אחרי הפסקה של שבוע הוא חוזר: שרשור שבת

אחרי הפסקה של שבוע הוא חוזר: שרשור שבת

חיכיתם לו והתגעגעתם אליו אז הנה הוא חוזר: שרשור השבת של הפורום. הפעם בסימן שירה וט"ו בשבט וגם פיצוי על השבוע שעבר.

מה אוכלים השבת אצלכם

יש משהו מיוחד לט"ו בשבט
אצלינו יהיה:
בערב:
סלט חצילים עם זיתים ושום.
סלק בתחמיץ.
בורגול מיוחד.
מרק בצל.
עוף בנוסח המזרח הרחוק.
אורז עם צימוקים ושקדים.
כדורי תמרים במיוחד לט"ו בשבט.
פירות.
בצהריים:
סלטים מהערב.
מוקפצים עם נודלס או אולי עם כוסמת.
קינוחים מהערב.
עכשיו תורכם.

חוטהשני

New member
נראה לי שחוץ מפירות יבשים לא יהיה משהו מיוחד לטו בשבט

ערב-
דג אפוי
פשטידת פטריות
תפודים
שעועית ירוקה
תבשיל פטריות
סלט הפתעות
עוגת גבינה ושוקולד ללא אפיה.
מבחר פירות יבשים.

צהרים
חלק מתבשילי הערב (בעיקר סלטים
)
חזה עוף עם ירקות בסגנון סיני
אורז
פירות

חוטהשני

New member
סלט הפתעות זה סלט ירוק עם פרי וכל מיני תוספות מעניינות.

המקור מבישולה אני עשיתי רוטב קצת שונה משלה (די מאולתר...)
כעקרון כבר מזמן רציתי להכין את הסלט ותמיד הצד של בעלי הזדעזע מהרעיון של ירקות+פרי עד שהתארחנו בסוכות האחרון אצל קרובי משפחה שלו והם 'גמעו' את הסלט ומאד נהנו...אז הרשתי לעצמי להציע אותו שוב

מרכיבים
1 חב' חסה (לרוב חסלט...) שטוף
1 שקית עלי בייבי (במקור צריך 750 ג' עלי תרד+עלי רוקט כך שלקט עלי בייבי מתאים ביותר
)
2 תפוחי עץ גרני סמית או פינק ליידי (אני יודעת שהם יקרים אבל הטעם שלהם מדהים...) קלופים
פרי חמוץ מתוק (במתכון המקורי זה תות שדה פרוס אבל אני אישית אוהבת את זה עם קיווי מקולף- בקיץ אפשר לעשות את זה עם נקטרינות...)
חופן קשיו קלוי/צנוברים קלוי/שבבי שקדים מלובנים
חופן קרוטונים לסלט (לא חובה)

לרוטב:
2-3 כפות שמן זית
2 כפות דבש/סילאן
3 שיני שום כתושות
2-3 כפות מיץ לימון
מלח+פלפל

הכנה
* חותכים את עלי החסה (אפשר לקרוע ביד) ומעבירים לקערה.
* מוסיפים לקערה את עלי הבייבי
* פורסים את התפוחים והפרי לרצועות ומוסיפים לקערה (רצוי לטפטף מעט לימון על התפוח כדי שלא ישחיר...)
* מפזרים מעל את הקשיו/צנוברים/שקדים וכן את הקרוטונים במידה והחלטנו להוסיף.
* שמים בצנצנת הניתנת לסגירה את מרכיבי הרוטב ומנערים היטב.
יוצקים את הרטב על הסלט לפני ההגשה.

בתיאבון

השבת מצווה לשיר

אז בואו נשיר. הפעם שני שירים בסימן ט"ו בשבט. אתם יודעים שאני אוהבת את נעמי שמר ואוהבת להביא שירים שלה, אז הפעם לכבוד ט"ו בשבט שיר שהיא כתבה את המילים שלו בהשראת מילים של ר' נחמן מברסלב ונקרא שירת העשבים בביצוע מאד מאד יפה לדעתי של אתי אנקרי שבינתיים הספיקה לחזור בתשובה והיום היא עם כיסוי ראש ושרה בעיני מקסים והנה המילים שלו.
השיר השני הוא פחות מוכר, והוא מאד מאד ישן אבל, מאד מאד יפה. הוא משנות העשרים של המאה הקודמת ולאחרונה חודש והוא נקרא לשנה טובה שקדיה והמילים שלו יהיו בקישור בסוף ההודעה. אני אישית הכרתי את השיר הזה כילדה כי סבא שלי ז"ל הקליט אותו על טייפ סלילים (מישהו עוד זוכר כזה דבר?) וההורים שלי היו משמיעים לנו אותו הרבה. מצאתי אותו באתר זמרשת שזה אתר שמרכז שירים מלפני קום המדינה ואני מאד מאד ממליצה לכם להיכנס לשם.

רוזהלי

New member
ממתינה

תודה על השירים היפים.
בהחלט מומלץ על אתר "זמרשת", אנחנו מאוהדיהם הוותיקים.

לכבוד שבת

חוטהשני בטח תבוא עוד מעט אבל, למקרה שהיא לא תבוא אז אני השבוע התחלתי לקרוא ספר שנקרא הרבי מקרן הרחוב על ר' שלמה קרליבך. בינתיים הוא מאד מאד מוצלח ואני מאד נהנית ממנו.

חוטהשני

New member
נראה ספר בהחלט טוב איפה קנית אותו? כי אני לא שמעתי עליו כלל...

וההמלצה שלי מהשבוע (שבוע שעבר לא קראתי או התחלתי משהו חדש...)
הוא 'יונה ונער' של מאיר שלו.

אני עכשיו באמצע הקריאה שלו - אבל הוא כתוב מאד יפה ואני בהחלט אוהבת את הספר.
למאיר שלו יש ספרים שאהבתי מאד (ספרי מבוגרים) כמו פונטולינה) - הספרים לא קלים לקריאה מהירה, אבל מאד מהנים, ויש ספרים שלא הצלחתי לקרוא אותם...אבל אולי בעתיד אנסה אותם שוב (השפה שלו כל כך עשירה ויפה...)

השאלתי אותו מבת הדודה שלי

לא קניתי אותו אבל, אולי בקרוב. שאלתי את בת הדודה שלי והיא אמרה שהיא קנתה אותו בדוכן של "דברי שיר" בתחנה המרכזית בירושלים.

חוטהשני

New member
אני צריכה באמת להגיע לחנות הזאת. אולי אנצל את ההזמנות שאהיה בירושלים או באיזור רמת גן...

אחרון אחרון חביב איחולי שבת שלום וחג שמח

שבת שלום לכולם, לכל החברים בפורום ולבני המשפחה וחג ט"ו בשבט שמח

למעלה