בחיים אני לא אבין אנשים שמסרבים להשתתף בתשלום

La Milagrosa

New member
קודם כל זה לא "גרושים", וחוץ מזה הויכוח לא רק על כסף.

אותם נבלות לא מוכנים לשיפוץ ולעבודות שכרוכות בשינוי מסוים של הלובי.

La Milagrosa

New member
תגיד, אתה עושה את עצמך או שאתה באמת ככה?

אם אתה באמת ככה גש לבדיקת ראש.
מה לא ברור?
הנכה המסכנה זקוקה לרמפה.
זה עד כדי כך מסובך להבין מה הקשר שלה לסיפור?

La Milagrosa

New member
בחיים אני לא אבין אנשים שמסרבים להשתתף בתשלום

על תיקון הגג הדולף בבית המשותף, כי הם גרים בקומה ראשונה, או על תיקון ותחזוקה של מעלית כי הם גרים בקומת קרקע, או על רמפה כי אין להם תינוקות או כסא גלגלים. אנשים כאלה צריכים לגור או במערה, או בווילה באמצע שום מקום. זה חברים של אלה שלא נותנים לאנשי מקצוע להיכנס אליהם לתקן את הצנרת של הבניין שדולפת בדיוק אצלם. חארות כאלה.

לי נשמע הזוי לשלם על מעלית

כשאתה גר בקומת קרקע, ואכן אצלנו בבניין הדיירת בקומת קרקע לא משלמת (וכמובן, גם לא משתמשת במעלית - צריך מפתח כדי להפעיל את המעלית), ובבניינים רבים כשבונים מעלית קומת הקרקע גם לא משתתפת בבנייה.

גג דולף זה סיפור אחר, כי הגג הוא באמת של כולם - והאמת שלא ברור לי אם חוקי מצדם לא לשלם.

La Milagrosa

New member
בטח גם נשמע לך הזוי לשלם על רמפה, כי את לא בכיסא גלגלים

זה ממש לא הזוי. בניין משותף זה בניין משותף.
מי שרוצה לשלם רק על מה שמעניין אותו אישית, שיגור בבית פרטי.

לא,

אלא אם כן הייתה התחייבות שלהם לשלם על המעלית כשהצטרפו לבניין - הם לא חייבים. כמו שהם לא חייבים להשתתף בהתקנת מעלית אם הדיירים מחליטים שהם פתאום רוצים מעלית. דירה היא רכוש, והם שילמו סכום מסוים כדי לחיות שם. בין היתר, אנשים משלמים סכום נמוך יותר כדי לגור בקומה שלישית בבניין של שלוש קומות בלי מעלית, אגב - ויודעים שזה המצב כשהם קונים את הדירה. אם הם רוצים להעלות את ערך הרכוש שלהם, זה לא מחייב את בעל דירת הקרקע שסבבה לו בלי, וקנה את הדירה כדי לגור בה.
כשקונים דירה לא משלמים על כל הגחמות שיהיו בעתיד לדיירים (כמו התקנת מעלית, שכמעט אף פעם לא קורית בגלל נכות). ואם יבוא לדיירים שתהיה בריכה, או יהיה שומר כדי שהבית ייראה יותר מפואר? הם יצטרכו גם לשלם כל חודש על התחזוקה ועל ההעסקה של השומר?
זה לא עניין של מה שמעניין אישית, זה עניין של מה שסביר. ועובדתית להרבה אנשים (גם כאלה שלא גרים בקומת קרקע) מאוד סביר שקומת קרקע לא תשתתף בשום דבר שקשור למעלית - לא בהתקנה, ולא בתחזוקה.

רמפה זו הוצאה חד פעמית בעיקרון. בתלות במצב הכלכלי של הדיירים, שתי ההחלטות נראות לי סבירות - גם שכולם ישתתפו ברמפה, וגם שרק מי שמעוניין ברמפה. מה שיפה וראוי הוא שהדיירים בכלל יסכימו שתהיה רמפה.
אצלנו בבניין אין רמפה, ומי שמוגבל בניידות אכן לא יכול להגיע לבניין (לגבי עגלות תינוקות יש המון פתרונות - עגלות שעוברות מדרגות, מנשאים, וכו' וכו', ותינוק זו ממש לא סיבה לרמפה).

La Milagrosa

New member
מזל שבספרד החוקים שונים מבישראל.

ודין מעלית אינו כדין בריכה.
מעלית זה לא לוקסוס, מה גם שבבניין שלנו היתה מעלית מהיום הראשון כי זה בניין של שבע קומות.
וואו, יש לך שכנים שסירבו להתקין רמפה בבניין? איזה חארות יה ווראדי.
כשהם יהיו בכיסא גלגלים שייזכרו איך הם התנגדו לרמפה.

לא, לא ידוע לי שהיה ניסיון להכניס רמפה.

יכול להיות שבכלל אי אפשר. למעשה, אנחנו שוכרים את הדירה שלנו מבעלי דירה שעברו לבית אבות כי לאישה התחילו להיות קשיי ניידות.
ולגבי הבניין שלכם - מה היה עד עכשיו? עד עכשיו קומת הקרקע כן השתתפה ופתאום לא?

La Milagrosa

New member
על פי חוק, כל הדיירים מחויבים בתחזוקה ותיקון של המעלית.

הבעיה שלנו כרגע היא לא המעלית, על זה ככל הידוע לי כולם משלמים בלי טרוניות (חוץ מהפרזיטים הרגילים, שאף פעם לא משלמים על כלום בלי קשר לשאלות ספציפיות של מעלית או רמפה).
אצלינו הנושא החם עכשיו זה הרמפה.
אנחנו 56 דיירים בשתי כניסות. יש כמה זוגות עם תינוקות, שזה לא כזה סיפור וזה זמני- אבל בכניסה השניה (לא זו שאני גרה בה) יש בחורה בת 20 עם שיתוק מוחין (מאלו שלא מזיזות אפילו אצבע, ומתניידות בכיסא מיוחד כזה). כל בוקר האמא שלה צריכה להוריד אותה ללובי במעלית ואז לחכות שם שתבוא ההסעה שלה למרכז שבו היא מעבירה את היום. אבל בלובי יש חמש מדרגות. צריך רמפה, אבל על זה החארות לא מוכנים לשלם, הבנת?

יש רמפות ניידות

שההסעה יכול להביא. כמו כן, מה התחדש פה? הבחורה בת 20 - איך הבעייה התחילה עכשיו?

La Milagrosa

New member
עובדה שההסעה לא דואגת לזה.

הרמפה הניידת של כלי הרכב המותאם לא ניתנת להפרדה מהרכב.
חוץ מזה בסופי שבוע המשפחה בטח רוצה לקחת את הבת לבילויים, לא?
הבעיות האלו לא התחילו עכשיו. זה כבר הרבה שנים ככה, בגלל איזה 20 שכנים בהמות ומסריחים אי אפשר לעשות לבחורה המסכנה הזאת חיים טיפה יותר קלים.

חביף

New member
צודקת לגמרי

לגבי אנשי שירות אצל השכן מלמעלה - נמאס לו, אז על חשבונו פתח כניסה לגג מחוץ לדירה שלו, ובא לציון גואל

למעלה