לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1023510,235 עוקבים אודות עסקים

פורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

לצפיה ב-'חובות במגזר הערבי'
חובות במגזר הערבי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2019 | 18:01
5
91
הרשות האכיפה והגבייה חוקרת את הסיבות לחובות במגזר הערבי ודרכי התמודדותם ופנתה אלי כמו אל אחרים לחות דעתי בנושא.
הממצאים העיקריים שלי העלו כי ברוב משקי הבית בהם חייבם לא יהודים נשענים על מפרנס יחיד אשר הכנסתו נמוכה. הסיבה העיקרית עליה הצביעו הנדגמים להיווצרות החוב היא התנהלות כלכלית לא נכונה, שכן הרצון להעלות את רמת החיים הוא ההתחלה של הכניסה לתוך מעגל החובות.
מסתבר שמרבית החייבים מהחברה הערבית משתייכים למשקי בית שבהם ישנו מפרנס יחיד שהוא גבר, לכן הכנסתם נמוכה. כתוצאה מכך, רמת החיים של משקי בית אלו אף נמוכה. בשל ניהול כלכלי שגוי ולא מתוכנן ניכר כי החייבים נכנסים אל תוך מעגל החובות.  עוד עולה  כי החייבים מהמגזר אינם בעלי השכלה גבוהה ואינם בעלי מיומנויות דיגיטליות, ייתכן ודבר זה מוביל לכך שקיומו של החוב נפרש על פני יותר מעשור, שכן מרביתם לא מצליחים לסגור את החובות.

אשמח לחכמת המונים בשאלות:
1.  מהם הדרכים להוציא את החייבים במגזר מחובות?
2.  כיצד ניתן למנוע ממשפחות מהמגזר להיכנס לחובות?

ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'שכחת גורם חשוב, ערבים לא יכולים לקחת משכנתא'
שכחת גורם חשוב, ערבים לא יכולים לקחת משכנתא
11/07/2019 | 14:33
4
85
גם ערבים צריכים מקום לגור בו ומקום לגור עולה כסף.

החלק הארי של הבניה במגזר איננה חוקית, ולצורך הדיון הזה לא חשוב אם בגלל שפשוט לא ניתן לבנות חוקית או בגלל התנהלות אנשי המגזר, חשובה השורה התחתונה שחלקם הארי של ערביי ישראל לא יכולים לקחת משכנתא.
ומשכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר שכמעט כל תושבי ישראל לוקחים בימי חייהם.

מה דעתך תהיה ההשפעה של חוסר היכולת לקחת משכנתא לרכישת דירה/בית למגורים והצורך להתנהל רק מכסף שנחסך + הלוואות סטנדרטיות על ההתנהלות הכלכלית של משפחה מכל מגזר שהוא?
ניהול כלכלת משפחה >>
חובות במגזר הערבי
( לעמוד שלי בתפוז )
<< ההודעה הנוכחית
24/07/2019 | 11:53
3
41
ערבים יכולים לקחת משכנתה ולוקחים.  הבעיה שישנן לא מעט בעיות רישומיות בטאבו בנכסים של אנשי המגזר המונעים לקיחת משכנתה אך זה לא עניין גורף
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'חשבתי ששאלת על המגזר הערבי במדינת ישראל'
חשבתי ששאלת על המגזר הערבי במדינת ישראל
24/07/2019 | 14:11
2
38
כי במדינת ישראל בנק ישראל קבע שמדובר בעניין גורף.
והנה הדיווח ממקור אחר

אם מדובר על מדינה אחרת אז אני לא יכולה לעזור כי אין לי שמץ של מושג לגבי מה קורה במדינות אחרות
ניהול כלכלת משפחה >>
חובות במגזר הערבי
( לעמוד שלי בתפוז )
24/07/2019 | 14:19
1
28
הנתונים ידועים,
הסיבה אינה בגלל שהם ערבים אלא בגלל המורכבות הרישומית של נכסיהם שמונע מהבנקים מלשעבד את הנכס כבטוחה.
נתקלתי כבר במספר לקוחות מהמגזר החיים בערים מעורבות כגון לוד, חריש וחיפה ששם הנכסים רשומים כדין נלקחו משכנתאות בגינן.
אציין ומבלי לנקוט בעמדה פוליטית, כי  על המדינה לקחת על עצמה כפרויקט להסדיר רת הרישומים בטאבו אפילו בשם חיבור המגזר לכלל אזרחי המדינה ויש תחושה שהמדינה מעדיפה שלא לעשות כן וחבל
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'הנתונים לא משתנים בגלל הסיבה, עובדות הן עובדות'
הנתונים לא משתנים בגלל הסיבה, עובדות הן עובדות
24/07/2019 | 16:08
36
חלק יגידו שבגלל שהם ערבים, חלק יגידו שלא בגלל שהם ערבים, תכלס עובדתית חלק ניכר מהמגזר לא יכול לקחת משכנתא.

לדעתי ערך השוואה בהתנהלות הכלכלית של פלח אוכלוסיה מסויים המנוע משימוש בכלי כלכלי כל כך מרכזי לבין פלח אוכלוסיה שכן משתמש במכשיר הזה, יהיה נמוך מאוד אם הוא מתעלם מהעובדה הבסיסית הזו.
ניהול כלכלת משפחה >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה. נולדתי בניו זילנד השקטה, אך כיום אני מתגורר עם אשתי סימונה ברמת גן. אני בעל תואר במשפטים ומשפטן מזה 18 שנה. מנהל
עוד...

הודעות אחרונות

11:15 | 24.09.19 dory38
15:13 | 10.09.19 גיל יהלום
20:24 | 24.08.19 גיל יהלום
09:24 | 23.08.19 גיל יהלום
12:03 | 21.08.19 גיל יהלום
08:54 | 20.08.19 גיל יהלום
09:09 | 29.07.19 fsafsdafsda
11:49 | 28.07.19 גיל יהלום
15:55 | 13.07.19 pinkys brain1
18:01 | 10.07.19 גיל יהלום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ