כיצד מתכננים חזרה לטיפולים לילד שני?

מצב
הנושא נעול.

שאלה לחברי הפורום, לאו דווקא רופאים -
איך "תזמנתם" את החזרה לטיפולים לאחר לידת הילד הראשון?

ניסינו טבעי במשך שנה, התגלתה בעית זרע ואז הופננו להזרעות ולאחר מכן להפריה חוץ גופית. סה"כ הטיפולים היו קלים והגענו מהר להריון (תוך שנה מההזרעה הראשונה) ונולדה לנו לפני4 חודשים תינוקת.

אמנם מוקדם מדי, אבל הראש עובד שעות נוספות - ורציתי לדעת איך תכננתם מתי לחזור לטיפולים? מבחינתי הפרש אופטימלי בין הילדים הוא 2.5-3 שנים, אבל מאחר שהדרך עשויה להתארך, אני תוהה איך לדעת מתי לגשת שוב לטיפולים. האם להתבסס על "מהירות" ההצלחה בפעם הקודמת? האם חוזרים שוב על סדרה ארוכה של בדיקות לפני החזרה לשאיבות/החזרות?

תודה

אנחנו התחלנושוב אחרי שנה

ניסינו טבעי במשך שנה, התגלתה בעית זרע ואז הופננו להזרעות ולאחר מכן להפריה חוץ גופית. סה"כ הטיפולים היו קלים והגענו מהר להריון (תוך שנה מההזרעה הראשונה) ונולדה לנו לפני4 חודשים תינוקת.

אמנם מוקדם מדי, אבל הראש עובד שעות נוספות - ורציתי לדעת איך תכננתם מתי לחזור לטיפולים? מבחינתי הפרש אופטימלי בין הילדים הוא 2.5-3 שנים, אבל מאחר שהדרך עשויה להתארך, אני תוהה איך לדעת מתי לגשת שוב לטיפולים. האם להתבסס על "מהירות" ההצלחה בפעם הקודמת? האם חוזרים שוב על סדרה ארוכה של בדיקות לפני החזרה לשאיבות/החזרות?

תודה
אנחנו התחלנושוב אחרי שנה
באמת רצינו ישר עוד ילד ,האמנו שזה יגיע ממש מהר אך לאכזבתנו זה לא עובד בדיוק כמו שחשבנו
אז חוזרים שוב על הבדיקות
עושים שוב הכל ... ( חוץ מבדיקות גנטיות , ופאפ )
&nbsp

נטלייי

New member
אצלי זה היה קצת הפוך

תודה
אצלי זה היה קצת הפוך
קודם כל צריך לחזור על כל הבדיקות חוץ מגנטיות.
אני לא רציתי הפרש גדול אז בהנחה שיש סיכוי שיקח יותר זמן מההריון הראשון שנקלטתי בהחזרה הרביעית, חזרנו לטיפולים אחרי שנה מהלידה (גם ילדתי קיסרי אז ממליצים לחכות שנה לפני כניסה להריון נוסף). להפתעתי הגדולה מאוד נקלטתי בהחזרה הראשונה שהיתה ממוקפאים של ההריון הראשון. ועוד יותר מפתיע שנקלטו שני העוברים שהוחזרו.
אז אם את רוצה הפרש של כשנתיים ביניהם קחי בחשבון שזה גם יכול להיות מאוד מהיר...

מצב
הנושא נעול.
למעלה