השקעה וקצבה

Georgeorge

New member
הבהרה

כנראה לא הסברתי היטב, ברור לי שהכסף לא יספיק לעשרות שנים קדימה,
השאלה לא היתה כיצד ממקסמים את ההשקעה וחיים על הרווח בלבד,
ואפילו לא כיצד חיים על הקרן + הרווחים.
הכוונה היא שהכסף ינוהל בצורה סולידית בחברה/קרן מסויימת,
החברה/קרן תשקיע את הכסף בצורה סולידית, תרוויח מה שתרוויח, לא בונים על רווח גדול,
ובלי קשר, בכל חודש האישה תקבל כ 4,000 ש"ח כקצבה מהקרן, עד אשר הכסף יגמר.
כלומר, המספרים, בהגדרה, לא אמורים להתחבר
הכוונה היא לאופציה הזו שציינת: "לאכול מהקרן ולדעת שמתישהוא הקרן תגמר".
כעת, אם אפשר, אשמח לקבל התייחסות לשאלותי בבקשה
&nbsp
1. האם יש חברות/מוצרים שגם מנהלים תיק השקעות וגם מפרישים מהקרן סכום מסויים כל חודש כקצבה?
אם כן, אילו חברות (כולן?) וכיצד נקרא סוג מוצר זה?
2. נניח ואני מתעניין בקרן השקעות מסויימת או במוצר מסויים,
האם יש אתר (ממשלתי?) שבו ניתן לראות את התשואה ודמי הניהול שהקרן/מוצר הזה עשה וגבה בשנים האחרונות?
האתר שציינת הוא אתר של חברה, האם הוא מדוייק ואמין?
אין אתר ממשלתי בנושא?
&nbsp
3. נניח והכסף מנוהל בקרן השקעות, האם המס על הרווחים הוא תמיד 25% או שיש דרכים להקטינו?
&nbsp

Georgeorge

New member
השקעה וקצבה

שאלה בנוגע לבת 62, אלמנה, לקראת פרישה לגמלאות, קרן הפנסיה מכילה סכום זניח לחלוטין,
אך יש סכום של 700,000 ש"ח נזיל וזמין.

לאחר הפרישה לגמלאות (בקרוב) היא תצטרך למשוך מהסכום הנ"ל סדר גודל של 3,000-4,000 ש"ח בחודש,
בנוסף לביטוח לאומי לטובת מחייה שוטפת.
השאלה היא באיזה סוג מוצר כדי להשקיע את הכסף כדי שישא תשואה מסויימת,
וגם יפריש לה את הסכום הנ"ל באופן קבוע מידי חודש בחודשו.
לאור הגיל המבוגר, ברור לחלוטין שההשקעה צריכה להיות סולידית יחסית, נניח עד 15% חשיפה למניות,
ולכן הציפייה הריאלית לתשואה נטו (לאחר דמי ניהול ועמלות) תהיה סביב ה 4% שנתי (אולי קצת יותר).

כנראה שנקבל ייעוץ בתשלום, אבל בינתיים אשמח לדעת:
1. האם יש חברות/מוצרים שגם מנהלים תיק השקעות וגם מפרישים מהקרן סכום מסויים כל חודש כקצבה?
אם כן, אילו חברות (כולן?) וכיצד נקרא סוג מוצר זה?

2. במידה ומותר, האם מישהו יכול להמליץ על חברה/מוצר?

3. נניח ואני מתעניין בקרן השקעות מסויימת או במוצר מסויים,
האם יש אתר (ממשלתי?) שבו ניתן לראות את התשואה ודמי הניהול שהקרן/מוצר הזה עשה וגבה בשנים האחרונות?

4. נניח והכסף מנוהל בקרן השקעות, האם המס על הרווחים הוא תמיד 25% או שיש דרכים להקטינו?

תודה וחג שמח!

Georgeorge

New member
תודה, אבל צריך לדעת מה להשוות:

מעוניינים באנונה, תיקון 190 לא רלוונטי מכיוון שהוא דורש שתהיה קצבת פנסיה מינימלית של כ 4,400 ש"ח בחודש,
בקרן הפנסיה שלה הסכום בטל בשישים, לא תהיה קצבה כזו, לכן תיקון 190 לא רלוונטי.

אם כך נותרו רק קופת גמל להשקעה ופוליסת חסכון,
ולהבנתי מבין שתי האופציות קופת גמל להשקעה מעט עדיפה יותר.

ללא קשר להמלצה, אלא מבחינה טכנית נטו
1. האם המסקנה שלי נכונה, והמוצר היחיד הרלוונטי שאליו יש להעביר את ה 700,000 ש"ח שיושקעו באפיק סולידי ויפריש אנונה חודשית של כ 4,000 ש"ח,
הוא קופת גמל להשקעה?

2. בהנחה ותיקון 190 אכן לא רלוונטי, האם בכל מוצר כזה או אחר, היא תשלם 25% מס רווחי הון?

Georgeorge

New member
תודה רבה, אם כך יש רק אופציה אחת בעצם

מעוניינים באנונה, תיקון 190 לא רלוונטי מכיוון שהוא דורש שתהיה קצבת פנסיה מינימלית של כ 4,400 ש"ח בחודש,
בקרן הפנסיה שלה הסכום בטל בשישים, לא תהיה קצבה כזו, לכן תיקון 190 לא רלוונטי.

אם כך נותרו רק קופת גמל להשקעה ופוליסת חסכון,
ולהבנתי מבין שתי האופציות קופת גמל להשקעה מעט עדיפה יותר.

ללא קשר להמלצה, אלא מבחינה טכנית נטו
1. האם המסקנה שלי נכונה, והמוצר היחיד הרלוונטי שאליו יש להעביר את ה 700,000 ש"ח שיושקעו באפיק סולידי ויפריש אנונה חודשית של כ 4,000 ש"ח,
הוא קופת גמל להשקעה?

2. בהנחה ותיקון 190 אכן לא רלוונטי, האם בכל מוצר כזה או אחר, היא תשלם 25% מס רווחי הון?

SupermanZW

Well-known member
התשואה הנומינלית ברוטו של תיק סולידי תהיה בערך 4%

התשואה הריאלית נטו תהיה בערך 0.5%.

תתפלא אבל בגילה גם 35% מניות זה הגיוני, אז אפשר להשיג בערך 7% נומינלי ברוטו (שזה בערך 3.5% ריאלי נטו). באופן כללי הגיוני להחזיק שיעור מניות שהוא 100 פחות הגיל ולבצע התאמות כל שנה (ואיזונים פעם ברבעון).

בכל אופן, תיק של 700000 ש"ח לא תומך במשיכת 3000-4000 ש"ח לחודש, מקסימום (במקרה הטוב) 2000 ש"ח לחודש.

למעלה