שרשור האירוח- שאלות לנעמי וולפסון

מיקי*

New member
ואחדד ואומר שלא ברור כלל מה המותר ומה האסור

וחבל שמדריכי החתנים והכלות לא משקיעים בלדבר גם על זה.

למיקי

כבר עניתי לשתי שאלות. לא כל כך מעיזים לומר את האמת שהיא כל כך פשוטה.ובאמת חבל מאוד מאוד

לשתי שאלות

נתחיל מהשאלה השנייה (כי בשאלה זאת התשובה כל כך ברורה ופשוטה): לא כמעט הכל מותר אלא הכל מותר ובלבד כמובן שזה יהיה עם אשתו, כשהם מותרים ובחדרי חדרים. יש מקום אחד בו ניתן לנו האפשרות לחופש עם קדושה, ללא הגבלות ואיסורים. חיי אישות מעצם הגדרתם מתקיימים ממקום של שחרור ואם שמנו איסורים יש בו סתירה פנימית. זה לא אומר שלכל זוג הכל מתאים אלא זה אומר שכל זוג ינהג לפי מה שמתאים להם. התשובה לשאלה השנייה היא רחבה וקצרה כאן היריעה. אני מרשה לעצמי להפנות אותך לספרי "ודבק באשתו" בו אני כותבת מאוד בהרחבה גם על הסוגייה הראשונה וגם על חינוך לצניעות. הקו המנחה הוא שהקב"ה ברא לנו גוף נפלא ושאנו אוהבים אותו מאוד מאוד. ולכן לא נאמר אף פעם מילים שיתפרשו כדחיית הגוף , למשל כשהילד יוצא ערום מהמקלחת או מאונן. נוכל לומר "יש לך גוף יפה, נשמור עליו ונכסה אותו" וכו'

אם אני אומרת לבן 4 שלי

"זה לא צנוע לגעת שם, זה מקום קדוש שעשו לך בו ברית מילה, שלא נוגעים בו סתם"- גרמתי לו לדחייה? אני מאד מקווה שלא! ואם ילד מהגן נוגע בו, (עפ"י דבריו) מה אני אמורה לעשות/להגיד? זה משגע אותי!! תודה מראש!

לבוחליצינה (הצלחתי?)

לא יוצרים דחייה ממשפט אחד שנאמר. העיקר שהמסר הכללי שעובר משך השנים הראשונות (הכי קריטיות) הוא חיובי. באופן ספציפי למשפט שאמרת לו, אם יזדמן שוב כדאי לדייק שזה עניין פרטי ושזה לא צנוע לנגוע שם בפרהסיה. עצם הנגיעה איננה מנוגדת לקדושה, הרי תלוי מתי ואיך. לגבי הילד מהגן, חד משמעית לומר לבנך שזה מקום פרטי שלו

אלפי תודות לך ../images/Emo140.gif

תודה על הקדשת הזמן והמשאבים הנפשיים. תודה על הלימוד הגלוי והחיוני הזה. תודה ושבז"ה נזכה כולנו לדבקות שלמה בשמחה!

למעלה