ההון, זה בגדול לימודי פוליטיקה.
&nbsp

antreprize

New member
למה חשוב ללמוד פיזקה?

לא חושב שלימודי פיסיקה יגרמו לו "להבין איך העולם עובד בכל האספקטים" יתנו לו מטרה או יעזרו להרגיש פחות כמו עכבר.

Schrodingers Dog

New member
ננסה לשמור

על המרמור לעצמנו ולתת עצות אובייקטיביות ומועילות ככל האפשר לאנשים צעירים ומלאי מוטיבציה.
&nbsp
מכיוון שתואר ראשון הופך ברוב הפעמים למקצוע ופרנסה לכל החיים ומכיוון שכולנו פה נמצאים באותו המירוץ וכולנו עכברים אז לפחות לבחור תחום מעניין עם תחושת סיפוק.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אם מישהו מרגיש כמו עכבר זה בעיה שלו, שום תחום לא ייתן לו

להרגיש אחרת.
&nbsp
למה שפיזיקה ייתן לו להרגיש שונה?
&nbsp
פיזיקה לומדים מי שאוהבים להבין איך העולם עובד, או לפחות מנסים להבין איך המשחק עובד.
&nbsp
סקרנות זה לא דבר רע, היה איזה פילוסוף שאמר שה- nonexamined life is not worth living.
&nbsp
&nbsp

cocacola27

New member
אם הייתי היום בת 20 הייתי הולכת ללמוד פיזיקה ופילוסופיה

לא הייתי לומדת מתמטיקה כי אלו כלים טכניים ומאוד אבסטרקטיים וצריך לזה אהבה מיוחדת אולי גם כישרון יוצא דופן. פיזיקה ופילוסופיה שלובות זו בזו.

למעלה