פינפידין. שאלה.

פינפידין. שאלה.

ברחתי מניתוח... מרוב פחד. אני סובל מפיסורה ושאלתי היא הד``ר המליץ על שימוש במשחה הנל בתוספת הטיפול השמרני היום באתי לקחת מרשם לתרופה הנל והכירוג אמר לי שהמשחה הזאת לא יעילה ויש לו אפשרויות אחרות... לא התייחסתי ופניתי ישר לפורום היקר,

פיסורה

שלום רב לניפידפין ותרופות דומות יעילות מוכחת. הטיפול הוא ל 6- 8 שבועות ואם הוא נכשל ניתן להתקדם לשלב הבא שהוא או הזרקת בוטוקס מקומית או ניתוח. להזרקת בוטוקס יעילות של 50-80% לפי מחקרים שונים והיתרון שמדובר בזריקה מקומית קצרה עם שיעור סיבוכים נמוך. הניתוח מאוד יעיל הצלחה מעל 90% שיעור הסיבוכים נמוך. בניתוח מבצעים חתך חלקי של השריר הפנימי בצורה מאוד מבוקרת אך באופן נדיר תתכן פגיעה בתיפקודו. דר קריב

סוגרים

יש מחקרים שמראים ירידה בכוח שמפעיל פי הטבעת לאחר ניתוח חיתוך שריר. למרבה המזל ברוב המוחלט של המיקרים הירידה הנמדדת בכוח אינה גורמת לירידה בתיפקוד ואין לה ביטוי סימפטומטי. אבל במקרים נדירים יחסית תתכן פגיעה משמעותית בתיפקוד. לכן הטיפול שניתוחי מומלץ לאחר ששאר האפשרויות כשלו. דר קריב

pooshkash

New member
עברתי ניתוח פיסורה - והחיים נראים מצויין!

אם אתה סובל מכאבי פיסורה ואין דרך לרפא אלא באמצעות ניתוח - אל תפחד! סבלתי מפיסורה כרונית (כאבי תופת, חבל"ז). רעיון הניתוח אמנם הפחיד משהו, אבל הייסורים הדבירו את הפחד ועשיתי את הניתוח. הניתוח עצמו נמשך דקות ספורות עם הרדמה מקומית. לאחר כחודשיים חזר המקום לתיפקוד מלא. מה שחשוב, זה להימנע מיציאות קשות. באמצעות כמות סובין יומית אני מונע מעצמי עצירויות וכו'.

למעלה