אני מחפש מתכון לפלאפל הכי פשוט והכי עממי

אני מחפש מתכון לפלאפל הכי פשוט והכי עממי

אני מחפש מתכון הכי פשוט והכי עממי לפלאפל. אבל בבקשה בבקשה בבקשה - רק ממי שבמו ידיהם הכינו את הפלאפל הזה מאלף ועד תו וזכו בתשואות.

לא ממישהו ששמע מסבתא שלו וכאלה או שהעתיק מתכון מהרשת וטרם ניסה אותו. בבקשה בבקשה והמון תודה

רוני1955

Active member
פלאפל

אני מכין הרבה פלאפל, ומה שאני מכין זה ללא גלוטן. אני מכין כמות גדולה של עיסה, שם בשקיות, ומקפיא. מדי פעם מוציא שקית או שתיים, ומכין.

פלאפל
1 ק"ג חומוס מושרה במים 24 שעות.
4-5 בצל ירוק
צרור כוסברה
צרור פטרוזיליה
6-7 שיני שום
בצל גדול
פלפל חריף
20 גרם אבקת אפיה
מלח ופלפל
כמון
טוחנים הכל במטחנת בשר. את החומוס טוחנים פעמיים, ואת הבצל טוחנים אחרון. נותנים לתערובת לנוח. מוסיפים את אבקת האפיה ולשים היטב. מוסיפים את התבלינים לפי טעם. לשים היטב, ואם התערובת סמיכה מוסיפים מים. עושים כדור אחד, מטגנים, טועמים, ומתקנים תיבול במידת הצורך. עושים כדורי פלאפל עם מכשיר לכדורים, מטגנים בשמן עמוק.

לינדה7

New member
מעולה !!

אהבתי את המתכון ..
אני גם עושה כמות גדולה מחלקת לשקיות ומקפיאה ..
תמיד יש בשלוף.
לינדה.

רוני1955

Active member
תוספת

אני מכין עם מכשיר לכדורים. כזה שצריך להחזיק את הכפתור כנגד הקפיץ כל הזמן, והאגודל כואב. מה שעשיתי, פרקתי אותו, והוצאתי את הקפיץ. הכנסת העיסה למכשיר דוחפת את הדוחפן פנימה, ודחיפה קטנה עם האצבע מוציאה את הכדור לשמן. זה הרבה יותר קל, והאגודל לא כואב יותר. המלצתי גם לבת שלי לעשות ככה, והיא מודה לי על זה כל פעם שהיא מכינה פלאפל (מהעיסה שהיא משנוררת ממני.....).

למעלה