דחיה טבעית של היתושים

ninga 3

New member
דחיה טבעית של היתושים

דחיה טבעית של היתושים
העולם מלא בחרקים למיניהם. מדענים ספרו שבכל רגע נתון ישנם 250,000,000 חרקים על כל בן אדם.
בשביל חלק מהם אנחנו מהווים מקור לארוחות: הם ניזונים מהעור, הבשר או הדם שלנו.
אחד מחרקים אלה הוא היתוש. כולם וודאי מכירים את היתושים, ובקיץ הזה יש מכת יתושים אמיתית.
מדענים מצאו, שיתושים מעדיפים ילדים על פני מבוגרים ונשים על פני גברים – כי עורם דק יותר. הם גם מעדיפים אנשים שמזיעים יותר על פני אנשים המזיעים פחות, אנשים בעלי מזג חם על פני אנשים רגועים יותר ואנשים עם רמות גבוהות יותר של הורמונים בגוף (כלומר, צעירים יותר) על פני אנשים עם רמות הורמונים נמוכות יותר (כלומר, מבוגרים).
יצורים קטנים אלה לפעמים ממש משגעים, לא נותנים להירדם, לא נותנים לישון אחרי יום קשה – שלא לדבר על סבלם של האנשים הרגישים לעקיצות היתושים!
רבים באים ושואלים: אפשר לעשות משהו עם היצורים האלה?? איך להבריח את היתושים?
בחנויות ניתן למצוא תכשירים שונים נגד יתושים. ניתן לחלק אותם לשתי קבוצות: משמידי יתושים ודוחי יתושים. תכשירים משתי הקבוצות רעילים לא רק ליתושים, אלא גם לאנשים (במיוחד לילדים!) ולבעלי חיים הגרים יחד עם האדם בבית. בדרך כלל הם גם מזהמים את הסביבה. בנוסף לכך, הם יכולים לגרום לתגובה אלרגית חריפה, עד לסכנת חיים, אצל אנשים אלרגים.
אך ישנן גם שיטות טבעיות להבריח את היתושים. הנה כמה מהם:
שמנים אתריים.
השמן המסורתי לצורך זה – שמן ציטרונלה. שמנים נוספים: שמן לימון, שמן לימונית, שמן בזיליקום, שמן לבנדר, שמן ציפורן, שמן עץ התה, שמן ברוש, שמן אניס, שמן אקליפטוס, שמן גרניום.
אופן השימוש: בעזרת מבער. יש לטפטף אל המים 6 טיפות בשביל חדר גדול ו-4 טיפות בשביל חדר קטן. יש להיזהר בשימוש בשמנים אם יש בסביבה תינוקות ו/או נשים הרות ומניקות.
שיטה נוספת: בעזרת מרסס. יש לטפטף 10 טיפות של שמן אתרי ל-50 מ"ל מים ולרסס את החדר (רצוי לערבב השמן האתרי במעט מלח שולחני ואז להוסיף למים ,כך מתקבלת תערובת הומוגנית. רצוי לנער אותה לפני כל שימוש)
שיטה נוספת: נרות ארומטיים.
עוד שיטה: לטפטף את השמן ישירות על המיטה ומסביב. יתרון השיטה הזאת ביעילותה הגבוהה בהגנה מפני היתושים. חסרון השיטה: כתמים שמשאיר השמן על המצעים.
וכמובן ניתן לטפטף או למרוח ישירות על העור - לאחר ערבוב עם שמן בסיס (חובה!).
ניתן לטפטף גם על חתיכת צמר גפן או על בד חיתול ולשים על אדן החלון.
אפשר להכין תערובות שמנים אתריים להברחת היתושים. שמנים הנמצאים בתערובת כזאת פועלים בצורה סינרגטית ולכן תערובת יעילה יותר משמן בודד. כמובן, אין להכין תערובות על דעת עצמכם, אלא רק להשתמש בתערובת שהכינו מומחים בארומתרפיה.
שמן עץ התה יעיל לא רק להברחת יתושים, אלא גם בטיפול בתגובה אלרגית מקומית על העקיצה.
תמצית וניל.
צמח לבנדר מרחיק את היתושים גם כששמים אותו בעציץ בחדר וגם כשמשתמשים בשמן לבנדר בתור בושם.
שום תלוי, גדל בתוך עציץ או סתם מונח על צלחת בחדר מרחיק יתושים. אפשר גם לעשות משחת שום ולמרוח ישירות על העור: לערבב אבקת שום עם מים עד לקבלת מרקם של משחה.
צמחים טריים בעלי ריח חזק, כמו בזיליקום או לבנדר. אבל אל תשכחו: צמחים אלה מבריחים יתושים רק כל עוד הם טריים. אחרי שהם נובלים הם כבר לא יעילים כלל.
עשן מכל סוג, כולל עשן סיגריות
תמצית וולריאנה. כמו גם שמנים אתריים, אפשר למרוח על הגוף או על הבגדים או לטפטף על חתיכת צמר גפן ולשים על אדן החלון.
אם אתם גרים בקומת הקרקע, זירעו מתחת לחלון עגבניות או סמבוק. פרחיהם ידועים כמבריחי יתושים.
אם יש לכם כדור חשמלי עם נוזל מבריח יתושים – אל תמלאו אותו בחומרים כימיים מזיקים! שימו לתוכו תמצית אקליפטוס (100%) ותפעילו – ההגנה מובטחת!
פרחי בבונג (קמומילה) ידועים כמבריחי יתושים. אפשר להשתמש בהם בכל צורה: זר פרחים, עציץ, תמצית, קרם....
קמפור מאד יעיל נגד היתושים בכל צורה: הצמח עצמו, עלים, שמן. אם שמים על מחבת מחומם (או זורקים למדורה, אם אתם בחיק הטבע) קצת צמח מיובש, זה יטהר לכם מהיתושים שטח גדול לאורך זמן רב.
שיטה עממית ישנה ובדוקה, אך קצת מסריחה – למרוח שמן דגים על העור.

ומה לעשות, אם כבר נעקצתם? –
מירחו מי סודה לשתיה על מקום העקיצה (1/2 כפית סודה על כוס מים פושרים)
מירחו תמיסת מי חמצן (מי חמצן ומים ביחס 1:1)
מירחו גיל או אשל
עסו את המקום בעלי מנתה או פטרוזיליה
ושיהיה לכם קיץ בריא!
כל האמור הינו בגדר מידע בלבד
כל הזכויות שמורות לד"ר יעל טוקצ'ינסקי

כדי למנוע צרות, בעיות וכד'

שמנים אתריים לא בהכרך בריאים, ולכן בדיקה שלי מצאה וגילתה ש
שהיתושים נמשכים לריח הגוף שלנו כלומר אם 2 אנשים ישנו בסמוך ויזיעו אותו דבר פחות או יותר, יש סיכוי שאדם אחד יעקץ והשני לא (כפי שהד"ר רמזה)
אי לכך ובהתאם לזו, אם אשנה את ריח הגוף שלי / ריח הזעה שלי אני אגרש את היתושים ממני לאלתר
ולכן אני מכיר 2 שיטות לשנות את ריח הזעה לריח המבריח יתושים
1. בירה
2. חילבה
מאחר ואני לא תימני ולא מסוגל לצרוך חילבה בצורה יום יומית אני פשוט שותה מספיק בירה, כדי שהריח של הזעה ידחה את היתושים,
או לחלפוין שותה "מספיק" בירה ש.....למי אחפט מציפור קטנה מוצצת דם

מהרשת (ynet)
שמנים ארומתים: למה לא מספרים לכם על הסיכונים?
שמן רוזמרין עלול לגרום לסיבוכים בנשים הרות וחולי אפילפסיה • שמן מליסה יכול לגרום לכוויות • שמן אקליפטוס עשוי לגרום לסחרחורות, הקאות, שלשולים וקוצר נשימה • בשנים האחרונות אנחנו מוצפים במוצרים העשויים מצמחים ומתיימרים לרפא, להקל ולהפיג מחלות ומכאובים שונים. אבל מה באמת אנחנו יודעים על מרכיביהם, תופעות הלוואי והיצרנים שלהם?

למעלה