שאלה קצת מוזרה, אבל..

חביף

New member
שם אני מפגין או תורם כספים

ההנחה השגויה שלך היא שהעתיד ושינויים חברתיים נוצרים "בין רגע", ואינך רואה את העובדה שתהליכים היסטוריים למרות התקצרות הזמן בשל הטכנולוגיה, לוקחים זמן, וכמו שאמר מאו אהוב לבי, "גם מסע של אלף מילין מתחיל בצעד הראשון".

חביף

New member
אין זה מוציא את זה

ופעמים רבות, פעילות חוצפרלמנטרית ודמוקרטית אקטיבית [ הפגנה ] יכולה להוביל לשינוי דרמטי הרבה יותר.
הפעם האחרונה ששכנעתי מישהו ללכת להצביע הוא הצביע לבנט, שזה יותר נורא מלהצביע ל-ביבי.

סיגלית 2014

New member
מנהל
מי מנסה לקחת ממך את הזכות הזו?

הפגנות היו ויהיו. גם קולות אחרים נשמעים. זו גם זכותם של אחרים.
סליחה על הבוטות, למרות היותי ימנית בדעותי, מה שאומרים תומכי "המלך" המכהן כראש ממשלה מעניינים את המקום שאני יושבת עליו. זה מה שאני למדתי בשיעורי אזרחות. גם אני פספסתי משהו בסיסי?

סיגלית 2014

New member
מנהל
אמורה להיות? מי קבע?

היכן קראת התנצלות?
ביקשתי את סליחתך אך ורק על הבוטות. איני מתנצלת על דעותי ואמונתי, איני מתנצלת שאני לא תומכת נלהבת של ביבי ולא של ה"יציאות" של נתיניו (למרות שאיני מגדירה עצמי שמאלנית).
לא עוזר לי שאני לא סובלת אותו כי אין מה לעשות, זה מה שהעם בחר.

שנית, זו לא מתמטיקה : אם א' אז נובע בהכרח ב'. לכן אני לא אמורה להיות בעד או נגד דמוקרטיה.

שלישית, למרות שאני לא תומכת נלהבת, עדיין משתדלת לכבד דעות ואמונות שונות משלי. לגבי הפגנות, הבעתי את דעתי באופן כללי מבלי להיכנס לשמאל או לימין.
סליחה נוספת: סלח לי, לכל מה שקשור לביבי "המלך", לעזות המצח שלו ולכל האמירות בשלל גווני הגועל של תומכיו אני מעדיפה לא להוסיף. לא בא לי להתרגז.

ולפונדקאיות לא משלמים מתחת לשולחן...

גם פונדקאות הייתה אסורה פעם, ולא בלתי סביר שגם תרומות מהחי בתשלום יהיו מותרות בעתיד הלא רחוק. התהליכים פה דומים, והמהות דומה. ואני נגד שניהם.

הכוונה שסביר שגם לתורמי איברים משלמים מתחת לשולחן

ושכמו שפעם פונדקאות הייתה לא חוקית והיום היא חוקית, גם תרומת איברים תהיה כנראה חוקית. אם וכאשר תהיינה הפגנות נגד פונדקאות אשמח להצטרף אליהן (זה הרי נושא הדיון פה בשרשור - הצטרפות להפגנה בנושא פונדקאות), או לחתום על עצומה בנושא, וכו'. וכשיהיה משהו דומה לגבי תרומת איברים - גם. הצביעות היחידה שלי בתחום היא שאני לא נוחה באופן אקטיבי על שימוש באוכלוסיות חלשות (כמו מדינות עולם שלישי) בריאות לניסויים בתרופות. לא יודעת למה פה עובר הקו שלי, אבל זה המצב. עצימת עיניים מוחלטת מצדי.

חביף

New member
מתי, באמת באמת, ראית גבר הטרוסקסואל

רווק נעזר בשירותי פונדקאית, באמת?!
ברור שהחוק מנוסח כפי שהוא, כדי למנוע לזות שפתיים, שלי למשל, אבל המציאות, אחח המציאות זדונית מכל מחוקק.

חביף

New member
לא, באמת.. אתה רציני?!

אתה מפעיל את "מלכוד 22" ... אבל זה לא עובד כך.

חביף

New member
הבה נבדוק מחדש על מה אנחנו מתווכחים

הטענה שלך שחוק הפונדקאות מפלה כל גבר. הטענה שלי היתה שגבר הטרוסקסואל רווק לא ממש מחפש "פונדקאות", טענתך היתה - זה בניוד לחוק.. ועכשיו אתה מביא דוגמה לזוג הומואים שמחפשים פונדקאית?
משהו השתבש לדעתי בתקשורת בינינו.

הם יכולים לעבור עבודה, להתפטר, וכו'.

פונדקאית משועבדת לחלוטין למשך תשעה חודשים ולא יכולה להתפטר, לקחת חופש, להתחרט, וכו'. אם לא נעים לה, לא טוב לה, וכו' - אין לה שום דבר שהיא יכולה לעשות לגבי זה, פרט להמשיך עד הסוף הכואב.

חביף

New member
שאלה קצת מוזרה, אבל..

האם הייתם מצטרפים להפגנה , שאולי תיגע בגורלם של צאצאיכם-ן/יותכם-ן?
למשל, מחר יש הפגנה מול קרית הממשלה בתא של ארגוני הלהטבים סביב ענין חוק האימוץ והדרתם ממנו. האם כהורים לילדים קטנים אתם חושבים שיש מקום להפגין כי אולי צאצא-ית שלכם/ן יהיה הומו-לסבית וכו'?

אני בהחלט כן.

סיגלית 2014

New member
מנהל
אני בעד הפגנות

כי זוהי זכות שלא ניתן לקחת אותה מאיתנו, כאזרחים אנו יכולים להשמיע קול.
לא בכל המקרים השמעת הקול הזו פועלת ומזיזה דברים (וברור שה-דרך לשנות במשטר דמוקרטי היא בקלפי), אך היו דברים מעולם.
הנכים, למשל, הצליחו לשנות ובגדול. ההפגנות שלהם הצליחו לשנות את החוק ולהכפיל את קצבת הנכים בארץ.
אבל... למרות חשיבות ההפגנות, לא ניתן להצטרף לכולן. למרות שתמכתי בהפגנות של הנכים, של הרופאים, של המורים, לא נכחתי בהן. תושבים מהשכונה שבה אני גרה הפגינו מול בניין העירייה. הצטרפתי לכל ההפגנות, צעקתי לעבר ראש העיר, "הוצאתי את הגרון" והרגשתי סיפוק.
תכל'ס, החלטה שלך. אם החלטת לתמוך, תמיכתך מבורכת.

מאלף שבלולים

Well-known member
תתקדם חביבי

ילדים לא הופכים להומואים או לסביות מפני שאבא שלהם היה בהפגנה.
זה משהו מולד ואי אפשר לשנות אותו.
גורלנו כנראה כבר נקבע על ידי ממשלה שכמותה לא היתה מעולם בישראל.
אנחנו צועדים לקראת מדינה קיצונית דתית משיחית, הדמוקרטיה שכבר עכשו קיימת רק על הנייר, תעלם לטובת משטר נשיאותי דתי. הערבים יהיו רוב בארץ ולהערכתי, בתוך 50 שנה תחדל המדינה מלהתקים.
כמות הצעירים מסימי אוינברסיטאות שמהגרים מהארץ נמצא בעליה מתמדת.
החקלאות כבר נהרסה כמעט לחלוטין, החינוך על הקרשים והופך דתי יותר ויותר.
המשטרה מתנהגת כמו במדינות מזרח ארופה שלפני נפילת החומות.
אוצרות הטבע של המדינה בידי טייקונים.
מיסים מטורפים,
בקיצור, הכיוון לא טוב.
לשמחתי , בעניים אני יכול לשבת על המרפסת עם בירה צוננת ולהנות מן הנוף הנשקף.... בינתיים.

חביף

New member
אתה בכלל טרחת לקרוא את ההודעה שלי?

מצחיק אותי המשפט הפותח, אבל מילא אתה באמת לא חייב להכיר את הביוגרפיה שלי.

ההפגנה על חוק הפונדקאות?

אני מוכנה להפגין נגד פונדקאות באופן כללי, בלי קשר ללהטבים. גם נגד תרומות איברים מהחי. באופן כללי, נגד ניצול עניים ובעד עזרה (בהכשרה, במציאת תעסוקה וכו') שתעזור להם להתפרנס בכבוד בלי להצטרך לפגוע בגופם או להשתעבד לעשירים.

למעלה