לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1012010,120 עוקבים אודות עסקים

פורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

לצפיה ב-'התלבטות לגבי מכירת דירה'
התלבטות לגבי מכירת דירה
26/12/2018 | 22:54
6
266
אני בן 50. עצמאי ורווק. עבדתי מאוד קשה בחיי וצברתי הון לא קטן. אולם בשנים האחרונות אינני בקו הבריאות ואני עובד מעט מאוד. הכנסותיי קטנו ואני גם לא בטוח שאחיה עד 120. בבעלותי דירה בשווי נקי של 4.5 מליון ש"ח (5.7 מליון פחות 1.2 מליון ש"ח משכנתא) ועוד חסכונות נזילים בסך 1.2 מליון ש"ח. סה"כ אני שווה 5.7 מליון ש"ח. שאלתי היא זו: אני חושב על אפשרות למכור את הדירה שבבעלותי (ולהיפטר מהמשכנתא שיש עליה). את הכסף לשים בתוכנית חיסכון סולידית (של 2% תשואה), לשכור דירה חדשה נחמדה, לרכוש רכב חדש, ולאכול גם מהקרן לאט לאט (כלומר גם לעבוד מעט וגם לאכול מהכסף שצברתי כך שלהערכתי כל שנה הסכום יצטמק בכ-200 אלף ש"ח, ובעשור החישוב שלי שהקרן תצטמק בכ-2 מליון). ממילא בעוד כעשור או 15 שנים אני צפוי לקבל ירושות גדולות כך שאם אגיע ליום לא יחסר לי דבר. רוב האנשים שהתייעצתי איתם אומרים לי שזה אסור באיסור חמור אולם אני מרגיש שאני רוצה גם לחיות קצת ולהינות מהכסף שעבדתי בשבילו קשה ואולי אף חליתי בגלל המאמץ שהשקעתי בו. האם זה נכון להישאר בדירה, להמשיך לשלם משכנתא ולהמשיך להתאמץ ולשרוד ורק כשאהיה בן 65 או 70 ואקבל ירושות גדולות אז לשחרר את החגורה מעט? או שאולי זכותי לשחרר את החגורה כבר כעת מהכסף שלי ולהינות טיפה יותר? נכון זה יאכל לי כשני מליון ש"ח מחסכונותיי אבל יישאר לי עוד די והותר.  
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'ברור שזה מה שאתה צריך לעשות'
ברור שזה מה שאתה צריך לעשות
28/12/2018 | 16:50
186
אגב, אם תעשה השקעות מגוונות, אזי לאורך זמן התשואה תממן לך את המחייה וכמעט שלא תצטרך לנגוס בקרן.
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'איזו תוכנית חיסכון סולידי תתן לך 2% תשואה נטו לשנה?'
איזו תוכנית חיסכון סולידי תתן לך 2% תשואה נטו לשנה?
31/12/2018 | 17:40
2
143
לא מכיר כזו.
אתה מדבר על הוצאה חודשית מאוד גבוהה.
אתה מניח הכנסה פאסיבית לשנה של 115,000 שקלים, 2% תשואה על 5,700,000 שקלים.
+ איזושהי הכנסה מעבודה, נניח 40,000 שקלים לשנה?
+ משיכה מהקרן של 200,000 שקלים לשנה.
סכ"ה הוצאה נטו של כמעט 30,000 שקלים לחודש
זוהי הוצאה של מי שחי ברמה מאוד גבוהה, אתה עמוק בעשירון העליון של מדינת ישראל ומתקרב למאיון העליון.

מה רמת החיים שלך היום שאתה רוצה "להינות טיפה יותר"?
האם אתה לא יכול ליהנות טיפה יותר מתקציב חודשי נטו של 20,000 שקלים לחודש ולא לאכול את הקרן בקצב כל כך גבוה?

נחמד לדעת שצפויה לך ירושה יפה, אבל דברים משתנים בחיים.
עד שהכסף לא בבנק שום דבר לא בטוח, מה תעשה אם תשרוף את מה שיש לך עכשיו ובגיל 65 יתברר שאתה תקבל ירושה הרבה יותר קטנה ממה שאתה צופה?
סביר להניח שבגיל 65-70 לא תהיה בריא יותר ויהיה לך הרבה יותר קשה לעבוד.
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'יאללה צאו מהסרט הזה '
יאללה צאו מהסרט הזה
03/01/2019 | 19:27
1
147
כל אחד פה חושב שכל אלה שמגיעים בגיל 70 אז הוא כבר פג תוקף!!!

תראו את בינימין נתניהו ,
אהוד ברק
שלמה ארצי
ברוס ספרינגסטין
טום קרוז

והייתי נותן לכם גם עוד אלפי שמות של גברים בגילאים כאלה,שאני מכיר אבל הם אנונימיים .

לא כל מי שהוא בן 70 כבר רגל וחצי בקבר.

תתחילו לשמור על עצמכם
על הבריאות שלכם
תקפידו על תזונה
תהיו רזים
תחייכו לעולם
תרוצו כל יום

ואל תיכנעו לזיקנה.

אני בן 50 ומרגיש כמו בן 24 .
את הרופא משפחה שלי, ראיתי בפעם האחרונה בכיתה י”א שהייתי צריך אישור לנהיגה .

אז זה נורא לקרוא תבוסתנות כזו
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'הבן אדם מסביר לך שכבר עכשיו הוא חולה וכמעט לא עובד'
הבן אדם מסביר לך שכבר עכשיו הוא חולה וכמעט לא עובד
07/01/2019 | 17:32
115
מצאת לו קוסם שיהפוך אותו לבריא בגיל 70?
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'יש לי רעיון יותר טוב בשבילך'
יש לי רעיון יותר טוב בשבילך
31/12/2018 | 23:09
150
אל תמכור את הדירה, שכור דירה אחרת והשכר את הדירה שבבעלותך, למה לך סתם לאכול מהקרן? תשואת ההשכרה תהיה ללא ספק גבוהה מ2%.
ניהול כלכלת משפחה >>
לצפיה ב-'הצעה נוספת'
הצעה נוספת
<< ההודעה הנוכחית
15/01/2019 | 23:00
101
אפשרות אחת למכר ולקנות דירה 2 מיליון ובמה שנשאר לעשות מה שכתבת. חשוב שתהיה לך דירה בבעלותך שלא תגיע למצב שבסוף לא תהיה מרוה ותאלץ לישון ברחוב.

אפשר נוספת להשכיר ולשכור

לדעתי עם דירה אחת גם אם קטנה יותר וגם אם במיקום קצת פחות אטרקטיבי אתה חייב להישאר
ניהול כלכלת משפחה >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה. נולדתי בניו זילנד השקטה, אך כיום אני מתגורר עם אשתי סימונה ברמת גן. אני בעל תואר במשפטים ומשפטן מזה 18 שנה. מנהל
עוד...

הודעות אחרונות

15:55 | 13.07.19 pinkys brain1
18:01 | 10.07.19 גיל יהלום
13:49 | 13.06.19 גיל יהלום
10:59 | 13.06.19 FoonMoon
19:36 | 29.05.19 גיל יהלום
12:55 | 20.05.19 גיל יהלום
10:31 | 12.05.19 אורחים בפורום
16:49 | 07.05.19 אורחים בפורום
17:59 | 30.04.19 גיל יהלום
09:50 | 14.03.19 אורחים בפורום
18:00 | 11.03.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ