שאלת הבהרה

מצב
הנושא נעול.

דרורי8

New member
שאלת הבהרה

שאלת הבהרה
היי טוביה. הייתי שמח לדעת מה ההבדל בין גירושין בגישור או בתביעה לפי החוק לישוב סיכסוכים במשפחה?

שילה1

New member
אני לא טוביה ובכל זאת....

שאלת הבהרה
היי טוביה. הייתי שמח לדעת מה ההבדל בין גירושין בגישור או בתביעה לפי החוק לישוב סיכסוכים במשפחה?
אני לא טוביה ובכל זאת....
החוק מחייב שיחה של 4 שעות במרכז לישוב סכסוכים טרום הגשת תביעות משפטיות כאלו ואחרות.
בשיחות אלו-מכירים את בני הזוג ואת הבעיות הנובעות או הקיימות .אין בכך כל הליך גישור.
בתום השיחות,מחליטים בני הזוג אם לפנות לגישור או לתביעות בבית המשפט.אם בחרו בגישור-אמורים במרכז לישוב סכסוכים להציג בפניהם רשימת מגשרים,שאגב-טרם הושלמה.
אין ברשימה כל עדיפות מקצועית או אחרת למגשרים שבה.
זכותם של בני הזוג לבחור בכל מגשר שירצו,אז יהיו פטורים מ4 שעות שיחה.
בגישור-מקצרים הליכים,חוסכים זמן,כסף והרבה עוגמת נפש.בגדול.
בסיכום של גישור שצלח-מגיעים להסכם,אותו מאשרים בבית המשפט למשפחה או ברבני ומשם-לגט.ניתן לפנות לרבני לאישור ולבקשה לגט-יחד.
והיה והחליטו על תביעה-יתאזרו בסבלנות ןיכינו מצלצלין רבים ואולי גם עורכי דין ויתכוננו למלחמות.
גם בגישור מתגרשים וגם בתביעות.ההליכים שונים,מבחינתעלות ומשך הזמן ועוד.הגישורין-באם שני הזוג יהודים-זהים.
&nbsp

הבדל בין גירושין בגישור לגירושין בתביעה

שאלת הבהרה

נתחיל מזה שכמעט כל מקרה מתאים לגישור, אבל לא כל מקרה. ולכן כל החלטה, חשוב שתתקבל לאחר ייעוץ עם בר סמכא בכל מקרה לגופו. אבל בכמעט כל המקרים שכן מתאימים לגישור עדיף לגשת ישר להליך הגישור ללא המהות של יחידת הסיוע. ניתן לדלג על יחידת הסיוע לפי החוק ע"י הודעה לבית הדין על כך שהליך הגישור בעיצומו ואין טעם להתחיל בהליך מהו"ת ביחידת הסיוע שכל מטרתו היא להביא את הצדדים לגישור. ככלל הליך הגישור מתקיים מרצונם הטוב של הצדדים שמעוניינים בכך. ההבדל המהותי הוא שבהליך הגישור הפסק דין (הסכם גירושין שאושר – קיבל תוקף פסק דין) נכתב ע"י הצדדים עצמם. אם יש הגינות בסיסית ורצון טוב להתחשב בצרכים של הצד השני הם יגיעו לפסק דין יותר טוב לשני הצדדים מאשר יכפה עליהם הליך שיפוטי. הליכה לגישור מלכתחילה, מקצרת, מייעלת ומוזילה את ההליך כולו.

שילה1

New member
רק להסביר.שום הליך שיפוטי אינו כופה גישור

נתחיל מזה שכמעט כל מקרה מתאים לגישור, אבל לא כל מקרה. ולכן כל החלטה, חשוב שתתקבל לאחר ייעוץ עם בר סמכא בכל מקרה לגופו. אבל בכמעט כל המקרים שכן מתאימים לגישור עדיף לגשת ישר להליך הגישור ללא המהות של יחידת הסיוע. ניתן לדלג על יחידת הסיוע לפי החוק ע"י הודעה לבית הדין על כך שהליך הגישור בעיצומו ואין טעם להתחיל בהליך מהו"ת ביחידת הסיוע שכל מטרתו היא להביא את הצדדים לגישור. ככלל הליך הגישור מתקיים מרצונם הטוב של הצדדים שמעוניינים בכך. ההבדל המהותי הוא שבהליך הגישור הפסק דין (הסכם גירושין שאושר – קיבל תוקף פסק דין) נכתב ע"י הצדדים עצמם. אם יש הגינות בסיסית ורצון טוב להתחשב בצרכים של הצד השני הם יגיעו לפסק דין יותר טוב לשני הצדדים מאשר יכפה עליהם הליך שיפוטי. הליכה לגישור מלכתחילה, מקצרת, מייעלת ומוזילה את ההליך כולו.
רק להסביר.שום הליך שיפוטי אינו כופה גישור
ושום גישור אינו מתקיים בכפיה.
גם היחידה לישוב סכסוכים אינה כופה גישור,אלא נותנת לבני הזוג לבחור את ההליך המתאים להם,לדעתם.
גישור אמורלבוא מרצון טוב וחופשי,שאין איתו בדל של כפיה.זו בעצם מהותו הבסיסית.

מצב
הנושא נעול.
למעלה