שאלה לגבי גירושין

מצב
הנושא נעול.

idan idanidan

New member
שאלה לגבי גירושין

שאלה לגבי גירושין
שלום,
איך אפשר להתגרש ללא הצורך להגיע לבית הדין הרבני? האם הגישור מאפשר פתרון כזה? תודה

sharpantie

New member
אם אתם מגיעים להסכמה משותפת

שאלה לגבי גירושין
שלום,
איך אפשר להתגרש ללא הצורך להגיע לבית הדין הרבני? האם הגישור מאפשר פתרון כזה? תודה
בכל העניינים השנויים במחלוקת עליכם לנסח הסכם בכתב ( רצוי מאוד בעזרת עורך דין), ולאשר אותו בבית משפט למשפחה. כל שנותר הוא לפתוח תיק ברבנות ולקבוע תור לקבלת הגט.

שילה1

New member
אם שניכם יהודים-אין אפשרות לדלג

בכל העניינים השנויים במחלוקת עליכם לנסח הסכם בכתב ( רצוי מאוד בעזרת עורך דין), ולאשר אותו בבית משפט למשפחה. כל שנותר הוא לפתוח תיק ברבנות ולקבוע תור לקבלת הגט.
אם שניכם יהודים-אין אפשרות לדלג
על בית הדין הרבני.גם אם נשאתם בחו"ל.

גירושין בהסכמה, איך? ובמי להיעזר?

שאלה לגבי גירושין
שלום,
גירושין בהסכמה, איך? ובמי להיעזר?
ערב טוב עידן,

גירושין לרוב זה פירוד מאד מורכב שגורר אחריו יחסי גומלין וקשר כלשהו בין הצדדים לשנים ארוכות לאחר הפירוד, וזו מלאכה לבעלי מקצוע שיודעים להנחות את המשא ומתן ולנסח את ההסכם. ככל שהצדדים שואפים והמגשר מסוגל - ניתן להגיע להסכם ברור, חד, יציב ולא נפיץ עם סעיפים שלא יגררו ויכוחים אין סופיים על משמעותם, גישורים נוספים ותביעות. זה לא נדיר שבני זוג שעושים את ההסכם לבד, מגיעים אלי לאחר כמה שנים של סבל מיותר.

כאשר אני מגשר, אני מעדיף לא לנסח הסכם כלל אם הצדדים לא באמת בשלים להתחייב להסכם יציב שמייצר פתרונות ולא מחולל סכסוך בהמשכים.

להסכם גירושין ממוצע יש כ-10 פרקים שמתחלקים להרבה סעיפים ותת סעיפים בסביבות 50 במקרים הפשוטים. ההסכם צריך לצפות פני עתיד ולקחת בחשבון שינויים צפויים ומנגנונים לפתרון בעיות ושינויי מצב שלא ניתן לצפות מראש. זו מלאכה לבעלי מקצוע מנוסים עם הכשרה מתאימה, כושר תרגום הסכמות לסעיפי חוזה ברורים וחד משמעיים וכושר ניסוח הכרחי. מגשרי משפחה שעברו קורס גישור, קורס גישור משפחה, קורס פרקטיקום והתנסות בגישורים בכלל וגישורי משפחה בפרט יודעים בד"כ את העבודה.

טוענים רבניים, מטפלים זוגיים, עורכי דין משפחה, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, וכד' – כל אלה יכולים למנף את המיומנויות שלהם לטובת הגישור אם הגישור הוא שבוער בעצמותם. אבל לעיתים כאשר הם לא בדיוק מגשרים באופיים, מיומנויות אלה יכולות גם להפריע להם במלאכת הגישור. לכן כדאי לברר למי אתם פונים. מגשר שעבר קורס בסיסי ללא קורסי פרקטיקום ומשפחה, לא יכול לגשר לגירושין לענ"ד.

בגישורים שלי שמסתיימים בהסכם, אני קובע מועד אישור הסכם וסידור גט באותו יום. המועדים שאני מקבל במסגרת האילוצים של יומן בתי הדין הם בד"כ תוך 3 עד 5 שבועות מיום הגשת הבקשה. פחות מיום אחד בבית הדין לבני זוג יהודים – אני לא מכיר אפשרות כזאת. אני גם לא מכיר ערכאה שיפוטית יעילה מזו שתיארתי לעיל.

לייה27

New member
גישור גירושין, כל המידע הכי רלוונטי בנושא החוק

שאלה לגבי גירושין
שלום,
גישור גירושין, כל המידע הכי רלוונטי בנושא החוק
ממליצה בחום על עורכת הדין טל שרון ועל הסדנה שלה בנושא גישור גירושין.
http://gishur.co/
הסדנה הזו עוסקת בכל ההבטים של הכרת החוק כולל ייעוץ בקבוצה מצומצמת על בעיות אישיות. להיות בקבוצה עזר לי להבין שאני לא לבד ואפשר לי להכיר אנשים שעזרו לי לעבור את מסע העוול הזה בצורה טובה יותר.
בהצלחה!

מצב
הנושא נעול.
למעלה