משכנתה הפוכה

משכנתה הפוכה

הדוגמאות שציינת ראויות אך לרוב נדירות.
לצערי, אנשים כמו "המאמן הלאומי" משכנעים צעירים ללחוץ על הוריהם לקחת משכנתה הפוכה כדי לרכוש נכס בארה"ב או לסגור חובות שלהם.
עוד יותר לצערי, הוא ודומיו מקבלים עמלת שיווק הן מחברת הביטוח שמספקת משכנתה זו ומחברת הנדלן המשווקת את הנדלן בארה"ב.
טובת הלקוח ממש לנגד עיניו וטובת ההורים המשעבדים עוד יותר
המאמן הלאומי, כבר אמרתי?

משכנתה הפוכה

אני לא נגד משכנתה הפוכה אלא שרק במקרי קיצון יש להשתמש באופציה זו ולעניות דעתי ישנן חלופות יותר טובות.
לענין תכנית הטלויזיה - לצערי אלון גל רכש רצועת שידור בתכנית המתיימרת להיות תכנית תחקירים רצינית ואיבדה את אמינותה. הייתי יותר שמח אם היו מדגישים שאלון גל רכש "פרסומת שיווקית" בתכנית אך אני לא נאיבי.
לגופו של ענין, להציע לצעירים שישפיעו על הסב לקחת משכנתה הפוכה בכדי לכסות חובות שלהם אציין מספר דברים:
1. נניח שהסב זוכה לאריכות ימים ועם הזמן הקרן והריבית יתקרבו למחיר הדירה? רוב הסיכויים שהחברה הממשכנת תממש את הנכס, מה יקרה לסב אז? להזכירך כי מימוש דירה תמיד תהיה במחיר נמוך ממחירי שוק.
2. נניח שהסב חלה וזקוק בדחיפות לכסף משמעותי שיוכל היה לקבל ממכירת הדירה וכעת אין באפשרותו?
3. נניח שהסב מעוניין להדיר את הנכדים המאושרים מהירושה וכעת אין באפשרותו.
4. מה יקרה אם הסב מעוניין בשלב מאוחר יותר לעבור לבית אבות כשבמרבית בתי האבות הדירה משמשת כבטוחה וכעת נמנע ממנו?
5. איפה אחריות הצעירים לחובות שלהם? הרי בפורמט זה הם מגלגלים את החוב לסב והם ממשיכים בחייהם

משכנתה הפוכה

מבחינה כלכלית ( ולא רגשית ) מכירת הדירה עדיפה על משכנתה הפוכה למרות שבסופו של יום, אם הזקן ערירי, יחיה יותר ממה שחשב, גם את הדירה יקחו לו. משכנתה הפוכה היא פתרון, אך פתרון קיצוני. לצערי משווקים אותו כפתרון נוח וזמין ולאותו רגע הוא באמת פתרון נוח אך המחירים שיצטרך אותו זקן לשלם הוא איום ונורא.

משכנתה הפוכה

אני לא שולל לגמרי את רעיון משכנתה הפוכה.
זקן ערירי שאין לו אמצעים אחרים, יכול שזה הפתרון הנכון לו.
מעדיף שאיש מקצוע לא תלוי יבחן עבורו את החלופות ויתן לו עצה נבונה האם ללכת על זה או לא.
לצערי רבים המקרים בהם מנצלים לרעה את השימוש במשכנתה הפוכה

משכנתה הפוכה

יועצי משכנתאות ויועצים כלכליים, בעידודה של חברת ביטוח מסויימת, מנסים לשכנע לקוחות לקחת "משכנתה הפוכה" או למינוף רכישת נכס נוסף או לסגירת חובות.
משכנתה הפוכה ניתן לקחת רק בעלי נכס מגיל 60 ומעלה.
לעניות דעתי מדובר בהלוואה גרועה שכן הריבית עומדת על מעל 6% צמוד מדד ולרוב הלוואת בלון שבסופו של יום אין באפשרות הלווים להחזירה והם נאלצים למכור את הנכס המשועבד.
צריך למצות אלטרנטיבות אחרות, וברוב המקרים יש, מאשר לקחת משכנתה הפוכה.
אשמח לשמוע דעות הפוכות

SupermanZW

Well-known member
כל צעד שמנסים לשכנע אדם במצוקה לעשות הוא לרעתו

מנצלים את הטפשות וחוסר האחריות של אנשים שהסתבכו כדי להרוס את חייהם עוד יותר. זה נעשה כי זה משתלם לצד המשכנע.

נהורית1

New member
אני קוראת את הכתבה והתגובות והלומה בתדהמה.

עד כדי כך הפכו הדור הצעיר לחסרי רגישות ואגואיסטים? אולי יותר טוב שתזרקו את הסבא או האבא בבית אבות בטענה של חוסר התמצאות, או כל מחלה אחרת, תמכרו את הדירה ותחגגו? שום אפשרות מהנכתב לעיל לא מצדיקה לעשות משכנתא כפולה ולהכניס את הממשכן לצרות, מלבד חמדנות ולב אבן.
אני מקווה שמישהו מהמנהיגים יעלה על הדבר הזה ויציל את הזקנים חסרי האונים. זו רמאות לכל דבר.
אם הממשכן במצב של עוני מחפיר ויש לו ילדים, עליהם לטפל בו כמו שההורים טיפלו בהם. אם הוא ערירי, הוא יכול לללכת בעצמו לבית אבות תמורת הדירה.

מוזר לי שהמשכנתא ההפוכה מוגבלת לגיל 60 ומעלה. הרי כל אחד

יכול למשכן את הדירה שלו לבנק אם הוא צריך כסף.
למה רק גיל 60 ומעלה?

משכנתה הפוכה

מיסודה, משכנתה הפוכה נועדה לסייע למבוגרים ללא הכנסה מספקת לקחת משכנתה הפוכה ולחיות מהכסף עד שארית ימיהם ככל שניתן.
יחודיות ההלוואה שאין החזרים חודשיים וההלוואה הינה הלוואת בלון.
במרבית המקרים עם פטירת הלווה, דירתו נמכרה על מנת להחזיר את סכום ההלוואה.
זו הסיבה שרק מגיל 60 מאפשרים אותה - כדי שהגורם המלווההיזכה לקבל את פירות ההלוואה, קרי קרן+ריבית+הצמדה.

למעלה