שלום ד"ר קריב

tzuky1

New member
שלום ד"ר קריב

יש לי קרוהן ואני נמצא חצי שנה אחרי ניתוח לופ-אילאוסטומי וכיום אני ברמסיה אחרי 10 שנות התקף מתמשך (טפו טפו טפו
). רציתי לדעת אם ניתן לבצע פעילות גופנית עם הסטומה הקיימת אצלי כיום, איזה פעילות עדיפה ועד כמה ניתן לשלב את שרירי הבטן בפעילות הזו?? אשמח לתשובה בברכת כל טוב

סטומה ופעילות גופנית

שלום רב מתנצל על העיכוב כעיקרון חצי שנה לאחר ניתוח בטני אין מגבלה בהפעלת שרירי בטן או פעילות גופנית אחרת. יש לקחת בחשבון שסביב סטומה בדופן יש שיעור גבוה של התפתחות בקע (" שבר"), עד 30-40%. אין הוכחה ככל הידוע לי שפעילות גופנית מזרזת הופעת או מעלה שכיחות בקעים או מאיצה גדילה שלהם אם קיימים כבר. אתר החברה האמריקאית לכירורגיה של המעי הגס והרקטום די נחרץ בקביעתו שלחולים עם סטומה אין מגבלה גופנית. ראה לינק. http://www.fascrs.org/patients/treatments_and_screenings/ostomy/ ד"ר קריב

tzuky1

New member
שאלה נוספת ברשותך...

תודה רבה על תשובתך ד"ר קריב... רציתי לשאול, במידה ונוצר בקע, מהם הסימפטומים לכך ומהם דרכי הטיפול? אודה לתשובתך בברכת המשך יום נעים

סטומה

הסימפטומים השכיחים בליטה ונפיחות סביב הסטומה. פחות שכיחים כאבים סביב הסטומה ויתכנו סימפטומים של חסימת מעיים (כאבי בטן הקאות העדר יציאות בסטומה וכד). אם אין סימפטומים מעבר לבליטה או נפיחות בדרך כלל לא מטפלים בגלל השכיחות הגבוהה של בקעים ובגלל שיש שכיחות גבוהה של חזרה לאחר תיקון. אם יש סימפטומים של כאבים אי נוחות חסימות מעיים אז מבצעים תיקון של הבקע בניתוח או הזזה של הסטומה למקום אחר על דופן הבטן. ד"ר קריב

למעלה