הוצאות חודשיות...כמה באמת זהעולה

solo2

New member
הוצאות חודשיות...כמה באמת זהעולה

שלום, בעוד כחודשים שלושה אנו עוברים לדירה..גרנו שנתיים בשכירות, בחצי שנה האחרונה אצל הורים ועם המעבר אנו מצפים לתוספת חדשה למשפחה (זוג + 1...מזמן רציתי להגיד את זה) בגלל ששכחתי איך לתכנן את ההוצאות החודשיות הכנתי את כל ההוצאות שעולות לי בראש...לרוב אני דואג להגזים כדי לא להיתקע וכדי שיהיה לי כסף לנתב לדברים שקופצים. הייתי שמח את תוכלו לעבור על הרשימה ולחוות את דעתכם במיוחד בכל מה שקשור לתינוק חדש שממש אין לי מושג כמה זה צריך לעלות בחודש סה"כ הוצאות לחודש: משק בית : 5620 ארנונה 700 ועד בית 150 חשמל 500 מים 400 גז 100 טלפון קוי 200 פלאפון 220 טלוזיה 300 אינטרנט 50 משכנתא 3000 אחר : 5300 קניות 2000 ביגוד 700 הוצאות ילד 1000 מתנות 500 יציאות 500 אחר 600 יכול להיות שהגזמתי, ואני אשמח לדעת שאכן הגזמתי...כי אני לא מבין איך משפחה ממוצעות יכולה להתקקים ב 13K..במיוחד עם מדובר בילדים שצריכים גן פרטי בעלות של 2600 שקל (כרגע זה לא המקרה אצלי לשמחתי) תודה על הזמן ועל התגובות כשיגיעו

הוצאות ילד?

מאוד משתנה - אם הילד בבית עם אמא מניקה אז ההוצאה הקבועה העיקרית היא חיתולים (אלא אם כן אתם משתמשים בחיתולי בד אבל אז יש הוצאה ראשונית גבוהה ואחר כל עליה אסטרונומית בהוצאות כביסה...) כל השאר זה בונוסים (כלומר, אפשר לקנות את כל הציוד והביגוד לתינוק באלפי שקלים אבל אפשר גם לקבל יד שניה בחינם). מעבר לזה יש עליה בהוצאות של חימום הבית בחורף. אבל, אם אמא בבית זה גם חוסך לא מעט כי אז לא צריך מטפלת או גן רק ביביסיטר מידי פעם, לא צריך עוזרת בית ולא צריך לקנות אוכל מוכן ויקר. השאלה היא רק כמה פשוט אתה בוחר לחיות. חוץ מזה לא ראיתי סעיף תחבורה - יש לכם מכונית? נוסעים באוטובוסים? מוניות?

מירה288

New member
תכנון תקציב

אז ככה, קודם כל מזל טוב!!! ולנושא ההוצאות. עם 13K אפשר לחיות ברמה סבירה ביותר. המפתח הוא קביעת סדרי עדיפויות ותכנון תקציב שמותאם לסדרי העדיפויות החדשים. עכשיו כשאתם בשעה טובה תהייו זוג + 1 סדרי העדיפויות שלכם צריכים להשתנות - פחות בילויים, יציאות, מתנות וכו' ויותר- טיטולים, מטפלת וכו'.. ילדים אכן עולים כסף. מקובל לחשוב שהוצאות על ילד עד גיל 5 זה בערך 3000 שקל. מה שצריך לעשות זה לשנות את צורת החשיבה, להחליט מה חשוב יותר ומה פחות ולתכנן לפי זה. ואחר כך הכי חשוב - לבצע מעקב הוצאות ולוודא שאתם עומדים בתקציב שקבעתם או לשנות בהתאם. זכרו, תכנון תקציב ללא מעקב אין לן כל ערך. ולגבי התכנון שלך, אכן הגזמת קצת, לדוגמא: ארנונה - 700 שקל לחודש או לחודשיים? , מים - 400? אם זה נכון אז מהר תתחילו לחסוך בצריכת המים שלכם. גז - 100 רק אם יש גז מרכזי במקרה אחר זה צריך להיות נמוך יותר. ולבסוף - מתנות- 500 כל חודש? זה 6000 שקל לשנה!! אפשר להיות חברה שלכם?? זה ממש מוגזם. אגב, יש סעיפים שכנראה נשמטו לך כמו: תחבורה, חוגים, ספורט וכו'. אני מצרפת לכם טופס תקציב + מעקב שיעזור לך. תוכל גם להוריד מאתרים שונים טפסי תכנון אחרים. לא חשוב באילו אמצעים - העיקר לתכנן, לעקוב ולהפיק לקחים. בהצלחה, מירה שדה יועצת לכלכלת המשפחה [email protected] ,

למעלה