לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2438724,387 עוקבים אודות עסקים

פורום פסיכומטרי

מטרת הפורום היא לסייע ולעזור בכל הקשור לבחינה הפסיכומטרית, ולשמש מעין "קבוצת תמיכה" לכל הניגשים לבחינה. בפורום יינתן מענה מקצועי לשאלות העולות מהגולשים בנוגע לנושאים שונים בבחינה, וכן בנוגע להתלבטויות כלליות הקשורות ללימודים גבוהים בכלל ולהכנה לבחינה הפסיכומטרית בפרט. בנוסף, בפורום יועלו מדי פעם בפעם הדרכות ועצות ללמידה, שאלות מאתגרות, עדכונים על הקורסים הנפתחים ב"שמשי פסיכומטרי", ועוד.
מוזמנים לתרום מידיעותיכם בפורום, ולהיות חלק מקהילת הפסיכומטרי הגדולה בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פסיכומטרי

מטרת הפורום היא לסייע ולעזור בכל הקשור לבחינה הפסיכומטרית, ולשמש מעין "קבוצת תמיכה" לכל הניגשים לבחינה. בפורום יינתן מענה מקצועי לשאלות העולות מהגולשים בנוגע לנושאים שונים בבחינה, וכן בנוגע להתלבטויות כלליות הקשורות ללימודים גבוהים בכלל ולהכנה לבחינה הפסיכומטרית בפרט. בנוסף, בפורום יועלו מדי פעם בפעם הדרכות ועצות ללמידה, שאלות מאתגרות, עדכונים על הקורסים הנפתחים ב"שמשי פסיכומטרי", ועוד.
מוזמנים לתרום מידיעותיכם בפורום, ולהיות חלק מקהילת הפסיכומטרי הגדולה בישראל.

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כל המידע הניתן בפורום זה הינו בגדר המלצה בלבד, וכך בלבד יש להתייחס אליו **
 אין לפרסם בפורום מידע עסקי ופרסומי על קורסי פסיכומטרי
המשך >>

לצפיה ב-'הערכת מטלת כתיבה'
הערכת מטלת כתיבה
<< ההודעה הנוכחית
03/07/2018 | 12:01
1
81
שלום רב,
אשמח מאוד להערכה של מטלת כתיבה שכתבתי. בנוסף אשמח להערכת ציון סופי בממד הלשון ובממד התוכן (בין 1 ל-6).

שאלת המטלה -
לאחרונה פורסמנו תקנות המעלות העלאה ניכרת את מחיר הסיגריות ומרחיבות את ההגבלות על העישון במקומות ציבוריים. בעקבות פרסום התקנות כתב העיתונאי שי גולדן:"אינני מעשן כבד. ליתר דיוק, יש ימים שבהם אינני ראוי להתקרא 'מעשן' כלל. את רוב הסיגריות שלי אני מעשן בחניון הבניין - מכלאה למעשנים שלמדתי לחבב בחלוף הימים - ועל מדרגות ביתי, באוויר הפתוח. למדתי להכיר בעובדה שהעישון מריד חלק לא מבוטל האנשים סביבי. אני מכבד את מבוקשם. עם זאת, אינני מבין מדוע עליי לשלם הרבה יותר על סיגריות ולהרגיש כפושע מבוקש בכל פעם שאני רוצה להדליק סיגריה ברחוב, שם מכוניות על אגזוזויהן מפחמות בשמחה גדולה את ריאות הציבור; ומדוע השוטר שצריך שיהיה מופקד על ביטחוני יפנה את משאביו המדולדלים למרדף אחריי."

לדעתכם, האם המעשנים אכן נרדפים, גפי שטוען שי גולדן?

החיבור שכתבתי -
"ידוע מזה עשרות שנים שעישון סיגריות מזיק לבריאות האדם. בנוסף, ידוע שעישון פסיבי - נוכחות בטווח קרוב למעשנים וחשיפה לעשן של הסיגריות שלהם - מזיק גם כן לבריאות. מחקרים רבים טוענים שהנזק של הסגריות לבריאות אף עלול להוביל למחלת הסרטן. בעקבות הסכנה הפוטנציאלית לבריאות האדם מעישון הסיגריות והחשיפה אליהם, לאחרונה המחלמה בהם עלתה שלב: מחירי הסיגריות הועלו במידה ניכרת והורחבו המקומות הציבוריים בהם אסור לעשן. לטענת העיתונאי שי גולדן, הצעדים הנ"ל מהווים רדיפה כלפי המעשנים. ונשאלת השאלה - האם הצעדים הללו אכן מהווים רדיפה או שמה הם נחוצים ואין בהם כל פסול? לדידי ההרחבה של מקומות האיסור על מעשנים מוצדקת ואף נדרשת; והעלאת מחירי הסיגריות במידה הניכרת אינה מוצדקת ובמקרה זה אני מסכים עם הטענה שאכן לא ראוי שבדרך זו המדינה תילחם בעישון הסיגריות.
לתפיסתי, הזכות הכי חשובה שתוכבד במדינה דמוקרטית היא הזכות לחירות - הזכות של אדם לעשות כרצונו ומבלי שיכפו עליו תפיסות או רצונות אחרים. יחד עם זאת, זכות לא מקנה רשות לפגיעה באחרים וזאת בהתאם לזכות חשובה נוספת - הזכות לחיים. ועל כן, לדעתי עישון במקומת ציבוריים עלול לפגוע באנשים אחרים ואף בבריאותם ואין לאפשר זאת. ולכן אני לא רואה כל פסול בהרחבת האיסור על עשיון במקומות ציבוריים. להפך: חובה על המדינה להגן על שלום גופם ובריאותם של אזרחיה ואין לקבל מצב שבו אנשים מעשנים בתנת רכבת למשל, ופוגעים באחרים שעלולים להינזג מהעישון. מה גם, שהעשן עצמו, מבלי להתייחס לנזג הבריאותי, מפריע פעמים רבות לאנשים רבים. וכל עוד שאין חוק שאוסר זאת, יש קושי מסוים בלבקש מאנשים להפסיק לעשן בסביבה שבה הם פוגעים באחרים.
אך יחד עם זאת, לדעתי העלאת מחירי הסיגריות במידה ניכרת מהווה התערבות בוטה ברצון הפרט וכפיית תפיסת המדינה על רצון האזרחים. כפייה כזו מהווה פגיעה בזכות לחירות ואין לקבל אותה. אני אישית לא מעשן ואף סבור שהעישון הוא מעשה לא חכם בלשון המעטה, אך אני גורס שאין לפגוע ברצון הפרט אלא במקרים בהם הוא פוגע באחרים.
לסיכום, לדעתי הרחבת המקומת יהצבוריים בהם אסור לעשן היא מוצדקת מאחר והיא מגנה על בריאות נפגעים מעישון. לעומת זאת, העלאת מחירי הסיגריות מהווה כפיית דעת המדינה על הפרט ופגיעה בחירותו והיא גובלת ברדיפת המעשנים."
פסיכומטרי >>
לצפיה ב-'הערכת המטלה'
הערכת המטלה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 13:12
56
הי אבי,

תוכן - 3 (בעיקר בגלל העובדה שלא התייחסת ישירות לשאלה - האם המעשנים נרדפים או לא - אלא הבעת את דעתך על שתי פעולות ספציפיות שננקטו נגד ציבור המעשנים).
לשון - 5.

בהצלחה!
פסיכומטרי >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
מנחם שמשי, בן 35, נשוי ואב לחמישה. בעל תואר שני בחינוך במערכות למידה וטכנולוגיות למידה (בהצטיינות יתרה). בשנת 2014 השתתף בחידון התנ"ך למבוגרים, והוכתר
עוד...

הודעות אחרונות

14:50 | 17.09.18 אורחים בפורום
23:18 | 30.08.18 אורחים בפורום
14:51 | 30.08.18 אורחים בפורום
23:36 | 21.08.18 אורחים בפורום
10:18 | 19.08.18 basenew
14:05 | 13.08.18 אורחים בפורום
11:35 | 30.07.18 blondi2212
18:44 | 23.07.18 שלוםורעות
18:30 | 22.07.18 giladh7
16:29 | 09.07.18 שמשי פסיכומטרי
13:08 | 08.07.18 שמשי פסיכומטרי
11:04 | 08.07.18 אורחים בפורום
21:16 | 04.07.18 שמשי פסיכומטרי

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ