לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1017710,177 עוקבים אודות עסקים

פורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

לצפיה ב-'כמה כסף להשקיע בביטוחים רפואיים ?'
כמה כסף להשקיע בביטוחים רפואיים ?
16/06/2019 | 07:00
24
1103
היי
אנחנו משפחה עם שני ילדים בגיל בית ספר יסודי ואני מתלבט לגבי הצורך של כל הביטחים הרפואיים שיש לנו. ולכל אחד מארבעתנו יש:
ביטוח סיעודי פרטי ( כמובן בנוסף לזה שיש בקופ"ח) - 500 ש"ח בחודש
ביטוח בריאות פרטי ( בשביל השתלות, תרופות וכו' ) - 340 ש"ח בחודש

ובנוסף לאשתי ולי יש ביטוח חיים - 390 ש"ח בחודש
וכך יוצא שרק על 10 הביטוחים האלה אנחנו משלמים 1200 ש"ח ( הסכום הוא אחרי הנחה שקיבלתי מהסוכן ) שזה כ 7% מהמשכורות שלנו וזה לא שיש לנו כסף מיותר בסוף החודש.
האם זה מוגזם להוציא סכום כזה ועדיף היה להפנות אותו לחיסכון ?
או שזה המחיר של שקט נפשי כי הכי חשוב זה הבריאות ?
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'ביטוחים'
ביטוחים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/06/2019 | 12:30
20
116
אני קצת משוחד שכן ביטוחים אכן מקנים שקט נפשי אך צריך למצוא את האיזון הנכון בין העלות להכנסות ומיד אסביר
כמו כן צריך לבדוק את אפקטיביות הביטוחים והצורך הספציפי שלכם בהם.
אספר סיפור: לפני 25 שנים אבי לקח אותי לשיחה וסיפר לי כי עשה ביטוח סיעודי לו ואימי בעלות של 1,000 ש"ח לחודש.  לא כל כך הבנתי אז את נחיצות הביטוח הסיעודי ודי התייחסתי בזילזול ושאלתי אותו האם לא חבל על הכסף?  
תשובתו היתה שהוא לא רוצה שאזכור אותו כנטל כלכלי במידה ויהיה סיעודי.
לצערי, שני הוריי סיעודיים כבר למעלה מ6 שנים ( בגילאי 85 ) אך מבחינה כלכלית חברת הביטוח משלמת לכל אחד מהם 17,000 ש"ח. ובנוסף לביטוח לאומי ופנסיה ( הביטוח של קופ"ח נגמר ) הם חיים ברווחה.
ועוד סיפור אחד לגבי ביטוח בריאות פרטי -  לפני שנתיים הייתי אמור לעבור פרודצורה רפואית בבי"ח איכילוב. הפרופסור ראש המחלקה הרגיע אותי ואמר כי רק בעוד 3 שנים יוכל למצוא מקום לנתח אותי במחלקה ( לא על ידו כמובן). כמובן שהפעלתי את הביטוח הפרטי ותוך 3 שבועות ( העיכוב נבע בעיקר בגללי ) נותחתי לשביעות רצוני ( ניתוח שעלה כולל בי"ח פרטי 55,000 ש"ח).  לא אלין כאן על מערכת הבריאות אך העובדות מדברות בעד עצמן.
לגבי ביטוח חיים - אתם צריכים להבין את המשמעות שלו ולכמת את הסכום הנדרש במות אחד מכם. קרי כמה אתם חושבים שבן הזוג הנותר יצטרך עד שיעמוד על רגליו שוב?
צריך למצוא את האיזון הנכון בין גובה הביטוחים לעומת ההכנסות לבין הבנת הצורך בביטוחים אחרת כל הזמן תחפשו סיבה לבטל אותן.
אחרי כל מה שרשמתי, ממליץ ללכת ליועץ ביטוחי בלתי תלוי על מנת שיבחן את מה שיש לכם. אולי אתם לא צריכים את כל הביטוחים.
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'לגבי ביטוח סיעודי'
לגבי ביטוח סיעודי
17/06/2019 | 22:28
19
94

הוריך שילמו 12000 בשנה כפול 20 שנים בערך שזה 240 אלף ש״ח.
כיום אין שום סיכוי שבסכום של 500 ש״ח לכל אחד תקבל 17000 ש״ח פיצוי על סיעודי לכל החיים.  הפרמיה זה לכל 1000 ש״ח פיצוי  ובדרך כלל עד 3 שנים. לכל החיים עולה הרבה יותר. עבור 500 ש״ח פרמיה תקבל פיצוי אולי של 4000 ש״ח לחודש  עד 3 שנים.

מעבר לכך שסטטיסטית. חולה סיעודי חי עד 3 שנים.
ומעבר לכך  יש אינספור מקרים וכתבות על שחברות הביטוח לא משלמות וסוחבות אותך שנים בבתי משפט עד שהסיעודי נפטר
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'ביטוחים'
ביטוחים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2019 | 22:58
18
72
הורי עדיין בחיים ומקבלים דמי סיעוד כבר למעלה מ-6 שנים.
לשיטתך כל הביטוחים מיותרים ואני לא סבור כך.
אציין כי אני לא יועץ ביטוחי ומוטב להיוועץ באיש המוסמך לכך.
סיפרתי את התובנות לגבי ביטוחים מהזווית האישית שלי
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'זהו חישוב חשבונאי פשוט, לא צריך להיות סוכן ביטוח'
זהו חישוב חשבונאי פשוט, לא צריך להיות סוכן ביטוח
20/06/2019 | 12:20
16
90
אדם שחוסך 1000 שקלים לחודש בהנחת ריבית שמרנית של 4% לשנה, מגיל נניח 27 במשך נניח 53 שנים, יגיע לגיל 80 עם חיסכון של מעל ל 2,000,000 שקלים.

ה 2,000,000 האלו (לכל אחד) היו יכולים לסדר לכל אחד מהם את הקצבה שאתה נוקב בה למשך 15 שנים.
נדיר שאנשים זקנים יחיו כסיעודים במשך 6 שנים, הסיכוי להיות סיעודי במשך 15 שנים כבר בטח משתווה לסיכוי לזכיה בלוטו.
ובניגוד לביטוח חיסכון של 2,000,000 שקלים הוא של החוסך ללא תנאי, לא צריך להפוך לסיעודי כדי לקבל אותו.

איך שתהפוך את המספרים אני לא רואה איזושהי כדאיות כלכלית בתוכנית הביטוח הסיעודי כמו שאתה מספר עליה.
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'ביטוחים'
ביטוחים
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2019 | 12:56
4
60
התחילו בגיל 60,
בגיל 27 הביטוח זול ב70%
הורי, שיהיו בריאים, כבר סיעודיים למעלה מ 7 שנים.
וביננו, מי שם כסף בצד?
מציע לך לבדוק את החישוב שלך כי הגעתי לסכום אחר לגמרי ( זה לא סכום צבור אלא נאסף בכל חודש )
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'הכי טוב לעשות את הביטוח שנה לפני שהופכים להיות סיעודי'
הכי טוב לעשות את הביטוח שנה לפני שהופכים להיות סיעודי
20/06/2019 | 15:01
3
66
אף אחד לא יודע מתי יהפוך לסיעודי, למה דווקא גיל 60?
פותח השרשור בעל משפחה מטופל בילדים, הסיכוי שהוא וזוגתו בני 60 לא גדול.

כל אחד צריך לעשות את החישובים שלו לפי נתונים עדכניים.וחשוב מאוד לזכור, סך הפרמיה חייב להיות זול יותר מהחיסכון כי אף אחד לא יודע כמה זמן יהיה סיעודי - ואם בכלל יהיה כזה.

אם אתה חושב שהחישוב לא נכון אני מציעה לך להתלונן למשרד האוצר, לרוב החישובים השתמשתי במחשבון באתר הרשמי של המשרד.
לעומת זאת שוכח את הביטוח הסיעודי שיש לרוב אזרחי מדינת ישראל (רוב האזרחים רוכשים את הביטוחים המשלימים בקופות החולים) ומבטח אותם ל 3 שנים עם שיפוי חודשי של 5000-10000 שקלים. בדוגמה שלך אתה מניח שהם יקבלו 0 שקלים.
בנוסף לא חישבת את מס לבנת פורן. בכל המקרים שאני מכיר וללא יוצא מן הכלל חברת הביטוח סירבה לשלם אלא רק אחרי פניה של עו"ד או גוף תומך אחר שגוזר נתח מהביטוח.
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'למה שנה לפני? עדיף חודש לפני. יוצא הרבה יותר זול'
למה שנה לפני? עדיף חודש לפני. יוצא הרבה יותר זול
20/06/2019 | 21:31
2
23
לצפיה ב-'יש תקופה תכשרה'
יש תקופה תכשרה
23/06/2019 | 19:30
1
9
לצפיה ב-'בתיאוריה יש פוליסות עם תקופת אכשרה של 30 יום'
בתיאוריה יש פוליסות עם תקופת אכשרה של 30 יום
23/06/2019 | 20:36
22
לצפיה ב-'אולי זה נדיר (וגם על זה אפשר להתווכח) אבל זה קיים'
אולי זה נדיר (וגם על זה אפשר להתווכח) אבל זה קיים
21/06/2019 | 09:33
10
58
תוחלת החיים עולה, ובימינו אנשים סיעודיים חיים יותר, ובעוד 30 שנה וצפונה מי יודע מה יהיה.

אדם סיעודי אינו בהכרח אדם שאינו בריא. לפעמים בגיל מסוים נדרש סיוע בשל קושי בהליכה ובשליטה על הסוגרים, או בשל דמנציה, אבל המצב הפיזי תקין ואפשר לחיות לא מעט שנים - כמו שיש אנשים סיעודיים צעירים שנדרש לסיוע סיעודי בעקבות תאונות לא עלינו, ומעבירים כמה עשורים במצב סיעודי.

לגבי חיסכון של הכסף - העניין שרוב האנשים לא יחסכו את הסכום הזה, אמנם זה כבר נושק להיבט הפסיכולוגי, אבל לאנשים קשה לשים בצד כסף ממשי ולא להשתמש בו.  אני בעד גם וגם - גם לעשות ביטוח וגם לחסוך בצד.
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'אפשר להתווכח על דעות, לא על עובדות'
אפשר להתווכח על דעות, לא על עובדות
23/06/2019 | 19:34
9
35
לפוליסה יש תנאים, כדי לממש ביטוח סעודי המבוטח צריך לא להיות מסוגל לבצע מספר פעולות מוגדר, לא קושי בהליכה.
יש מספרים, סיעודיים של הרבה שנים הם נדירים, לא עניין של דעה אלא של עובדות.

רוב האנשים עושים שגיאות כלכליות כמו למשל השגיאה הכלכלית במקרה הזה. הפתרון הוא לא לתמוך בשגיאות אלא להמליץ לתקן אותן
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'עשית סקר מקיף?'
עשית סקר מקיף?
23/06/2019 | 20:04
8
47
בדקת את הנושא באופן יסודי ואת מביאה את העובדה הקיימת לדברייך שסיעודיים של הרבה שנים הם נדירים באופן שאין לאף אחד סיבה לקחת את זה בחשבון?

אף אחד פעם לא הציג דעה אלא עובדות - גיל סיפר על הוריו, ואני יכולה לספר שגם סבתא שלי שייכת לזן הנדיר הזה (כ 8 שנים סיעודית), וגם סבא שלי ז"ל מהצד השני היה שייך לזן הזה, וגם עוד כמה וכמה קשישים שיצא לי להכיר, חלקם עדיין חיים ונראה שלא מתכוונים ללכת לשום מקום.
אני יודעת מה המשמעות של ביטוח סיעודי ומימושו, ועדיין זה לא סותר את העובדה שיש סיעודיים שחיים יותר מ-5 שנים, ולאור העובדה שתוחלת החיים עולה ושירותי הרפואה רק משתדרגים, לא הייתי ממליצה לאדם שרחוק מגיל פרישה שלא יעשה ביטוח סיעודי על סמך הטיעונים שהעלית.

עם ובלי קשר - ביטוחים עושים בתקווה שלא נזדקק לממש אותם, ביטוח סיעודי נחשב לחריג בתחום כי מדובר במשהו שרוב האנשים שמאריכים ימים מגיעים אליו בשלב זה או אחר, גם אם לא כולם.
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'בניגוד אלייך שמסווה חוסר ידיעה בתוקפנות אני מסתמכת על נתונים'
בניגוד אלייך שמסווה חוסר ידיעה בתוקפנות אני מסתמכת על נתונים
24/06/2019 | 13:32
7
61
למשל נתוני המוסד לביטוח לאומי והדו"ח של חטיבת המחקר של בנק ישראל ממרץ  2018 שמפרט בצורה מאירת עיניים צרכים ומקורות מימון כולל תחזיות עתידיות.

אבל אולי אני חוטאת לך, איזה סקר מקיף את עשית? על אילו נתונים את מסתמכת?

עוד תיקון טעות, לא אמרתי לא לעשות ביטוח סיעודי בכלל.
נקבתי בנתון של כ 80% מהישראלים (רוצה לשאול אותי אם עשיתי אישית סקר?) רוכשים ביטוח סיעודי דרך הביטוחים המשלימים למיניהם של קופות החולים.
והמלצתי בחום לכל אחד שיעשה "ביטוח סיעודי" לעצמו באמצעות חיסכון, כולל דוגמה חישובית לפי הנתונים שמנהל הפורום נתן, כסף שבטוח יהיה זמין לרשותו לכשיזדקק לו במקום לשלם פרמיה לחברת הביטוח שכמו שהראתי איננה כלכלית, 
ולא רק אני עשיתי את החישוב הנ"ל אלא גם האקטוארים של חברות הביטוח ולכן חברות הביטוח יכולות להציע את הביטוחים הנ"ל בלי לפשוט רגל.
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-''
25/06/2019 | 21:08
3
34
אין לי מושג איפה ראית תוקפנות, אבל כבר הבנתי שהדיון איתך לא יגיע למקום ענייני.
לאור כך, אני מעדיפה שלא לשתף ברקע שלי ובנתונים עליהם אני מסתמכת, לא נראה לי שזה ייתן יותר מדי לאור האופן בו התבטאת כלפי וכלפי עוד מגיבים פה, וגם ככה אין לי שום צורך לשכנע אותך בשום דבר.

מאחלת לך המון בריאות, חיים ארוכים וכמה שפחות שנים בתור סיעודית.  

ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'ביטוחים'
ביטוחים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2019 | 07:35
29
אבקש לשמור על תרבות הדיון בפורום ולכבד כל דעה, תהיה אשר תהיה.

מכל מקום נראה לי שהדיון מוצא
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'אז ההמלצה שלך מבוססת על נתונים שאת מעדיפה לא לכתוב'
אז ההמלצה שלך מבוססת על נתונים שאת מעדיפה לא לכתוב
26/06/2019 | 12:59
1
32
את מקורם,
ההמלצה שלי מבוססת על חישובים שרשמתי כאן ועל נתונים שרשמתי את מקורם, ביטוח לאומי ובנק ישראל.

שהקוראים הנבונים יחליטו איזו המלצה מתאימה להם יותר וינהגו בהתאם
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-' '
26/06/2019 | 14:36
22
לצפיה ב-'בהקשר הזה כל הביטוחים (בממוצע) אינם כלכליים ללקוחות וכן'
בהקשר הזה כל הביטוחים (בממוצע) אינם כלכליים ללקוחות וכן
26/06/2019 | 13:33
2
22
כלכליים לחברות הביטוח (אחרת הם לא היו מבטחים אותך, הרי הם צריכות להרויח).

הבעיה היא שאת לבד תחסכי לדוגמא 200K עד שיקרה מקרה הביטוח אבל תצטרכי 1M. מה תעשי אז?

ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'השאלה שלך טובה לביטוחים למקרים רפואיים נדירים, לא לסיעוד'
השאלה שלך טובה לביטוחים למקרים רפואיים נדירים, לא לסיעוד
26/06/2019 | 14:05
1
31
למקרים נדירים כמו השתלות יכולים להדרש לסכומים מאוד מאוד גבוהים אבל הפרמיה נמוכה,
נכון שחברת הביטוח מרוויחה אבל למבוטח כדאי לקחת את הסיכוי המאוד גבוה להפסד (לא יזדקק להשתלה) כי הפרמיה נמוכה ולכן סך כל הסכום שהמבוטח יפסיד הוא לא גדול, הסכום הזה לא ישנה את חייו

המצב שונה בביטוח סיעודי, בגלל הסיכוי הגבוה יותר להזדקקות לביטוח סיעודי סך כל הפרמיות (+ריבות ראויה) שמבוטח ישלם בניגוד למקרים נדירים יהיה סכום גבוה מאוד, סכום משנה חיים,
לאותו אדם שחסך 500 שקלים לחודש במשך 50 שנים יהיו לפנסיה עוד 1,000,000 שקלים (ולזוג כמובן 2,000,000) שיוכלו לשמש אותו לסיעוד אם יצטרך - ואם לא אז לרמת חיים הרבה יותר טובה.
מאות אלפים ומליוני שקלים הם סכומים משני חיים, והכוונה איננה דווקא להפלגות באוניות פאר אלא גם ליום יום, אוכל וטיפול רפואי בסיסי או אופציה לתנועה כמו מוניות
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'קיבלתי, ונעשה רוויזייה בביטוחים סיעודיים'
קיבלתי, ונעשה רוויזייה בביטוחים סיעודיים
<< ההודעה הנוכחית
26/06/2019 | 22:05
20
לצפיה ב-'אני לא חושב שכל הביטוחים לא כדאיים'
אני לא חושב שכל הביטוחים לא כדאיים
24/06/2019 | 16:33
28

אני כן חושב שהעובדות שהעלית אינן רלוונטיות היום היות ש:
- בפרמיה שציינת לא ניתן לקבל היום 17000 לכל החיים ואפילו לא חצי מכך.
- ככול שהפרמיה יותר גבוהה החברות ביטוח יותר ילחמו איתך ולא ירצו לשלם

אני מסתמך על  הסיעודי במושלם שמשלם 5000-10000 ש״ח עד שלוש שנים פלוס סיעודי פרטי של 4000 ש״ח.
הסטטיסטיקה של חברות הביטוח מראות שרוב הסיעודיים לא חיים מעבר ל 3 שנים.

אלא אם כן הפרמיה קבועה בגילאים מבוגרים הפרמיה לסיעודי מאוד יקרה וגם אם תשלם לא מובטח שתקבל בבוא היום.  
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'כן, אתה משלם יותר מידי'
כן, אתה משלם יותר מידי
17/06/2019 | 10:43
101
לא מסרת כמעט שום פרטים על מה בדיוק הביטוח, אפילו על ביטוח החיים שהוא ביטוח פשוט יחסית רשמת רק מה הפרמיה אבל לא מה סכום הביטוח שתקבלו במקרה של מוות של אחד מבני המשפחה.
אז איך אני יודעת שאתה משלם יותר מידי?
כי לא ביררת מהו כל סעיף וסעיף וכמה באמת אתה צריך אותו, כי לא עשית שוק ובדקת כמה תעלה לך חבילה דומה בחברה אחרת ומדובר בשוק שמתנהל כמו באזאר תורכי, בקלות אפשר להוציא מחירים הרבה יותר טובים ותוכניות יותר מקיפות.

אני מנחשת ש 2-3% הם המחיר של חוסר מודעות או פאסיביות ו 4-5% מורכבים מתמהיל של צורך אמיתי ושקט נפשי.
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
21/06/2019 | 09:42
68
ביטוחי החיים שלכם - אלו ביטוחי חיים רגילים? או שכללת גם ביטוח משכנתא?
אני מצטרפת לשאלה של החברים האחרים - מה הפרמיה שתתקבל במקרה מוות?

יצא לי להיתקל בלא מעט אנשים שעשו ביטוח חיים מוגזם, אמנם הפרמיה הייתה גבוהה, אבל בפועל - המטרה בביטוח חיים היא לא לפצות את השארים על האובדן (שום דבר לא מפצה על כך), אלא למלא את החלל שנוצר בעקבות אובדן אחד המפרנסים, וכמו שגיל כתב - זה משהו שנדרש לכמת ולא להסתנוור מהסכום שיוצע במקרה של חס וחלילה.

אם הסכום שציינת כולל גם ביטוח חיים למשכנתא, נדרש לבצע הפרדה בין השניים, ולהתחשב בחישוב הכימות בכך שבמקרה של חס וחלילה, האלמן/ה יישאר עם דירה ללא משכנתא.

ובכל מקרה - שלא תצטרכו לממש!  
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'סטטיסטיקה אובייקטבית'
סטטיסטיקה אובייקטבית
24/06/2019 | 16:41
44

https://mof.gov.il/hon/Consumer-Information/Servic...

תסתכלו על שיעור תשלום  התביעות ועל תלונות הציבור. כתוב למטה שלגבי איילון הנתונים אינם מייצגים. 25 אחוז מהתביעות נדחות וזה גם רק ממה שהגיע למשרד האוצר.
בנוסף הרבה פעמים חברת הביטוח מציעה לך שתיקח חצי או שליש מהכסף ותימנע מהליכים ארוכים וזה נחשב כאילו קיבלה את תביעתך
ניהול כלכלת משפחה >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה. נולדתי בניו זילנד השקטה, אך כיום אני מתגורר עם אשתי סימונה ברמת גן. אני בעל תואר במשפטים ומשפטן מזה 18 שנה. מנהל
עוד...

הודעות אחרונות

09:09 | 29.07.19 fsafsdafsda
11:49 | 28.07.19 גיל יהלום
15:55 | 13.07.19 pinkys brain1
18:01 | 10.07.19 גיל יהלום
13:49 | 13.06.19 גיל יהלום
10:59 | 13.06.19 FoonMoon
19:36 | 29.05.19 גיל יהלום
12:55 | 20.05.19 גיל יהלום
10:31 | 12.05.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ