לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1312313,123 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים בטיפולי פוריות

פונים יקרים, אני שמח להיות שותף שלכם בפורום הורים בטיפולי פוריות. מטרת הפורום לאפשר להעלות שאלות מקצועיות המטרידות אתכם ואתכן, בכל אחד מהתחומים העוסקים בנושאי פיריון כגון: ברור בעיות פיריון של אישה וגבר, אופציות טיפול לפני הפרייה חוץ גופית, הפריה חוץ גופית - IVF, תרומת ביציות, פונדקאות, טיפול באי פיריון הגבר, כולל הזרעות, ניתוחים לשאיבת זרע ותרומת זרע, שימור פוריות - הקפאת ביציות. מדרכו של הטבע אנשים שונים זה מזה ולכן לכל בעיה רפואית יכולות להיות יותר מאופציית טיפול אחת. לפיכך יתכן ולרופאים שונים יהיו דרכי טיפול שונות על מנת להגיע לאותה מטרה של הבאת ילד בריא לעולם מבלי לגרום נזק רפואי למטופלים. צריך לזכור שהמיגע בפורום הינו לייצר מידע נוסף ואינו נועד להחליט על סוג הטיפול אישי ופרטני או להחליף את המפגש האישי עם הרופא המטפל שלכם, המכיר אתכם ומלווה אתכם במהלך הדרך.
בהצלחה לכולנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים בטיפולי פוריות

פונים יקרים, אני שמח להיות שותף שלכם בפורום הורים בטיפולי פוריות. מטרת הפורום לאפשר להעלות שאלות מקצועיות המטרידות אתכם ואתכן, בכל אחד מהתחומים העוסקים בנושאי פיריון כגון: ברור בעיות פיריון של אישה וגבר, אופציות טיפול לפני הפרייה חוץ גופית, הפריה חוץ גופית - IVF, תרומת ביציות, פונדקאות, טיפול באי פיריון הגבר, כולל הזרעות, ניתוחים לשאיבת זרע ותרומת זרע, שימור פוריות - הקפאת ביציות. מדרכו של הטבע אנשים שונים זה מזה ולכן לכל בעיה רפואית יכולות להיות יותר מאופציית טיפול אחת. לפיכך יתכן ולרופאים שונים יהיו דרכי טיפול שונות על מנת להגיע לאותה מטרה של הבאת ילד בריא לעולם מבלי לגרום נזק רפואי למטופלים. צריך לזכור שהמיגע בפורום הינו לייצר מידע נוסף ואינו נועד להחליט על סוג הטיפול אישי ופרטני או להחליף את המפגש האישי עם הרופא המטפל שלכם, המכיר אתכם ומלווה אתכם במהלך הדרך.
בהצלחה לכולנו.
x
הודעה מהנהלת הפורום
ממרת הפורום הינה להעשיר את מאגר המידע ולאפשר לכולנו ללמוד אחד מהשני.
אבקש לשמור על כבודם של הפונים וכמו כן לזכור שהשיח אינו נועד להחליף את המגע הישיר עם רופא מומחה בפוריות
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח ד"ר יעל עזרא'
אירוח ד"ר יעל עזרא
16/01/2011 | 08:29
16
123
ביום שלישי הקרוב בין השעות 21:00-23:00 תתארח אצלינו בפורום ד"ר יעל עזרא - מטפלת אישית, זוגית ומשפחתית מוסמכת.

ליעל קליניקה טיפולית ברעננה, בה היא מלווה זוגות ויחידים בטיפולי פוריות. כמו כן, יעל עוסקת בהדרכות הורים במגוון תחומים.

אפשר לשאול שאלות במגוון תחומים: איך מתמודדים עם ילדים וטיפולי פוריות/ כיצד מגיבים לבקשות חוזרות לאח/ איך מתמודדים עם תגובות הסביבה/ איך מתמודדים עם הפגיעה בזוגיות וכד'

אתן ואתם מוזמנים להעלות שאלות לשרשור כאן.

הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'השאלה שלי: מה עושים כשהילד מדמיין שיש לו אחות'
השאלה שלי: מה עושים כשהילד מדמיין שיש לו אחות
16/01/2011 | 19:59
2
6
שלום ד"ר יעל עזרא, ברוכה באה
הבן שלי בן שלוש וחצי ועד היום בכלל לא הזכיר נושא של אחים או אחיות וזה מאוד הקל עלי, כי זה נתן לי תחושה שזה לא מפריע לו שהוא בן יחיד. אבל בשבועיים האחרונים הוא מדמיין שיש לו אחות והוא מספר לנו שקוראים לה ניני (איזה מתוק), ומספר שהיא חולה ואבא לקח אותה לרופא. הוא אומר שהיא תינוקת ושאבא ואמא יטפלו בה וכו'. כל יום הוא מדבר עליה (בסביבות פעם ביום).
אנחנו לא יודעים איך להתייחס למשחק דימיון הזה - האם לעודד אותו ולהמשיך לדמיין את התינוקת (מה שכמובן כל פעם צובט לי בלב...) או להתעלם, האם להגיד לו שזה לא נכון ואין לו אחות אבל תהיה לו בעזרת השם בעתיד?
לי נראה שזו הדרך שלו להגיד שהוא היה רוצה אחות ושזה משהו שחסר לו. אני די אובדת עצות ולא יודעת בכלל איך להתמודד עם זה וגם מפחדת משאלות ברורות יותר שעוד יבואו מצידו.
אני אציין כרקע כללי שהילד שלי מקסים ומתוק, והקשר שלנו מצוין, ושבאמת בחצי שנה האחרונה לכל החברים שלו הטובים נולדו אחים, וגם במשפחה אחיינים ולכן זה גם הגיוני שהוא התחיל לשים לב לעניין.
אני ממש אודה לך להכוונה כלשהיא כי זה מציק לי מאוד.
תודה רבה!
נשיקה
הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'תינוקת דמיונית'
תינוקת דמיונית
18/01/2011 | 21:18
13
לפי מה שאת מספרת, לבנך אינטליגנציה רגשית מרשימה
הייתי מתייחסת לנושא כפי שמתייחסים לחבר דמיוני: הופעתם של חברים דמיוניים שכיחה ביותר בילדים בגילאי 3-5, ומצביעה על יכולת יצירתית ועל היכולת להתנהל במרחב שבין מציאות לדמיון.

כל עוד בנך הינו ילד שמח וחברותי גם מחוץ לעולם הדמיון אין לך מה לחשוש.אין צורך להתעלם או לעודד באופן מכוון, אלא פשוט להתייחס לדבריו באופן ענייני כשהם עולים. המזור היחיד לצביטה בלב היא הנחת מהחוכמה והיצירתיות של בנך.

כפי שאת מציינת, הגיוני שהוא ידמיין תינוקת כיוון שרבים הילדים סביבו שלהם אח או אחות קטנים. יכול להיות שבאינטואיציה הרגשית שלו הוא מתייחס בדרך שלו לטיפולים, בכך שמציין שהתינוקת חולה ושאבא לקח אותה לרופא (מעלה בי את השאלה – האם אתם בטיפולים בשל בעיית זרע?). אם זה מסקרן אותך ואת חושבת שתוכלי לעמוד בזה מבחינה רגשית, את יכולה לשאול אותו למה היא חולה ומה יש לה? האם הרופא מצליח לרפא אותה? וכך ליצור פתח להבנה טובה יותר של עולמו הפנימי.
אם יש לך עוד שאלות את מוזמנת להמשיך לשאול.
יעל
הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'תודה רבה. איזו גאווה'
תודה רבה. איזו גאווה
19/01/2011 | 08:38
5
הוא אכן ילד מהמם ומלא דמיון.
אנסה לעשות מה שאמרת.
שוב תודה,
נשיקה
הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'אמא, תגדלי לי תינוק...'
אמא, תגדלי לי תינוק...
17/01/2011 | 17:18
1
8
שלום דר יעל עזרא!
הבן שלי עוד חודשיים בן 3 וכבר מבקש על בסיס יומי שאני אגדל לו תינוק בבטן. חמוד כזה....
הוא כנראה כבר התייאש ממני אז הוא התחיל לבקש גם מאבא שלו, חחחח
אמרתי לו שאני אגדל לו תינוק אבל זה ייקח עוד הרבה זמן. מה דעתך?
איך לענות לו?? נקרע הלב והדמעות מציפות כל פעם שהוא שואל....
תודה שבאת להתארח!
מירב
הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'שלום מירב'
שלום מירב
18/01/2011 | 21:29
9
אני חושבת שכל מה שאת עונה ושאת שלמה איתו, מתוך מחשבה ומודעות לצרכי הילד הוא נכון עבורך ועבור בנך. אין תשובה אחת נכונה.
ענית לו באופן ענייני, מבלי להציף אותו באמוציות שלך מחד, ובגובה העיניים מאידך. כמו כן, הוא זכה להכרה מצידך ברגשותיו למרות שזה צובט לך בלב. לכן אני חושבת שתשובתך היתה נפלאה.
אכן, איננו יודעים כמה זמן התהליך יקח, וגם אם ממש עכשיו היית בתחילת הריון, עדיין תשעה חודשים עבור ילד בגילו הם נצח.
מקווה שעניתי על שאלתך.אשמח לענות אם יש לך עוד שאלות.
יעל
הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'הצעות לדיון'
הצעות לדיון
18/01/2011 | 13:06
6
7
נראה שהנושא מעלה קושי לשאילת שאלות, למרות שאני יודעת שהן קיימות לאור דיונים שעלו פה בעבר בנושאים  שונים.
חשבנו אולי במקום להעלות שאלות לפתוח שני נושאים לדיון בו כל אחת יכולה להגיב וגם יעל תתייחס ותביע את דעתה.
בהמשך להודעה זו אפתח שני תתי שרשור עם נושאים לדיון - אשמח אם תשתפו ותשתתפו
הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'ילדים וטיפולים'
ילדים וטיפולים
18/01/2011 | 13:11
3
6
ספרו איך אתן מתמודדות עם חשיפת הילדים לטיפולים?
האם אתן חושבות שצריך לחשוף?
למה כן ולמה לא?
הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'ד"ר יעל עזרא שלום!'
ד"ר יעל עזרא שלום!
18/01/2011 | 20:57
2
5

בתי בת שלוש +, אנחנו בטיפולים להבאת ילד שני כבר שנתיים עם הפסקה ארוכה באמצע עקב תאונת דרכים וניתוח פתיחת בטן. לפני התאונה היו לי 3 הריונות שנפלו, פעמיים באופן פתאומי בבית ופעם אחת בעזרת כדורי ציטוטק בבי"ח.
בכל האכזבות והכאב הדמעות פשוט זלגו מעצמן בלי יכולת לשלוט על עצמי מול הילדה. כאשר שאלה למה אני בוכה עניתי שאני עצובה והסברתי לה שלפעמים גם כשהיא עצובה, היא בוכה. היא לא שאלה מעבר לכך. אני מאוד לא רוצה לשתף אותה בנושא הטיפולים כי היא בגיל שהיא יכולה לספר על זה לאחרים ואני לא מעוניינת בכך. האם זה בסדר להסתיר את זה ממנה כשבעצם היא מרגישה ורואה את העצב מסביב?

בנוסף, בתי מבקשת לעיתים קרובות שנביא לה אחות, אני אומרת לה שיהיה לה אח/ות ולא מרחיבה מעבר לכך. רוצה כמה שפחות לפתוח את הנושא איתה כדי לא לפתח ציפיות למשהו שנמצא בחוסר וודאות ובין כה וכו' ייקח עוד זמן עד שיהיה מוחשי עבורה...אשמח לשמוע את דעתך בעניין.

תודה מראש על התשובות!
הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'שלום nunim'
שלום nunim
18/01/2011 | 21:51
1
7
כפי שעניתי למירב, אין תשובה נכונה אחת, ומה שמתאים למשפחה אחת לא בהכרח מתאים לאחרת. עצם זה שאת עונה מתוך מחשבה ומודעות לצרכיה של בתך זו כבר התחלה מצויינת. היכולת שלך להגן עליה מפני ההצפה הרגשית שלך היא גם מאוד טובה.
אכן, יש מצבים שבהם גם למבוגרים מאוד עצוב והם בוכים. אין צורך מיוחד להסתיר ממנה את הבכי - הוא מהווה מודל עבורה שבכי היא דרך לגיטימית להתמודד עם עצב. מצד שני אין צורך לחשוף אותה למעמקי העצב וסיבותיו, מאחר והנושא עלול להכביד עליה מאוד. גם לנו כמבוגרים קשה להכיל את הקושי שבטיפולים, אז עד כמה וכמה זה יכול להיות קשה לילדים.
האיטואיציה שלך ש"סוד" הוא משהו שילדים חשים גם אם לא מדברים על זה נכונה. לפעמים כשיש "סוד", בדמיונם של ילדים הוא תופח מעל לכל פרופורציה. לכן, את יכולה לענות לה שאת עצובה כי משהו שמאוד רצית לא הצליח לך, מבלי לפרט מה בדיוק.  

לגבי הבקשה לאחות קטנה - עניתי למירב בנושא זה. אם את מעוניינת לחדד את השאלה מעבר למה שעניתי אשמח להשיב.

מאחלת לך שאכן תגיעי בכוחות מחודשים לטיפול הבא

יעל
הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'זוגיות בטיפולים|'
זוגיות בטיפולים|
18/01/2011 | 13:15
8
ספרו האם הטיפולם השפיעו על הזוגיות שלכן
האם בני הזוג שותפים מלאים לתהליך להבאת ילד שני? או שאתן מנהלות הכל לבד והוא רק נותן את חלקו ביום הקובע?
איך אתן מרגישות בעקבות זאת?
האם יש יותר ריבים? יותר ריחוק?
הצעות מה אפשר לעשות כדי לשפר למרות הסיטואציה המיוחדת המתמשכת?
הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'נשיות וטיפולים'
נשיות וטיפולים
<< ההודעה הנוכחית
18/01/2011 | 13:20
8
הרבה פעמים הטיפולים גורמים לנו להרגיש פחות נשיות. הבטן התופחת מהסיבות הלא נכונות, הבגדים לא יושבים אותו דבר.
התחושה שהגוף שלנו לא עומד בציפיות שלנו ושל הסביבה.
היחס של הסביבה לפערים הנפערים מהילד הראשון, שמעירים הערות לא נעימות שפוגעות בנו.
אשמח אם תשתפו בתחושות השונות ומה אתן עושות כדי לשפר את ההרגשה.
הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'שלום לכולן/ם '
שלום לכולן/ם
18/01/2011 | 21:06
3
10
מייד אתחיל להשיב על השאלות שנשאלו.
ברצוני לומר מספר מילים לפתיחה:

כידוע, מדינת ישראל נמצאת במקום הראשון בעולם במספר טיפולי ההפריה החוץ גופית ביחס לאוכלוסיה. לאור זאת פותחו טכנולוגיות מתקדמות ונצבר ידע רפואי רב. עם זאת, קיים פער משמעותי בין המענים הרפואיים לבין המענים הרגשיים. מי כמוכן/ם חוות/ים את המחירים הרגשיים של טיפולי הפוריות, במיוחד במדינה המעודדת ילודה.

האירוח שלי בפורום נועד לאזן ולו במעט את המצב הקיים כיום בישראל, ולהעלות את המודעות לקיומם של טיפולים רגשיים שהוכחו כיעילים בהתמודדות עם האתגרים הנפשיים במהלך טיפולי הפוריות.
התערבויות פסיכולוגיות בכלל, וטיפול קוגניטיבי-התנהגותי בפרט במהלך טיפולי פוריות, נמצאו בעלי קשר חיובי משמעותי לשיעורי הריון גבוהים יותר.

המרכיבים של טיפול רגשי במטופלי פוריות כוללים מתן תמיכה, הפחתת חרדה, לימוד דרכי התמודדות עם לחץ נפשי, דמיון מודרך ועוד. ניתן לבחור בין טיפול אינדיווידואלי, טיפול זוגי וטיפול קבוצתי בהתאם לצורך. מענים אלו קיימים כיום הן בשוק הפרטי והן במסגרת בבתי החולים וקופות החולים.
במהלך הערב אשמח לענות על שאלות ולהשתתף בדיונים שיועלו על ידיכן/ם.

הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
18/01/2011 | 21:18
2
3
מאחלת לנו אירוח פורה ומוצלח!
הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'לאנג'י ומשתתפי/ות הפורום'
לאנג'י ומשתתפי/ות הפורום
18/01/2011 | 23:01
1
5
תודה על הכנסת האורחים.
מאחלת לכולן/ם הגשמת משאלות בקרוב.
לילה טוב,
יעל עזרא
הורים בטיפולי פוריות >>
לצפיה ב-'תודה רבה יעל '
תודה רבה יעל
18/01/2011 | 23:26
6
על התשובות התומכות והאמפתיות
שמחנו לארח אותך!
הורים בטיפולי פוריות >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
דר' אריק כהנא הינו מומחה ברפואת נשים מזה כ 30 שנים. מזה כעשרים שנים תחום ההתמחות העיקרי הינו טיפולי פוריות לאחר התמחות והשתלמויות בארץ ובחו"ל. כדר' אר
עוד...

הודעות אחרונות

19:59 | 21.11.19 mish38
18:04 | 17.11.19 אורחים בפורום
06:44 | 16.11.19 הומונקולוס סנסורי
07:03 | 30.10.19 אורחים בפורום
07:36 | 28.10.19 סופי90
13:08 | 27.10.19 אורחים בפורום
11:16 | 15.10.19 אושר365
12:23 | 11.10.19 Nakatoma
07:11 | 27.09.19 אורחים בפורום
12:00 | 24.09.19 אורחים בפורום
13:34 | 11.09.19 אורחים בפורום
22:21 | 10.09.19 Sun shine 3
14:51 | 03.09.19 אורחים בפורום
07:57 | 03.09.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ