לקיחת ילד חד-צדדית, סירוב לגישור עירוני

bennyfromabba

New member
לקיחת ילד חד-צדדית, סירוב לגישור עירוני

שלום. כבר כתבתי בעניין הזה, אני אקצר. לפני כ-3 שבועות וחצי נלקחה ילדתי בת כ-3 לבית סבתא, בידי אמה. מאז התייעצתי עם עורכת דין שגם דיברה עם האם, אך ללא הועיל. הלכתי גם לגישור של העיריה, בנפרד, תוך הבנה שגם היא תלך, אך היא החליטה שהיא מסרבת. היא אומרת שרק עוד חודש תוכל ללכת ליעוץ חינם של נעמ"ת ורק אז תדע מה זכויותיה וכיצד עליה לפעול. בינתיים, הילדה ישנה כמעט כל השבוע, מלבד יום שישי, בבית של הסבתא ואני רואה אותה 3 פעמים בשבוע - שני רביעי ושישי בלילה עד שבת בצהריים. בתווך, היא תובעת ממני תשלום מזונות של 1500 ש"ח לחודש (כשהמשכורת שלי היא 2700). אני לא מוכן לדון בכך לפני שאנחנו מגיעים להסכם בעניין המשמורת. הצעד שהתחיל את כל זה הוא צעד אגרסיבי היא פשוט לקחה את הילדה וקבעה עובדות. אני תוהה אם אעשה צעד דומה - אלין את הילדה אצלי ביום שאני רואה רק בצהריים, הם תהיה בכך משום עבירה על החוק? האם באופן מידי המשטרה קובעת שבמקרה שהילדה ישנה אצל האם זה בסדר ואצל האב זה לא? או שמא הצעד הזה יאלץ אותה לגשת להליך משפטי? אני ממש לא מעוניין לנקוט בצעד הזה, למרות שזה ממש מה שהיא עשתה, אבל אני חושש מאוד מההשפעות של הניתוק הכפוי ביני ובין ילדתי ומהאיטיות של ההליכים המשפטיים (וגם הממון הרב שיושקע בכך הוא בהחלט שיקול).

למעלה