שאלה נוספת לגבי הליך גישור שהופסק.

מצב
הנושא נעול.

oceans68

New member

אני ואשתי היינו בהליך גישור לגירושין. חתמנו על מסמך שבו אנחנו מתחייבים שלא להגיש או לפעול משפטית אחד נגד השני בזמן הליך הגישור.

היינו על סף חתימת ההסכם ומסמך ההסכם היה בשלב טיוטא אחרונה.

כחודש וקצת לאחר שליחת ההערות הסופיות שלי למגשרת על טיוטת ההסכם, כאשר בזמן הזה לא היא ולא אני שמענו מהאשה בנושא ההסכם. למרות פניות של המגשרת לקבל את התייחסותה להערות על מנת ולסגור את ההסכם.

פתאום ללא התראה דפיקה בדלת ומוגשת לי תביעה למזונות דרך בית משפט שהאשה הגישה.

היא לא התריאה ולא שלחה מכתב ולא עדכנה כי היא מפסיקה את הגישור. גם המגשרת הודתה באוזניי כי היא מופתעת מכך כי היינו על סף סיום.

היות והאשה מציינת בכתב התביעה כי בגלל שלא רציתי לחתום על ההסכם המגשרת התייאשה ובגלל זה נפסק הגישור. מה שלא נכון ושקרי.

פניתי מהמגשרת לקבל מסמך/מכתב/אימייל בוא היא מציינת כי הליך הגישור הופסק מעצם הגשת התביעה ע"י האשה ללא התראה והודעה מראש וללא ידיעתה על כך.

מאז בקשתי המגשרת מתעלמת ממני ומציינת כי אין צורך במכתב שביקשתי כי מעצם התביעה ההליך הופסק.

וזאת לאחר ששילמנו כספים נכבדים לה לשם ההליך.

האם המגשרת מחוייבת לשלוח לבקשתי מכתב שכזה בהתאם לנסיבות האמיתיות של הסיבה האמיתית להפסקת הגישור?

תודה מראש.

שילה1

New member
ממש לא-הסברתי לך כתשובה לשאלותיך הקודמות.

אני ואשתי היינו בהליך גישור לגירושין. חתמנו על מסמך שבו אנחנו מתחייבים שלא להגיש או לפעול משפטית אחד נגד השני בזמן הליך הגישור.

כחודש וקצת לאחר שליחת ההערות הסופיות שלי למגשרת על טיוטת ההסכם, כאשר בזמן הזה לא היא ולא אני שמענו מהאשה בנושא ההסכם. למרות פניות של המגשרת לקבל את התייחסותה להערות על מנת ולסגור את ההסכם.

היא לא התריאה ולא שלחה מכתב ולא עדכנה כי היא מפסיקה את הגישור. גם המגשרת הודתה באוזניי כי היא מופתעת מכך כי היינו על סף סיום.

היות והאשה מציינת בכתב התביעה כי בגלל שלא רציתי לחתום על ההסכם המגשרת התייאשה ובגלל זה נפסק הגישור. מה שלא נכון ושקרי.

פניתי מהמגשרת לקבל מסמך/מכתב/אימייל בוא היא מציינת כי הליך הגישור הופסק מעצם הגשת התביעה ע"י האשה ללא התראה והודעה מראש וללא ידיעתה על כך.

מאז בקשתי המגשרת מתעלמת ממני ומציינת כי אין צורך במכתב שביקשתי כי מעצם התביעה ההליך הופסק.

האם המגשרת מחוייבת לשלוח לבקשתי מכתב שכזה בהתאם לנסיבות האמיתיות של הסיבה האמיתית להפסקת הגישור?

תודה מראש.
ממש לא-הסברתי לך כתשובה לשאלותיך הקודמות.
משהפסקתם את הליך הגישור,מכל סיבה,אין המגשרת חייבת לכם דבר.מה עוד שמכתב כפי שאתה דורש-יגרום לה לנהוג בניגוד לחסיון.שלמתם לה עבור גישור ולא עבור פעולות נוספות.

רן ורדי

New member
חיסיון בגישור

תודה מראש.
חיסיון בגישור
חל חיסיון מוחלט על הליך גישור.
למגשר אסור להוציא אינפורמציה כלשהי (אף לא לבקשת בית משפט) אודות מה שאירע בהליך הגישור, בגלל מגבלת החיסיון.

המקרה שתיארת מצער, בכתב ההגנה שלך יש לכתוב את האמת שלך, מאידך המגשר לא יוכל להפיק מכתב שיתמוך בגרסה כזו או אחרת.

לא רואה עצמי כיועץ משפטי - אולם מציע לך לשקול אמירה שלך בבית המשפט - שאתה לא רק שלא הפסקת את הגישור, אתה תשמח לשוב לגישור שהיה קרוב מאד לסיומו, במקום להתנהל בבית המשפט כחלופה.
שופט\ת ישמח לשמוע זאת וסביר מאד שיציע לצדדים לשוב לגישור.
לאשתך יהיה קשה לסרב לאור מה שכתבה בכתב התביעה שהגישה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה