מישהו/י פעם עבד/ה עם האישה או הבעל באותו מקום עבודה?

La Milagrosa

New member
מישהו/י פעם עבד/ה עם האישה או הבעל באותו מקום עבודה?

היום קולגה שלי הציגה בפנינו את העובד החדש, שהוא בעלה (מן הסתם, היא זו שהמליצה עליו למשאבי אנוש, והוא התקבל לעבודה).
הם זוג כזה חמוד, כלומר עד כמה שאני מכירה אותה היא מקסימה (והוא נראה סבבה).
מבחינת הגדרת התפקיד שלו ושלה, הם יעבדו הרבה ביחד. הוא יתן שירות טכני לה ולכל הצוות שלה - שכולל עוד שישה אנשים באותו תפקיד כמו אשתו- ולא פעם מופעל המון לחץ על הטכנאי לעמוד בזמנים, כשיש להם עומסים גדולים מצד כמה וכמה עובדים.
חשבתי לעצמי וואללה, האם הייתי נהנית לעבוד באותה חברה עם בעלי, ובתנאים כאלה? לא יודעת.
מישהו ניסה? מה דעתכם, בריא או לא מומלץ?

סיגלית 2014

New member
מנהל
לפי דעתי לא בריא

אמא שלי עליה השלום הייתה אומרת שכאשר אישה ובעל עובדים באותו מקום עבודה זהו מתכון לחירוב היחסים.
לדעתי, באופן כללי, עדיף לעבוד במקומות עבודה שונים. לא נראה לי נכון להיות עם בן הזוג מהבוקר עד הערב. אם יש בעיה בעבודה יש סיכוי שהיא תגיע גם הביתה.
יש יתרונות לכך שבמהלך היום בני הזוג עסוקים בדברים שונים ובמקומות שונים. הגדול מכולם הוא זמן געגוע.

אישית, לא יודעת האם היה מפריע לי אם בעלי היה עובד איתי באותו מקום עבודה אך תכלס זה בלתי אפשרי. במקום העבודה שלי לא מעסיקים קרובי משפחה.

אני לא בעד

כי אנשים מתנהגים שונה במערכת יחסים ובעבודה.
אדם יכול להיות מאוד זורם בבית ובהתנהלות עם ילדים ומאוד לחוץ, לא נחמד, חד וישיר בעבודה.
מתכון לבעיות.
מעבר לכך שאני מאני מאמין שצריכה להיות הפרדה במשך היום. אנשים מגיעים הביתה ומספרים חוויות שונות.
מה הם צריכים להמשיך לדבר על עבודה בערב?
מבחינת יחסי עובד מעביד, יש תמיד העדפה לבן משפחה מבחינת קידום, הזדמנויות וזה לא הוגן כלפי העובדים האחרים.
זה כמו שלא ילמד ילד בכיתה שאמא שלו מלמדת.

אם כבר עובדים בעסק יחד, אז לפחות בתפקידים שלא משיקים. בחברה גדולה.

חביף

New member
יש לנו זוג חברים

שכל חייהם יחד, 24 שעות ביממה. הם הקימו אותו ארגון, מנהלים אותו יחד ובכלל.
הם נשואים למעלה מ- 40 שנים, נראה לנו שחייהם נהדרים כזוג.
לעומתם, לו עבדתי עם בת זוגי, אני מניח שהייתי עוזב את העבודה או אותה די מהר.

La Milagrosa

New member
הבוסית שלי,

שהיא בחורה ממש צעירה, יפה וחמודה (ומאד מאד מקצועית) חיה שנים עם בוס של מחלקה אחרת בחברה, וזו מחלקה שנותנת לנו שירותים באופן מאד צמוד וקבוע.
הם ביחד עוד מאז שהיו סטודנטים ואין לי מושג מי מהם הגיע הנה קודם, אבל שניהם כבר הרבה שנים פה.
הכל בד"כ סבבה לגמרי, אבל לפני איזה שבוע ישבנו שלושתינו (היא, בן זוגה ואנוכי) כדי לדון על עניינים של לקוח שלי. היה מתח נוראי באוויר, הם התווכחו בצורה מאד קשה ולי זה היה מאד ברור שהם היום לא בטוב, ושכנראה הביאו איזה ויכוח או מריבה מהבית.
רציתי לקבור את עצמי. זו היתה הרגשה מאד לא נוחה בשבילי.

מאלף שבלולים

Well-known member
אין לזה חוקים ברורים

הכל תלוי בבני הזוג.
מכיר זוגות בעלי עסקים פרטיים שמתנהלים שנים ללא בעיה ומצד שני ישנם כאלה שלא שורדים בגלל ויכוחים.
תלוי איך מגדירים את צורת העבודה ביחד.
יכול להיות נהדר בדיוק כפי שזה יכול להיות אסון.

עבדתי עם בעלי מספר שנים, אבל זה היה לפני שהוא היה בעלי.

לפי התאור שלך, ולפי איך שאני מכירה את היחסים עם השירות הטכני - לא נשמע לי בעייתי.

La Milagrosa

New member
את מכירה את היחסים עם השירות הטכני אצלי בחברה?

זה דווקא מאד טעון אצלינו, הקשר בין הצוותים שלנו למחלקה הטכנית.
בעיניי זה מסוכן.

למעלה