למיכל דחוח ולכ שאר החברים באתר חשוב ביותר!!

לונגל

New member
למיכל דחוח ולכ שאר החברים באתר חשוב ביותר!!

לפני כשבועיים, אירע מקרה מזעזע בארצנו, שכולם כבר שמעו עליו. לילך, חברתנו, שכלה את שלושת ילדיה בפעולה רצחנית שביצע בעלה לשעבר, אבי הילדים. אין ספק כי המקרה של לילך הוא הקיצוני ביותר שניתן להעלות על הדעת, וקורה לעתים נדירות. מאידך, ברור הוא שמצבי גירושין מביאים אנשים - לעתים, ותלוי בחוזק האישי של כל אדם - לכדי מעשים קיצוניים, גם אם פחות. סיטואציות של מאבקי גירושין קשים פוגעות בשני בני הזוג,, ובראש ובראשונה - בילדים. כולם כבר יודעים זאת. בכל זאת, השיטה הישראלית מכוונת את בני הזוג למערכת המשפט, שם - הם נאבקים ראשית לכל ב"ריב הסמכויות" בין בית המשפט לענייני משפחה לבין בית הדין הרבני, ולאחר מכן - בשקרים, תככים ומזימות, חלקן - יזומות על ידי עצמם, וחלקן - יזומות על ידי עורכי דינם. כל המעשים הללו מיותרים, ולמעשה - לא משיגים דבר בפיתרון המחלוקת בין הצדדים, אלא רק משמשים עוד אש למלחמה. אני עו"ד העוסקת בתחום המעמד האישי, ואני מסתובבת כבר שנים, כמעין דון קישוט קטן, עם הטענה, כי רק פתרון הסכסוך באמצעות גישור הוא טוב. אולם, לצערי, לא כולם רוצים גישור, וחלק גדול מאלו המבקשים גישור - משתמשים בו כטקטיקה לוחמנית. מכאן, ששוב הגענו לאותו מקום עצמו. פתרון סכסוך בין בני הזוג דרך בית המשפט. כבר שנים שאני משתעשעת ברעיון להעביר הצעת חוק, שתסדיר את הנושא. אולי תחייב את בני הזוג לפנות בראש וראשונה למגשר? אולי תעניק להם איזו טובת הנאה מן המדינה, לו סיימו נישואיהם באמצעות גישור והסכם?י וודאי קיימים רעיונות נוספים, עליהם עוד לא חשבתי אם אוסיף על כך את אירועי השבוע שעבר, יש להסדיר בחוק גם את הפעולה של רשויות הרווחה אל מול ההורה האלים או הנחשד כאלים. כלומר, מה אם אותו הורה אלים התראה עם הילדים רק בנוכחות עו"ס, אך הלה שוכנע כי אינו אלים יותר? חמור מכך: מה אם ההורה האלים שוחרר לפני חודשיים בלבד ממוסד לחולי נפש? הרי אלו הדברים המסכנים ממש את חיי הילדים, בבחינת הפקרתם לחסדי היד שמנענעת את העריסה אין לסמוך על הגדלת הראש של עו"ס כזה או אחר. צריך לקבוע בחוק, מה מותר ומה אסור לו לעשות, וכך להגן על הילדים. עתה, לאחר הזעזוע ברצח של ילדי לילך, לא נותרה ברירה, אלא לגבש הצעת חוק כוללת, שתסדיר גם את השלבים בהליכי הגירושין וגם את המשך הדרך - לאחר שבני הזוג כבר גרושים. אני יודעת, כי בכל הסכם גירושין כתוב, כי במקרה של סכסוך עתידי, יגיעו בני הזוג בחזרה למגשר. עם יד על הלב, כמה בני זוג עשו זאת? אני עשיתי זאת עם הגרוש שלי, היה משעשע ומאוד מאוד מאוד מועיל בקיצור, אשמח לקבל כל הצעה, משום שהתחלתי כבר בכתיבת הצעת החוק, והייתי רוצה לשלב דברים מאנשים מן השטח. מי כמוכם יודע! תודה, דנה בר-נר הלב רשת חברתית

mishelli

New member
בהצלחה!!! אז הסיפור שלך הוא אמיתי או לא?

כי כתבת על מה שקורה לך עם הגרוש, ופתאום את כותבת שאת עורכת דין ואז כתבת שאת לא יודעת לאן לפנות. חשבתי שזה היה סיפור כיסוי... לדעתי, חשוב להראות לבן/בת הזוג לשעבר שאנחנו סומכים עליו ומאמינים בו.

לונגל

New member
זאת לא אני

הסיפור שלי אמיתי מה שכתבתי זה העתקה מפורום אחר, העו"ד הזאת זאת לא אני. סליחה על הבלבול

למעלה