אשמח לעזרתכם בתכנון הוצאות עתידיות

אשמח לעזרתכם בתכנון הוצאות עתידיות

שלום לכולן/ם,
אני סטודנטית שבקרוב עוברת מדירת ההורים.
בימים אלה, אני מנסה להעריך עליות בתחזוקת הדירה ההיפוטטית -בהנחה ולצורך העניין אני גרה לבד. לצערי אין לי אפילו נתונים ממוצעים על הדברים הבאים: בנט מצאתי התיחוסות לחלקם כממוצע לזוג. אבל לא ממצע ליחיד. וכמובן שלחלק לחצי כניראה חוטא לאמת.
ארנונה (בבאר שבע)-350 ש"ח לדו חודשי-הערכה הגיונית בעינכם?
מים-75 דו חודשי
חשמל-? אין לי הערכה בוטה אפילו (מתארת לעצמי שהרבה תלוי במכשור שיהיה בדירה)
אוכל-בסביבות ה800 לחודש.
איך ההערכות ניראות לכם-סכומים מציאותיים?

מגורי יחיד

היי לך,
&nbsp
קודם כל מאחלת בהצלחה רבה.
שנית, לגבי המספרים שציינת-
ארנונה- אני לא מכירה את באר שבע. יש לנו כאן בפורום משקיע נדלן בבאר שבע וכמה שגרים שם (אם הם עדיין מסתובבים פה)- אולי יענו גם. אני חושבת שיש גם נתונים לדוגמא באתר מדלן (גגלי מדלן). מה שכן, זה מאוד מאוד תלוי. באזור ובגודל. אני מניחה שאת מדברת על חלקך בדירתך שותפים עד מקסימום דירה בת 3 חדרים (לבדך) אז 350 לחודשיים נשמע לי ריאלי. למרות שמעירייה לעירייה יכול להשתנות דרמטי. אבל לא נשמע קיצוני לפה או לפה.
מים- 75 דו חודשי ליחיד נשמע סביר.
חשמל- מאוד תלוי בך אבל אם את מתנהלת בחסכנות הייתי מצפה לסביב 300-400 ש"ח בממוצע (אולי אפילו קצת יותר בחודשי צריכת השיא שזה חודשיים לערך בחורף וחודשיים בקיץ, אפשר גם פחות לא בחודשי השיא).
אוכל- סביב 800 ש"ח גם נשמע ריאלי אם כי באמת תחת תקציב מנוהל היטב. בהנחה שאת לא צורכת המון מותרות וג'אנק (מקווה בשבילך שלא
)
&nbsp
חשבת על שכ"ד, גז, תחבורה?
&nbsp
את מוזמנת לשתף את הניתוח המלא של ההוצאות וההכנסות אם תרצי לקבל חוו"ד על הכדאיות של המעבר (אם את עוד בשלב שההחלטה לא לגמרי נפלה..) או באילו תנאים כדאי לממש אותו.

תודה על התגובה, קודם כל

לעיניין הגז 100 ש"ח ניראה לי סבבה,?(שכחתי לכתוב שגם בו היתי רוצה הערכה) . בקשר לשאר הדברים, דווקא אני מסתדרת יופי.
בקשר לאוכל גם לי ניראה שזה סביר, סה"כ אני אוכלת בריא ואני צמחונית אז ניראה לי בכולל זה מקזז בעליות. נכון שהפירות יקרים לפעמים אבל לא מתקרב לבשר....
&nbsp

וגז- תלוי כמה את מבשלת

100 ש"ח נראה לי כמו מקסימום... יותר 70-80 ש"ח אם כי זה תלוי בהסכם של בניין (ולרוב מדובר בבניין
) עם חברת הגז על מחיר לקו"ב+ דמי שימוש חודשיים.

מעולה! לא ידעתי זאת

היכן שאני גרה עכשיו יש גז טבעי אז באמת לא היתי בטוחה בקשר למחיר.
מי בבנין אמור לטפל בהסכם מול חברת הגז? הועד בית?

תודה ענקית על תשובותייך!

מעלה כאן קובץ עם אומדן ההוצאות

אשמח לחות דעתכם-בהנחה ומדובר בדירה לבד עם הערכים האלה זה ראלי?
אני קצת מבולבלת כי אם סוכמים הכל זה די על הקשקש. אם זאת הרבה מין ההוצאות הן תקופתיות. כתבתי ליד לכמה חודשים. אז בעינכם-ראלי להשכיר דירה לבד. (בלי להסתגף למוות, נגיד)
אבל כן אם רצון לגור לבד...ניתן לביצוע?

victoria se

New member
להערכתי את יותר מידי מנחשת ופחות מידי יודעת

נשמע שאת יודעת איפה את רוצה לגור.
תבדקי מודעות להשכרת דירה, תראי כמה עולה. באותה הזדמנות את יכולה לברר כמה משלמים ארנונה וועד בית באותן דירות.
את גם יכולה לברר בעיריה כמה עולה ארנונה לשטח דירה מסויים באזור מסויים בעיר.
&nbsp
שנית צריך לדעת אם הדירה מרוהטת וכמה מרוהטת.
יש כאן פוטנציאל להוצאה כספית לא קטנה. דיברת על בישול אבל בשביל בישור צריך כיריים, תנור, מקרר לאחסון חומרי הגלם והמזון, אולי מיקסר או בלנדר....
&nbsp
תחבורה (אני מניחה שציבורית) מאותו אזור את יכולה לבדוק.
נסיעות לעבודה, לבני משפחה, מה קורה בשבתות וחגים....
&nbsp
עלויות של תקשורת את גם יכולה לברר כבר עכשיו. כמה עולה לך היום סלולרי, כמה יעלו לך אינטרנט טלויזיה וכו' בהתאם לצרכים שלך. האם תזדקקי לטלפון קוי...
&nbsp
קיימות ההוצאות הרגילות שלך שאת צריכה להיות בקיאה בהן.
ביגוד, קוסמטיקה, בילויים, היגיינה נשית, ביטוחים רפואיים וטיפול רפואי, מחשב אישי (אם יש), הוצאות לימודים....
את אמורה להיות בקיאה בהוצאות שלך כבר היום ואם לא הגיע הזמן לעשות הכרות.
&nbsp
מכאן מגיעים לנעלמים שקשה יותר להתייחס אליהם.
קשה לדעת כמה תצרכי חשמל מים מזון חומרי ניקוי והוצאות על מכשירים קטנים ממגהץ וקומקום ועד דלי סמרטוט רצפה ונורות חשמל.
&nbsp
אני לא הייתי יוצאת לשנת נסיון למגורים בלבד בלי שיהיה לי איזשהו גיבוי ללפחות כפול מהעלות שאני צופה לסעיפים הבלתי ידועים.
הגיבוי יכול לבוא בכל מיני צורות, חיסכון לשעת חירום או עזרה של משפחה במקרה הצורך אבל לא להכנס לאי ודאות שיכולה להסתיים ברע.
&nbsp
הצעתי שתתחילי בהוצאות שקל לנקוב בסכומים שלהן ואז תבדקי מה הסכום שנותר לך לאחרות (חשבונות ודומיהן). יהיה קל יותר להחליט אם את בכלל בסביבה

אכן חסרות הוצאות שונות רבות ברמת הפירוט כפי ש

victoria התייחסה אליהן.
נסי להסתכל על חודש או חודשיים ממוצעים שלך כרגע (אם כי זה לא משקף ממוצע שנתי בד"כ.. אבל זו נקודת התחלה טובה) ולאסוף את מירב ההוצאות לכדי סיכום- במזומן, בשקים, באשראי וכו'.
כמו כן לא נראה לי ממש ריאלי 1000 ש"ח שכ"ד ו- 50 ש"ח וועד בית. אלו נתונים שבדקת? אפילו בב"ש... זה אולי חדר בדירת 3 חדרים ישנה אולי עם עוד 2 שותפים במחיר מציאה או באזור פחות מבוקש. אם משהו מאוד שונה מזה בב"ש כמובן אני מסייגת את דבריי.
וועדי בית שאני מכירה נעים בין 150 ש"ח ל- 250 ש"ח, אז אולי נניח 100 ש"ח לחודש.

ritibuz

New member
1000 שקל שכירות??

נשמע מאוד לא הגיוני אם את אומרת שאת לבד
כשותפה זה הגיוני- האם את בטוחה לגבי נתון זה ?
בטבלה שעשית את צריכה לחלק את ההוצאות לפי מה שכתבת- לדוגמא אם כתבת 150 ש"ח שנתי אז כדי שתראה תוצאה ברורה ומעשית להתיחסות תחלקי ב 12.
הוצאות חצי שנתיות תחלקי ב 6 וכל הלאה. מהטבלה שהכנת אין תמונת מצב ברורה. תתקני אותה ואם תרצי תעלי שוב להארות/הערות

tatarata

New member
תגובה

לגבי ארוניה בבאר שבע ז הרבה יותר, גרתי בדירת שני חדרים בשכונה בינונית ושילמתי 570 עבור חודשיים, לגבי אוכל תלוי מה את קוה, האם מתארחת אצל ההורים ועוד. לי יוצא יותר מ 800 אבל כולל חומרי ניקוי, סבונים, שמפו ועוד.
גם מים יוצא יותר

CayleyHamilton

New member
בקשר לארנונה

הממוצע הוא 350-400 שח דו חודשי לדירת 4 חדרים (דירות בגודל 60-70 מ"ר אבל מאמינה שזה תלוי גם באזור, כותבת מניסיון אישי בדירות הקרובות לאוניברסיטה) קחי בחשבון שיש הנחה של 50% מגובה הארנונה לסטודנטים

tatarata

New member
תגובה

איפה ארנונה 350-400, גרתי בדירת שני חדרים, 60 מטר ושילמתי 570 ש"ח ארנונה.

CayleyHamilton

New member
היא כתבה בבאר שבע ולכן התייחסתי לבאר שבע

באזור הקרוב לאוניברסיטה

tatarata

New member
הוצאות

ארנונה בין 250-300 לחודש
גז-40-50 לחודש
חשמל- 100-140 לחודש
מים-60-80 לחודש
אוכל 1100 לחודש כולל חומרי ניקיון והיגיינה