שואל גם פה- מה ההבדל בין גישור לבין טיפול זוגי

מצב
הנושא נעול.

מבחינת התהליך

שילה1

New member
גישור הוא תהליך אותו

מבחינת התהליך
גישור הוא תהליך אותו
מנהל ומכוון המגשר.הפתרונות-באים מהמתגשרים עצמם.זה אינו תהליך טיפולי ואין בו עצות. הוא אינו בוחן את מצב הזוגיות אלא את הפרמטרים הנדרשים לצורך פירוד. יעוץ זוגי-הליך טיפולי הבוחן את הזוגיות מכל צדדיה,על מנת לשפרה ולהוציא ממנה את המיטב.היועץ אכן בודק ומציע דרכיםמלשיפור. אגב-המשותף לשני התהליכים:ראייה לעבר העתיד. הסהרתי בקיצקיצר.

ההבדל בין גישור לטיפול זוגי

מבחינת התהליך
מבחינת המינוח המדוייק, גישור הוא לגירושין וטיפול זוגי הוא לשלום בית. אך אנשים לא תמיד מדייקים במינוח, ומצפים ש"מגשר" יוכל לגשר גם לשלום בית. ואכן, יש מגשרים שיש להם כלים בשני התחומים ויכולים לעשות גם וגם.

זה חשוב, כי העובדה היא שאצל זוגות רבים שמגיעים למגשר כדי להתגרש, מתברר שאחד מהם או שניהם עדיין אינם "סגורים" על גירושין. מנסיון אישי אעיד, שהיו לי כבר כמה מגושרים שהגיעו להתגרש אך בעקבות הגישור חזרו לשלום בית למרות שלא זו היתה כוונתי ולא ניסיתי להביאם לכך. זה קרה כי בגישור הם עברו תהליך (קצר אמנם אך עוצמתי) ולמדו להקשיב זה לזה, ולראות את הדברים אחרת.

ראיתי את התשובה שענה/תה לך "שילה1", ודעתי שונה. אני סבור שמגשר טוב כן בוחן את מצב הזוגיות (גם אם בקצרה), ומגשר שיש לו כלים טיפוליים יכול להשתמש בהם כדי לפתור מצבים מורכבים. כי מה שעומד בדרך כלל מאחורי העמדות של המגושרים, בנושאים השונים, נובע מהרקע הזוגי ומהמטען הרגשי שלהם.

בנוסף אני סבור שגם בטיפול זוגי וגם בגישור, הכי טוב להביא את בני הזוג למצב שיצליחו להציע בעצמם את הפתרונות. ועם זאת מותר גם למטפל וגם למגשר להציע פתרונות, כשהם סבורים שהדבר יסייע לקידום התהליך.

השבתי קצת באריכות עקב חשיבות השאלה. בהצלחה!

שילה1

New member
יש גם גישור לשלום בית ובכלל

מבחינת המינוח המדוייק, גישור הוא לגירושין וטיפול זוגי הוא לשלום בית. אך אנשים לא תמיד מדייקים במינוח, ומצפים ש"מגשר" יוכל לגשר גם לשלום בית. ואכן, יש מגשרים שיש להם כלים בשני התחומים ויכולים לעשות גם וגם.

זה חשוב, כי העובדה היא שאצל זוגות רבים שמגיעים למגשר כדי להתגרש, מתברר שאחד מהם או שניהם עדיין אינם "סגורים" על גירושין. מנסיון אישי אעיד, שהיו לי כבר כמה מגושרים שהגיעו להתגרש אך בעקבות הגישור חזרו לשלום בית למרות שלא זו היתה כוונתי ולא ניסיתי להביאם לכך. זה קרה כי בגישור הם עברו תהליך (קצר אמנם אך עוצמתי) ולמדו להקשיב זה לזה, ולראות את הדברים אחרת.

ראיתי את התשובה שענה/תה לך "שילה1", ודעתי שונה. אני סבור שמגשר טוב כן בוחן את מצב הזוגיות (גם אם בקצרה), ומגשר שיש לו כלים טיפוליים יכול להשתמש בהם כדי לפתור מצבים מורכבים. כי מה שעומד בדרך כלל מאחורי העמדות של המגושרים, בנושאים השונים, נובע מהרקע הזוגי ומהמטען הרגשי שלהם.

בנוסף אני סבור שגם בטיפול זוגי וגם בגישור, הכי טוב להביא את בני הזוג למצב שיצליחו להציע בעצמם את הפתרונות. ועם זאת מותר גם למטפל וגם למגשר להציע פתרונות, כשהם סבורים שהדבר יסייע לקידום התהליך.

יש גם גישור לשלום בית ובכלל
גישור בכל תחום משפחה ובכל תחום אחר,שבו ניתן לתבוע. בנחלט לא רק בגירושין

חידשת לי

חידשת לי
אני מגיע לגישור
יש הבנה הדדית שצריך להתגרש
אבל אם הולכים לגישור הייתי סבור שמדובר בניסיון לגשר על הפערים, כשמו של התהליך, לפתור מחלוקות וכדומה, ואכן להביא לשלום בית-כלומר לפחות לנסות למנוע את הגירושין. חשבתי שזו אכן הכוונה מראש- סוג של גלגל הצלה אחרון.
אם מגשרים טובים אכן עושים זאת אז מלבד המונח המדויק אין הרבה הבדל.....

שילה1

New member
לא.הכוונה להגיע להסכמות המקובלות

חידשת לי
אני מגיע לגישור
אבל אם הולכים לגישור הייתי סבור שמדובר בניסיון לגשר על הפערים, כשמו של התהליך, לפתור מחלוקות וכדומה, ואכן להביא לשלום בית-כלומר לפחות לנסות למנוע את הגירושין. חשבתי שזו אכן הכוונה מראש- סוג של גלגל הצלה אחרון.
לא.הכוונה להגיע להסכמות המקובלות
על שני הצצדים.הם הקובעים את נושא הגישור וסדר הנושאים לדיון. בהחלט יתכן להגיע להסכם שלום בית/גירושין. הכל לבחירת המתגשרים. מציעה לקרוא קצת בנושא במנוע חיפוש.

שילה1

New member
תפקידו של המגשר להוביל את

חידשת לי
אני מגיע לגישור
תפקידו של המגשר להוביל את
התהליך ,לכיוון הסכמות,בנושא אותו קובעים המתגשרים. לנסות לכוון לשלום בית-לא מקצועי,אם בני זוג מגיעים על מנת להתגרש.אם כי,יש המנסים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה