סל מזון חודשי 3 נפשות

SupermanZW

Well-known member
אני חושד בטעות בחשבון

האם חישבתם גם את הוצאות המתבגרים על מזון מתוך דמי הכיס שלהם? האם חישבתם כל מזון ומשקה שקניתם מחוץ לסופר? האם יש מוצרי מזון שלא נכנסו לחשבון שלכם? 2500 ש"ח לחודש ל2 מבוגרים ו3 מתבגרים נשמע לי בלתי אפשרי. זה אפשרי בארה"ב, קנדה, רוב המדינות במזרח ומרכז אירופה, כל אמריקה הלאטינית (למעט ונצואלה), רוב אפריקה ורוב אסיה אבל לא ישראל.

yalyal3

New member
הבנתי את נמסר

אז אני צריך להשכיר את הדירה שלי ולעבור לחיות במזרח הרחוק כמו מלך.
באשר לארץ,לא יודע אם משנה שופרסל או מגה.ההוצאות שלנו ב-2 הרשתות זהות.
אני לא נגיש לשום רמי לוי עוף בשקל,שום חצי חינם ואין פה יוחננוף.התמכרנו לשופרסל כי אנחנו מקבלים מהם בדיוק את מה שאנחנו מזמינים באיכות ובטריות.
לא כלול בחשבון הוצאות מכולת שלנו Take Away,זה בסעיף בילויים ותענוגות וגם לא כלול מוצרי היגיינה וטיפוח זה בסעיף נפרד.
אנחנו לוגמים רק מיץ טבעי שנסחט היום בבוקר ולא שום משקאות קלים אחרים דגים ובשרים הטובים ביותר.לא נכניס הבייתה בקלה ולא עוף אנטיביוטי קפוא גם בחינם.אבל לא תראו אצלנו שוקולדים,קרטונים של פלייקס,קנקני שוקו יוטבתה,נקניקי סלמי ופסטרמה במשקל וגבינות קשות מפונפנות.פירות וירקות אגב,אני קונה אצל ירקן בשכונת מצוקה וזה לא עושה אותם יותר זולים.איננו אוכלים בעבודה כי אין לנו דבר כזה ובגן של הקטנה מגישים רק סנדוויץ ופירות.
לא מבין איך בקנדה ובדויטשלנד הקרות לא פושטים רגל על פירות וירקות או שהן מייבאות בזול מצפון ודרום אמריקה וממדינות השוק המשותף בהתאמה.

yalyal3

New member
הלוואי!

מוצרי ניקוי נכללים.אך מוצרי היגיינה אישית זה סעיף אחר בהוצאות שלנו שנע בין 250-350 ש"ח לחודש לשני מבוגרים ופעוטה.

SupermanZW

Well-known member
האם יש לך רכב?

אם כן אז במקום להתפנק עם משלוחים סע לקנות מזון ברשת זולה, הכסף שתחסוך יהיה יותר מעלות הדלק הנוספת. פערי המחירים בין הרשתות גדולים.

אם אין לך רכב אז תאכל פחות. אתה לא יכול לצפות להמשיך לקנות אותו הדבר באותה רשת יקרה ולחסוך כסף.

yalyal3

New member
סל מזון חודשי 3 נפשות

אנחנו זוג הורים וילדה בת 4.
סל המזון החודשי שלנו נע בין 2700-3000 ש"ח לחודש.
אנחנו קונים רק מזון לא ממתקים לא פלייקס לא חטיפים וכדו'.רוב הבשר הוא עופות ופעם בחודש צלי בקר עד 1קג.איננו צורכים נקניקים.
אין לי מושג מהיכן לקצץ.

אשמח לשמוע מנסיונם של אחרים.
מלבד עצות על קנייה בשוק כי אין לנו שוק רק מגה ושופרסל.

yalyal3

New member
מצבי הבריאותי אינו מאפשר

ניהול קניות עצמאי במסות גדולות למעט השלמות בלבד בקטנה.
וגם אין לי זמן.אני עובד מבוקר עד ערב וכל מה שאני רוצה זה לחזור הבייתה ולהספיק להיות קצת עם הילדים.
שרמי לוי (ודומין) ישנע את עצמו לתוך העיר ויתמקם לא רק במתחמים זולים עבורו שזה אולי סוד המחירים הנמוכים יותר.יותר מהר להגיע מביתי לאתונה למשל מלהגיע למתחם הקניות הקרוב ביותר.
אלא שהזכירו את קנדה אן גרמניה התכוונו לדעתי לרשתות מרכולים עירוניות ולא למתחמי קניות בשוליים שצריך מאמץ להגיע אליהם.

SupermanZW

Well-known member
איך אתה יכול להגיע לאתונה בפחות זמן מלרמי לוי?

אם לוקח לך פחות זמן להגיע לאתונה מלרמי לוי גם המרחק מביתך לרמי לוי צריך להיות כמו המרחק מביתך לאתונה.
&nbsp
מדבריך אני מסיק שאין לך רכב בגלל מצבך הבריאותי, מה לגבי אשתך, האם היא בריאה? אולי כדאי שתקנה לאשתך רכב משומש ותעשו קניות איפה שזול? אשתך תנהג אם אתה לא יכול.
&nbsp
אם גם אשתך לא יכולה לנהוג, האם יש לך חברים או שכנים שיסכימו לעזור לך עם הקניות, כלומר אתה תתן להם רשימה וכסף והם יקנו עבורך היכן שזול וכך תחסוך כסף?
&nbsp
אתה צריך למצוא פתרון שבו תשלם פחות על מוצרי המזון. ממה שכתבת הסקתי שיש לך הרגלי אכילה בריאים, לכן אני מציע להמשיך לקנות את אותו אוכל במקומות זולים יותר, במקרה שלך זה דורש יצירתיות אבל אם לא תעשה את זה תוכל רק להמשיך להתלונן ולא לפתור את הבעיה.
&nbsp
ברור לי שהתבדחת בנוגע לאתונה, אבל שאר מה שכתבתי היה ברצינות.

yalyal3

New member
לקחתי את כל התגובות ברצינות ועשיתי השוואה קפדנית

השוויתי בין רמי לוי,ויקטורי,ביתן,מגה ושופרסל.
השוויתי משקלים במקרה הצורך,הכפלתי יחידות כשמדובר ביוגורטים למשל.
כללתי את כל המוצרים שאני נוהג לרכוש למעט פירות וירקות שלא אקנה באונליין.
בשורה התחתונה הגעתי לתוצאה שמגה הכי יקר ואחריו שופרסל.
רמי לוי נמצא הזול ביותר מבין הרשתות שמשווקות באונליין.אך הפער בינו לבין שופרסל שם קניתי עד הלום הוא 10% בלבד ובאופן מרגיז אין לא את כל הדברים שעבורי זה MUST.יש מוצרים שהוא מוכר ארוז והם יותר זולים במשקל ברשתות אחרות או שהוא הזול ביותר אבל האריזה גדולה מידי והעודפים ילכו לזבל.
יכול להיות שהפער גדל משמעותית אם רמי לוי עושה מבצע "בעל הבית השתגע" של מוצר בסיסי בשקל.
כדי לשנות את מקור מצרכי המכולת שלי דרושה הוזלה של 20% לפחות.
מעתה בכל שבוע שאבצע הזמנה אעשה זאת במקביל ברמי לוי ושופרסל וכנראה אמצא פער משמעותי יותר ומשתלם.

תודה לכל העונים וסליחה על הסרקסטיות.

SupermanZW

Well-known member
הוצאות המזון שלכם סבירות (ביחס למחירים בישראל)

אני חושב שאתם צריכים לבחון את ההוצאות האחרות שלכם.
ברמת המחירים בישראל הוצאות מזון סבירות לאדם בוגר (יחיד) הן בערך 1200 ש"ח, לכן הוצאות מזון לזוג + ילדה שעומדות על 3000 ש"ח לחודש (אני בטוח שרק ה3000 נכון וה2700 לא, בהוצאות מזון אתה צריך לכלול גם אכילה בחוץ ולא רק קניות בסופר. אם קנית לילדה גלידה זה גם נכלל בהוצאות מזון, אם קנית לעצמך כוס קפה זה גם נכלל בהוצאות מזון וכיו"ב) הן סבירות.

לצערך, הרשתות בהן אתה קונה הן היקרות ביותר, רמי לוי ויוחננוף זולות משמעותית ממגה ושופרסל (שופרסל היא היקרה ביותר בישראל, דרך אגב), אולי כדאי לך להוציא יותר על דלק כדי לקנות מזון ברשת זולה יותר, סביר להניח שהחיסכון במחיר המזון יהיה גדול יותר מעלות הדלק הנוסף שתצרוך.

אני זוכר שמאז שעברתי לקנדה ירדו הוצאות המזון שלי לפחות ממחצית ממה שהיו בישראל אבל אני לא יכול לתת לך עצה לקנות את המזון במדינה אחרת, הרי זה בלתי אפשרי.

גם לי נשמע סביר לגמרי

מקומות שמסתתרות בהם הוצאות -
גבינות ומוצרי חלב (מעדנים ודומיהם)
לפעמים הבדלים במותגים ובאריזות (אפילו באורז וכו').
מוצרים "מיוחדים" - קמח תופח, סוכר חום וכו'.
אגוזים ופירות יבשים.
שתייה (מוגזת, ממותקת וכו').
פירות וירקות שלא בעונתם (פלפלים למשל היו יקרים מאוד חודשים ארוכים השנה. רק לאחרונה מחירם ירד קצת).
אפשר לשקול לוותר על עוף באופן חלקי, ולהסתפק בשלוש פעמים בשבוע נניח. לא יודעת כמה זה משמעותי לכם.
בהצלחה

SupermanZW

Well-known member
מה שהוא יכול לחסוך על עוף הוא יבזבז על מה שיאכל במקום

עוף זה לא יקר במיוחד, ירקות הרבה יותר יקרים.

שינוי הרגלי האכילה שלו (ולפי מה שהוא כותב הם בריאים) לא רק יעלה לו יותר כסף אלא גם בבריאותו (וירקות לא אמורים להחליף עוף, גם לא להיפך). מה שנשאר הוא פשוט לצמצם כמויות.

קטניות הן תחליף לעוף והן זולות משמעותית.

לא זוכרת שהצעתי להחליף עוף בירקות.

למעלה