התלבטות

סיגלית 2014

New member
מנהל
גם גברים יכולים להגיב בצורה המשתמעת לשתי פנים?

אני בספק

צר לי, איני יודעת מה הפירוש "כשאישה אומרת.." אני יודעת מה הפירוש כשאני אומרת.

אני מניחה שהפירוש בדרך כלל הוא "נמאס לי ואין לי כוחות להתעסק עם זה אז.. תעשי/ה מה שאת/ה רוצה", ו/או "אקבל/אשלים עם מה שתחליט".
אם אתה צודק, כשאישה אומרת את זה אולי היא "מאשרת לגבר לפעול כפי שהוא רואה לנכון" אבל מצפה לתגובה מסוימת שתרצה אותה.
אך המרחק בין זה לבין בין "תהיה מרוצה מכל בחירה שהוא יבחר" נראה לי די גדול.

לא משנה מה הפירוש הייתי מייעצת לה באותו אופן כשמטרת העל היא שלום בית בלי תירוצים למיניהם.

yossi10012

New member
התלבטות

בחג ראש השנה , שבוא אלינו ב"ה בברכה, אני ובני משפחתי רכשנו כרטיס טיסה להולנד+ רכישה למגורים בכפר נופש .
בנוסף לבני משפחתי (בעלי + שלושת ילדים + חתני + נכדה) , מצטרפים אלינו שתי משפחות של בעלי.
שתי האחיות שלו כולל בני משפחותיהם .
הבת שלי האמצעית רבה עם הבת של גיסתי , הם החליטו לנתק את הקשר , הריב היה אחרי שרכשנו את כרטיס הטיסה .
אני אמרתי לבעלי שאין לי חשק לנסוע עם אנשים שלא בקשר איתי .
הוא לא מגיב, תעשי מה שאת רוצה . רק שתדעי אנחנו נפסיד את הכסף.
תמיד בעלי היה בצד של המשפחה שלו.
אשמח לקבל את עצה מה לעשות .

סיגלית 2014

New member
מנהל
נסיעה טובה

לא הייתי מתערבת בעניין המריבה והנתק של הילדים. ילדים (גם בוגרים יותר) מתווכחים ומשלימים. גם אם לא ישלימו עד הטיול, הטיול ידרבן אותן להשלים.
או שלא. בכל אופן, לא כדאי לדעתי לבטל טיול מפאת ריב ונתק של שתי בנות.

מה שמציק לי בהודעה שלך הוא שאמרת לבעלך שאין לך חשק לנסוע עם אנשים שאינם בקשר איתך. זה כבר יותר בעייתי.
ה"תעשי מה שאת רוצה" של בעלך אומר שהוא כבר את ההחלטה שלו עשה (ואני די מבינה אותו) כי אם לא בא לך לצאת לטיול עם מי שאת לא בקשר איתו, היית צריכה ליידע אותו קודם, לפני רכישת הכרטיסים. לכן, לדעתי, לא כדאי ללכת ראש בראש.

אם הוא הכריח אותך וקנה ללא ידיעתך, הוא נתן מרחב תימרון -"תעשי מה שאת רוצה", וזו כבר החלטה שלך.
אני אישית בעד שלום בית ושקט תעשייתי אז לא הייתי ממליצה לבצע מהלכים דרסטיים, למרות שאחרים עלולים לפרש זאת כחולשה.

סעו בשלום וחזרו בשלום

חביף

New member
כן, מה לעשות?

ילדים ומשחקי בוץ ומים בארגז החול לאנשים שהם כבר סבים וסבתות מגוחכים בלשון המעטה.
תזמי את ההשלמה, תתקשרי אליה, לכי לבקר אותה, שוחחי אותה. מה זה קשור בכלל לבעלך ולהעדפותיו, לא הצלחתי להבין.
גם מן הראוי לשוחח עם הבת, להבין מה קרה בדיוק שעורר כלכך הרבה זעם, לפשר. הוא צודק, אחול מניוקי צודק בעלך.ואת מובילה במאבק כוח להרס פגישה משפחתית וחוויתית.

למעלה