גישור בין רוה"מ לערוץ 10

גישור בין רוה"מ לערוץ 10

רה"מ וערוץ 10 בהליך גישור על תביעת הדיבה שני הצדדים הודיעו לבית המשפט כי תידרש להם שהות נוספת למצות את הליך הגישור. נתניהו תבע את ערוץ 10 והעיתונאי רביב דרוקר בעקבות פרסום התחקיר "ביבי־טורס". עוד נודע כי הצדדים הפנו את ההליך לגישור כבר בתחילת ספטמבר ושופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה בר־עם, נתן להם 60 יום להליך. כמו כן הודיעו שני הצדדים לבית המשפט לפני שבוע על דחייה נוספת בהגשת ההגנה בתיק (שהיתה אמורה להיות מוגשת כבר לפני חודשים), בטענה כי דרושה להם שהות נוספת למצות את הליך הגישור. עם זאת, גורמים בכירים בערוץ טוענים שבניגוד להודעת עורכי הדין בבית המשפט, הרי שהלכה למעשה אין כל ניסיון אמיתי להתפשר. מה דעתכם? אם הגישור יצליח? אם רוה"מ יגיע להסדר באמצעות גישור, האם זה ישפר את מעמדו של הגישור בישראל?

יהל887

New member
אחד הדברים המרכזיים שטרחתי

ללמוד ולהבין במלאכת הגישור הוא: כיצד ועד כמה מותר לאזן בין צדדים לא שווים. במילים אחרות, נושא ההעצמה לצד הנחות. משום שלא יתכן גישור מתקבל על הדעת, כאשר פער הכוחות בין הצדדים, נוטה בפירוש לכיוון צד אחד. כעת, הערותיים, ואולי אז תובן הקדמתי זו: אינני יודע על מה ולמה רוצים או נוטים ערוץ 10 ורה"מ להתדיין, ומעבר לכך - איני רוצה לדעת. ואסביר: יש לי בטן מלאה הן על התקשורת (ברובה המכריע, והן על ראש הממשלה המכהן). מה שמביא אותי לקחת ת"ק פרסה גם מצד זה, וגם מהצד השני. שנית, שפע החוקים שנערמו לאחרונה, על שולחן הכנסת בנוגע לחופש הביטוי, עושים לי רע. ואינני יכול לנתק גל עכור זה, מהספיח שהובא כאן. ואחרון אחרון, הסבר: כאשר מצד אחד ראש ממשלה מכהן ומנגד ערוץ תקשורת - באמת ובתמים אינני בטוח אם המדובר ב"כוחות שווים"; ויותר מכך : לצד מי נוטה הכח. (לכן הרישא בדבר איזון והעצמה). ומאחר שהבהרתי כבר קודם, עד כמה אני סולד, משני הצדדים - אני בוחר במתכוון להתרחק ככל האפשר מהנושא. אזכיר רק שבעבר תבע אריאל שרון את השבועון TIME, ואם זכור לי, זכה בתביעתו. גם אז דובר על לשון הרע.

למעלה