מאפי השבת- עוגיות שוקולד לבן וחמוציות

1winnie

New member
חלות פיסטוקים - קליעת צמה מ6 רצועות

הרעיון להכניס פיסטוקים לחלות הוא לא שלי, אבל המתכון עצמו כן. בעבר, די בתחילת אפיית החלות שלי, הכנתי חלות עם קשיו טחון בבצק (וגם קצת על החלות) אבל הפעם החלטתי על פיסטוק. זה התאים כמובן לט"ו בשבט. המליחות העדינה של הפיסטוקים עם מתיקות החלה נותנים שילוב מאד מעניין ומאד טעים. ביום ששי היינו פחות אנשים אז הכנתי חלה אחת גדולה וקלעתי אותה מ 6 רצועות (בנוסף היו גם כמובן הרבה לחמניות אז לא היה חסר) צילמתי גם לפני שהכנסתי לתנור. אז כך ניראית החלה אחרי התפיחה השניה (ולפני שמרחתי עליה תערובת ביצה מתוקה ושומשום) אפשר לראות את הפיסטוק שבבצק

רותי410

New member
וואווו, הנשימה נעתקה מפי!!

איזו דוגמנית מהממת. אני מצטערת שאני חוזרת על עצמי, אבל החלות שלך, וויני, נראות כל כך מקצועיות שלא הייתי מאמינה שהן לא מקונדיטוריה. בשבוע שעבר מישהי הציעה לי לבוא וללמד אותי לעשות הפרשת חלה - ואמרתי לה שיש כאן יועצת מקצועית, כך שאם ארצה לנסות לקלוע וכו' - יש לי ממי לקחת דוגמה. והפרשת חלה אני יודעת לעשות - למרות שאף פעם לא עשיתי. יש לי ספרים. איכשהו אני לא מגיעה לזה אף פעם! אבל החלה שלך באמת מהממת!!! (אלו פיסטוקים מלוחים? או שקנית פיסטוקים לא קלויים?)

1winnie

New member
../images/Emo250.gif תודה רבההההההה

תודההההההה בכוונה קניתי פיסטוקים קלויים ומלוחים. כל הרעיון הוא שילוב של מליחות עדינה מהפיסטוקים עם מתיקות החלה. ואני רוצה לעודד אותך לעשות הפרשת חלה בקרוב. את תאהבי את זה, זה מאד מרגש....! ואין הרבה מה ללמוד. התפילות לפני ההפרשה זה משהו שאני עושה בכל מקרה כאשר אני לשה את הבצק (גם אם אני לא מפרישה). יאללה רותייייייייייייייייי

רותי410

New member
טוב, אני ארים את הכפפה מתישהו.

לא השבוע, אבל אולי בקרוב. אני רק מקווה שיצא טוב כי חלות מכשני ק"ג קמח זה המון - ולא נעים לתת משהו לא מוצלח. אני אלך בהתחלה על המתכון הכי קל, בלנ"ד.

1winnie

New member
יופיייייי

צריך סבלנות ואהבה, זה הכל. זה לא מסובך, ואין לי ספק בכלל שיצא לך טעים. סה:כ זה מאד דומה לקובנה, רק הקליעה שונה

רותי410

New member
אבל לא עשיתי קובנה - אולי רק פעם אחת או

פעמיים. חחחח ולא התפללתי על הבצק - אבל זה כבר עניין אחר. סבלנות ואהבה, אני חושבת שלא חסר (אולי קצת סבלנות....) ואחרי שאכין - ארוץ לדווח (נראה לי שזה יהיה יותר דיווח משדה הקרב - אבל למה להקדים את המאוחר?)

1winnie

New member
אין תרוצים יותר ../images/Emo152.gif

את יודעת לעבוד עם שמרים, אז אין לך יותר תירוצים
זה כייף וזאת התעלות - נראה לי שתאהבי את זה. ואם את צריכה עזרה בענייני סדר הפרשה - תכתבי לי מסר ואני אעביר לך בשמחה. יש את זה מסודר בצורה מאד יפה באחד מספרי החלות שלי.

1winnie

New member
חלות פיסטוקים - קליעה מ4 רצועות

היות וקלעתי חלה אחת מ6 רצועות, אז אמרתי לעצמי - למה שאני לא אקלע הפעם את שאר החלות בקליעה דומה. החלות הרגילות שלי הם תמיד בקליעה של 4 - אז קלעתי אותם הפעם בשיטה שהייתי קולעת פעם, שהיא בדיוק כמו הקליעה של 6 (ובשונה מהשיטה שאני קולעת בד"כ) אז כך ניראות החלות אחרי התפיחה

1winnie

New member
לחמניית אשכול ענבים

אותו בצק - עם פיסטוקים, ולכבוד ט"ו בשבט הכנתי בצורת אשכול ענבים

1winnie

New member
תודה לך ../images/Emo9.gif

מה שלומך? שמחה לראות אותך שוב בפורום

1winnie

New member
ולחמניות בעיצובי פרחים שונים

הילדים מאד אוהבים את זה, ואני נהנית לשמח אותם

1winnie

New member
תודה!!! הלחץ היה בגלל עוגת התותים

כי הייתי צריכה לאלתר את עניין ייצוב העוגה. אני יודעת להשתמש עם חמאת הקקאו, אבל עוד לא עשיתי את זה עם התותים. כמעט התפקשש לי כי עשיתי טעות מטומטמת אבל תיקנתי אותה, והעוגה יצאה יציבה
הלחץ לא היה בגלל החלות, למרות שאחרי שהכנתי את בצק הפיסטוקים, פתאום נבהלתי קצת שאולי זה לא יתאים לילדים אבל הם אכלו קצת לחמניות עוד לפני כניסת השבת ומאד התלהבו

למעלה