בעיות עם החמה

ayaht

New member
בלת"ק, הגעתי מהראשי. לדעתי, פשוט תפסיקי לשחק את המשחק.

כתבת: " אני משתדלת, מנסה ועושה הכל לפי הכללים שלה ושום דבר לא עוזר".

למה? למה לעשות הכל לפי הכללים שלה?
אלה החיים שלך, הנישואין שלך, הבית שלך.
למה שלא תפעלי לפי הכללים שלך?
מה זה עניינה בכלל? למה אכפת לך בכלל מה היא חושבת?

"איך אפשר להתרחק מאמא"? זאת אמא של בעלך.
שהוא ימצא את הפיתרון.

וכן, לפעמים צריך להתרחק.
כשמישהו פוגע בך זכותך להתרחק כדי לא להיפגע שוב.

חמותך צריכה גבולות.
את לא חייבת להיות איתה בקשר אם לא בא לך.
היא לא אמא שלך.
היא סה"כ אדם זר שחושב שיש לו זכות למרר לך את החיים.

מציעה לך להתרחק ממנה.
שתתבאס.

היי חברים ,לכל מטבע יש שני צדדים .

כולכם דנים את האשה לכף זכות , ואת החותנת לכף חובה . בכל הסיפורים מהסוג הזה יש את הצד שלו/ה והצד שלה .האם יתכן שפספסתם משהו ? קצת קשה לי להאמין שכל הטוב בצד אחד וכל הרע בצד שכנגד .לרוב יש לפחות קצת איזון . אני החמות של כלתי האהובה .

סיגלית 2014

New member
מנהל
חמות יקרה

לא חושבת שדנים את האישה לכף זכות. ההתנהלות של שתיהן אינה נכונה.
אך אי אפשר לתת טיפים לחותנת כי היא אינה כאן.
מי שנמצאת כאן היא הכלה והיא זו שצריכה להגיע לתובנות כיצד עליה לנהוג ולא להגיע למצב שהיא מתלוננת שכבר אי אפשר.

ai21

New member
אולי נקודת מבט שונה תעזור

אני אישית - נמצא במצבה של פותחת הכתבה,
אמא שלי מתנהגת באופן מזעזע לאשתי, מחפשת ללא הרף איך להקטין אותה ולהציגה בצורה משפילה. גם כשהיא נמצאת וגם כשהיא לא.
אין לי יכולת להבין או לתרץ התנהגות כזו.
האם לך יש?

אני גם מהראשי, כאחת שהיתה לה חמה כזאת בעבר

קל להגיד אל תשחקי את המשחק אבל בפועל מאוד קשה לא לשחק את המשחק. את רוצה שחמתך תאהב אותך, תכבד אותך ואת ילדיך, וצריך חוזק של פיל והרבה הרבה תמיכה בעיקר מהבעל כדי להלחם ברוע מחמה מרעילה.
ואם הבעל אפילו קצת "חצוי" ולא עומד לצד אשתו מאה אחוז - אז היחסים האלה מועדים לפורענות כי חמה רעל כזאת יכולה להרוס הכל.
בהרבה מקרים קשים יותר מדובר בחמה שיש לה איזו השפעה אמיתית עלייך כמו אחת שמנהלת את העסק משפחתי, או שהיא עוזרת כלכלית ואז בכלל - נוצר מצב ממש קשה כשהיא שונאת אותך.
&nbsp

ורק אני בקשר מצויין עם חמי וחמותי גם 9 שנים אחרי שהתגרשתי?

בתכלס אי אפשר לדעת מה הולך שם. כל אדם הוא שונה וכל מערכת יחסים היא ייחודית. אני לא מסכים עם מה שהציעו מעליי, לנתק מגע. אני כן חושב שאולי אפשר לנהל את מערכת היחסים בצורה יותר חכמה. כרגע כשכבר נוצר דפוס כזה, קשה להחזיר את הגלגל לאחור. קשה אבל לא בלתי אפשרי. צריך להציב גבולות ולהתנהל מתוך כבוד הדדי. תזכרי שבעלך הוא קו תקשורת דו כיווני. את צריכה להיות מודעת גם למידע שהיא (החמה) מקבלת דרכו.

בקיצור, לא פשוט אבל גם לא אבוד. אם באמת אין יסוד עובדתי משמעותי לקרע בינכן, אז מדובר כנראה בבעיית תקשורת.

למעלה