העברת רכוש לילדים

ירושות

אני לא חושב שהשיקול הוא מס ירושה.
לא רואה באווירה הציבורית שזה יקרה ואםניקרה מדובר על מס למשפחות העשירות.
המקרים שנתקלתי בהם מגוונים:
בין אם לקבל קצבאות או קוד משרד הבריאות שלא בהיכרח ביו מקבלים ובין במקרים של הקטנת מס רכישה ברכישת דירה נוספת לבין מקרים שהורים רוצים להעביר את דירתם בחלוקה שווה בחייהם על מנת למנוע מריבות בעתיד עד להעברת דירה לאחד מילדיהם בו הם חפצים בייקרו כיוון שהוא זה שמטפל בהם לעומת הילדים האחרים או בילד שמצבו הכלכלי קשה יותר מהאחרים וההורים רוצים להבטיח את עתידו ולמנוע מאבק נגד הצוואה. ועוד היד נטויה לדוגמאות נוספות.

k-don

Well-known member
חוששני שהבנת אותו לא נכון. בסה"כ הוא הציע (בתגובה האחרונה)

לפתוח שרשור בנושא מס ירושה כנושא בפני עצמו.

גם בהקשר החברתי שיוויוני ובעוד הקשרים (לדוגמא של מס מתנות)

k-don

Well-known member
חבל, כי אני חושב שאת תורמת לפורום, כמה שהוא פעיל

העברת רכוש לילדים

לאחרונה אני נתקל בלקוחות מבוגרים שבחרו להעביר עוד בחייהם את הרכוש לידי ילדיהם.
בהעברת נכסים מדור ההורים לדור הילדים במתנה או בירושה, קיים חשש כי הנכסים יהיו בסכנה אם בני זוג של הילדים ירצו להשתלט. אני ממליץ במידה וההורים מתעקשים להעביר את הנכסים, מוטב להעביר הנכסים לנאמנים, העברה פטורה ממס .

קלייטון.ש

Well-known member
לא הבנתי

מה זאת אומרת להעביר את הנכס לנאמן? אם הורה רוצה נגיד לתת כסף לילד שלו, או דירה, מה עניין להכניס באמצע נאמן?

לאנהבנתי

אני נתקל בלא מעט מקרים בהם הורים מבוגרים מסיבות כאלה ואחרות (מיסוי, קבלת קצבה, שקט תעשייתי ) מעבירים לילדיהם את הדירה שהם גרים בה או דירה שהם חיים מדמי השכירות.
זמן אחר כך בלחץ בן/בת הזוג, הילד מוציא את ההורים מהדירה ומוכר אותה.
לכן רשמתי את הפתרון שרשמתי על מנת להבטיח את זכויות ההורים

k-don

Well-known member
ומה לגבי נתינת מתנה של דירה עבורם - חשוב לעשות הסכם ממון

כדי שהנכס יישאר אצל הילדים (הילדים צריכים לעשות הסכם ממון עם בני זוג)

נהורית1

New member
הכי טוב להשאיר את הדירה כמות שהיא.

למה כל ההתחכמויות האלה? אם צריך לשלם מס אז שהילדים ישלמו. מה אכפת מה קורה אחרי מאה ועשרים? זה בעיה של הילדים אם מסתדרים או לא מסתדרים ביניהם ומחלקים רכוש ההורים בלי מריבות.
וכפי שנאמר, לא סומכת על נאמן.

SupermanZW

Well-known member
אם מדובר על דירה אחת ושני ילדים

הסבירות שיחול מס ירושה נמוך מאוד, אבל כדי למנוע מריבות רצוי לקבוע בצוואה שכל אחד מהילדים הופך לבעלים של 50% מהדירה. כך לא תהיה להם סיבה לריב. אם צד אחד ירצה למכור לשני את חלקו גם לא תהיה בעיה.

אם בכל זאת חוששים ממס ירושה אז מוכרים את הדירה ונותנים לכל ילד מחצית מהכסף שהתקבל ובפעימות, כדי שגם במקרה של מס מתנות (הומצא בדיוק כדי להקשות על התחמקות ממס ירושה היכן שקיים) יוכלו להתחמק ממנו.

יש לזכור שמס ירושה אינו מס הוגן מכיוון שמדובר על כסף שכבר מוסה, ההורים רכשו את נכסיהם מכסף שכבר שולם עליו מס, לכן אם יחול מס ירושה יש לעשות הכל כדי להתחמק ממנו, אחרת זה מאפשר מיסוי של כסף שכבר מוסה או בקיצור מיסוי כפול.

ירושות

פיספסתם את הנקודה,
החשש אינו ממס ירושה אלא מסיבות אחרות שפורטו באחד הפוסטים הקודמים.
אוסיף עוד מניע שלא הזכרתי ולצערי נתקלתי גם בו וזה הרצון של ההורים המבוגרים "לרצות" את ילדיהם אם בעקבות לחץ ואם בשל החשש שהילדים יזנחו אותם.
קחו בחשבון שהורים בגיל מופלג כבר אינם חזקים מנטלית כפי שהיו וסף החשש והחרדות עולה מפלס בגיל זה וקל מאד לנצל זאת גם אם מדובר בבשר מבשרם

SupermanZW

Well-known member
זו דוגמה הממחישה את הצורך בביטוח סיעודי

מי שהפך לסיעודי מוחו כבר מחוק וניתן להפעיל עליו מניפולציות בקלות רבה.

כפי שכבר הכתב בשרשור זה, גם על נאמן אי אפשר לסמוך.

למעלה