אהבה אחת?

חביף

New member
הציטוט לא מדוייק:

"ואין סיבה בעולם לא להתווכח אתן".
יש הבדל בין דיון לבין ויכוח כידוע. בדיון מוצגות ברוב המקים יותר משתי דעות, בויכוח נפגשות שתיים, ומבוררות עד דק.
ויכוחים כמקובל באופי המזה"ת שלנו גוררים מייד הלהבת הרוחות, בעוד שמניחים ש"דיון" יש בו רוחות רגועות, יותר הצגת מרכולת מאשר שיווק שלה

סיגלית 2014

New member
מנהל
מתנצלת על אי הדיוק

אכן יש הבדל בין ויכוח לבין דיון ויצא "שם רע" לויכוח, בהשוואה לדיון.
בויכוח יש ניסיון לשכנע ולא רק להציג דעות. בנוסף, לרוב, לויכוח אין סוף או שיש מפסידים.
ועדיין אתה מעדיף להתווכח?
(או שאין לך סיבה לא להתווכח?)

בכל אופן, נכון שבאופי שלנו אנחנו נגררים להתנגחות. לדעתי כולנו נופלים בזה גם אם יש לנו כוונות טובות.

חביף

New member
אין סיבה לא להתווכח

אלא אם כן אדם חושש שבר פלוגתא שלו חולה לב, אלים או חושב שאין בו ממש כדי להתווכח עמו.
ועדיין אני מעדיף להתווכח, גם אם המתווכח אתי יורד לפסים הכי אישיים: הזוי, מאיפה הקריצה אותך סיגלית, וכו'... סדרת טענות בלתי אפשריות בהוכחה/הפרכה ומטרתן סיוע למתווכח, בכך שבכינוי מי שמולו, הקטנתו מגמד את עוצמת ההשפעה, אי הנחת, הפחד הנובעים מדבריו.

יש לנו דמות פעילה מאוד כזו בפורום. דבר ראשון "נבל את הפה" אח"כ תדבר

סיגלית 2014

New member
מנהל
לא רמזתי לך לא להתווכח

אך אני חושבת שהתגובה שתקבל תלויה לא רק באופי המתווכח (כמו שתיארת) ובאגו שלו, אלא גם בדבר נוסף- כיצד אתה מציג את הדברים.
אם "השותף" שלך לויכוח יראה את הדברים שאתה מציג כנסיון להציג אותו באור אחר, הוא עלול להגיב בצורה מתקיפה בה תראה גם ירידה לפסים אישיים.
והדבר, לפי דעתי, אינו נובע מפחד אלא מעלבון ו/או כעס (ואולי קצת אגו).
יש כאלו שיעדיפו לא להגיב או יגיבו עם הומור או עם עקיצה כדי להחזיר. אני לא בטוחה תמיד מהי מטרת כל תגובה כי לעיתים היא ניתנת לפירוש בכמה צורות.

לגבי התגובות הספציפיות שהזכרת: המתווכח איתך, להגדרתך, קרא לתגובות שלך הזויות ולא לך הזוי. למיטב הבנתי הוא ביקר את המסקנות שלך.
שנית, לגבי "מאיפה הקריצה אותך סיגלית", שנכתבה בסוגריים כדרך אגב, זו הפנייה לסיגלית ולא לך.

סיגלית 2014

New member
מנהל
אין לי ספק שאתה אוהב אותה

אתה מעלה שאלה ענקית שאין עליה תשובה אחת נכונה ולדעתי זה עניין של אופי (ופחות קשור לעניין של "דור השפע").
אך אתה מעלה את השאלה על אהבה בלווי תיאורים כמו: נדלק, לא בהכרח בקטע מיני, ממש נקשר, לעיתים אפילו ללא היכרות אישית, או שטחית ביותר...
צר לי, לא הבנתי למה אתה מתכוון. אם התכוונת לאהבה, יכול להיות שאתה מתאהב בנשים הללו? כי לא כל התיאורים הללו עולים בקנה אחד עם אהבה (לפחות בעיני).
אולי אלו הן ההגדרות שלך לאהבה. גם זו אפשרות. אולי אתה מאלו שמאמינים באהבה ממבט ראשון.
ולשאלתך, אני מבינה שהכוונה היא לאהבה רומנטית, כי ניתן בהחלט לאהוב כמה אנשים בו זמנית. לגבי אהבה רומנטית, לי לא יצא לאהוב שתי אהבות רומנטיות בו זמנית. אין לי מושג האם אני מסוגלת לכך.
לכן, לדעתי, כאשר מישהו כבר שבר לי את הלב, אין סיכוי שאוכל לאהוב עוד אחד. אחד מספיק, ברוך השם, שיהיה בריא.

למה אתה מרגיש כך? אם תשאל מישהו מהדור הקודם היה קורא לך "בעל עיניים גדולות שלא יודע להסתפק במה שיש". אני, לעומת זאת, חושבת שזהו שלב בחיים שלך שאתה תהיה חייב לעבור כדי לענות על השאלה בעצמך. כשתהיה לך תשובה, תרגיש יותר ביטחון והערכה כלפיך וכלפי האהבה/ות שלך

בהצלחה

למעלה