את כולם אני מכיר

Night Light

New member
את כולם אני מכיר

לא, כבר לא. אבל הרבה מכם עדיין מוכרים לי.
אז הצצתי לראות מה קורה, קראתי את סיגלית (מזל טוב מותק, בבריאות ובאושר!) והשאלות שלה עוררו אותי לתהות:
כשאתם מסתכלים על עצמכם עכשיו לעומת מי שהייתם לפני 10 שנים - כמה השתניתם? איזו גרסה אתם אוהבים יותר? מה הכי מפריע לכם בגרסה שאתם אוהבים פחות?
כש"גרתי" כאן לפני כעשור וקצת הייתי ילדה טיפשה ונאיבית, הקשבתי והאמנתי לכולם רק לא לעצמי, הייתי מרירה וסרקסטית ומאד מאד מאד שמנה.
עשר שנים אחרי אני ילדה בת 40, קצת פחות טיפשה, הרבה פחות נאיבית, עדיין סרקסטית אבל לא מרירה, ומקשיבה קודם כל לעצמי.
ואני שוקלת 55 ק"ג פחות.
הדבר החזק ביותר שהפנמתי השנה: משך שנים האשמתי אחרים במצב שלי, בגלל שחשתי שהכריחו אותי לעשות דבר זה או אחר בניגוד לתוכניות שלי. בהתמודדות עם עצמי השנה הפנמתי שבכל זמן נתון יכולתי לומר "לא!!!" ולא אמרתי. ולכן מי ש"אשם" בכיוונים שחיי קיבלו - זו אני.
אז אם היו לי הכח והיכולת לעשות טעויות - יש לי גם הכח והיכולת לתקן אותן. מהמקום הזה מצאתי עוצמה בעצמי - וגם סלחתי לעצמי.
חפרתי, אני יודעת. יש מעדרים לכולם, קחו אחד, ספרו לי מה ההבדלים בין מי שאתם עכשיו למי שהייתם לפני עשור.

סיגלית 2014

New member
מנהל
אין לי מעדר אחד

יש לי כמה מעדרים

אני מאמינה שלהרבה אנשים, בראייה לאחור, יש פה ושם חרטות ורבים מהם היו מודים שעם התובנה של היום היו נוהגים אז אחרת.
מבאס... עושים טעויות ומעבירים את השנים הכי יפות בידיעה שההחלטות שנלקחו הן הנכונות עבורנו עד שמשהו מעיר וסוטר על הלחי.
לפני עשר שנים הייתי במקום אחר לגמרי. עברתי שינויים ברמה האישית, הגעתי לתובנות, למדתי על עצמי והרווחתי כמה שערות לבנות על הדרך (אבל מי סופר...). ובכל זאת, ברור לי שיש לי עוד מה ללמוד.
התובנה העיקרית היא פרספקטיבה אחרת. שדה הראייה שלי התרחב במעט, אני מקבלת היום דברים קצת אחרת והכי חשוב עושה דברים במודעות יותר גבוהה.
אני מרשה לעצמי יותר לצחוק על עצמי ופחות לקחת דברים ברצינות. להיות פחות ביקורתית כלפי עצמי וכלפי אחרים. לנסות להבין ופחות לשפוט.
את לא הראשונה שיצא לי לשמוע שמתארת שינוי ב"קצת פחות טיפשה והרבה יותר נאיבית" ואהבתי שהגדרת את עצמך כילדה בת 40. השלת מעליך לא רק את הקילוגרמים בגוף. יש גם קילוגרמים בנפש. והתובנה שלך מאד מעודדת. לא רק שאי אפשר להאשים אחרים שהכריחו אותך, אלא שהחיים שלך בידיך. אני מעריצה אנשים שיודעים, או לומדים ומיישמים, איך לצאת ממשברים. איך למצוא את נקודת האור ולדהור אליה.
אני לא מאמינה במשפט "מה שלא הורג מחשל". אני שונאת לשמוע אותו, כי אני לא מרגישה יותר חזקה. אני מרגישה יותר מנוסה, אולי קצת יותר חכמה.
אז לשאלתך, אני יותר אוהבת את הגרסה הנוכחית. זה נכון שאני לא צעירה בעשר שנים בגוף אבל בראש אני יותר שלמה עם עצמי.
את צריכה לבוא לבקר יותר.
תודה על הברכה יקירה.

יישר כוח!

פ נ ט i ם

New member
וואו אדם אחר לגמרי

חוץ מהגילוח של הזקן עברתי כל כך הרבה שינויים במסגרת מסע ארוך שאני עובר ושסופו טרם נראה.
&nbsp
אני יכול להגיד לך דבר אחד - אני בן אדם טוב יותר ומחובר יותר לעצמי, למה טוב לי ולא למה טוב לסביבתי.
&nbsp
תבואי לבקר חתיכה

למעלה