עזרה בתמהיל (מעודכן) - נא לא להתייחס להודעה הקודמת

עזרה בתמהיל (מעודכן) - נא לא להתייחס להודעה הקודמת

תמהיל בתמונות
סכום משכנתא: 1,540 מש״ח
החזר חודשי 7,500 אשח

משפר דיור. דירה חדשה גם להשקעת. שכירות + אקזיט עוד 5 שנים.
דירה החדשה- כניסה אפריל 17. אבל רוצה לקחת ריבית כבר עכשיו כדי לקבע ריביות ולא להצמיד הלוואה של הקבלן למדד תשומות הבניה.
דירה הישנה - למכור עד אפריל 18. מחיר צפוי: 750 אשח.
אני מקבל 2100 שח שכ״ד.
ש: הייתם מחיזקים את הדירה הישנה ככל שניתן (עוד שנה וחצי-שנתיים)? (כי הערך שלה יכול לעלות וגם ככה היא מחזירה לי 3.3% שנתי)
ש: איזה תמהיל הייתם מציעים לי? ומה פחות או יותר הריבית שאני יכול לכוון את הבנקים אליהן?
עם ה750 של המכירה, חשבתי לחסל בעיקר את המשתנה לכן חשבתי על התמהיל שמצורף בתמונה.
תמהיל אחר שנסיתי לא אפשרי.
========= סתם שאלה כללית: מה עדיף? =======
באחד האתרים קראת (סופר מרקר):
באופן כללי בפריסת שנים ארוכה (מעל 20 שנים) – נעדיף שימוש נרחב יותר במסלולים משתנים (כגון ריבית פריים וריבית משתנה) ובפריסת שנים קצרה (מתחת ל-20 שנים) נעדיף שימוש נרחב יותר במסלולים בעלי ריבית קבועה (כגון צמודה ולא צמודה).
באתר שני קראתי (משכנתא מן):
לטווח הקצר
אם אתם חושבים שתפרעו את המשכנתא בשנים הקרובות (כשאני אומר טווח קצר אני מתכוון עד 7-8 שנים מהיום), אז אני לא רואה צורך עז להשתמש בקל"צ.
לטווח ארוך
יחד עם זאת, אם אתם מתכוונים להישאר עם המשכנתא (או לפחות עם רכיב הקל"צ) למספר רב של שנים (בוא נגדיר זאת – 8 שנים ומעלה) אז כן הייתי רוצה שתשלבו אותו בתמהיל שלכם ואפילו הייתי נותן לו משקל עודף ככל שהכוונה שלכם להישאר עם הרכיב של הקל"צ יותר ארוכה (כלומר, שאתם מניחים שתשארו עם המשכנתא הזו הרבה שנים).

מקצר את השאלה -->

סכום משכנתא: 1,540 מש״ח (מוכר דירה ישנה תוך שנה וחצי ואז מחזיר 750 אשח. איתו אסלק את החלק המשתנה בתמהיל שמציע)
החזר חודשי 7,500 אשח
משפר דיור. דירה חדשה גם להשקעת.
מה הייתם משנים בתמהיל המצורף?

למעלה