החלטה קשה

yossi10012

New member
החלטה קשה

זו הבעיה שלי, אני לא יודעת איך להתחיל , מאיפה להתחיל , מתי להתחיל.

אני נשואה +3 מזה 28 שנים .
לצערי אני חייה עם בעל משעמם , אנחנו יכולים לשבת שעות ולא לדבר. במידה ואף אחד מהמשפחה המורחבת לא יוזם טיול , אין טיול . במידה ואני לא יוזמת בילוי , אז אין בילוי .
בעלי הוא טיפוס מאוד מאוד עקשן , הוא תמיד צודק .
גילוי נאות , אני אישה עצבנית וחסרת סבלנות .
אני כל הזמן אומרת לעצמי , טוב ממחר אני התחיל לעשות שינוי עם עצמי אבל זה קשה לי .
ממחר אני מתחילה לעשות הליכה אפילו לבד, ממחר אני מתחילה דיאטה , אבל לשווא .
קשה לי מאוד לקבל החלטה.
אני מפחדת מזה, אני מפחדת מהתגובות של הילדים והמשפחה , אני מפחדת בכלל ובגלל זה אני משלמת מחיר יקר מאוד .
אולי יש לכם הצעה איך אני יכולה להתחיל ממשהו , איך אני יכולה להנות ממה שאני רוצה לעשות ?
מה לעשות בכלל .

חביף

New member
ערב טוב ושבוע טוב

לא הצלחתי להבין איך בן זוגך קשור להססנות שלך, לחוסר יכלתך לנקוט יוזמה, למעט העובדה, שככל הנראה הוא דומה לך מאוד בהעדפתו "לא לעשות דבר".
לגבי הבעיה הספציפית שלך, אני מאוד דומה לך, אבל יש לי שני תחביבים שלא אוותר עליהם לעולם:
קריאה ועוד אחד...
לגבי הליכה - יש לי כלבה, חייבים להוציא אותה מהבית.
שבוע יפה.

סיגלית 2014

New member
מנהל
עוד לא החלטת

ראשית, לגבי בעלך, לגיטימי שאחד מבני הזוג יותר יוזם והשני יותר זורם.
אם את רוצה לצאת איתו יותר תזמי יותר. אם הוא מסכים כשאת יוזמת, זהו יתרון גדול. יש כאלו שנדבקים לספה ולא מסכימים או ש..."אין לי כוח"... מכירה?

שנית, לגבייך, גם אני אישה עצבנית וחסרת סבלנות. זה לא קשור. זה עניין של החלטה (וכתבת את זה "קשה לי מאד לקבל החלטה") והתמדה. כנראה שהדבר לא "בוער" בך מספיק.
אל פחד. העניין של חוסר החלטה יכול לנבוע מפחד אבל גם מעצלנות או מצב נפשי רעוע. ולדעתי את מבואסת (או כמו שאני אוהבת לקרוא לכך "בעסה") כי את מתבוננת על התמונה הכללית ורואה את חצי הכוס הריקה.
חפשי פעילויות שאת אוהבת לעשות אותם ואם בעלך לא מסכים להתלוות אליך, חפשי מישהו אחר (אחד הילדים, חברה, שכנה..) שיתלווה אליך.

לאט לאט, פרה פרה, על פי סדר החשיבות. אם מה שחשוב כרגע הן הדיאטה וההליכה, להחליט על דבר אחד ולנסות להתמיד עד שמתרגלים. לאחר מכן לעבור לדבר הבא.
שינויים דרסטיים לא מחזיקים מעמד לאורך זמן.

בהצלחה.

למעלה