שאלה לגבי גישור

מצב
הנושא נעול.
שאלה לגבי גישור

שאלה לגבי גישור
היי, אני נשוי כבר 13 שנים ורוצה להתגרש. עוד לא דיברתי על זה עם האישה. אני רוצה לעשות את זה יפה ושוקל להציע לה לפנות לגישור, אבל הפחידו אותי ואמרו לי שהיא עלולה בתגובה ללכת ולתבוע אותי. רק כדי להבין, אם אני מציע לה גישור, זה יכול לפגוע בי בדרך כלשהי?

שלום רן.

שאלה לגבי גישור
היי, אני נשוי כבר 13 שנים ורוצה להתגרש. עוד לא דיברתי על זה עם האישה. אני רוצה לעשות את זה יפה ושוקל להציע לה לפנות לגישור, אבל הפחידו אותי ואמרו לי שהיא עלולה בתגובה ללכת ולתבוע אותי. רק כדי להבין, אם אני מציע לה גישור, זה יכול לפגוע בי בדרך כלשהי?
שלום רן.
החוק החדש קובע שכל זוג שמעוניין לפתוח בהליך גירושין חייב לעבור הליך גישור (מהו"ת) הכולל 4 מפגשים במרכז הסיוע המצוי בבית משפט הקרוב לאזור מגורייך.
באם ההליך נכשל רק אז כל אחד מבני הזוג רשאי לפתוח בהליכים משפטיים.
הצעת גישור לא יכולה לחבל נהפוך הוא.אם אשתך לא מעוניינת בגישור ממילא יגיע שלב התביעות ההדדיות.
אם תרצה מידע נוסף תוכל לפנות במסר.בהצלחה.

שילה1

New member
שוב בפעם העשרים-4 פגישות אינן גישור,לא קרובות לכך.

שלום רן.
החוק החדש קובע שכל זוג שמעוניין לפתוח בהליך גירושין חייב לעבור הליך גישור (מהו"ת) הכולל 4 מפגשים במרכז הסיוע המצוי בבית משפט הקרוב לאזור מגורייך.
באם ההליך נכשל רק אז כל אחד מבני הזוג רשאי לפתוח בהליכים משפטיים.
הצעת גישור לא יכולה לחבל נהפוך הוא.אם אשתך לא מעוניינת בגישור ממילא יגיע שלב התביעות ההדדיות.
אם תרצה מידע נוסף תוכל לפנות במסר.בהצלחה.
הן עוסקות בהכרת המקרה,הזוג,הנתונים שלהם ואם אפשר-החלטה על דרך לפתור את הבעיה.
בגדול-הצע לאשתך וראה את תגובתה.אתה עשוי להיות מופתע מהנכונות שלה.

החוק החדש

הן עוסקות בהכרת המקרה,הזוג,הנתונים שלהם ואם אפשר-החלטה על דרך לפתור את הבעיה.
בגדול-הצע לאשתך וראה את תגובתה.אתה עשוי להיות מופתע מהנכונות שלה.
החוק החדש
המחייב 4 מפגשי מהו"ת הינו גישור לכל דבר.כדאי להתעדכן .משפטנים מודעים לכך היטב.

החוק החדש לא קובע גישור חובה

החוק החדש
המחייב 4 מפגשי מהו"ת הינו גישור לכל דבר.כדאי להתעדכן .משפטנים מודעים לכך היטב.
החוק החדש לא קובע גישור חובה
חלק גדול מהציבור טועה לגבי מהותו של החוק החדש שנכנס לתוקף ב- 17 ליולי (חוק הסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה). בתקשורת דיברו על החוק הזה כקובע גישור חובה. זו טעות ואי הבנה של החוק ושל מהותו. החוק לא קובע גישור חובה. הפגישות שאמורות להתקיים ביחידת הסיוע ליד בית המשפט או בית הדין, נקראות פגישות מהו"ת (מידע, היכרות ותיאום) ואינן פגישות גישור. המטרה שלהן היא לאפיין את הסכסוך בין הצדדים, לתת לצדדים מידע והצעות לגבי דרכים חלופיות ליישוב הסכסוך ביניהם במקום הליכים משפטיים ובמקרים המתאימים וכשיש נכונות ושיתוף פעולה של שני הצדדים, להפנות את הצדדים לגישור חיצוני - כלומר מחוץ ליחידת הסיוע, אצל מגשר שהצדדים אמורים לבחור מתוך רשימה של מגשרים שגובשה במשרד הרווחה.
כל מי שמכיר את הליך הגישור יודע שלא יכול להיות דבר כזה "גישור חובה". גישור הוא הליך וולונטרי שלא ניתן לכפות אותו על אף אחד.
המטרה של החוק היא לייצר "פסק זמן" לצדדים שבסכסוך, לפני שהם נכנסים להליכים משפטיים, שבו יוכלו לשקול אפשרויות וחלופות שונות ולבחור מה מתאים להם.
מאז שהחוק נכנס לתוקף, הפרקטיקה ביחידות הסיוע היא שאם אין שיתוף פעולה של אחד הצדדים (כגון אי התייצבות לפגישות ביחידת הסיוע), מודיעים לבית המשפט שאין שיתוף פעולה והזוג מופנה למסלול רגיל של הגשת תביעות.

לשילה ה"פסיכולוגית" של הפורום הנהנית

את שוב,טועה ומטעה.ראי הסברים מלומדים,בהמשך.
לחלק ציונים על ידע של הגולשים בפורומים המשפטיים כולם. הערותייך רק מעיבות על המקצועיות שלך הם מאוד בוטות. אם את ממש חייבת להעיר יש דרך אחרת תרבותית.
ולעצם העניין התייחסתי לחוק החדש המחייב 4 מפגשים ביחידת הסיוע ובאם יש התאמה הפניה להמשך גישור במקום תביעות משפטיות.הגולשים שקיבלו את המידע ממני מעולם לא הוטעו נהפוך הוא הודו לי מאוד.
אם את חייבת להגיב נסי להימנע מלחלק ציונים איני מעוניינת בידע שלך .הוא ממש מיותר.

שילה1

New member
מנהל פורום-אבקש מכאן ,בכוונה מכאן-למחוק

לחלק ציונים על ידע של הגולשים בפורומים המשפטיים כולם. הערותייך רק מעיבות על המקצועיות שלך הם מאוד בוטות. אם את ממש חייבת להעיר יש דרך אחרת תרבותית.
ולעצם העניין התייחסתי לחוק החדש המחייב 4 מפגשים ביחידת הסיוע ובאם יש התאמה הפניה להמשך גישור במקום תביעות משפטיות.הגולשים שקיבלו את המידע ממני מעולם לא הוטעו נהפוך הוא הודו לי מאוד.
אם את חייבת להגיב נסי להימנע מלחלק ציונים איני מעוניינת בידע שלך .הוא ממש מיותר.
לאלתר את התגובה החצופה,הבוטה,המעליבה והמיותרת מעליי.
סברתי כי זכותו של גולש להעיר לעצם הכתיבה,אך לא לגופו של אדם.

לשילה ול- "דוקטורית לאהבה"

לאלתר את התגובה החצופה,הבוטה,המעליבה והמיותרת מעליי.
סברתי כי זכותו של גולש להעיר לעצם הכתיבה,אך לא לגופו של אדם.
אני שב ומזכיר את הכללים של הפורום:
נא להקפיד על דיון ענייני ומכובד. אפשר להתווכח לגופו של עניין, בבקשה לא לרדת לפסים אישיים, להתקוטט ולחלק ציונים זו לזו. זה גם מיותר וגם לא מוסיף כבוד לאיש.
נא להקפיד להמנע מפרסומת אישית. אני מזכיר את זה באופן כללי ולאו דווקא בהקשר של ההתכתבות האחרונה ביניכן - והמבינה תבין.
אני לא מעוניין לעסוק בצנזורה ומחיקת הודעות, אך אם לא יכובדו הכללים באופן חוזר ונשנה, לא אהסס לעשות כן.
תודה ושתהיה שנה טובה לכולם!

שילה1

New member
גם אני לא מעונינת להיות מושמצת אישית ,רק משום שכתבתי הבהרה

אני שב ומזכיר את הכללים של הפורום:
נא להקפיד על דיון ענייני ומכובד. אפשר להתווכח לגופו של עניין, בבקשה לא לרדת לפסים אישיים, להתקוטט ולחלק ציונים זו לזו. זה גם מיותר וגם לא מוסיף כבוד לאיש.
נא להקפיד להמנע מפרסומת אישית. אני מזכיר את זה באופן כללי ולאו דווקא בהקשר של ההתכתבות האחרונה ביניכן - והמבינה תבין.
אני לא מעוניין לעסוק בצנזורה ומחיקת הודעות, אך אם לא יכובדו הכללים באופן חוזר ונשנה, לא אהסס לעשות כן.
תודה ושתהיה שנה טובה לכולם!
גם אני לא מעונינת להיות מושמצת אישית ,רק משום שכתבתי הבהרה
בהתאם לכללים.
תפקידו של מנהל הפורום-גם למחוק,בזמן המתאים.
תודה ושנה טובה

MAMI M

New member
דוקטורית את כל כך צודקת, את אפילו לא

דוקטורית את כל כך צודקת, את אפילו לא
יודעת כמה את צודקת.

tovid

New member
גישור

שאלה לגבי גישור
גישור
שלום רן,

כל הכבוד לך שאתה רוצה לנהל את הגירושין שלכם בצורה יפה באמצעות גישור. כמגשר אני ממליץ על ההליך היות והוא מאפשר להגיע להסכם הטוב ביותר לשניכם בדרך נעימה ובעלות שהיא נמוכה יחסית לאלטרנטיבות.

עפ"י החוק החדש לפני הגשת תביעה יש להגיש בקשה ליישוב סכסוך ולהשתתף בעד ארבע פגישות מהו"ת (מידע היכרות ותיאום) עם עובד/ת סוציאלי ביחידת הסיוע שליד בית המשפט. כך שגם אם אשתך תמהר להגיש ראשונה תביעה היא לא תוכל לעשות זאת.

לכן, דבר אתה והסבר לה על רצונך להיפרד בדרך יפה, אני רוצה להאמין שגם היא תבחר בדרך זו.

אשמח לשוחח בפרטי,
בברכת שנה טובה,
טובי דנון - מגשר גירושין

גישור ומירוץ הסמכויות

שאלה לגבי גישור
גישור ומירוץ הסמכויות
רן שלום,

כדי לענות באופן אחראי על שאלתך, חסרים פרטים.
אם תפנה לאשתך בהצעת גישור, היא לא יכולה מייד לתבוע אותך, אך היא יכולה מייד ללכת ולהגיש בקשה שנקראת "בקשה ליישוב סכסוך" - לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני. המטרה של הליך יישוב הסכסוך הוא לנסות להביא אתכם לידי הסכם במקום להליכים משפטיים. אך אם הניסיון הזה לא יצליח, החוק קובע שמי שהגיש ראשון את הבקשה, יכול להגיש תביעות לערכאה שהוא בוחר.
נושאים שונים שקשורים לגירושין כגון חלוקת הרכוש, משמורת ילדים, מזונות ילדים וכו', נמצאים בסמכות מקבילה הן של בית המשפט לענייני משפחה והן של בית הדין הרבני. השאלה איפה יתבררו תביעות שקשורות לנושאים האלו תלויה בשאלה מי הגיש ראשון את התביעות. מכאן הביטוי "מירוץ הסמכויות" - מה רץ מהר יותר לאיזו ערכאה.
כאמור, אם אשתך תגיש מחר בבוקר בקשה ליישוב סכסוך בתגובה להצעת הגישור שלך, תהיה לה הזכות לקבוע לאיזו מבין הערכאות יוגשו התביעות.
בשנים האחרונות, בהרבה מקרים אין משמעות רבה למירוץ הסמכויות, בגלל השינוי הגדול שחל בפסיקות של בתי הדין הרבניים. בהרבה מקרים לא יהיה הבדל בתוצאה הסופית בין בית המשפט לבין בית הדין. אך בהרבה מקרים בהחלט יש משמעות לשאלה אם התביעות יתבררו בבית הדין או בבית המשפט, כלומר יש משמעות קריטית לשאלה מי מגיש קודם את הבקשה ליישוב סכסוך.
כדי לדעת אם במקרה שלך יש או אין משמעות לשאלה באיזו ערכאה יתבררו התביעות אם לא תצליחו להגיע להסכם, חסרים נתונים. ההמלצה היא לפנות לייעוץ משפטי שבו ניתן יהיה לאסוף את כל הנתונים הרלבנטיים ולתת לך ייעוץ בנושאים האמורים.
אם אכן אין משמעות רבה לשאלה איפה ידונו התביעות, אין לך מה להפסיד מלנסות ולהציע לאשתך גישור. גם אם היא תזדרז ותגיש בקשה ליישוב סכסוך, ממילא זה לא ישנה הרבה. מצד שני, אם יש משמעות לשאלה האמורה, ההמלצה היא להגיש בעצמך קודם בקשה ליישוב סכסוך, ולאחר מכן לנסות גישור.
לכן המלצה היא לפנות תחילה לייעוץ משפטי לפני שעושים צעד כלשהו.

שילה1

New member
תודה על ההבהרה.עד כמה שהבנתי מהחוק-בסיום 4 הפגישות,

גישור ומירוץ הסמכויות
רן שלום,

כדי לענות באופן אחראי על שאלתך, חסרים פרטים.
אם תפנה לאשתך בהצעת גישור, היא לא יכולה מייד לתבוע אותך, אך היא יכולה מייד ללכת ולהגיש בקשה שנקראת "בקשה ליישוב סכסוך" - לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני. המטרה של הליך יישוב הסכסוך הוא לנסות להביא אתכם לידי הסכם במקום להליכים משפטיים. אך אם הניסיון הזה לא יצליח, החוק קובע שמי שהגיש ראשון את הבקשה, יכול להגיש תביעות לערכאה שהוא בוחר.
נושאים שונים שקשורים לגירושין כגון חלוקת הרכוש, משמורת ילדים, מזונות ילדים וכו', נמצאים בסמכות מקבילה הן של בית המשפט לענייני משפחה והן של בית הדין הרבני. השאלה איפה יתבררו תביעות שקשורות לנושאים האלו תלויה בשאלה מי הגיש ראשון את התביעות. מכאן הביטוי "מירוץ הסמכויות" - מה רץ מהר יותר לאיזו ערכאה.
כאמור, אם אשתך תגיש מחר בבוקר בקשה ליישוב סכסוך בתגובה להצעת הגישור שלך, תהיה לה הזכות לקבוע לאיזו מבין הערכאות יוגשו התביעות.
בשנים האחרונות, בהרבה מקרים אין משמעות רבה למירוץ הסמכויות, בגלל השינוי הגדול שחל בפסיקות של בתי הדין הרבניים. בהרבה מקרים לא יהיה הבדל בתוצאה הסופית בין בית המשפט לבין בית הדין. אך בהרבה מקרים בהחלט יש משמעות לשאלה אם התביעות יתבררו בבית הדין או בבית המשפט, כלומר יש משמעות קריטית לשאלה מי מגיש קודם את הבקשה ליישוב סכסוך.
כדי לדעת אם במקרה שלך יש או אין משמעות לשאלה באיזו ערכאה יתבררו התביעות אם לא תצליחו להגיע להסכם, חסרים נתונים. ההמלצה היא לפנות לייעוץ משפטי שבו ניתן יהיה לאסוף את כל הנתונים הרלבנטיים ולתת לך ייעוץ בנושאים האמורים.
אם אכן אין משמעות רבה לשאלה איפה ידונו התביעות, אין לך מה להפסיד מלנסות ולהציע לאשתך גישור. גם אם היא תזדרז ותגיש בקשה ליישוב סכסוך, ממילא זה לא ישנה הרבה. מצד שני, אם יש משמעות לשאלה האמורה, ההמלצה היא להגיש בעצמך קודם בקשה ליישוב סכסוך, ולאחר מכן לנסות גישור.
לכן המלצה היא לפנות תחילה לייעוץ משפטי לפני שעושים צעד כלשהו.
מנסים,ביחד עם בני הזוג,לבדוק מהי הדרך המתאימ הלהם ,לסיים את הסכסוך.
אכן-לא בגישור עסקינן,בפירוש לא,גם אם יש כאלה שמפרשים כך.
רשימת המגשרים-טרם גובשה ומתגבשת בימים אלו.מובן שזכותם של בני הזוג
לפות לכל מגשר פרטי.

הליך יישוב סכסוך ביחידת הסיוע וגישור

מנסים,ביחד עם בני הזוג,לבדוק מהי הדרך המתאימ הלהם ,לסיים את הסכסוך.
אכן-לא בגישור עסקינן,בפירוש לא,גם אם יש כאלה שמפרשים כך.
רשימת המגשרים-טרם גובשה ומתגבשת בימים אלו.מובן שזכותם של בני הזוג
לפות לכל מגשר פרטי.
הליך יישוב סכסוך ביחידת הסיוע וגישור
אכן הפגישות ביחידת הסיוע אינן פגישות גישור.
קיימת רשימת מגשרים שגובשה ע"י משרד הרווחה. זו רשימה זמנית, שכן טרם הותקנו התקנות שאמורות להסדיר את נושא הגישור בכלל ונוסח התקנות עדיין בדיון. כאמור הרשימה הקיימת היא זמנית, אך כמו שקורה הרבה פעמים במדינת ישראל, מאוד יתכן שההסדר הזמני יהיה ארוך טווח.
כמובן שצדדים לסכסוך יכולים לבחור איזה מגשר שהם רוצים והם לא מחוייבים לבחור רק מהרשימה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה