לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1012210,122 עוקבים אודות עסקים

פורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

לצפיה ב-'שאלה בנוגע לרכב'
שאלה בנוגע לרכב
11/02/2019 | 13:26
4
199
שלום  לכולם,
אנחנו מבצעים מעקב אחר ההוצאות שלנו כבר קרוב לשנה. לא יודעת אם זה עזר לדילול ההוצאות אך זה בהחלט מוביל למודעות צרכנית נבונה יותר. במשך השנה פלוס הזאת, הצלחנו לסגור חובות שהיו לנו ועכשיו אנחנו מתמקדים בחיסכון לקרן לשעת חירום. השאלה שלי היא בנוגע לרכב. יש לנו רכב מסוג יונדאי גטס שנת 2009, מליסינג. הוא שירת אותנו מצוין אך כבר שנתיים יש לנו בעיה איתו עם נזילת שמן חריפה. כל זמן מה לוקחים למוסך, הם "מתקנים" את התקלה אך לאחר חודש-חודשיים שוב אין שמן וצריך למלא. צריך למלא בערך פעם בשבוע לפחות חצי מיכל שמן. ההוצאות של השמן הם בסביבות ה-200 ש"ח לחודש. בעלי כבר רוצה להחליף רכב הוא אומר שעדיף מאשר כל הזמן לקנות שמן ולמלא ולהיות בלחץ שאין דבר שיכול לדפוק את המנוע. הבעיה שאין לנו כסף לשדרוג רכב! רק עכשיו סגרנו כמה הלוואות ואני לא מעוניינת לפתוח הלוואה נוספת רק בגלל רכב! המחיר של הרכב הזה בשוק הוא לא מהגבוהים, לא בטוח שנקבל עליו כסף אלא נשים בהחלפת חלקים או איך שלא קוראים לזה. אך האם ההוצאה של 200 ש"ח בחודש על שמן זו הוצאה סבירה או שעדיף לשים אותם בהלוואה שניקח על רכב משודרג יותר?
אשמח לחכמת ההמונים
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
11/02/2019 | 13:49
108
בנוסף יש לציין שבעלי מעוניין ברכב היברדי הוא לא מוכן למשהו אחר, הוא רוצה להשקיע במשהו טוב, שלא יגזול הרבה דלק ויהיה חסכוני. הבעיה שהרכבים האלה יקרים.. מ-א-ו-ד.. וכפי שאמרתי אין לנו לזה כסף ולא נצליח להימנע מלקחת הלוואה... שאני לא מעוניינת בה בלשון המעטה
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'יש מכוניות לא היברידיות חסכוניות כמעט כמו היברידיות'
יש מכוניות לא היברידיות חסכוניות כמעט כמו היברידיות
<< ההודעה הנוכחית
12/02/2019 | 18:52
125
ומכיוון שאינן היברידיות הן זולות. לי יש כזו, שברולט קרוז, ממליץ.
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'כשיש תקלה ברכב לא ידוע מתי היא תגיע לקריסה'
כשיש תקלה ברכב לא ידוע מתי היא תגיע לקריסה
13/02/2019 | 17:38
1
108
אי אפשר להתייחס לצריכת שמן כמו לצריכת דלק, כהוצאה קבוע למרחק נסיעה.
יש תקלה ברכב והיא כנראה תחמיר, לא ידוע אם מחר או עוד חודש אבל באיזשהו שלב תמצאו את עצמכם מול הוצאה מאוד גבוהה.

אני חושב שאתם צריכים לתקן את הרכב במוסך רציני שגם נותן אחריות על העבודה שלו.
לא סביר להמשיך לתרום כל חודש/חודשיים כסף למוסך ש"מתקן" את האוטו.
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'מסכים עם יאיר '
מסכים עם יאיר
17/04/2019 | 12:58
38
מבחינה כלכלית, עדיף למצוא פתרון קבע במוסך רציני ולשלם על זה גם יותר.
בהחלט יותר כלכלי מאשר לשלם כל חודש 200 ש"ח ולהמתין לפיצוץ ובהחלט יותר כלכלי מאשר לקנות רכב חדש.

במידה והבעיה לא ניתנת לתיקון הייתי קונה רכב יד שניה חסכוני, היום שוק הרכב בגלל הצפות הליסינג ברצפה וכל מה שכתוב על מחיר מחירון זה רק המלצה ורחוק מאוד מהמציאות.

פחת על רכב חדש יד ראשונה הוא אסטרונומי וצפוי לעלות יותר מכל תיקון של רכב יד שניה סביר שתוכלו לרכוש

בהצלחה !

ניהול כלכלת משפחה >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה. נולדתי בניו זילנד השקטה, אך כיום אני מתגורר עם אשתי סימונה ברמת גן. אני בעל תואר במשפטים ומשפטן מזה 18 שנה. מנהל
עוד...

הודעות אחרונות

15:55 | 13.07.19 pinkys brain1
18:01 | 10.07.19 גיל יהלום
13:49 | 13.06.19 גיל יהלום
10:59 | 13.06.19 FoonMoon
19:36 | 29.05.19 גיל יהלום
12:55 | 20.05.19 גיל יהלום
10:31 | 12.05.19 אורחים בפורום
16:49 | 07.05.19 אורחים בפורום
17:59 | 30.04.19 גיל יהלום
09:50 | 14.03.19 אורחים בפורום
18:00 | 11.03.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ