בן זוג עם דירה ומשכנתא

מצב
הנושא נעול.
בן זוג עם דירה ומשכנתא

בן זוג עם דירה ומשכנתא

התחלתי לצאת עם בנזוג מוסים. כבר תקופה די ארוכה.
אנחנו גרים יחד. הוא הציע- שבגלל שיש לו משכנתא די גדולה על דירה ואנחנו גרים בה - אשלם לו חצי משכ״ד שהדירה שלו שווה בשוק.
זה הכעיס אותי. למרות שלוגית- אם היינו שוכרים דירה אחרת הייתי משלם את הכסף הזה בכל מקרה.

אשמח לדעתכם
כנראה במצב הפוך לא הייתי מבקש ממנו כסף.
רציתי לשאול - ואני יודע שזה לא משנה, כי מה שאני מרגיש זה מה שחשוב -
זה סביר סיטואציה כזו?
הוא לא מוכן שאהיה בעלים של חלק מהדריה בטאבו. גם אם נאחד חשובונות הדירה תהיה שלו בלבד. לא מוכן שאשלם את כל החשבונות לבד.

אני די חושב לפרק זוגיות בגלל דבר כזה. כואב לי שזה טכני. אבל אני ככ חושש

רן ורדי

New member
מגורים משותפים וחלוקת עלויות דירה

בן זוג עם דירה ומשכנתא

התחלתי לצאת עם בנזוג מוסים. כבר תקופה די ארוכה.
אנחנו גרים יחד. הוא הציע- שבגלל שיש לו משכנתא די גדולה על דירה ואנחנו גרים בה - אשלם לו חצי משכ״ד שהדירה שלו שווה בשוק.
זה הכעיס אותי. למרות שלוגית- אם היינו שוכרים דירה אחרת הייתי משלם את הכסף הזה בכל מקרה.

אשמח לדעתכם
כנראה במצב הפוך לא הייתי מבקש ממנו כסף.
רציתי לשאול - ואני יודע שזה לא משנה, כי מה שאני מרגיש זה מה שחשוב -
זה סביר סיטואציה כזו?
הוא לא מוכן שאהיה בעלים של חלק מהדריה בטאבו. גם אם נאחד חשובונות הדירה תהיה שלו בלבד. לא מוכן שאשלם את כל החשבונות לבד.

אני די חושב לפרק זוגיות בגלל דבר כזה. כואב לי שזה טכני. אבל אני ככ חושש
שלום לך,
נפתח ונאמר ששיח פתוח בין בני זוג הם המפתח לטפל בכל סיטואציה בינזוגית.
האם שוחחת באופן פתוח עם בן הזוג? האם אמרת לו מה אתה מרגיש לגבי דרישתו? האם הבעת את עצמך ואת המשמעויות עבורך?
בשיח פתוח אתה גם תשמע את הצד השני, מה מניע אותו, מה חשוב לו, למה חשוב לו.
שיח פתוח זו הדרך לנסות ולהגיע להבנה הדדית, זהו המפתח שמאפשר לשני צדדים להגיע להקשבה ולהבנה במקום שבלי תקשורת פתוחה עשוי להראות לעיתים כדרך ללא מוצא.
נסה לחשוב מדוע בעצם הבקשה איננה לגיטימית אם כפי שציינת יש לו הוצאות גדולות של משכנתא על הדירה...
האם מחצית מדמי שכירות דומים למחצית מעלויות המשכנתא שהוא משלם?
יש כאן כמה צדדים לבקשה ושניכם צריכים להביע עצמכם אחד מול השני כדי להשמיע ולשמוע.
מחד יש היגיון בסיטואציה שהצד שבבעלותו הדירה ומשלם עליה הוצאות יבקש השתתפות שלך בנטל כשאתה מתגורר בדירה עימו.
מאידך תשלום המשכנתא שאתה מתבקש לקחת בה חלק "קונה" לבן הזוג את הבעלות המלאה על הדירה לאורך זמן בעוד אתה אינך חלק מהבעלות הזו.
יש כאן שאלות נוספות, כמה זמן אתם מתגוררים יחד בדירה הזו, מהם התכניות שלכם לעתיד, עד כמה הזוגיות הזו רצינית עבור שניכם, ומה המשמעות של האמירה שלך שאתה חושב לפרק זוגיות עקב כך.
זוגיות מושתתת על נתינה, לא רק על קבלה, נתינה משני הצדדים, ונתינה היא המקום שבו אתה עושה למען השני, למען הרצון של הצד השני ולאו דווקא למענך ולמען רצונותיך, עד כמה אתה מרגיש ששניכם במקום הזה, עד כמה זה חשוב לך.
אינני יועץ זוגי וזה גם איננו הפורום לייעוץ זוגי, חשוב מה באמת חשוב לך בזוגיות ועד כמה הצד השני עונה על כך, נסה להבין את הצד השני ודברו דברו דברו, השמע את עצמך והקשב ברצינות לדברי הצד השני.
בהצלחה

המון תודה. דברנו על הכל באריכות

שלום לך,
נפתח ונאמר ששיח פתוח בין בני זוג הם המפתח לטפל בכל סיטואציה בינזוגית.
האם שוחחת באופן פתוח עם בן הזוג? האם אמרת לו מה אתה מרגיש לגבי דרישתו? האם הבעת את עצמך ואת המשמעויות עבורך?
בשיח פתוח אתה גם תשמע את הצד השני, מה מניע אותו, מה חשוב לו, למה חשוב לו.
שיח פתוח זו הדרך לנסות ולהגיע להבנה הדדית, זהו המפתח שמאפשר לשני צדדים להגיע להקשבה ולהבנה במקום שבלי תקשורת פתוחה עשוי להראות לעיתים כדרך ללא מוצא.
נסה לחשוב מדוע בעצם הבקשה איננה לגיטימית אם כפי שציינת יש לו הוצאות גדולות של משכנתא על הדירה...
האם מחצית מדמי שכירות דומים למחצית מעלויות המשכנתא שהוא משלם?
יש כאן כמה צדדים לבקשה ושניכם צריכים להביע עצמכם אחד מול השני כדי להשמיע ולשמוע.
מחד יש היגיון בסיטואציה שהצד שבבעלותו הדירה ומשלם עליה הוצאות יבקש השתתפות שלך בנטל כשאתה מתגורר בדירה עימו.
מאידך תשלום המשכנתא שאתה מתבקש לקחת בה חלק "קונה" לבן הזוג את הבעלות המלאה על הדירה לאורך זמן בעוד אתה אינך חלק מהבעלות הזו.
יש כאן שאלות נוספות, כמה זמן אתם מתגוררים יחד בדירה הזו, מהם התכניות שלכם לעתיד, עד כמה הזוגיות הזו רצינית עבור שניכם, ומה המשמעות של האמירה שלך שאתה חושב לפרק זוגיות עקב כך.
זוגיות מושתתת על נתינה, לא רק על קבלה, נתינה משני הצדדים, ונתינה היא המקום שבו אתה עושה למען השני, למען הרצון של הצד השני ולאו דווקא למענך ולמען רצונותיך, עד כמה אתה מרגיש ששניכם במקום הזה, עד כמה זה חשוב לך.
אינני יועץ זוגי וזה גם איננו הפורום לייעוץ זוגי, חשוב מה באמת חשוב לך בזוגיות ועד כמה הצד השני עונה על כך, נסה להבין את הצד השני ודברו דברו דברו, השמע את עצמך והקשב ברצינות לדברי הצד השני.
בהצלחה
ונמשיך לדבר.

זה גישור באיזה תחום אגב אם לא זוגי?

רן ורדי

New member
גישור

ונמשיך לדבר.

זה גישור באיזה תחום אגב אם לא זוגי?
גישור
התחום הוא גישור זוגי, בהחלט.
גישור הוא תהליך משא ומתן המתנהל בסיוע מגשר מקצועי המשתמש בטכניקות מסוימות המקדמות את התהליך בשלבים מובנים לפתרון מוסכם. מה שאתם עושים בכוחות עצמכם הוא שיח בינכם.

בברכה
רן ורדי, מגשר

תודה, מה זה שונה מייעוץ זוגי?

גישור
התחום הוא גישור זוגי, בהחלט.
גישור הוא תהליך משא ומתן המתנהל בסיוע מגשר מקצועי המשתמש בטכניקות מסוימות המקדמות את התהליך בשלבים מובנים לפתרון מוסכם. מה שאתם עושים בכוחות עצמכם הוא שיח בינכם.

בברכה
רן ורדי, מגשר
״אינני יועץ זוגי וזה גם איננו הפורום לייעוץ זוגי״

מה ההבדל?

רן ורדי

New member
גישור -מול- ייעוץ זוגי

״אינני יועץ זוגי וזה גם איננו הפורום לייעוץ זוגי״

מה ההבדל?
גישור -מול- ייעוץ זוגי
יעוץ זוגי או טיפול זוגי הוא מתן שירותי ייעוץ וטיפול לזוגות המצויים בקושי והמעוניינים להשאר יחדיו, המטרה היא שיפור המערכת הזוגית.
גישור גירושין הוא מתן שירותי גישור לזוגות שקיבלו החלטה להתגרש ומעוניינים לעשות זאת ברוח טובה ובהליך של הסכמות ולא במאבק משפטי בבתי המשפט, המטרה היא הגעה להסכם גירושין מוסכם ומיטבי לכל הצדדים.

שילה1

New member
ההבדל המהותי-ביעוץ-המיעץ מציע הצעות

גישור -מול- ייעוץ זוגי
יעוץ זוגי או טיפול זוגי הוא מתן שירותי ייעוץ וטיפול לזוגות המצויים בקושי והמעוניינים להשאר יחדיו, המטרה היא שיפור המערכת הזוגית.
גישור גירושין הוא מתן שירותי גישור לזוגות שקיבלו החלטה להתגרש ומעוניינים לעשות זאת ברוח טובה ובהליך של הסכמות ולא במאבק משפטי בבתי המשפט, המטרה היא הגעה להסכם גירושין מוסכם ומיטבי לכל הצדדים.
ההבדל המהותי-ביעוץ-המיעץ מציע הצעות
כאלו ואחרות.
בגישור-ההסכמות באות מהצדדים תוך כדי הכוונת התהליך על ידי מגשר,אובייקטיבי.
ההסכמות בגישור-יכולות ובדרך כלל מקבלות "הכשר" כפסק דין מחייב לכל דבר.
יעוץ-אפש רלקחת ואפשר לא.
אגב-לשני התהליכים מגיעים מרצון טוב וחופשי,בד"כ.(ליעוץ לעיתים נשלחים על ידי הרבנות,לגישור-שיחות כאלו ואחרותלפי החוק החדש).

מצב
הנושא נעול.
למעלה