עוצו לי עצה.

La Milagrosa

New member
עוצו לי עצה.

אני מתה על הדירה שרכשנו לפני חמש שנים, נוחה וגדולה, מיקום סבבה ושכנים בסדר גמור (חוץ מאלו שמתחתיי, אבל עכשיו נולדו להם תאומים, אז הם בטוח יחפשו דירה גדולה יותר).
מה הבעיה?
כשקניתי את הדירה היא היתה ישנה כזאת של זקנים, עם קירות שפריץ ומטבח דוחה. אבל היה לנו תקציב מוגבל לשיפוצים, ולכן בחרנו רק את מה שהכי חשוב. כלומר הרסנו לגמרי את המטבח ועשינו חדש (זה שתה את רוב הכסף), שמנו פרקט בכל הבית, החלקנו שפריץ בסלון, בפינת האוכל ובכניסה וצבענו את כל הבית.
אבל בזמן האחרון, פתאום נורא נמאס לי מהשפריץ בחדרי השינה ובמסדרון. הוא אמנם עדין (התמונה מצולמת ממרחק 5 ס"מ מהקיר) - אבל הוא ממש מבאס אותי!
עכשיו, אני יודעת שאין ברירה אלא להמשיך לחיות ככה.
להחליק קירות עושה כזה אבק, שממש אי אפשר להיות בבית בזמן העבודות, ולא משנה כמה הרמטית תארוז את הבגדים, המזרונים, הספרים והרהיטים- הם יתמלאו אבק שיסתובב עוד שבועות ארוכים בדירה. זה כמה אנשים שעשו את זה אמרו לי. בקיצור, החלקת שפריץ עושים רק בבית ריק ולפני שנכנסים לגור בדירה.
אז מה דעתכם? איך מתפטרים מהקריזה הזאת, שהופכת לאובססיה ומפריעה לי כל יום (אחרי חמש שנים שזה בקושי היה לי בתודעה אם בכלל)?

חביף

New member
ראיתי, כמו המאלף מעליי, תכניות שיפוץ DIY

והשיפוץ נעשה על ידי החלקה בטיח ולא בדרך אחרת.

פיקסון

New member
הדבקת לוחות גבס

יש אפשרות להדביק לוחות גבס על הקיר חיסרון הקטנת החדר בהקפו כ סמ-3
(יש לוחות של 8 מ"מ). ואז להכין לצביעה ע"י שפכטל אמריקאי ואז צביעה .

סיגלית 2014

New member
מנהל
איך מתפטרים מהקריזה?

לוקחים את הדברים בפרופורציה.
מדבריך: "אני מתה על דירה....פתאום נורא נמאס לי מהשפריץ... הוא אומנם עדין אבל הוא ממש מבאס אותי!"
"איך מתפטרים מהקריזה הזאת, שהופכת לאובססיה ומפריעה כל יום (אחרי חמש שנים שזה בקושי היה לי בתודעה אם בכלל)?
מה קרה עכשו "פתאום" לאחר חמש שנים, לשפריץ העדין, ולמה הוא כל כך מפריע עד שהפך לאובססיה?
תרשי לי לנחש שאת ניגשת כל יום למסדרון ו/או מתבוננת ישר על הקירות כשאת נכנסת לאחד מחדרי השינה. למה לך?

אם בכל זאת זה מאד מפריע ולא נותן לך מנוחה, שווה לברר על דרך יותר "נקייה" להחליק את הקירות. אולי כדאי לבחון מה שהציעו לך עד כה. אני לא מכירה דרך אחרת ועד כמה היא מלכלכת.

בהצלחה

La Milagrosa

New member
כן, מסתכלת על זה הרבה.

תודה על התגובה.
אני בהחלט בודקת עכשיו כל מיני אופציות.

אנחנו סיימנו השבוע שיפוץ מלא תוך כדי שגרנו בדירה

הרסו לנו שתי אמבטיות (אחת אחרי השנייה), שיפצנו את המטבח. קדחו לנו בבלטות על מנת להעביר כבלים של מזגנים וחשמל, שפכטל על כל הקירות (עושה מלא אבק) צביעה של כל הבית, ריצוף פרקטים.
את כל זה בוצע בזמן שגרנו בדירה - משפחה בעלת חמש נפשות (שני הורים ושלושה ילדים) באחד החדרים.
את כל הדברים ארזנו בארגזים ושמנו ניילונים , חקל במחסן, חלק במרפסת.

La Milagrosa

New member
האבק לא חדר לכל הבגדים והחפצים שארזתם???

ומה עם המזרונים שישנתם עליהם, ולכן לא יכולתם לאטום?

ארזנו בארגזים וכיסינו בניילונים.

רק החלק החיצוני של הארגזים התמלא באבק.
המזרנים אולי ספגו קצת אבק אבל זה לא היה מורגש. כשעבדו בחדרי השינה כיסו את המיטות בניילונים.
בעיקרון, חדר השינה שלנו היה מבודד מהבית. שמנו שם את כל הדברים. היה בהחלט בלגן גדול אבל עכשיו אני נהנה אחרי שעבר הכל.

למעלה