מסלול בטוח לעוני

כוכב114

New member
מסלול בטוח לעוני

שלום לכל האלופים פה
נראה לי שאני בדרך הטובה להתרסקות כלכלית
אני אסביר
אני בת 40 עובדת בתחום אדמיניסטרציה מהבית
מרויחה 6000 שח
בעלי שכיר בחברה מסוימת מרויח 8500 ויש עוד עבודה שהשכר בה משתנה זה בערך עוד 2000 שקל בחודש
שני ילדים אחד בבית ספר אחד בגן
בשכירות 4500 שח
הגדול בן 10 הקטן בן 5
לא מתכננים עוד ילדים. כמובן . מי יכול כלכלית.
המשרה מהבית מאוד מאוד נוחה לי רק הקטן בצהרון הגדול בא הביתה
מעסיק מאוד מאוד מתחשב בכל נושא הילדים וכו
אבל וזה האבל הגדול אני חוששת מהעתיד
מצד אחד אני יודעת שהמשכורות בשוק זוועה
ואפילו שיש לי ניסיון וידע רב והמלצות אני תוהה האם כדאי לי אפילו בשביל עוד 1500 שח לצאת באוטובוסים (אני לא ניידת ) לעבודה בחוץ
וזה במקרה הטוב עוד 1500 שח. וגם אולי יותר שעות כיום אני עובדת עד 4
יש לי קרן פנסיה לפי החוק נצבר שם כ 60000 שח
ולצער קרן השתלמות פתחו לי רק לפני חודשים אני עובדת אצל המעסיק 6 שנים
מאוד מתלבטת
כמה כבר יהיה לי עד הפנסיה ברמות שכר כאלו ?
כאמור אין לי רכב ואין לנו בית. חיים בשכירות .
יש רכב אחד שמשמש את בעלי
אני במין מלכודת דבש כזו מצד אחד לעבוד מהבית שזה דבר מטורף ולא נורמלי בלי לחצים של אנשים משרת אמון כזו
מצד שני השכר מאוד נמוך והבוס לא יעלה לי
תמיד אומר לי שזה שאני עובדת מהבית זה משהו שאמהות אחרות היו הורגות בשביל זה ולצערי ביני לבין עצמי אני יודעת שהוא צודק
קראתי השבוע כתבה שבגלל שאורך החיים עולה רוב האנשים צפוים לעוני כי מה שחסכו צריך להתפרס על הרבה יותר זמן
ממש מתלבטת אשמח לעצות
וזה שאני אשה לא עוזר לי כי בשוק העבודה השכר לנשים הוא ממש משפיל
אפילו שאני יודעת שאני איכותית ומנוסה
רוצים היום לקרוע לעובד את הצורה ובמקרה הטוב לשלם 7000-7500 ובשביל זה לצאת לעבוד בחוץ
אני אציין שכיום אני עובדת עד ארבע
בעבודה בחוץ רוב הסיכוים שזה עד חמש
ואצל ילדים ארבע או חמש זה מאוד משמעותי
לפני החתונה עבדתי הרבה שנים במקום מסוים ופיטרו אותי אחרי לידת הילד כי זה היה הרבה שעות
בגלל כל מיני טעויות והונאות של בני משפחה ,כסף שצברתי שם ירד לטמיון אבל זה כבר סיפור אחר
אני בת 40 זה גיל שאני מתחילה לחשוב אם אני לא אעשה משהו לעצמי אני אתרסק בגיל 60 -65 כמה כבר אצבור עד אז?
אומנם אני לא לבד ויש לי בעל אבל עדיין
במצב כזה בחיים לא תהיה לי עצמאות כלכלית

mulcha

New member
לפני שכולם יקפצו פה להסביר לך ש- 16.5 אלף זו משכורת "יפה"

ויסבירו לך איך היא יכולה להספיק לתועפות של הנאות החיים, אז אקדים ואומר שאת צודקת.
שוק העבודה במצב ממש לא טוב ויוקר המחייה מטורף ואם אתה לא מינימום רופא עו"ד רו"ח הייטקיסט וכיו"ב - קשה מאוד מאוד לחיות (לרופאים ורואי החשבון רק קשה מאוד לחיות).
התקווה היחידה היא שזו צרת רבים מאוד ואולי משהו ישתנה.
אני לא הייתי ממליץ בשלב זה על שינויים מהותיים בעבודה. זו תקופת מיתון שלעניות דעתי תלך ותתגבר עם פיצוץ בועת הנדל"ן. נסי לחשוב על מסלול שבו תוכלי בעתיד להתקדם. הילדים יגדלו ויזדקקו לך פחות ועד אז כדאי לחשוב על השתלבות בחברה גדולה ומבוססת או פניה לעצמאות אם יש כישורים רלוונטיים.
ועד אז שיהיה המון בהצלחה, הקפידי לחיות ממה שיש, אל תקחו הלוואות.

כוכב114

New member
ואוו תודה על תגובה נהדרת

אני רק אחדד
למרות שאני נשואה
אני חושבת מה יקרה אם יום אחד לא אהיה בזוגיות
אני באמת אוכל להסתדר מ 6000 שקל ? ברור לא
וגם בתור זוג אנחנו במצב לא טוב
את חושבת שבועת הנדלן תתפוצץ?
לא הגיוני שחצי מהמדינה מרויחה 5000 שח ודירה עולה מליון וחצי במקרה טוב
אני מדגישה
משהו פה לא ברור
לא אין הלוואות
ואם לא הייתי נשואה הייתי יכולה להתקיים מ6000 שקל ?
תודה על תגובה מאוד מחכימה וכנה
וכמו שכתבת בטח עוד מעט יקפצו ויגידו שאני מפונקת כמו כל הישראלים חחחח
בינתים הצעד המשמעותי שאנו נמנעים ממנו להביא ילד נוסף
ברור לי שיעזור לי קצת בלא להדרדר מהר מדי לעוני
אבל עדיין גם עם השיקול דעת שלנו
עם משכורות כאלו אי אפשר להתקיים
כרגע אני צעירה בריאה והכל טוב ויפה אבל מה בעתיד

mulcha

New member
התגובה שלך מביאה אותי לנושא אחר אך קשור

את וודאי רואה מסביבך אנשים קונים דירות, משפצים, קונים ג'יפים.
לא עשיתי ניתוח סטטיסטי אבל בתוך עמי אני חי, ומכיר את הזוגות האלה. אמנם, ישנם כאלה עם הורים מאוד טחונים שמממנים אותם בשוטף באלפים כל חודש, ויש גם כאלה, מעטים מאוד מאוד, שהתברגו במשרות מכניסות ורווחיות (סמנכ"לי כספים למיניהם).
אבל הרוב - רוב מי שאני מכיר כמובן - קנה דירה במינופים מטורפים (שהיום נראים רגילים כי המנטליות של כל השוק היא טירוף - אז דווקא מי שלא מטורף נראה מטורף), מינופים שמשפיעים הרבה פעמים לרעה על המשפחה (מכיר זוג שקנה דירה ב- 2.5 מיליון ש"ח ולא יוצא מהבית כי אין כסף. כל היום רבים וצועקים אחד על השנייה בדירה החדשה שלהם), אנשים קונים ג'יפים בהלוואות לתקופות ארוכות שמעיקות מאוד על התזרים החודשי, ובכלל אנשים נוטלים הלוואות על ימין ועל שמאל, הלוואות שמחולקות לכל דיכפין בלי בדיקה ובירור (מכיר שליח פיצה שסובל מנכות נפשית משמעותית שיקבל 40K מהיום להיום).
הנקודה היא - אם אינך חייבת כספים לאף אחד, זו סיבה מעולה להיות שמחה בחלקך. זה לא שכולם מרוויחים מיליונים ורק את מרגישה חנוקה. הרוב חנוקים אבל נוטלים הלוואות כדי להרגיש טוב יותר - אבל הלוואות צריך להחזיר וכשהשוק עולה ועולה אז סבבה אבל במיתון, וכשהריביות עולות - רואים מי שוחה ללא בגד ים כאמירתו האלמותית של באפט.
קחי 500 ש"ח לחודש וכל שבוע צאי עם בעלך למסעדה. יעשה פלאים לזוגיות. תשמחו בחלקכם, תשמחו שאתם לא תלויים באחרים, שאין מי שיכול לדפוק מחר בדלת ולבקש את הכסף בחזרה, שאתם מתמודדים עם תקופה קשה ביותר היסטורית במדינת ישראל בעשר אצבעותיכם (עשרים אצבעות למעשה) ובלי טובות. זה חתיכת הישג בימנו.

כוכב114

New member
נכון אני לא חייבת

לאיש
ואנחנו לא אנשי שופוני של גיפ
בעלי נוסע במיצובישי לנסר ישנה
ולי אין רכב
אבל מה ?
אין לי קורת גג
משלמת 4500 שח כל חודש לשכירות
ואין לנו כסף לרכוש דירה
אז על מה בדיוק לשמוח
איך ממשכורת של 6000 אפשר לחיות
ואיך אפשר לצבור לפנסיה מסכומים כאלו
בגיל 60 גם נעבור מדירה לדירה
אנחנו מאוד מחושבים בגלל זה גם לא מביאים עוד ילדים
אבל עדיין השכר בארץ הוא מבזה לעומת לא יוקר המחיה לעומת האפשרות לקורת גג
קורת גג
יש לי בנים אני לא רואה את עצמי שולחת אותם להגן על מדינה
שלא מאפשרת להורים שלו לרכוש קורת גג
והכי הכי גרוע מפרסמים כל שני וחמישי שכר ממוצע במשק 8500 או מספר דומה
על מי הם עובדים ?
חצי מהמדינה פה עובד תמורת 5000-6000 שקל !@!!! חצי אם לא יותר מחצי

אני חוששת שעד לא תהיה פה פלישה לדירות לא יהיה מהפך
בעלי מאוד מחושב אנחנו לא מהזוגות שקנו דירה בשני מליון ורבים כל היום
חח
אם אתה לא בצבא קבע או חרדי אין לך מה לחפש במדינה הזו לצערי
מכירה הרבה בנות שהבעל בקבע קנו דירה בפרויקט בהנחה ש40 אחוז

mulcha

New member
העניין של רכישת דירה זה משהו ספציפי וחריג

מאז תחילת ניפוח הבועה נעשה קשה יותר ויותר לרכוש דירה וזה גם מה שהזין את המשך העליות (אם לא תקנה היום - מחר כבר לא תוכל). אבל זה לא נכון להסתכל על פרק מאוד ספציפי ומאוד חריג בתולדות המדינה ולומר - אלה החיים.
גם תופעה זו, אגב (תופעה שבה אנו מסתכלים על המצב הנתון דהיום ומחילים אותו קדימה ואחורה עד אינסוף) סייעה לניפוח הבועה. היום מבקשים על דירה 1.5 מיליון אז זה מה שהיא שווה, אפילו אם רק לפני שנים ספורות היא עלתה 750K.
דמי השכירות שאת משלמת שאת חשה שהם "מבוזבזים", שקולים להוצאות משק בית על ריבית למשכנתה. גם הוצאות ריבית זה כסף שהולך "לפח" בדיוק כמו שכירות. כנסי לפורום משכנתאות תראי אנשים שקונים בית ב- 1.5 מיליון שיעלה להם עוד מיליון בריביות (כי לוקחים ל-30 שנה בריביות משתנות).
ההנחה שניתנת לאנשי קבע - הנחה סטנדרטית שניתנת בהתאם לגודל השוק והחיסכון בשיווק. אין מה לקנא בהם על ההנחה הזאת. אנשי הקבע כן נהנים מפנסיה יפה בגיל צעיר יחסית אבל גם זה משתנה עם הזמן.
הנקודה שלי היא שאת נמצאת בנקודה מיוחדת וחריגה שתשתנה בוודאות. בהתחלה תהיה קטסטרופה עם פיצוץ הבועה, ממנה כולנו נסבול (גם מי שלא קנה דירה בכלל - הסבל יהיה של כל המשק) ואחר כך נקווה שמההריסות תקום חברה טובה יותר.

יש כאן המון סיבות חיצוניות לכל בעיה

למשל "לצערי פתחו לי קרן השתלמות רק לפני 3 חדשים".
קרן השתלמות יכול כל עובד גם לפתוח לעצמו ולקבל החזר ממס הכנסה באופן עצמאי.
אין כל סיבה לחכות ש"יפתחו לי".
&nbsp
לגבי קרן הפנסיה, אכן נצבר שם לא הרבה. אני מנחש שעד חוק
פנסיית חובה ולא דאגת להפקיד לפנסיה. אבל, הסכום הצבור אינו
העיקר. בדקי בדו"ח מהי הקצבה החזויה. יש לך עוד למעלה מ- 20 שנים להפקיד.
&nbsp
לדעתי אם את כבר בעבודה מהבית, נסי להשיג עוד עבודה מהבית.
אולי כזו שאפשר לבצע מעבר לשעות הלא ארוכות שאת עובדת היום.
&nbsp
בהצלחה.
&nbsp

כוכב114

New member
מאיפה יש לי כסף לפתוח לעצמי קרן השתלמות

משכר של 6000 שקל ?
כל הנקודה היא שהמעסיק משלם חלק מזה
אני לא יכולה לעבוד עוד עבודה מהבית
כי אני בפול טיים עד ארבע עם בוס אחד
אין לי אפשרות לתחזק עוד עבודה מהצד
וזו גם משרת אמון

אני לא משווה את מצבך למצבי

אבל רק כדי לסבר את האוזן, שתדעי שזה לא בלתי אפשרי- יש לי תינוקת וילדה בת 4.5 ואני עובדת בערבים ובבקרים מוקדם (לפני שצריך לצאת לעבודה, ב- 6:30), עוד כשעה שעתיים ביום בממוצע, בעבודה נוספת מהבית (כשהמשרה העיקרית שלי גוזלת 10 שעות יומיות עם הנסיעות). כחלק מזה שזו משרה נוספת לפי הספק- בתקופות שזה קשה מכל סיבה שהיא (אפילו רוויה) אני לא לוקחת עליי עבודה.

אם זה מקבל עדיפות אז ניתן למצוא גם זמן וגם אנרגיות לתוספת מהבית.
קראתי מקצת מתגובותייך ועולה לי התחושה מהן שאת לא תהיי מעוניינת בשום עבודה נוספת בשום מצב או צורה וזה בסדר, זה לא משהו שמתאים לכל אחד ואחת (וגם בעלך אני מניחה?).
נותר אם כן להתייעל. ואם גם זה לא מעניין אז אין לנו שום דבר אחר להציע, מצטערים... חוץ מאולי נס מצד המדינה שיקרה לך ולעוד רבים (אני דווקא צופה רק החרפות) כמו שמישהי הציעה.

16.5K זה לא המון, אבל זה גם לא סכום פעוט

אני מאמינה שבתכנון נכון ובאמצעות ניהול תקציב קפדני, אפשר בהחלט ליצור עבורך קרן פנסיה נחמדה.
אם עדיין לא עשיתם זאת, הכינו לכם תכנית כלכלית מפורטת עם יעדים (לרבות חיסכן פנסיוני) וקחו על עצמכם משימה לעמוד בהם.

victoria se

New member
בגדול את צודקת אבל הצדק איננו תוכנית פעולה

נכון שהמצב הכלכלי בארץ למי שנותר במעמד הביניים הוא על הפנים.
נכון שהדור של בני ה 25-40 במצב עוד יותר על הפנים מאשר המבוגרים מהם, במיוחד כשאת מסתכלת על הפנסיה העתידית. הפנסיה שרובם הגדול יקבלו תהיה פחות ממבישה - גם אם יחסכו לפי חוק. לחלק גדול מאותו דור גם אין בטחון תעסוקתי. מה יקרה אם אחד מבני הזוג יאבד את מקום עבודתו? תכנון כלכלי צריך לקחת בחשבון תקופות ארוכות של אבטלה וירידה בהכנסה החל מגיל 45-50.
נכון שהחציון של השכר הוא בערך 6500 שקלים לחודש, זאת אומרת חצי מהאנשים מרוויחים פחות. הנתון של הממוצע מאוד מטעה והוא הפחות נכון להתבסס עליו.
אבל מה לעשות ואותו ציבור שנדפק ממשיך לבחור את נציגיו בדיוק באותה צורה וממשיך להדפק? את ואני לבד לא יכולות לשנות את השיטה הכלכלית במדינה.
&nbsp
מה שאומר שצריך לעבוד לפי מה שיש.
&nbsp
אפשר לתת לחיים לנהל אותך. רק עכשיו פתחו לך קרן השתלמות... קרן פנסיה המינימום לפי החוק... ואפשר לנסות לנהל את החיים.
לנהל את החיים משמעו לטפל בשני הצדדים, צד ההכנסות וצד ההוצאות
&nbsp
בצד ההכנסות:
נשמע כאילו את נמצאת באיזור נוחות ומחפשת תירוצים להשאר בו. את צריכה להמשיך לחפש משרה מחוץ לבית ולא לקבל את הדין שיש תקרת שכר של 7500 שקלים ואז לא כדאי לצאת מהבית.
לא יודעת אם עבודה נוספת באה בחשבון, אולי משהו בימי שישי.
גם בעלך אולי יוכל למצוא משרה מכניסה יותר.
ברור שקשה, אבל אם לא תגלו איזה דוד עשיר באמריקה שבקרוב ילך לעולמו וישאיר לכם ירושה נאה מה האופציה האחרת?
&nbsp
בצד ההוצאות פירטת מעט מאוד ולכן קשה לענות. ובכל זאת.
לא חוכמה גדולה שילד בן 10 לא הולך לצהרון. יש בכלל צהרון לילדים בגיל הזה?
אבל אם את בבית האם באמת חובה שהקטן ילך לצהרון? מדובר בקלות בעוד 1000 שקלים לחודש שיכולים ללכת נניח לפנסיה.
אם רוצים לנהל את צד ההוצאות אין ברירה. צריך למפות אותן היטב (משמע אין סעיפים עלומים כמו "ויזה" או "בלתמים") ולהסיט הוצאות מצריכה שוטפת לבניית עתיד, כולל פנסיה.
&nbsp
אם לא תנהלו את החיים את צודקת, אתם בהחלט במסלול לקראת עוני.
&nbsp

כוכב114

New member
לצערי הבוס שלי

לא מסכים שהילד יחזור בצהרים הביתה
כי לטענתו זה יסיח את דעתי
והוא מבחינתו משלם לי 6000 שח כדי שאני אעבוד נטו משמונה עד ארבע
בלי הסחות דעת
נראה לך שלא חשבתי על זה ולא דיברתי איתו על זה?
אבל הוא לא מוכן
אז מה אני אעשה ? אתפטר ?
הילד הגדול שלי היה בצהרון עד גיל 8 ורק לאחרוננה הוא הסכים שהילד יבוא הביתה
מבחינתו הבית זה המשרד שלי עד ארבע
הוא אומר לי בחוץ זה מה שמקבלים
ולך יש בונוס אדיר שאת עובדת מהבית
באמת נראה לך שאני משלמת אלף שקל לצהרון ככה בשביל הכיף שלי ? חחח
ממש לא
הוא לא מסכים
נקודה.
והוא הבוס שלי שמשלם לי את המשכורת
זו משרת אמון

mulcha

New member
ההתערבות של הבוס שלך מוגזמת מאוד

התכלית של עבודה מהבית זה לעבוד תוך כדי ניהול משק הבית. לפי מה שקורה עם הבוס שלך הוא חוסך עליך עלויות משרד ומקבל עובדת במשרה מלאה בלי שום הבדל מעובד רגיל.
משהו שם נשמע מאוד לא בסדר ובלי קשר כדאי לשקול להיפרד ממנו. אם ילדייך ממילא בצהרון עד מאוחר הם יכולים להישאר שם ואת יכולה לצאת לעבוד.

כוכב114

New member
תראי מה זה התערבות

הוא מבין שילד בן 4 שיהיה בשתיים בבית
מן הסתם אמא שלו תתייחס אליו עד ארבע נכון ?
ובזמן הזה לא תעבוד
או תעבוד בצורה חלקית
כאשר הוא משלם לי מבחינתו משכורת מלאה כמו שמשלמים לעובדת במשרד
ולצערי גם פחות מזה
אמנם זה אנוינימי והכל אבל אני לא עוזבת כי זה הבוס הכי הכי מתחשב שהיה לי בחיים עם כל המחלות של הילדים וכל בעיה אחרת שהיתה לי
כך שבוא נגיד שלכל מטבע יש שני צדדים
לכן אני מסכימה לשלם 1000 שח לצהרון כרגע
ושהילד יגדל הוא יסכים שהוא יבוא
כרגע הוא לא מסכים
את שוכחת שאני לא ניידת
בכל עבודה רוצים שמונה חמש או שמונה ארבע לכל הפחות ובאותו סכום בדיוק ועם בוסים על הראש אז מה עדיף ?
שורה תחתונה הביקורת שלי היא לא אליו
זה המשכורות בשוק לצערי
רק הקטן שלי בצהרון עד ארבע הגדול בא מבית ספר הביתה
תכנסי למאמזון תראי מה אמהות כותבות שם הן צריכות לעבוד שמונה חמש לקבל 6000 שקל וכל מחלה של ילד מורידים להם מהשכר
אצלי יש התחשבות נדירה במחזותינו

victoria se

New member
לא נשמע שהעבודה מהבית היא כזו מציאה

בוס טרוריסט כזה שמרגיש חופשי מספיק כדי לאסור על הילד שלה להגיע הביתה כי אולי הוא ירצה ממנה תשומת לב.
והיא לא רק שמסכימה עם הבוס, עוד מצדיקה אותו ונלחמת על ה"זכות" הזו שלו.
&nbsp
משרת אמון? שהבוס יאמין לה שהיא תתן את התפוקה שהיא אמורה לתת ואם קרה מקרה ובשעתיים/שלוש האלו היתה הסחת דעת שתוסיף קצת זמן במועד אחר. לילה/יום שישי/תקום מוקדם יותר בבוקר...
איפה האמון בתוך כל הסיפור הזה?
&nbsp
אין לי בעיה אם מישהי תגיד לי שבכייף שלה לעבוד מהבית בלי הוואג'אראס של הנסיעות בארצנו הפקוקה, בלי הצורך להתלבש להתארגן ולהתאפר (למי שלא אוהבת), בלי הילדים הקטנים שמסתובבים בין הרגליים כי נמצאים במסגרות עד 4 או 5.
אם מישהי תגיד שבשביל תנאי פיצוץ היא מוכנה לספוג שכר נמוך, תנאים סוציאלים על הפנים וכו' אני מאוד אכבד את עמדתה.
&nbsp
אבל הנסיון לאחוז את המקל הזה משני הצדדים נראה לא מוצלח.

victoria se

New member
אני לא ממש מתחברת לססמאות שאת מפריחה

בעיקר "זו משרת אמון"
ל"משרת אמון" יש משמעות מאוד מאוד צרה והיא למשל ממש לא כוללת את מי ומה יהיו בבית שלך.
מבחינתו הבית שלך הוא המשרד שלו? הוא משלם על המשרד חשמל מים וארנונה? ודמי שכירות את מקבלת? אני יכולה לנחש שהעניין הזה די חד צדדי?
אני לא מבינה איך בכלל הגעתם לדיון למי הוא מרשה להכנס אלייך הביתה ובאילו שעות.
&nbsp
את שואלת אם נראה לי שכייף לך לשלם 1000 שקלים? אני בטוחה שלא כייף לשלם. אבל האם כייף לך שהילד לא בבית? אולי..
&nbsp
תנסי להביט על דברייך מהצד.
את מתבצרת בעמדה ומנסה למצוא לה צידוקים שלחלקם נשמע שממש חפרת עמוק באדמה שלא היתה ולא נבראה משרה טובה יותר מהמשרה שלך, שהבוס יכול להחליט כל מה שבא לו, שהבוס מחליט שהילד שלך ממש חייב צהרון,
אז מה את רוצה? אם זהו המצב באמת שאין מה לעשות ולצער כולם כנראה שתהיי אדם עני.
אופציה שניה היא שתצאי מהמצב הפאסיבי הזה. את אומרת שאין מצב? אז אין מצב.
&nbsp

YULI9

New member
את צודקת בחששות שלך

ניראה שאת בדרך לעוני כשתגיעי לגיל פנסיה.
לפני שמתחילים לעשות צעדים דרסטיים כמו להתפטר מהעבודה כדאי לעשות סדר.
לא כתבת האם לבעלך יש פנסיה מסודרת וקרן השתלמות.
לא פירטת לגבי ההתנהלות הכלכלית שלכם.
הדבר הראשון שלדעתי כדאי לעשות זה ללכת לייעוץ פנסיוני (אפשר לקבל חינם בחלק מהבנקים, למשל בנק מזרחי טפחות), למפות את הסכומים שיעמדו לרשותכם כשתצאו לפנסיה ואת הצרכים שלכם.
לא הייתי ממהרת להתפטר מהעבודה, זה נכון שניתן למצוא עבודה במשכורת גבוהה יותר אבל זה לא פשוט כפי שחושבים, במיוחד בגילך.
הדרך לחיסכון יכולה להיות או קיצוץ בהוצאות או הגדלת ההכנסות ורצוי שניהם, אני לא מכירה דרך שלישית.
כפי שכתבו לךכאן יש לך לפחות 22 שנים עד הפנסיה, זה נחמד להישאר באזור הנוחות ולרחם על עצמך, זה לא יקדם אותך.
שבו יחד, את ובעלך ותעשו "סיעור מוחות" איך אפשר לצמצם הוצאות ולהגדיל הכנסות (אין לי ספק שאפשר, השאלה היא האם אתם מוכנים לצאת מאזור הנוחות).
את צודקת גם בחשש שיתכן שיום אחד תישארי לבד מסיבה כלשהי, חשוב מאוד שתהיה לך תכנית איך לעמוד על הרגליים ואולי גם לפרנס בכוחות עצמך שני ילדים.
כרגע יש לך כמה יתרונות שאסור לזלזל בהם,הכנסה סבירה ויותר למשפחה,עבודה נוחה מאוד עם משכורת לא רעה, אין חובות, יש שתי משכורות, יש שני ילדים בחינוך הציבורי ואחד מהם כבר לא צריך צהרון והכי חשוב, די הרבה זמן לשפר את המצב.
אין לך סיבה לשקוע ביאוש, רק דירבון למעשים.
אל תשכחי בדרך לדאוג לחינוך כלכלי טוב לילדים שלך.
בהצלחה

למעלה