חובה לעבור פגישת מהו"ת בכל הליך אזרחי?

מצב
הנושא נעול.

אני תבעתי שני ארגונים מסוימים על נזק שנגרם לי. לדעתי, אחד הצדדים אפילו לא שלח כתב הגנה עדיין. לא התקיים קדם דיון עדיין. כבר קיבלתי ממזכירות בית משפט הזמנה לפגישת מהו"ת. מה זה אומר? האם זה משהו פורמאלי? האם מישהו מהצדדים הנתבעים יזם את זה? האם זה אומר שכתבי הגנה כבר הוגשו ואני פשוט לא יודע על זה. תודה למשיבים. אחד הנתבעים שולח לשם את פרקליטת המחוז, קצת מפחיד אותי. אין לי עורך דין אפילו.

שילה1

New member
כנראה שהתביעה שלך מעל 50000 שקל או הוחלט שהיא מתאימה לגישור

אני תבעתי שני ארגונים מסוימים על נזק שנגרם לי. לדעתי, אחד הצדדים אפילו לא שלח כתב הגנה עדיין. לא התקיים קדם דיון עדיין. כבר קיבלתי ממזכירות בית משפט הזמנה לפגישת מהו"ת. מה זה אומר? האם זה משהו פורמאלי? האם מישהו מהצדדים הנתבעים יזם את זה? האם זה אומר שכתבי הגנה כבר הוגשו ואני פשוט לא יודע על זה. תודה למשיבים. אחד הנתבעים שולח לשם את פרקליטת המחוז, קצת מפחיד אותי. אין לי עורך דין אפילו.
כנראה שהתביעה שלך מעל 50000 שקל או הוחלט שהיא מתאימה לגישור
מציעה לך ללכת לשמוע.אינך חייב להסכים.פגישה ראשונה,ממילא ללא עלות.

פגישת מהו״ת בהליך אזרחי

פגישת מהו״ת בהליך אזרחי
שלום רב,

פגישת מהו״ת (מידע, היכרות ותיאום) היא פגישה שמטרתה לברר אם הסכסוך מתאים לפתרון בגישור כאלטרנטיבה להתדיינות בבית המשפט. זה לא פורמלי, אלא ניסיון של המערכת גם להקל על העומס על בתי המשפט וגם לנתב את הצדדים במקרים המתאימים להליך של גישור שהוא לא לוחמני ויכול לחסוך הרבה זמן ועלויות לצדדים.
זה לא משהו שיוזם אחד הצדדים לסכסוך, אלא נעשה ביוזמת בית המשפט.
ההתייצבות בפגישת המהו״ת הראשונה היא חובה. אתה חייב להתייצב לפגישה אך אינך חייב להסכים בה לדבר - לא לגישור ולא לפגישות מהו״ת נוספות (אם כי מומלץ לבוא ב- ״ראש פתוח״).
בכל מקרה, מומלץ לך מאוד להיות מיוצג ע״י עורך דין, בפרט כאשר ציינת שהצד השני מיוצג. זאת הן לגבי פגישת המהו״ת והן לגבי המשך ההליכים, בין אם בגישור ובין אם בבית המשפט.

מצב
הנושא נעול.
למעלה